Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

pepo

príliš krátke a príliš blbé ale tiež super natočené s postavami na ktorých som vyrastal a zbožňoval ich ()

lesumir

Obrovský emocionální zážitek, nostalgie se dostavila v plné síle, ale o příběhu musím říct, že to bylůa mega pičovina. Neměli experimentovat, normálně tam šupnout trhače a starou klasiku vypustit znovu na světlo, né nějaké kamené obr dyliny 3000 let staré, to se opravdu moc nepovedlo. Ani ta nová prostorová animace mi tolik nesedla, ale přesto to píšu s úsměven na rtech, protože můj největší oblíbenec Rafael dostal velký prostor a byl hodně vidět :-) ()

kinej

Vlastně se asi dá říci, že film dopadl dobře. Charekter tohoto komiksu totiž jakékoliv filmové ztvárnění k tomu, aby bylo pojato hlavně jako zábava pro děti. A tak snad nějakou lepší zábavu ani nelze očekávat. Nicméně digitální animace mi přišla ve srovnání s jinými filmy slabá. Horší ja teké namluvení postav, zejména želvy pornášejí své dialogy jakoby bez prožitku. ()

Hrabka

Poměrně vydařený návrat želvích hrdinů na scénu. Já osobně bych uvítal lepší děj, ale jinak zpracování bylo dobré a o akci nebyla nouze. Na tento animák jsem se kouknul spíš z nostalgie a určitě toho nelituji. Je to prostě v pohodě film pro milovníky a fanoušky Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatela. 60% ()

nunka

Želvy Ninja boli jednoducho kultom. Ako dieťa som hltala jeden seriál za druhým. No ani nove animácke technológie nedokázali vytvoriť slušnú atmosféru. Scenár totiž zdevalvoval všetko a akosi som nepochopila nezmyselné a silené konflikty medzi Ninjakmi. Celý čas som hľadala myšlienku či príbeh, ktorý sa ani ku koncu filmu nedostavil. Proste frustrácia hodná jednej *!!!! ()

Jamal

Bylo to příjemné zas po těch letech vidět zelenou partičku, ale nebylo to ono... Chyběl mi tam trhač, chyběla mi tam více aprilovská April. Michalangelo a jeho pizza, .... Na druhou stránku mi tam vadil Raphael jako svalnatý Noční jezdec, pak skákající April se svým přítelem, nějací divní mutanti... prostě to nemělo správnou želví šťávu, a není to tím, že jsem o pár let zestárl. ()

Fiftis

Sú dospelejšie a na bedrách majú nie len krízu rodinnú, ale aj osud ľudstva. Sú poňaté temnejšie ako seriál, viac sa približujú komixovej predlohe a sú šmrncnuté fantasy žánrom. Určite oveľa viac zaujmú dospelejšieho diváka ako malé deti. Pre fanúšikov by malo byť vzhliadnutie povinnosťou, pre nezainteresovaného veľmi dobre stráveným časom pri kvalitne odvedenom spracovaní legendy. Ja nepochybujem, že sa korytnačky stretnú s viac pozitívnymi ohlasmi, veď v ich prospech hovoria niekoľkonásobne väčšie tržby ako rozpočet, ktorý bol 34 miliónov dolárov. Ja osobne som po vzhliadnutí plný očakávania, čo nám prinesie pokračovanie. ()

Shakers

Celkom slušný 3D animák. Nie je to dokonalé, ale mňa ako fanušika korytnačiek to potešilo a aj bavilo. Príbeh je celkom zaujímavý, aj keď absencia Shredera trošku zamrzí. Každopadne chápem a oceňujem smer, akým sa tvorcovia vybrali. Postavy, akcia, animacia, či hudba, všetko tu celkom dobre funguje, pekne to odsýpa, plynie ako voda, furt sa tam niečo deje a moc sa nedá nudiť. Kto má rád korytnačky určite si na svoje príde. Obľúbený soundtrack: End Credits. 80% - 4* ()

JohnnyD

Chémia medzi korytnačkami až tak nefunguje, i keď medzi Caseym a April (SMG!) to pekne iskrí. Splinter je tu akosi do počtu a príbeh pôsobí dojmom natiahnutej epizódy seriálu, no ber to čert, veď sú to stále tie isté ninja korytnačky!!! ()

hippyman

ne, už prostě nejsem malej kluk, aby mě uspokojily rádoby vtipnodrsný hlášky a primitivní scénář. a jakoo, absenci trhače, kranga, roxtýdyho a bíbopa a všeho toho retropotěšení z mých mladých let na úkor nějakých pseudopříšer a oživlých soch, to tvůrcům prostě neprominu... a odkdy sekla ejpril se zprávama na kanálu 6? no... potěšilo jen pár scén, zejména souboj rafa a lea na střeše v sympatickém nulo-jedničkovém dešti. z velké nostalgie zavírám obě oči, převazuji je čtyřmi barevnými páskami a dávám za tuhle usínačku smírných 50% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +příběh, akce, grafika, hudba, dabing, postavy, -nezazní titulní melodie, trošku nepřirozená animace postav/// Jestli jsem si některý fenomén nebo vzpomínku z mého dětství zachoval, byly to právě želváci. Stejně jako mnoho z vás jsem sledoval seriál, sbíral album, kupoval nálepky a možná by to neskončilo jen u toho. Vůbec můj první film v kině byly hraný Želvy Ninja, bylo mě asi 6 let. Proto je tento film moje srdeční záležitost a vůbec nejočekávanější film tohoto roku. Pro mluví hodně, tak snad nebudu zklamán. Po 19.4. čekjete "recenzi".... Tak jsem skutečně zašel na Želvy Ninja, jen jsem byl překvapen, že nikdo z oslovených na tento film nechtěl zajít. Že bych byl v mém okolí jedinný "fanoušek"? A výsledný dojem: Splněné přání. Ale abych to rozvedl. Děj začíná tam kde mohl pravděpodobně skončit seriál, nebo možná ještě o něco později. Teď když o tom tak uvažuji, tak třebas spor mezi Rafaelem a Leonardem je celkem logické vyústění nastalé situace. Znáte ten komplex hrdiny? Přestože jsem v počátku chtěl nadávat na krátkou stopáž, tak mám pocit, že příběh byl tak nahuštěný (mnoho příběhovích línií), že jsem si s filmem odnesl velké množství obsahu. Vůbec celkově mě příběh děsně zaujal a vtáhl do sebe. Nové zajímavé postavy a záporáci, příšerky a jedno s druhém. Překvápko, na scéně se objevili tzv: "Footmani" v seriálu to byly Ninjové a bylo velké překvápko když jsme zjistili, že se jedná o roboty. Zajímalo by mě zda tomu je tak i tady. Rating zřejmě nedovolil poodkrýt vnitřnosti těchto bojovníků. Za další rád bych zde přezevšchno viděl Trhače a Kranga, ale možná i jich se v budoucnu dočkáme. Hudba je na úrovni, jen není tak dynamická jako v ukázkách a chybý základní hudební motiv, ale nemůžem mít všechno. CGI animace mě docela mile překvapila. Je to trošku zázrak tento film, v nějž jsem ani nedoufal, ale i kdyby dopadl jinak, byl bych za něj rád, takhle si hned povalím do obchodu pro DVDčko./// Celkem 91%/// PS: chci seriál! Viděno podrhé na DVD 24.12.2008 ()

HAL

Pohoda, s klidem na úrovní druhé Kung Fu Pandy. Želváci se nestydí za svůj teenage původ a dokáží si ze všeho permanentně utahovat, ale stejně tak nezapomínají na to že už jsou dospělejší... a že by jejich film tedy měl fungovat i pro starší 12ti let. A to on bez problémů splňuje. S tak akorát délkou aby se jako lehká jednohubka film nestal nesnesitelným, a s dost zábavně natočenou akcí a "rozhádaně parťáckým" špačkováním aby během toho ani na chvíli nenudil. 7/10 ()

ChewieDC

Být mi čtrnáct, skákal bych asi nadšením. Ale tak nějak jsem doufal, že ty Želvy Ninja dospějí s námi. Těmi, kteří je na počátku 90. let žrali, ale teď už jim je dávno přes 20. ()

2-Xtreme

No tento seriál som mal rád ako dieta a filmy sa mi tiež páčili aspon prvé dva, ale od toho som nič nečakal. A dobre som urobil, pretože by som bol sklamaný. Takto aspon môžem v kľkude napísať nebolo to bohviečo. Záverečná dvadsať minutovka bola dobrá, ale zvyšná hodina ma nejako nezaujala. Radšej by som uvítal další film. A absencie Shredera mi chýbaa. Nemuseli nadväzovať na samotné film, ale čo už všetko prehrmí... ()

Legas

Příběh otřesný, chyběl Trhač a spol., dynamicky rozpohybovaná kamera, hodně svižná "spider-manovká" akce, ovšem lehce zapomenutelná, asi 2 slušné hlášky. ()

strougy

Želvy jsem měl jako capart hodně rád a na jejich nové dobrodružství jsem se docela těšil. Vizuálně to nevypadá vůbec špatně, ale celý film sráží špatný scénář bez snad jediné alespoň trochu vtipné hlášky. Jinak pár dobrejch soubojů i celkem ucházející atmosféra, tak snad v dalších dílech se tvůrci zlepší. Doufám. ()

DJ Lonely

Mně osobně to tak moc nebavilo, že jsem v půlce usnul, ale kamarád který to zvládnul až do konce tvrdil, že dvě hvězdičky si to zaslouží. :o) ()

swamp

Kdyby to nebyly Želvy Ninja, ale cokoliv jiného, dal bych hvězdičky dvě. Jenže když si vzpomenu, jak jsem čekal na každý nový díl tohoto seriálu, musím utřít nostalgickou slzu a dát tři. Scénář v porovnání s jinými počiny (tím nemám na mysli věci od Pixaru či DreamWorks) obstojný, ale ta grafika..mně se prostě nelíbila. Ale želvičky jsou želvičky.. "Four turtles. Four brothers. Genetically reborn in the sewers of New York. Named after the renaissance masters and trained as ninjas." ()

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith