Oko

The Eye

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

• -bad-mad-wolf-

Nějak nechápu, proč musí být ve všech USA remacích asijských duchařin napětí nahrazováno digitální havětí, proč hlavní ženskou roli hrají modelkoidní kozy a proč jsou zásadní scény zkopírovány tak zoufale bezkrevným způsobem. O všelijakých barevných filtrech a videoklipovém střihu nemluvě. Jinak je tohle Oko celkem ucházející, což je ale nejspíše způsobené tím, že originál jsem viděl už před několika lety. A ten happy end je na facku! Vždyť kolik původní dílo těžilo z jeho relativní absence... 3/10(5.2.2009)

Remake, jehož originál jsem neviděl, a tak jsem s hodnocením možná smířlivější než ti, kteří měli tu čest vidět hongkongskou předlohu. A nebo to jednoduše bude tím, že tenhle remake není tak špatný jak se může na první pohled zdát. Jessica sice nikdy nebude patřit mezi hereckou elitu, ale její výkon neurazí a rozhodně není slabinou filmu. Taky si myslím, že by tenhle film daleko lépe fungoval jako čistě mysteriózní drama a obešel by se tím zásadní problém typu "když nevím, jak dál, dám tam nějakou prvoplánovou lekačku a bude z toho zase horor". Oko v žádném případě neboří hranice žánru, ale mezi novodobými horory působí tak trochu jako jednooký mezi slepými. 55%(29.7.2009)

• tron

Videl som väčšinu ázijských ducharin po roku 1998 (kedy úspešnú vlnu odpálil Nakata v RINGU). Máloktorému som dal pod 80%. OKO bratov Pangovcov ma ale nebavilo, nebolo na ňom nič originálne, zápletka o slepom dievčati, ktoré po operácii začne vidieť (duchov) fajn, ale na celovečerný film to nestačilo, všetko som už videl v TEMNEJ VODE, ZMEŠKANOM HOVORE, JU-ONE atď. Na americký remake som sa napriek tomu tešil, tak troška zvrhlo, ale tešil – mátožná Jessica Albaová v titulnej úlohe, matný dej... niekedy si potrebujete oddýchnuť pri mizernom horore. Musím povedať, že výsledok naplnil moje očakávania – nie je to zlé, len to skrátka nemá ani štipku niečoho originálne a od začiatku som mal pred hrdinkou náskok, keďže som vedel, čo vidí, prečo a ako to vidieť prestane. Napriek tomu dej (i vďaka dobrým hercom – Alessandro Nivola) prekvapivo svižne ubiehal, Albaová sa mi snáď prvý raz páčila a scéna vo výťahu nemôže nebyť dobrá, nech by ju režíroval akýkoľvek babrák. Bavilo ma to viac, ako podobný remake podobnej ázijskej duchariny, CLONA (20%).(28.5.2011)

• Maty85

Nejhorší to sice nebylo, ale je pravda že tomudle filmu chybí jinak spousty věcí a za horor bych todle dílo rozhodně nepovažoval. Jde vidět, že J. Alba se hodně snažila, ale málo akce, málo temných míst, málo krve, málo lekání a překvapivých okamžiků atd atd uvrhnou todle "Oko" definitivně mezi filmy zapomění... slabší 2 hvězdy(11.2.2008)

Takový hororový průměr, řekla bych. Vadil mi nadbytek 'lekaček', ale několik scén mě nesmírně potěšilo. Taky moc dobře nechápu, proč byla Jessica navržená na zlatou malinu. Její herecký výkon byl naprosto optimální k druhu filmu, nepřišla mi ani prkenná, ani nepřirozená, hrála to, co měla hrát. Originál jsem neviděla, tudíž nebudu srovnávat, námět ale chvílema postrádal originalitu. Jak už jsem řekla - hororový průměr.(27.4.2010)

• - Do hlavní role byla původně obsazena Renée Zellweger. (Elisebah)

• - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 69. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)