Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

darkreider

Priemerný horor, ktorý nič nové nepriniesol. Pozerať sa to ale dalo, štandardné "ľakacie" scény, kedy sa nezľaknete toho, čo sa objaví na plátne, ale toho filmového hluku, ktorý v sekunde zaznie do absolútneho ticha. ()

foundation

Japonsky Jian Gui ma nadchol nad ocakavania a ked sa objavili spravy o jeho remaku nevenoval som im zo zaciatku ziadnu pozornost. Jessica Alba ? WTF. Ked uz sa ide v Amerike tocit horror a ma za nieco stat hlavnu zensku predstavitelku musi hrat Naomi Watts to vie dneska kazdy. Nakoniec som si to ale pustil povedal som si ze to proste musim vidiet aj ked len v ramci rozsirenia obzoru :D.No a vysledok? Dost dobre nerozumiem ako sa podarilo tak nadherne zmršit original dvom ludom ktory maju na svojom konte vynikajuci Ils/Them/. Takze ak budete niekedy pocut OKO a VYBORNY FILM v jednej vete vedzte ze 99 percent ludi hovori o tom povodnom japonskom. ()

Kadas97

V detstve som videl japonský originál a toto mu nesiaha ani po kotník. Napriek tomu Jessica Alba robila čo mohla a preto 3 z 10. ()

Acrobat

zly remake, zalozeny nie na atmosfere, ale na prvotnych lakackach sposobenych kumštom kameramana a samozrejme zvukara. Alba je vsak pri hre na husliach inspirativna hoci herecky degeneratívna. ()

Alexandre

Čekal jsem od toho víc. Naprosto průměrná duchařina, která zaujme maximálně půvabnou Jessicou a trochou těch strašidelných momentů. Jinak je to nuda, nuda, nuda... I když příběh se mi líbil, zpracování mohlo být lepší a já nepochybuji, že kdyby na tom tvůrci trochu víc zamakali, tak by to bylo teprv tím správným hororem. ()

Claude Speed

Co by to bylo za Ameriku, kdyby nedělala rimejky každého podařeného asijského filmu. Oko samozřejmě nebude výjimkou.... Ve spoustě scénách je vidět snaha kopírovat původní film, jinde bohužel není vidět ani ta snaha. Ve všech směrech jde o mnohem horší film, než původní předloha, je tedy asi všem jasné, z jakého důvodu tento film vznikl. A co J. Alba? Je to sice kus, ale herecky se v této roli opravdu moc nevyšvihla. Velmi slabé 3 hvězdy. 41%. ()

šimák

"Byli případy, že příjemnce transplantace opravdu cítil, co jeho dárce. Minulý rok proběhla v Kentucky transplantace plic. Pacient okamžitě cítil potřebu kouřit, i když byl celý život zdravý" / "Dárce byl vášnivý kuřák?" ..... unbelievable :-D ()

D.awi.d

Operace očí, ve výtahu a na chodbě něco vidí, pak jí straší sny.Jde za doktorem, cestou domu výtahem tam zase něco vidí a doma jí něco straší.Jde za doktorem, cestou domu výtahem tam zase něco vidí a doma jí něco straší ve snu.Že se to pořád opakuje ? Ale jděte !! ()

john.h

Celkem slabá kopie Šestého smyslu. Přesto pořád slušně zábavná a koukatelná s celkem hezkým závěrem. Jedna hláška však dokázala celý film dost shodit. Tou hláškou byla věta Jessicy Alby: "Já vidím..." a její herecký kolega doplnil: "Mrtvé lidi?" To už tu taky jednou bylo, sice to v tomto filmu bylo pozměněné, ale nezbavil jsem se dojmu, že to tvůrci lehounce pozměnili, aby to nebylo stejné jako v Šestém smyslu, čímž se přiznali k tomu, že ty dva filmy jsou si hodně podobné, ale Šestý smysl tu byl dřív. ()

dawnie

Kruh mě naprosto dostal, proto jsem se dost těšila. O to víc mě zklamalo, jak nanicovatej výtvor se z týhle předělávky vyklubal. Lekačky, podivný zjevení, vyděšený laní pohledy Jessici a nevyhnutelný "překvapivý" poselství implantovanejch kukadel k dobrýmu filmu nestačí. ()

Evii.B

První půlu filmu mě to moc nebavilo, bála jsem se a zároveň mi to přišlo nudný (ano takhle kombinace je možná). Nemělo to hlavu ani patu, ale pak se to vylepšilo a nabralo na příběhu. Jessica Alba působila přirozeně a sympaticky. Mě se to líbilo, jen se prokousat tím prostředkem :D ()

DavidWebb

Film samotný nie je síce ani špička ale nie je to ani to najhoršie, čo som zatiaľ v tomto žánri videl. Ani zistenie, že sa jedná o remake ma nenúti k tomu, aby som horúčkovito hľadal originál a chcel ho vidieť pre porovnanie. Čo mňa osobne na Oku zaujalo zo všetkého najviac je jednoznačne Jessica Alba. Pretože som bol jej hereckým výkonom doslova príjemne prekvapený. Všetky snímky, ktoré som doteraz zhliadol, a v ktorých Jessica hrala menšiu či väčšiu úlohu ma totiž vždy a znova presviedčali o tom, že je ako herečka jemne povedané iba priemerná, a že za svoju kariéru vďačí jedine a iba svojmu vzhľadu. A hoplá! Ona holka keď si vyberie ťažšiu úlohu, tak vie podať prinajmenšom slušný výkon, a ja som ju vlastne odsúdil a onálepkoval príliš rýchlo a príliš zaujato. Samozrejme sa jedná o vec, ktorú každý divák vníma rozdielne a subjektívne, pre mňa však Oko zostane práve filmom, ktorý si zapamätám hlavne kvôli Albovej. Flik ako-taký mi splnil účel televízneho večera, kedy na všetkých ostatných kanáloch frčia samé nezaujímavé zívačky. Aj preto s lepším priemerom nemám problém. ()