Akční velkofilm odehrávající se v atraktivním prostředí leteckých bitev 1. světové války, který se inspiroval skutečnými událostmi. Čeká Vás dobrodružství legendární Lafayettovy eskadry tvořené americkými stíhacími piloty. Ti se dobrovolně přihlásili do bojů ve Francii. Mladí letci se tak vydávají do vzdálené Evropy hnáni touhou naučit se létat na nových strojích a zažít velká dobrodružství. Ve válkou zmítané Francii se zpočátku naivní mladíci naučí pravému smyslu přátelství, odvahy i lásky a získají tak opravdové důvody pro riskování vlastního života. (Magic Box)

Udet

..tak nějak nezáživné, nudné , přehnané.. ..určitě nejhorší film zabývající se leteckou tematikou let 1914-18. ..a vrchol všeho bylo to násilně podsouvané antirasistické poselství.. ..jak proboha přišli na to že by se v těch letech dostal k letectvu- absolutní elitě(!!) nějaký negr..? ..a o sestřelu německého esa revolverem nemá cenu psát, tomu snad uvěří jen retard nebo průměrný yankee.. ..ůrovně např. Modrého Maxe to dosáhne pouze ve zbožných přáních tvůrců tohohle propadáku.. ()

JerryPilsen

Naštěstí méně patosu než ve Válečném koni a máme tu pořádný biják z první světové války.A těch moc není.Pěkně natočené scény leteckých soubojů jsou největší devizou příběhu,který se veze i na romantické vlně. ()

stuj

Záležitost pro kluky co mají rádi letadýlka. Koukat se na to dá, ale je to prostě klučičí pohádka. ()

prasecak_cz

Rytíři nebes jsou pro mě rozporuplní - letecké souboje se povedly, což to jo, ale film má spoustu hluchých míst, nebo míst, která jsou odfláklá. Místy je film až kýčovitý, ale dokáže na ty dvě hodiny zaměstnat. ()

andy60

Natočeno tak, aby se to líbilo široké veřejnosti, s čímž nemám problém, ale trochu to podkopává tvrzení o autentičnosti filmu. Vzdušné souboje dobře natočené, romantická linka rovněž snesitelná. ()

ROSTABAR

Válečný film, kde nechybí romantika, napětí, smutek i radost. Vícero mladých Američanů se z různých pohnutek vydá do Evropy bojovat v 1. světové válce jako piloti tehdy ještě relativně primitivních letadel. Francouzky by se asi nenaučili, tak vytvoří samostatnou eskadru pod vedením instruktora Jeana Reno (líbil se mi), který anglicky umí. Neměli to jednoduché a hodně jich padlo, ti šťastnější přežili a někteří v pilotování pokračovali i po válce. ()

Robinson ztracený na tajemném ostrově

Robinson ztracený na tajemném ostrově

27.05.2008

Televizním seriálům se v novinkách věnujeme jen zřídka (vlastně vůbec, sypu si popel na klobouk). Jako malá náplast je tu ambiciózní nová série stanice NBC nazvaná prostě Crusoe. Ano, půjde o další z… (více)