Na stojáka

Zdeněk Tyc

Kamera:

Josef Hruša

Účinkují:

Pavel Liška, Michal Kavalčík, Tomáš Matonoha, Tomáš Hanák, Petr Čtvrtníček, Jan Budař, Marek Daniel, Bohumil Klepl, Anna Polívková, Václav Koubek (více)

Stand up comedy - sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je snad nejkrutějším testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Sledujte Na stojáka z produkce HBO ČR.  Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman. Pořad NA STOJÁKA tvoří trvalou součást českého programu HBO. Původně se opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, Tomáše Matonohy, či Ester Kočičkové, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, Josefa Poláška, Lukáše Pavláska, Marii Ludvíkovou, či Lumíra Tučka. "Na stojáka je odvaha vystoupit a dát se všanc," říká režisér Zdeněk Tyc. "Na stojáka je prolomení chladné televize, něco, co tu ještě nebylo, něco, co riskuje a chce překvapit," upřesňuje režisér. (oficiální text distributora)

MATADOR

Konečně jsem měl tu možnost vidět hromadu skečů z legendárního "Na Stojáka" a na to jak jsou některé parádní, jsou i některé hodně nudné, proto kompromis v hodnocení :) ()

L_O_U_S

Hodnoceno jen podle vybraných videí na YouTube. Někdy se najdou lepší kousky, jindy horší (Pazderkovou opravdu nemusím). Tenhle styl zábavy u nás nemá tradici a na celkovém vyznění pořadu se to odráží. A Ladislav Špaček v publiku, to jako fakt?! (965.) ()

halogenka

Ne všechny scénky a ne všichni účinkující mě bavili, ale ve výsledku je to rozhodně věc dobrá. Hanák jako by se pro tento formát narodil. Je skvělé, že i u nás se konečně dostalo prostoru stand-up comedy. A po dlouhé době jsem se zase u něčeho nahlas smála. ()

Patw

U něčeho se vůbec nezasměju, jelikož to od samého začátku vypadá trapně. Jsou ale i lidé (teda je i jeden člověk) který nikdy nezklame. Iva Pazderková alias Blondýna je asi jediný člověk který na podium jde se zárukou pobavení. ()

dee-key

Někdy perfektní fóry. Žel jen pro omezenou skupinu lidí. Kvanta diváků ty vtipy nepochopí, protože účinkující mají dost specifický smysl pro humor. Po letech ale celý stoják trochu upadl, takže za ty relikty z doby první slávy, dávám čtyři. ()

Fanucci odpad!

Debilní příklad otrockého kopírování amerických nápadů. Stand-up comedy prostě v českých podmínkách nefunguje. Hotovo. ()

Petroff

Co jsem viděl, tak je to pořad, kde ten u mikrofonu vypráví starý vtipy a podává je, jako by to byly jeho vlastní zážitky... hahaha... Vážně mám radši anglickej humor... Sakra, machrujem jak jsme hrdý na ten náš, a přitom je to celý jen o trapnosti... Přednes 120 sprostejch slov jako hlavní vtip večera, to chce koule - uřízlý. ()

Had6

Je to odvážný krok. Jinde ve světě tento typ show úspěšně baví mraky lidí. U nás je to věc naprosto neznámá. Najdou se jistě lidi, kterým tento formát bude sedět, ale také tu vystupují vyloženě trapné postavičky. Zřejmě ještě bude chvíli trvat, než to bude u nás taková pecka jako jinde.... ()

Marqta

To jediné co opravdu stojí za to je Iva Pazderková a její blondýna. Jinak to sice neurazí, ale ve většině případů ani nenadchne. ()

Figu

Hodně lidí už mi řeklo ať to na stojáka jdu vyzkoušet, že to je moje krevní skupina. Tak mě zajímalo o co vlastně že jde. No vtipálek jsem solidní, nicméně na tohle bych asi koule neměl! Objevuje se zde spousta zajímavejch jmen i stylů vtipu a vyprávění a je pravdou, že některý scénky absolutně nemaj chybu! 80% ()

Sinn

Skvělá zábava, většina vystupujících mě ohromně baví. I když se občas najde nějaké trapné vystoupení, celkový dojem velmi pozitivní. ()

Mefistofelle

Některé díly jsou výrazně slabší a občas člověk nechápe jak se tam někteří z "komediantů" mohli vůbec dostat, ale jindy je to zase o mnoho vtipnější, než běžné populární televizní estrády. Sečteno a podtrženo: jsou zde lidi, kteří mají talent i ti, kteří by své umění mezi lidmi raděi předvádět neměli, takže hodnotím jako průměr. ()

ProNotor

Tohle já můžu, jsou slabší výstupy, ale jsou mnohdy tak dobré, že se jen brutálně směji a nemůžu popadnout dech. ()

Amroth666

Sice pár dílů třeba nemusí sednout, ale když sednou, tak je to ta největší prdel na světě! Nejlepší díly Lukáše Pavláska: Kdybych tolik chlastal _____ Něco do bytu ____ Rodinná sešlost ____ Operace____ Ábíčko ____ Nejlepší díly Daniela Čecha: Potichu ____ Americký standup ____ Letadlo ____ Kabely ____ Klávesnice ____ IT nadšenec ____ Fotbalisti ____ Jágr 1 ____ Rande ____ Nejlepší díly Marka Daniela(také někdy jako ING Miloš Hlaváček): Automechanik komik ____ Za sebe ____ ING Miloš Hlaváček - Malíř ____ ING Miloš Hlaváček - Neboj Praho ____ Nejlepší díly Karla Hynka(také někdy jako Borec): Borec(1) ____ Borec a borkyně(2) ____ Zaškolení borce ____ Borec takovej veršovanej ____ Blondýna a eskalátor ____ Tchýně ____ Proč? ____ Nejlepší díly Petra Cerhy: Vlastní pořad ____ Hádej kdo jsem ____ Informatika ____ Nejlepší díly Miloše Knora: Poprvé ____ Podruhé ____ Taška ____ Kontejner ____ Testy DNA ____ Joint ____ Nejlepší díl Roberta Nebřenského: Fanklubák ____ Nejlepší díl Josefa Poláška: Hladomor ____ Nejlepší díl Petra Reifa: Balzam ____ ()

C0r0ner

Je to něco jako TELE TELE - dost často je to nuda nebo blbost, ale když se zadaří, tak to vynahradí mnoho prázdných dílů. Mluvím především o otevřeném dopisu KSČ. Opakovaně u něčeho brečet smíchy se povede málokdy, ale tahle scénka to dokáže vždycky. Lituji blbečky, kteří v publiku ohrnovali nosy a zacpávali si uši. 75% ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj