Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

kitano

Podobne zbesile, prehnane, videoklipove a samoucelne ako Shoot'em up, avsak v tomto pripade film ma zapletku, ktora mu dava aku taku serioznost a ten gulas tak drzi trochu pohromade. Trochu menej obrazovych experimentov, menej samoucelnych scen a mohla z toho byt jazda ako vino. Ale zopar hlasok bolo nedostiznych. What are you looking for, England? :) (6/10) ()

Kaka

Jako akční film/styl budnoucnosti bych to rozhodně necharakterizoval. Není drsňák jako drsňák a Stathamamův ultramothefuckin' výraz začne unavovat asi tak po deseti minutách čistého času. Akce je silně nepřehledná a když už si to uvědomuje i režisér, řízne do toho nějakou tu stříkající krev, či useklou končetinu. Kamerový filtr mohli mládenci zvolit také lepší a nasrané tempo není ani zdaleka tak ďábelské, jak se povídá. Spousta blbostí na každém kroku, policie vyobrazená jako banda nicneumětelských ňoumů, která se bojí vystřelit (což specielně v USA vypadá asi trochu jinak), záporáci relativně k smíchu, takže co tenhle rádoby cool debut vlastně drží nad vodou ? Někdy příjemná odvázanost a pořekadlo "za velmi málo peněz vcelku dost muziky", jejíž decibely se dají jen těžko odhadnout, ovšem falešná je leckdy až to není hezké. Jestli je tohle nový trend budoucnosti, tak to nás tedy pánbůh ochrnaňuj. Akční hrdina by měl mít úroveň. Chev Chelios ji zde nemá. ()

Falko

Premieru v kine som si v roku 2006 uzival, pretoze som predtym netusil, aky megaakcny narez sa na mna z platna vyruti, lenze dnes som si to zopakoval, sice nie v kine, ale to nevadi a zazitok uz samozrejme nebol ten isty, ale to bolo mozno aj tym, ze som poznal dej filmu. Dnes mi uz trosku vadili zvlastne filtre alebo strihy s metalovou hudbou, avsak Jason Statham je stale perfektny a vzdy sa budem rad divat na akcne filmy s nim. O pokracovani, ktore radsej nikdy nemalo vzniknut kvoli konci, ktory sme tu videli, radsej ani nebudem komentovat. Keby z toho radsej urobili nejake sci-fi na styl Robo-Copa, tak by sa mi to mozno pacilo viac :-) ___________ Jason Statham - (Chev Chelios) +++ Amy Smart - (Eve) +++ Jose Pablo Cantillo - (Verona) +++ Efren Ramirez - (Kaylo) +++ Dwight Yoakam - (Doc Miles) +++ Carlos Sanz - (Carlito) +++ Reno Wilson - (Orlando) +++ ()

castor

Neuvěřitelně ulítlá, zběsilá a přeplácaná jednohubka, které nám Statham v posledních letech pravidelně předkládá, disponuje něčím zcela novým - dělá si absolutně, co chce. Ať se to bije se zdravým rozumem nebo lékařskými hledisky. Dvojice celovečerně debutujících režisérů má nepochybný talent, hlavně pak ale obrovskou fantazii, odvahu, smysl pro humor a nekorektnost (zastřelení ptáka v kleci, sex před zraky turistů) a asi i dlouhá léta slušně ulítává na videohrách. Pustili se do drzé nadrealistické akce, ve které charismatický Jason Statham, největší akční bourák uplynulých let, krade, strká do lidí, občas někoho zastřelí.. Ocenit lze zejména to, s jak mravenčím rozpočtem to celé zvládli, tempo taky slušné a ještě k tomu se našlo cameo pro Chestera Benningtona. Film na jedno použití (70%), na podruhé to už asi pěkně slábne (naivku Amy Smart bych stejně asi znovu nestrávil)!! ()

viperblade

Tento film je napumpován čistým adrenalinem. Už dlouho jsem se u akčního filmu takhle nepobavil. Myslím, že naposledy to bylo u Death Race. A hele, tam je taky Jason! :-) Takže pokud si chcete užít tento film tak musíte splnit pár podmínek. Za A) Musíte si to pustit na domácím kině, anglicky s titulkama, samozřejmě repro soustava 5.1. Za B) Nemyslet. Absolutně o tom nepřemýšlet, jinak to vypnete po 20 minutách. Pokud splníte tyto podmínky, tak vám gratuluji, jste připraveni prožít s Jasonem jednu pekelnou jízdu. Mám k tomu pouze jednu výtku: SPOILER!!! Co má být k sakru tohle! Oni ho jako vzkřísí!? Tak to jsem zvědavý, co z toho vznikne.. ()

Rogue

Není to až tak zlé, ale klipovitost i Statham se okoukají až nakonec začnou lézt na nervy. Pár dobrých scén a určitá našlápnutost tomu ale odepřít nejde. (tepláky hlásí comeback či co? wtf) ()

MM_Ramone

"Crank" mi pripomenul podarený nemecký techno thriller z roku 1998 "Run Lola Run". Svižný akčný snímok, natočený ako jeden celovečerný videoklip s energickým soundtrackom. Rýchla adrenalínová jazda s profesionálnym zabijakom Chev Cheliosom, ktorému ide o život. Bol otrávený. Ak jeho telo prejde do kľudového režimu, tak sa jeho srdce zastaví. Zatiaľ najlepšia úloha pre Jasona Stathama. **** ()

D.Moore

Rovnou říkám, že nebýt telefonického konce, dostal by Zastav a nepřežiješ odpad. Proč tak nemilosrdně? Film má skvělou myšlenku, je postavený na opravdu originálním nápadu (toho je třeba si sakra cenit), ale probůh, proč je natočený tak... Hmm... Vykastrovaně? Stathama mám rád, věřím mu drsňácké role, ale tady jsem s ním měl obrovský problém. Po celý film si udržel jeden výraz, který mě neskutečně rozčiloval... Ta jeho snaha vypadat nasraně za každou cenu, byla až trapná. Normálně nemám nic ani proti vulgarismům a násilí, ale musí být účelné a musí pro ně být důvod. Tady pro 90% všeho toho střílení, souložení na ulici, erekcí a podobného ale důvod nebyl. Zastav a nepřežiješ je béčko béčkovaté, kterému se nedá upřít spád a švih - na začátku se rozjede a zastaví se až za hodinu a půl -, ale je děsně prázdné a po půlhodině může (a taky začalo) začít silně nudit. ()

Niktorius

Wow! Film v hodný k večerní projekci na DVD s partičkou přátel po boku. Očividně levný akční film zaměřující se především na mladé diváky (hrdina střílí, jezdí, užívá drogy, souloží na ulici - to vše v rychlém střihu a netypické kameře) sice tu a tam přebírá prvky z Klubu rváčů, Takových normálních zabijáků a jiných divácky atraktivních a podobně zběsilých filmů, nicméně přidává i (snad) vlastní nápady. K tomu si připočtěte přidanou hodnotu zajímavého námětu (který by se teda víc hodil pro počítačovou hru než pro film) a máme tu potencionální kult současné generace, který nad podobnými filmařskými pokusy ( Rychle a zběsile, XxX a další) jasně vyčnívá. No kdo by nechtěl zažít šílenou automobilovou honičkou se spoustou střelby, při níž by byl navíc felován blonďatou slečnou? :-D ()

ripo

Myšlienka zaujímavá, ale niekedy menej je viac. Toho sa mali držať tvorcovia tohoto filmu. o ktorých som si myslel, že si dali po injekcii Epinefrínu a trochu im to kvaplo do mozgu. Prehnaná akcia a rýchle strihy ma už v polovici filmu začali ukrutne nudiť. ()

Spooner

Tak jestli se některý film může honosit nálepkou nonstop akce, tak určitě tenhle. Zde se totiž ani nic jiného neděje. Celý je to nepřetržitá akce, která se (sorry, ale jinak to tentokrát napsat nelze) s ničím nesere a do kterého se později velmi často přidá i černý humor. A ten já velice rád. Stejně tak jako Jasona Stathama, kterýho už jsem i tak měl ve svý Top 5, ale teď si tuto pozici zajistil ještě na dlouho dopředu. Je to prostě akční nářez jakej se jen tak nevidí a zase dlouhou dobu k vidění nebude. ()

2Pac

Minule som tak pri pohari dobreho pivka premyslal, kto je v sucasnej dobe typicky akcny drsnak, akymi boli svojho casu van Damme a jemu podobni. Po tejto sviezej, rychlo plynucej, nadupanej a zabavnej šupe, (a samozrejme aj po Kurieroch, Revolveroch...) je mi jasne, ze Jason Statham je minimalne horucim cakatelom, ak nie uz priamo clenom klubu akcnych hrdinov. ()

petero

Chev (Jason Statham) sa prebúdza vo vlastnej izbe. Srdce mu búši. Niečo sa stalo. Ide do obývačky. Telka svieti, pri nej dvd s nápisom Fuck You (to všetko snímané z vlastného pohľadu). Pustí ho a dozvedá sa čo sa stalo - bola mu vpichnutá dávka poriadneho svinstva. Ak sa dostane Chevova frekvencia na hladinu normálu zomrie. No Chev je chlapík ktorého takáto info nezloží, práve naopak vzápätí rozmláti telku, rozmláti dom, nasadá do auta, volá informátora, Chev sa skľudnuje začína omdlievať. Dupne na plyn rovno cez križovatku na červenú, pulz je rýchli čo je dobre. Prepadne bandu negrov, šľahne si dávku niečoho čo ho ešte viac rozpumpuje, nefunguje to zmláti ich atď, atď. Chev sa v šialenom slede dostáva k tomu bastardovi čo to spôsobil a určite ešte skôr ako možno zomrie si to s ním plánuje patrične vybaviť. Ku koncu keď už Chevovo telo neustále dopované práškami zalievanými RedBulmi už melie z posledného a jeho psychika je patrične narušená i film je viac haluzný. Bál som sa že to dopadne podobne biedne ako Transponter 2, ale našťastie Chev nie je superman a scenár sa evidentne snaží držať pri zemi. Za zmienku určite stojá nadmieru odľahčené scénky. Chev zastavuje pri telke vo výklade ktorá práve ukazuje aký bordel spravil po meste, následne sa ukáže jeho podobizeň totálne nasratého šialenca. Chlapík vedľa neho sa pozrie na Cheva jeho výraz presne kopíruje škicu, prehliada si ho od hlavy až po päty a zisťuje že Chev práve nahodený len v nemocničnom plášti nie je len nadopovaný liekmi ale aj pekne nadržaný =), alebo Chev s priateľkou (Amy Smart hrajúca prihlúplu blondínu) na ulici upadá do kómy a tak sa na ňu vrhá s prosbou "Zachráň mi život!". No a tak si to po menšom zdráhaní rozdajú priamo na ulici s patričnou odozvou okolia. Všetko je to snímané patrične roztrasenou kamerou zaberajúcou akciu prevažne z dola a la Michael Bay. Strih je rýchli, hudba drsná, tempo šialené no našťastie prehľadné. Všetko je to podfarbené naviac búšením srdca a neraz som sa pristihol že podobne búši aj to srdce moje. K finálnej spokojnosti patrične dopomohol aj skvelí záver. (10.9.06) ()

Davies182

Upřímně řečeno tak nějak nechápu celkový hype kolem tohoto filmu. Statham se do role perfektně hodí, a i já jsem dělal v GTAčkách vlastně jen free ride s cheatama, ale tohle je moc. Většinou se u snímků, které na to nejsou stavěné, nesnažím hodnotit realičnost akcí. Zde mne ale sex na ulici a několik dalších věcí prostě odrovnalo ve špatném smyslu slova. Ano, je to zábavné, a je to jednohubka, ale je to "moc". ()

Mahalik

Po pravdě takové ty filmu typu "Ehm videoklipová režie je cool, tak nákej snímek vymyslíme ať si lidi stříknou blahem do kalhot" už mám plné zuby. Crank na to jde ale úplně jinak. Scénář je vlastně taková improvizace a právě TA videoklipovka se sem prostě musí dát a funguje perfektně. Statham byl pro roli jasný už od začátku. Kdo jiný by totiž souložil v čínský čtvrti před lidma :D Závěrečná scéna je sice trapná ale co naplat... naštěstí ten zbytek byla fakt jízda na kole bez řidítek a sedla. ()

Xmilden

Jason Statham nemůže zachránit vše. Zase taková akční jízda se mi Crank nezdál. Pokud totiž bude Jason hrát stále tyhle stejné role, nemůže prostě čekat že z toho budou lidi ondlívat jako by šlo o historický mezník. Jen pro připomenutí Kurýr má už díly 3, Crank 2 a Rallye smrti. A to ještě dělal řidicě v Italian Jobu, proto je na místě už tyhle filmy tolik nebaštit. Vždy nostalgicky vzpomínám na začátek jeho kariéry a pecky Podfu(c)k a Sbal prachy a vypadni, kdy hrál hlavní roli jeho výborný anglický přízvuk. PS: Ke konci je už příběh často notně přibržděný a několikrát i zastavený, takže sázka na název filmu moc nevyšla. 55% ()

Divočák

Pořádná jízda s velkým nášlapem k získání kultovního statusu. Statham se pro roli Cheva Cheliose snad narodil, Amy Smart je fakt k nakousnutí "blonďatá přítelkyně hlavního cool hrdiny" a slizáci jsou správně záporní. Teda naopak:). Videoklipová režie filmu sedne jak mokré trencle na prdel a dodává mu tu správnou "adrenalinovou" atmosféru. Vedle Hadů v letadle asi nejvíc "cool" snímek poslední doby. Teda aspoň do vydání Tarantinovskorodriguezovského Grindhouse. ()

Phobia

Pokud vám ke štěstí stačí osvalený, plešatý zloprcek s konstantně nasraným výrazem, který hodinu a půl zběsile jezdí autem, zběsile běhá, zběsile šuká, zběsile mlátí, seká, střílí lidi, zběsile vulgárně řve a ostatní vulgárně řvou na něj, pak si protřepejte zápěstí, šoupněte dlaň do klína a připravte se na hektický, orgasmický výkon. Já bych "Crank" ocenila jako klip k nějakému našlápnutému nu-metalovému songu, ale v dané stopáži mi to velmi rychle začalo bez přírazu šplhat na nervy. A možná by stačilo z filmu prostě vynechat veškeré uječené "dialogy", nechat hrát pouze muziku a mohla bych hodnotit výrazně lépe i navzdory délce. Že se to vůbec nebere vážně mi v tomhle případě bohužel nepomohlo. 41% ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize