Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

U.Tarare

Originální verzi hororu jsem neviděl, tahle byla první a byla strašná. Lekačky na houby udělaný, a potenciál námětu se zcela nevyužil. A že by to J. Alba nějak zachránila? No nevim, já z ní nijak neslintal, navíc herecky se taky nijak nepředvedla. ()

zolo23

No tak to je prúser. Originál som videl na DVD a musím povedať, že som mal väčšie zimomriavky ako pri tomto remaku, ktorý som videl v kine. Doslova amatérska réžia. Ani sexy Jessica to nezachránila. Strata času. ()

jefff odpad!

Oko je naprosto zbytečný film, který nemohl bavit ani jeho vlastního tvůrce. Není možné aby všichni zůčastnění si nebyli vědomi toho, že Oko je pouze tahákem do kina (pro fandy Jessici) pro absolutně nenáročné publikum, pro ty, kteří chtějí zkouknout se svýma holkama horor u toho se krmit popcornem a mít radost jak se k němu přítelkyně jakoby naoko tiskne :-) Na Oku není jediná zábavná scéna, zajímavý zvrat ani postava. Naopak. Postavy včetně Sydney (Alba) jsou nevýrazné a prázdné jako amfora, příběh je zpracovaný příšerným znásilňujícím způsobem, který mohl natočit buď naprosto netalentovaný režisér nebo člověk, kterému to bylo úplně fuk. Triky taktéž nezajímavé. Nic jiného než odpad tento film nezaslouží, jeden z nejhorších hororů, které jsem kdy viděl. A to odpad dávám hooodně zřídkakdy. ()

Soweek

Neviděl jsem originál, tak tento film nehodnotím jako remake.....No celou dobu to vypadalo celkem slušně, ale finální pointa byla tak trapná, že lepší hodnocení vážně dát nemůžu. Dvě hvězdy dávám aspoň za slušné lekací momenty. ()

sedm.1

Oko zde má hodně špatné hodnocení,ale já takto při zemi prostě hodnotit nemohu,neboť mě tento americký remake docela bavil.Možná že je to ovlivněné i tím,že původní originál považuji za tu nejlepší východoasijskou duchařinu,co jsem měl tu čest vidět.Tento remake si udržuje s originálem pouze jen základní linii a ikdyž pár scén i doslova cituje,jde o dost jiný snímek.I on si dokáže udržet napětí a styl,jen chybí ona hongkongská atmosféra,ale ta je nahrazena větší přímočarostí a srozumitelností(ikdyž s tím jsem neměl u původního Oka též problém narozdíl od jiných asijských duchařin).Největší průser amerického Oka vidím v obsazení,kdy Jessica Alba svou postavu trochu nezvládá,trochu přehrává,prostě se pro ní nehodí,vůbec jsem jí její roli nevěřil.Ještě daleko hůř je na tom ale její parťák Alessandro Nivola,šíleně nesympatický a špatný herec.Mě osobně hollywoodské remaky asijských duchařin prostě nevadí,je to takový divný subžánr,dech vyrazí asi málokomu,ale mě osobně neuráží a Oko u mě též prochází jako film vyvolávající ve mě emoce,které by měl.Slabší 3*. ()

jondoe

Musim priznat ze som cakal viac. Original sa mi pacil ale remake aj ked je vlastne to iste mi prisiel bez atmosfery a vobec to na mna cele nejako neposobilo. ()

bari68

Mali sme to tu už stokrát ,ale americký producenti remakov ázijských hororov sa ani po stoprvý raz nepoučili.Či im vážne nejde natočiť aspoň z časti dobrú a vernú kópiu originálu,alebo ide o čiste komerčný ťah ...? netuším.Viem ale , že ani táto stávka na Hong-Kongskú ikonu Američanom nevyšla . ()

Han22

Poměrně zbytečný remake, protože příběh je prakticky až konec úplně stejný a všechny působivé scény z originálu jsou tady o třídu horší. Ale i tak je to docela strašidelný a koukat se na to dá. EDIT: Po opětovném shlédnutí originálu musím ubrat aspoň jednu hvězdičku. ()

Wally

Originálu se to nepřiblížilo, to je fakt....ale, když koukám na horor, tak nečekám dech beroucí příběh se skvělou zápletkou (pokud to tak je, tak je to super), ale chci se pobavit, leknout nebo cítit mráz v zádech. Leknul jsem se nejednou a navíc jde o duchařinu, což je vždycky lepší. Dávám 3*, protože to považuji za průměrně dobrej/špatněj horor. ()

Loki_Six

"I'm seeing things that aren't real. I'm seeing things I shouldn't see. I'm dreaming things I've never seen. This surgery was supposed to make me normal." ()

baXter

Nápad dobrý, velmi dobrý, ale naprosto nevyužitý potenciál a to, že se jedná o remake, z tohoto snímku dělá jen otravný drama, nikoli horor (na druhou stranu lekl jsem se). Na horory se rád dívám protože mě vystraší, ale tohle mě ani nevystrašilo ani nerozesmálo, nenudilo, a už vůbec nebavio. Je to nijaký ! ()

Balu...

..příliš nudy na hodinu a půl čekání na pocit strachu, kterej se nedostavuje, vyzdvihující z bláta nudy jen líbivá tvářička Alby.. Originál neviděn, přesto nic, co bych si příští týden pamatoval.. ()

cab

Jeden z nejtrapnejsich a nejostudnejsich remaku uz tak spatneho radoby hororu. Bez talentu se da obejit, ale z krecovitosti a omezenosti nikdo jeste daleko nedosel. 20% ()

Holina

Srovnávat tento film s originálem je nesmysl. Vždyť ani samotní Pangové nedokázali překročit stín původního Oka a těžko se to mohlo povést člověku, který obsadil do hlavní role voskovou panenku Jessicu Alba. Další naprosto zbytečný remake, který i v otrocky okopírovaných scénách selhává. Už se na to vykašlete prosimvás nemá to význam pánové producenti... ()

Haymar

Dnes tolik oblíbené předělávky japonských hororů dopadají různě: někdy výtečně (The Grudge), někdy značně nedotaženě (Dark Water), někdy dokonce překonají originál (Kruh), jindy je to naopak průser (Kruh 2). Abych byl upřímný, už mi to tak trochu začíná lézt na nervy (řekněme si to upřímně, vždyť je to pořád na jedno brdo), proto jsem japonský originál ani neviděl. Nemohu srovnávat, tak se zaměřím jen na remake samotný. Rozjezd slibný, v první 1/4 filmu se tvůrcům celkem dařilo navodit tu správnou atmosféru a budovat příběh, v okažiku, kdy se však začnou "zjevovat" první přízraky jde vše do hajzlu - napětí, atmosféra, příběh... a zbyde jen prázdno, nuda, debilní dialogy, otřesné efekty, a kupa klišé, patosu a tupých (leč celkem působivých) lekaček - to vše navíc korunuje napsoto stupidní finále (které jakoby vypadlo z úplně jiného filmu). Zkrátka a dobře OKO jako celek absolutně nedrží pohromadě! Herci (včetně Jessicy Alby) mi tu zas tak moc nevadili (nepřekvapili ani neurazili), neboť na jejich výkonech většinou tento typ filmů nestojí. Co se ale nedá odpustit - neuvěřitelně imbecilní scénář a strašně plytká režie. Patrik Lusier, stojící za "drákulovskou sérií", měl raději zůstat u nenáročné popcornové hororové zábavy (což mu celkem jde) a nepouštět se do žádných pokusů o "vážnější atmosférický horor". Jediné co na filmu stálo za to - vynikající hudba Marca Beltramiho a několik (sice totálně předvídatelných, ale přesto dobře fungujících) lekaček... Tedy 2 hvězdičky, víc ani prd!... A je to o prsa (Jessicy Alby - tedy nic moc :-) ()

CjKukis

Vzhledem k tomu že ani od japonského originálu jsem nic nečekal a byl jsem zklamán, tak co jiného lze očekávatt od remaeku? absolutně nic, a tak to i dopadlo, bez špetky inovace a ještě mnohem a mnohem horší slátanina. ()