Oko

The Eye

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

• Radiq

Už dlouho se mi nestalo, že bych měl husu až za krkem. Tady mi tam vlítla hned několikrát, mrcha. Pojmenoval jsem ji Husa Zježená a ta sviňa dotáhla celý hejno. Asi tak po půl hodince se z nich ale začly stávat housata a blány mezi prstama se pomalu přesouvaly před moje oči ve formě očních víček. Hodně brzo se okoukaly optické halucinace a když už to bylo asi po páté, co zmizela osoba, se kterou se zrovna bavila, tak mi to usmažilo centrum husení a oživilo to centrum nudy. Konec se rozpumpoval zajímavou koláží stínů a ohně, ale ani to mě neodkrvilo zdravou mysl a pochyby bezpochyby přetrvaly. No, ale horší by bylo, kdyby natočili horor Ucho nebo Pysk...(12.9.2008)

• Javad

< Tuctový americký lakačkový „ľahký horor“ > Ak je niečo nemastné a neslané, neosladí to ani Jessica Alba (aj keď podala slušný herecký výkon). Nuda to ale rozhodne nie je a je to dokonca dobre natočené (kamera, strih). 2* a ½* presne vystihuje THE EYE.(17.10.2010)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Vidím věci, které nejsou skutečné !! Vidím věci, které bych neměla vidět.." Nebýt toho zbytečně hollywoodského konce, byť vlastně i to osudové uzavření kruhu se mi coby rozuzlení zrovna nepříčí, šlo by o opravdu jeden z nejlepších amerických hororových předělávek posledních let.. Já nehodlám spílat hollywoodským scénáristům za jejich nedostatek nápadů, oblíbenému sousloví zbytečný remake se směju, udělám si obrázek sám, na ty šikmooký originály seru, leč třeba bratry Pangovy beru, ale nebudu se spolu s většinou rozplývat nad genialitou asijské tvorby, protože je to zrovna moderní, pro mě osobně patří k mistrům hororového žánru Španělé a další.. Americké neoriginální horory mě neuráží, takže s The Eye nemám nejmenší problém, křehká panenka Jessica Alba je v pohodě, odehraje si svoje a jako houslistka, co nutně se svým šílenstvím a předtuchami potřebuje pomoc, se mi zdála slušně věrohodná, Gutierrez se se svým scénářem celkem drží originálu, triková stránka věci se povedla moc, ty stíny vypadají opravdu skvěle, Jeff Jur se svojí kamerou čaruje a soundtrack Marca Beltramiho mi připadal stejně sexy jako Jessica.. Atmosféru Oko prostě má, napětí neopadá až do závěru, lekačky se dají snést, přičemž se diváka nesnaží děsit každých pět minut, zato dost kvalitně, to jasně předvídatelné finále sice hodně brzy odhalíte a tak nějak vás zamrzí, nicméně jako nejslabší aspekt příběhu vnímám vztah mezi Sydney Jessicy Alby a doktora Faulknera v podání sympaťáka Alessandra Nivoly, který se chvilku brání, ale nakonec bez nějakého vysvětlování podlehne a ty historky jí přeci jen uvěří.. Ačkoli kdo by se pro Jessicu neobětoval..;)(29.9.2013)

• johnn333

Nezastavitelný generátor předělávek asijských hitů chrlí další bezvýznamný kousek, tentokrát s nechtěně vtipnou Jessicou Albou v hlavní roli. Nebál jsem se, trhnul jsem sebou maximálně v momentě, kdy se Jessica sprchovala :) Vrcholně schematické, plné hloupoučkých dialogů a laciných lekaček. Tak zbytečné, jak jen film může být. Kdo bude další? One Missed Call? Shutter? 30%(20.3.2008)

• janek85

Průměrný, až podprůměrný horůrek. Vlastně mi to ani jako horor nepřipadalo, sem tam sice byly takové strašidelnější scény, ale že by to mělo člověka vystrašit, to rozhodně ne. Ale musím pochválit výkon Jessicy Alby, nikde jinde jsem ji neviděl hrát, ale je z ní opravdu talent, tady to předvedla. Viděl jsem to ve z******* kinoripu a bez titulek, tak až uvidím lepší verzi, možná změním názor. 40%(16.2.2008)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 69. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Do hlavní role byla původně obsazena Renée Zellweger. (Elisebah)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)