Sydney Wells (Jessica Alba) je známou losangeleskou koncertní houslistkou, která v dětství přišla nešťastnou náhodou o zrak. Transplantace očí je její jedinou šancí. Konečně nastal její čas. Po operaci se zdá být vše v naprostém pořádku. Za pomoci lékaře Paula Faulknera (Alessandro Nivola) a své sestry Helen (Parker Posey) se začne Sydney znovu zapojovat do běžného života. Jenže její štěstí je krátkodobé. Začínají se jí zjevovat stínové postavy a děsivé představy. Jedná se o následky operace, nebo si jen její mozek zvyká na zrak a přízraky jsou pouhým produktem její fantazie? Ale co když je to vše skutečnost? Rodina a přátelé začnou pochybovat o její příčetnosti, ale Sydney brzy zjišťuje, že jí její anonymní oční doktor nějakým způsobem otevřel dveře do hrozivého světa, který kromě ní nikdo nevidí. (oficiální text distributora)

Najt

Asi mám tyhle mysteriozní věci rád, ale tohle mě fakt bavilo. Příběh se mi líbil, čekal jsem slátaninu a ono to mělo hlavu i patu. Přízraky, ty mě doslova nadchly, protože, když si pro někoho příjde smrt, ve filmu to ukážou jako dábla, satana, čerta, rohy až ke stropu, zkrátka blé, ale vyobrazení smrti v tomto filmu, v podobě záhadných mlžin a průhledných postav, tak na to se koukalo fakt pěkně. Navíc J.Alba ta mi tam sedla jak prdel na hrnec // 3,5* ()

ShiShinka

Mám dojem že tady si Američani prostě řekli: "Uděláme remake, ale každou klíčovou scénu a dialog totálně zprzníme." - - Jestli to tak bylo, tak mission accomplished. ()

Luki.V

O originálu nijak vysoké mínění nemám a tohle je kvalitativně pro mne identický film. Stejně zbytečně melodramatický, stejně zručně natočený a hůře zahraný. Kdyby mírně nezměnili konec a nechali oba skvělé režiséry dodělat celý film podle svého, klidně bych to viděl i na hvězdičky čtyři ale bohužel k opravení chyb originálu nedošlo. Každopádně pořád je to stejná zábavná hororová atrakce. ()

Sir Ludvig

Film je pri porovnaní s originálom....hmm...mdlá sračka, a tak predpokladaným sklamaním. Neodporúčam ani na strašenie detí, toto je pre každého strata času a krok späť. ()

Cortesz

Horor to tedy v žádném případě, spíše thriller se zajimavým námětem, ale téměř nevyužitým potenciálem. Je zde pár lekaček, které ale moc nefungují, takže z toho nakonec vychází nudný thriller s krásnou a dobře hrající Jessica Alba (už by ji mohli nabídnout roliv nějakém pořádném filmu a ne v takovýchto sračkách), které patří jedna jediná hvězda, kterou jsem ochoten tomuto filmu dát. ()

amyth

Hérečka Jessica Alba??? :-D tak to byl teda trapas na druhou. Zcela zbytečný remake a totálně zfušovaná práce. Ale za tu hororovou komedii v podání Alby dávám hvězdičku :-b ()

petite fille

môj prvý horor po dlhom čase.. čo len povedať? doby, kedy som na podobných veciach frčala, sú už dávno za mnou. teraz to jedine zaútočí na moju precitlivenú dušičku. tá sa v niektorých momentoch buď nefalšovane zľakne na tom klasickom hororovom prístupe "ticho... ticho... ticho... bu!" alebo si zakryje oči pri nejakej obzvlášť nechutnej scéne (napr. vypučiavanie si oka pred zrkadlom). toto všetko považujem vzhľadom na žáner za pozitívum. no na konci ma predsa len akosi urazí to, že hlavná myšlienka filmu je explicitne vyjadrená. tým sa cítim naozaj trochu (trochu dosť) podvedená. ()

Havala

Celkem to ušlo, jak je vidět podle hodnocení, je film spíš pro fanoušky horrorového žánru než pro širší veřejnost. ()

eFOXsize

J. ALba nebyla špatná. Vizuálně to nebylo špatné. Mně osobně se na americký remake dívalo lépe než japonský. Problém je, že je to nudné. N U D N É. Je to patlanina z různých hororů v podobné tématice a je to nekustečně předvídatelné. Co na druhou stranu čekat od remaku. ()

hRob

Slabý remake asijského hororu, kam se nehodí Jessica Alba a druhá půlka filmu je horší, než první. ()

Daves97

Nejsem žádný hororový přeborník, vlastně se v nich nevyznám vůbec. Předchozí originál jsem neviděl. Pro mě čisté 4* ... ()

Cechyno4

Musím předem napsat, že originál jsem neviděl. Ovšem americký remake The Eye je velice slabým duchařským hororem. Pár lekaček přece ještě film hororem nedělá. Ok byly tu tři lekací scény u kterých jsem málem vyskočil z gauče. Většina duchů tu nepůsobí vůbec děsivě a vypadá příliš amatérsky. Hvězdičku dávám za již dříve zmíněné lekačky. Je jich tu sice více, ale většina lze poznat dopředu. ()

elanista1

Je to dobrý film, ale preboha. Čo urobili američania okrem toho, že zmenili hercov a prerozprávali to do svojej reči? Páni Xavier Palud a David Moreau sú obyčajní otroci. Skopírovaná polovica filmu, podiel prekvapenia a podiel inovácie je na nulovej hodnote. Finále sa mi páčilo, privodilo mi menší úsmev na tvári. Tento schématický Hollywood je už fakt len na smiech. Videl som zopár ešte zbytočnejších filmov. Ale tak...páčilo sa mi to. ()

Nikolas__

No tak tenhle remake byl vcelku pochopitelný neúspěch, a neoslovil ani mě - a to jsem si myslel že by mohlo ve finále jít o pěkné guilty pleasure. Nezvládlo mě to zaujmout natolik, abych se snažil byť jen přimhouřit jedno oko, a dát tomu alespoň mírně nadprůměrné hodnocení. To by to ale nesmělo být scénáristicky tak prázdné, herecky hrozně strnulé a navíc i postavy nestály za nic. Kamarádi však to nemohlo být tak těžké, počítám že rozpočet filmu nemohl být úplně nejmenší, tudíž nedokážu pochopit že se k filmu opravdu nedostal lepší scénárista. Užívejte mizérii (s pár solidními prvky, jinak hrubě nedostačující). ()