Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Johnysinner

Nechápu vůbec tyhle negativní recenze.Celý film měl napětí,spád i skvělý konec.Jessica Alba je výborná herečka narozdíl od Britney Spears.Vůbec nedejte na recenze,tenhle film prostě musíte vidět !!!! ()

Shtinky

Tak toto bola fakt malina. Úplná strata času. Nechápem ako to niekto mohol tak skaziť. Veď sa na to nedalo pozerať. Všetko bolo strašne uponáhľané. Napríklad aj to ako sa zoznámila s tým dievčatkom s rakovinou. Ani neviem kde sa vzala a na ďalšom stretku sa už spolu fotili. Hororové scénky vo mne vyvolávali smiech asi tak ako aj Jess, ktorá mala stále ten istý utrápený výraz. Koniec bolo to najlepšie na filme. 3/10 A ešte by som chcel dodať že pokiaľ nechcete aby sa vám zrazil mozog alebo iná telesná tekutina, tak pretočte tú pasáž s duchom na chodbe... ()

romannet

V podstatě film, která jen sazí na určité momenty kdy se člověk lekne případně má leknout.Určitě nic co bych jeste neviděl... ()

demonikus

Vidim, že tu je veľa zapornych hodnotení, na tento film. Možno autory hodnotení môžu porovnať s čínskym originálom, ktorý už videly. Ale nakoľko som originál nevidel hodnotím podla tejto skúsenosti. Myslým, si že tento film je docela vydarený. Má veľa hororových prvkov (hlavne scény, pri ktorých som sa fakt bál), zaujímavý príbeh napínavé scény a aj Jessica Alba nieje na zahodenie. Kvôli jednoduchosti a niekedy až stereotypu davam iba 4*. ()

Hystory

Duchovia existujú, ale iba tí vyvolený sú schopný ich vidieť, napríklad takí, ktorí dostanú náhradné oči... Nové x-té spracovanie japonských hororov je tu. Teraz s Jessicou Albou. Herečka mimoriadnych kvalít dostala úlohu slepej virtuózky, ktorá dostane šancu znovu vidieť, pomocou transplantácie očí. Bohužiaľ, s novým okom začína vidieť aj duchov... Treba spomenúť, že režisér nechcel ukázať typický duchársky príbeh. Je pozoruhodný kontrast medzi idealizovaným svetom slepca a medzi skutočnosťou. Dezilúzia (a strach) hlavnej postavy vedie ju k poznaniu, že túži po svojom predchádzajúcom živote, a to po živote v tme. Film je priam „nadupaný“ hrôzostrašnými duchmi a všelijakými hmlistými postavami z oného sveta, predsa po druhej polovici stráca svoje napätie a vykresľuje sa nám klasický obraz: hľadanie pravdy a snaha vyriešiť záhady. Týmto sa film stáva stereotypným príbehom, ktorý je však ukončený technicky zručnou a akčnou pointou. Divák nadarmo túži po psychologickom cítení, dostane iba strašidelný príbeh, sled vidín zasebou. V druhej polovici je zase absencia napätia. ()

Vilda

Je jasné že pro většinu lidí je tento remake pouze vtipem. Ale zkuste tento film nesrovnávat s originálem, ale posuďte ho samostatně. Já viděl tento film dříve než originál (i když jsem o něm věděl) a jsem si jist že všichni by i tu jednu hvězdu přidaly. Já jsem se bavil a těch pár lekaček bylo fakt dobrých. Jen mě překvapil happyend. Docela jsem čekal nějaký otevřený konec, jak mají amíci ve zvyku :-D Pro mě 65% ()

tanyya

Oko jsem videla vcera. Co na to rict? Vubec nicim me ten film neprekvapil, sceny se tam dost opakujou a ikdyz horor je muj nejoblibenejsi zanr, tak tenhle doporucit nemuzu. ()

mysinecka86

Mně se film moc líbil, Jessica Alba je příjemná a sympatická, děj se netáhne a je napínavý. Sice to není strhující, ale vždy se na něho ráda podívám při deštivém a nudném dni. ()

bratr_jezek

Rohovka je ve skutečnosti jen vrstva pokrývající duhovku a spolu s čočkou se podílí na lomu světla do oka. Režisér si však myslí, že při transplantaci (ani nevím, zda by to v reálu vůbec šlo) si orgán pamatuje něco z osobnosti bývalého majitele, aby to předal majiteli budoucímu. A tak Jessica Alba najednou díky této transplantaci vidí, bohužel kromě normálních věcí vidí i "převaděče" zemřelých na onen svět a pár psycho výjevů, naznačující, že někde byl požár a zemřelo hodně lidí. Že se nejedná o vzpomínky bývalé majitelky "oka", ale její schopnost předpovídat katastrofy (poté co nedokázala ostatní přesvědčit, že propukne požár, se z výčitek oběsí). A najednou nesledujeme "mysteriózní" film (na horor se tam nemáte příliš šancí se bát), ale jakousi variantu na "nezvratný osud", kdy hlavní hrdinka díky představě zachrání ostatní před smrtí. Zase jeden z remake, který je naprosto zbytečný a nesahá originálu ani po kolena. ()

Pollini

Přibarvený Šestý smysl zdaleka nedosahující jeho kvalit. Typicky americký snímek: hodně keců na začátku, hodně keců na konci. Aspoň to nepohřbili trapným komerčním románkem mezi hrdinkou a jejím doktorem. Plno klišé, klišé, klišé... Originál je prostě jen jeden. Nepřirozeně vychrtlá Jessica Alba působí jako chudinka, ale bohužel, tak dobrá herečka zas není, kéž by se vrátila k teenage filmečkům pro americké děti. Scénář jedním jednou větou - Ach, Bože... ()

MartinosIav

Jeden z mála hororů, který se mi opravdu líbil! Na horory jsem obzvlášť kritický, ale Oko mě skutečně překvapilo a nerozumím nízkému hodnocení ostatních .... ()

kiki1

Originál jsem neviděla, tudíž nemůžu soudit jeho kvalitu, ale mně osobně se tento snímek líbí, i přestože je na něj házena špína a velká kritika. Je tu pár skutečně dobrých lekaček, které jsou u hororů nezbytné a skvělá Jessica Alba v hlavní roli. Filmu nechybí ani ponurá atmosféra. Není to sice nejlepší horor, jaký jsem kdy viděla, ale špatný není, to zase ne. Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale když vidím tu kritiku tady, tak přidám. ;) ()

gfrusvk

"Mám v hlavě něco...asi jako golfový míček. Hlava se mi motá tak, že nemůžu jezdit na kole, takže ho doktoři musí vyndat ven." Po dlhom čase konečne kvalitný horor so všetkým čo k tomu patrí. Parádne zvládnuté vidiny Sydney, z ktorých zo začiatku určite šiel strach... Skvelé ľakačky, hlavne teda v prvej polke filmu. Ázijský originál som nevidel, ale akosi tuším že to bude ešte väčšia pecka, na tieto horory od šikmookých mám proste slabosť :) ()

Morrigen

Přiznávám, že původní snímek jsem neviděla, asijská hororová tvorba prostě není můj šálek kávy. Co mě ale zklamalo, byla až příliš předvídatelná jednoduchost a snaha o jakousi hlubší myšlenku, která se stejně míjí účinkem. První polovina filmu zaujme hlavně strachem z neznáma, druhá už bohužel jen dojíždí do "velkého finále". Pár slušných lekaček tam je, ale ty psychedelické vidiny nám tvůrci servírují tak rychle a nelogicky, že už si pak člověk říká "proboha, už zase?". Na druhou stranu zadupat tenhle film do země by taky nebylo úplně fér, pro potěchu ducha i oka si tam každý něco najde, takže hodnotím jako průměrný průměr. Edit: tak dneska jsem viděla originál Oka a musím upravit hodnocení tady. V rámci vizuálu pro mě tenhle byl lepší, v rámci hororu byl hodně, hodně pod čárou za originálem. A za ten sladký happyend musím strhnout jednu hvězdu. ()

andy60

Originál jsem neviděl, takže jsem k tomu přistupoval bez předsudků. Vím, že se nejedná o nic, co by vstoupilo do hollywoodské síně slávy, ale na zabavení jednoho nevlídného zimního večera, to zafungovalo dostatečně. Neviděli jste moji žákajdu? ()