poster

Rytíři nebes

 • Velká Británie

  Flyboys

 • USA

  Flyboys

 • Slovensko

  Flyboys - Rytieri nebies

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 2006, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ***

  Filmů z první světové jsem zatím moc neviděl a tak jsem se zájmem sáhl po Flyboys a nakonec byl i docela spokojený. Přestože jde vidět, že se netočilo zrovna s "Cameronovským" rozpočtem (i když těch 60 mega taky není málo, bohužel na snímku to není až tak vidět), především bitvy ve vzduchu jsou natočeny velice kvalitně a přehledně, např. útok na Zeppelin si užije každý, kdo má v merku bojové stíhače (v tomto případě dvou a trojplošníky). Možná o něco delší, než by bylo záhodno, jinak ale kvalitní, tak trochu přehlížený film. Silnější 3*(5.11.2012)

 • JohnCZ
  ****

  Spíše takový pozitivně laděný snímek z neotřelého prostředí první světové války. Ačkoli ukazuje strasti války, měl jsem pocit, že se drží co se týče syrovosti a krve hodně při zemi a většina situací, do kterých se parta letců dostane, dopadá dobře. Nechybí ani nějaká ta typická milostná zápletka, tentokráte s překrásnou a vcelku neznámou Jennifer Decker. Pro milovníky letadel naprostá povinnost, pro ty ostatní velice obstojný válečný film.(2.6.2013)

 • movieband
  ****

  Skvělé zpracování letadel, bojišť a celkového prostředí 1. světové války. Skvěle zpracované letecké souboje, kterým kraluje část se vzducholodí a bombardéry. Sympatičtí herci v čele s Jamesem Francem a Martinem Hendersonem. Nádherná, opravdu nádherná představitelka francouzské dívky do které se zamiluje hrdina příběhu. Podařený děj a efekty dodávají filmu na jeho kvalitě. Tenhle film je třešnička na dortu, kterou si budete vychutnávat celou jeho délku.(18.1.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Slušný průměrný film odehrávající se během 1.sv, který určitě neurazí! Nicméně, během jeho sledování se ze mě zase stal ten malý kluk, který si jako malý četl u dědy příběhy o odvážných letcích a tajně snil, že sedím v kokpitu a proháním Němce po obloze. Po výpravné stránce je to sice trošku slabší, tvůrci se snaží hrát na emoce a city – moc jim to ovšem nešlo, přesto z toho vzniklo obstojné drama, ve kterém se ovšem objeví i celá řada komediálních prvků – což si nejsem jistý, jestli byl tvůrčí záměr, nebo jejich neschopnost. Některé scény navíc zaváněly doslova trapností. Naštěstí převyšují klady a spousta leteckých vzdušných soubojů…60%(25.8.2016)

 • Marigold
  ***

  Dvoj a vícepološníky z 1. světové ve mně už v dětství vyvolávaly posvátnou úctu a nutno říct, že následkem toho jsem od Flyboys nečekal nic víc než snůšku přehánění, patosu a milostné selanky. Což jsme taky dostal, naštěstí v balení, které mě jaksi nezvládlo urazit. Autentické je to asi jako Hvězdné války, postavy jsou napsané ploše jako tortilla, letecké souboje celkem zábavné a celkově to nestihne začít nudit. Snad jednou někdo natočí něco historicky věrnějšího než je tahle vícekřídlá akce, ale i tak... příjemné pokoukání.(11.8.2008)

 • - Snímek je natočen podle pravdivého příběhu letecké eskadry USA "Lafayette", jež v první světové válce bojovala v Evropě proti Němcům. (messiah)

 • - David Ellison si na své peníze dohlížel i jako herec, ztvárnil pilota Eddieho Beagla. (imro)

 • - Celorudá barva Fokkerů Dr. 1 je velmi zavádějící, protože je považována za symbol tzv. Rudého barona, který jako jediný německý pilot létal s letadlem celým rudým. A to navíc jen přibližně poslední měsíc svého života na jaře 1918. Ve filmu však tento nátěr používá hned celá letka. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace