poster

Oko

 • USA

  The Eye

 • Slovensko

  Oko

 • Velká Británie

  The Eye

Horor / Thriller / Drama

USA / Kanada, 2008, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  *

  Není asi vždy úplně fér ohánět se při hodnocení remaku originálem a zaříkat se jeho kvalitami, ale cyp s tím. Život není fér. Hoši stojící za vynikajícím Ils se po vzoru kolegů jako Valette nebo Aja nechali sešrotovat americkou mašinerií, z pojmu originalita učinili tabu a vyblili předělávku, která se může pyšnit nejhůře zremakovanou postavou všech dob. Alba je možná hezká, ale jako herečka, která by měla předvést nějaké (jakékoli, proboha) emoce, naprosto selhává. Hodinu a půl dlouhá zrůdnost.(3.5.2008)

 • Sysel_CZ
  ****

  Jen velmi, velmi málo chybělo k pěti hvězdičkám. Ta rozhodující věc je konec, který byl převrácen v pravý opak toho, jak končilo původní Oko - nic v zásadě proti tomu, až na to, že tak smysl filmu vyznívá zbytečně prázdně. Jinak nemám moc co kritizovat, krom toho závěru stejně dobré, stejně působivé a zároveň přesto jiné Oko.(9.10.2008)

 • Maty85
  **

  Nejhorší to sice nebylo, ale je pravda že tomudle filmu chybí jinak spousty věcí a za horor bych todle dílo rozhodně nepovažoval. Jde vidět, že J. Alba se hodně snažila, ale málo akce, málo temných míst, málo krve, málo lekání a překvapivých okamžiků atd atd uvrhnou todle "Oko" definitivně mezi filmy zapomění... slabší 2 hvězdy(11.2.2008)

 • Dannysek4U
  ***

  Ale dejte pokoj, takova hruza to zase neni, byt s originalem si to co do kvality vazne moc netyka. Takovy obycejny becko s prilis dlouhym uvodem a prilis rychlym zaverem, ktery by - pokud by neslo o remake - zapadlo bez vetsiho zajmu. Pravda, s Albou jsem mel chvili dost velkou potiz, ale i ji jsem nakonec skousnul (pravda, z casti proto, ze jsem ji porad koukal na zadek) i s tema houslema, co drzela jak pusku. Kdyz nebudete prihlizet k puvodni verzi, mozna se i trochu pobavite...(13.2.2008)

 • SOLOM.
  **

  Kdyby tam nehrála J. Alba, tak je to totální odpad. Nevím jaký byl rozdíl v rozpočtech mezi remakem a originálem, ale asiaté dokázali vytěžit ze svého umění mnohem více, než přiblblí američané. Ti už by se měli vykašlat na kopírování a předělávky asijských filmů, protože to je katastrofa, co vypouštějí na svět. Navíc si zde nelze nevšimnout, že když už něco okopírovali, tak to ještě k tomu i totálně odflákli. V některých momentech si šli tvůrci vlastní cestou a to nejspíš způsobilo celkovou sterilitu a nudnost celého snímku. Atmosféra je tu povětšinu času na bodu mrazu, napětí téměř žádné, děsivé scény odbyté a vůbec ne strašidelné, atd…(25.6.2011)

 • - Do hlavní role byla původně obsazena Renée Zellweger. (Elisebah)

 • - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 69. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

 • - Zlatá malina: Nominace - Nejhorší herečka v hlavní roli (J. Alba). (Petr23)