Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

sAreOn

Bez nápadu, bez inovace. Prostě jen remake. A navíc vcelku nezábavný. Jessica jen skotačí, padá, zaostřuje a rozostřuje a vlastně se nic moc neděje. A tak to trvá až do konce. ()

veverysiak

Aj keď som pôvodne nechcel, ale nakoniec mi nedá nespomenúť značne podcenenú až idylickú rekonvalescenciu hlavnej aktérky po tak náročnom zákroku, Jessica nám takmer hneď po prebratí pobehuje kade-tade ako stíhačka a stvára kúsky akoby jej len vybrali krčné mandle, možno to bol zámer tvorcov zdynamizovať dej, možno nie, ale v kontexte iných prešľapov mi to prišlo neprehliadnuteľné, jasné, že ide o remake, lenže pri niečom takom by si chlapi mali dávať dupľovaný pozor na to, aby to nedopadlo fádne, tu si nedali, a tak je výsledný dojem horší ako rozpačitý, nakoniec k Jessice, ako adolescentná hviezdička zapadla do šablón nenáročných úloh, kde treba hlavne behať, plávať, liezť a zachraňovať ryby, tulene a iných ľudí, lenže výrazovo nám tam akosi zakrnela a odvtedy sa nedajboh z tade vyšvihnúť na vyšší level, takže 40%. ()

Venceslao90

Původní originál jsem sice neviděl, ale tohle mi nepřišlo zase tak špatný jak tu píšou někteří v komentářích. Atmosféra slušná, fungujících lekaček dostatek, zápletka taky nebyla špatná...Já osobně jsem spokojen. ()

FantoMaSk

Po shlédnutí zdejšího hodnocení a pročtení několika recenzí jsem se na projekci tohoto snímku o sobotním večeru příliš netěšil. Ale chyba lávky. Oko je totiž vlastně velice intenzivní horror, pracující se schématem protahovaných lekaček, kde vše ustrne do ticha, aby pak vybafl bubák, ale právě ta hutnost a fakt, že hlavní postava jde vlastně z ohrožení do ohrožení a vy tak nemáte ani čas si vydechnout velice dobře podpírá atmosféru. Navíc tu a tam bubák vybafne úplně nečekaně (podobně jako v Insidious), což funguje parádně :) Příběh sice není kdovíco, ale realizace je technicky prakticky bezchybná. Originál jsem neviděl, ale přesto (možná právě proto) nemám problém film v podstatě pochválit. Lepší tři a vlastně milá horrorová jednohubka, která neznalce originálu rozhodně neurazí. P.S. Jessica hraje svoji postavu hezky a věrohodně, nevím, s čím mají někteří zdejší kritici problém. ()

Mangano

Teprve díky tomuto remaku jsem pochopil původní originální námět z roku 2002 a ano, je to přesně taková kravina, jak jsem předpokládal. Očividně se ale povedlo zvýšit tempo vyprávění příběhu, což filmu nepatrně pomáhá, ačkoli jeho samotnému konci ubližuje. Fakt, že se jedná o kopii s originálním scénářem téměř 1:1, filmu také nic nepřidává. Na druhou stranu oceňuji hezčí kameru, profesionální soundtrack a lepší zvuk/lekačky, které ale napočítáte na prstech jedné ruky, ani ne, a jejich kvalita stejně nedosahuje vyšších hodnot v porovnání s konkurencí. To vše mě vede k závěru, že je tento film naprosto, ale naprosto zbytečný a zároveň je lepší než originál. Jak moc velká je to výhra, už je ale věc druhá. ()

Lilith03

Určitě to není nějak strašidelné, konec se mi teda vůbec nelíbil, ale v něčem to bylo dobré a výkon Jessicy byl skvělý, mám ji ráda, je to dobrá herečka. Režie by mohla být daleko lepší, za mě průměr, který neurazí. ()

jcall2bad odpad!

Nic víc než zjednodušená verze už tak průměrného originálu nemůže dopadnout dobře. Stejně jako v případě remaku One Missed Call, i toto byla naprostá zbytečnost. ()

Chejpao

Film jsem zhlédla dřív než jeho hongkongského předchůdce a neočekávala jsem nic víc než nenáročnou zábavu, což vcelku naplnil. Kdyby nešlo o předělávku, neměla bych problém dát 3*, jako remake je ale Oko opravdu hodně chabé. Zatímco např. americký Kruh se od své japonské předlohy v lecčems odlišuje a v některých detailech ji dokonce předčí (byť v jiných za ní zaostává), Oko jen bezduše kopíruje bez náznaku vlastní invence a ke všemu je ve srovnání se starší verzí minimálně o dvě třídy horší - plošší, prvoplánovější, „průvodci“ jsou zbytečně hnusní, což originál nemá zapotřebí, více laciných lekaček, přitom méně atmosféry. Odečteme-li dobrý nápad, který však není původní, nezbyde vlastně skoro nic. ()

PavHer

Trapný americký remake skvělého japonského hororu (jak už to tak bývá), silně nedoporučuju, radši originál. ()

wrzec

Sladké Jessice uvěřím všechno, jen ne slepou houslistku, která má díky novým očím, extra silné halušky. Američané, ne že svým remakem nepřinesli nic nového, ale ještě k tomu tupě až uboze okopčili původní už nikterak povedený originál, nevidím a nechápu podstatu vzniku tohodle blábolu. ()

montel

Sydney Wells (Jessica Alba) je úspěšnou slepou houslitkou, kterou čeká náročná operace očí, po které může konečně vidět. Operace se povede, ale Sydney začíná vidět něco, co ostatní nevidí. Přízraky, mrtvé lidi a podivné zvuky jí donutí vypátrat jejího dárce. Stopy vedou až za mexické hranice, kde Sydney odhalí hrůzy, které by raději nikdy neviděla...Další americký remake úspěšné japonského hororu. Obsadit Jessicu Albu ale nebylo rozumné řešení, hodil by se spíše někdo méně známý. Film je hodně průměrný, pár lekaček sice je, ale napětí se vytrácí s narůstají stopáží. Do kin se film absolutně nehodí, distribuce chtěla urvat nějaké prachy na známé tváři. 50% ()

Pythonator

Jessica Alba svým zjevem zvedá hodnocení každého filmu i když neumí hrát. Na krásu se krásně dívá. A to se musí ocenit dvěmi hvězdami. Čínský originál je o něco lepší horor, ale i ten stál za hovno, takže točit ještě horší remake, to může jedině tak blbý národ jako jsou Američani. Když se na to ovšem podívám z jiného úhlu, filmy jsou prakticky totožné, tak proč jim nedat stejné hodnocení, když tento je navíc dozdobený Bílou Džesikou? ()

Fallstock

Oko sem, oko tam. Moudrá jsem z toho nebyla. Na horor málo hororové. Film nebyl v ničem zajímavý. Herečka se do role nevidomé hudebnice nehodila. Příjemně nasnímáno. Originál vidět netoužím. ()

flouny8

No tak horor to určitě neni a Jessica je lepší jako bloncka. Jinak dost nepodařený a nudný remake. Viděno s cz dabingem a přišlo mi, že tam chudák holka pořád jenom ječí. ()