Zastav a nepřežiješ

• USA Crank (více)

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky! (oficiální text distributora)

Arx

Jason Statham coby velkej drsňák nám servíruje celkem povedenou akci, která má spád a nenudí. Doporučuju všem jít na to do kina. Film jako takový nezklame. Budete se dobře bavit, občas vás něco ohromí ale druhej den si už na tenhle film zaručeně nevzpomenete. Zkrátka film na jedno povídání, který Vás dokáže pobavit ale nic víc od něj nečekejte. ()

Shit

Wow, až takovou zběsilou mega jízdu sem teda nečekal. A to prakticky hned od začátku. Trošku mi sice vadilo, že ke konci tu a tam film polevoval, jenže za tu první třičtvrtěhodinu která mě naprosto rozsekala, těch pár slabších míst odpustim, protože to co tam předváděl ultra mega giga drsnej Statham spolu s neskutečně rychlým střihem, hromadou akčních cool scén a zběsilým tempem celýho příběhu, to se prostě nedá ani popsat. Ze Stahama se pomalu ale jistě stává největší kruťák novodobý kinematografie a timhle snímkem to jen potvrdil. Stathame jestli zastavíš, tak to nepřežiju ()

ditrue

Ze zacatku sem si rikal co muze reziser vytezit z tak primitivniho scenare...no a po druhe akci z mi to bylo jedno. Za posledni 2 roky nejlepsi akcni film co sem videl. Jizda od zacatku az dokonce a to primo adrenalinova...hlavne me dostala akce pred restauraci, tohle sem vazne necekal...akorat ten konec kdy vrtulnik letel sotva minutu a Jason pote padal snad 5min, to byla blbost..ale to se stava... ()

M.a.t.t.

Kvalitne natočené béčko v ktorom je absurdnosť situácií dovedená do úplneho maxima a vďaka čomu pripomína Crank skôr akčnú komédiu. Zábavnejšie ako Running scared, zábavnejšie ako väčšina akčňákov poslednej doby, skutočná špička však ostáva vzdialená a opakovaná jazda už zrejme toľko adrenalínu neponúkne. Ale jednohubka vydarená. ()

choze

"Teď mám hodinu na to, abych srovnal účty, řek sbohem svý holce a předved trochu stylu." Nejoriginálnější a nejlepší zápletka v žánru honičkového filmu, zběsilý, ale vyhnusle lacině vypadající vizuál, kopec nápadů, fórků a hlášek, co by mi v pubertě přišly hrozně cool, a samozřejmě spolehlivý Jason. ()

Gilmour93

Ač Statham oplývá drsností smirkového papíru, kopuluje na ulici a pobíhá s holou řití po L.A., nechá tato klipová exhibice vaše nadledvinky poměrně v nečinnosti.. ()

Dellamorte

Neumravnený a nezastaviteľný Jason si presekáva cestu k záverečným titulom. Zavesený na " rozdupanom SPEED / BUSe " sa tam nakoniec aj doškrabe...len Mu to trvá dosť dlho...OK strávená bábovka. ( 2ku nevynechám ). ()

Psema

S odřenýma ušima sedmdesátka. Za nuzný rozpočet je vizuální řádění naprosto k neuvěření, Jason jako vždy perfektně, ehm, nasraný a některé momenty jsou neskutečně vtipné. Jen ti záporáci a konec. Nevím, ale čekal jsem, že gradace vyjde mnohem líp. Ale jako slušný návrat do bezmozkových "osmdesátek" si tahle oddechová legrace zaslouží přinejmenším uznání. ()

Tuxedo

Je to perfektní akční jízda, ale páni režiséři se trochu moc vyžívají ve svém řemeslu (videoklipovou minulost nezapřou), takže zběsilé kamerové střihy a dělení obrazu působí spíše rušivě. Kvalitativně je Crank někde mezi prvním (horší) a druhým Kurýrem (lepší). ()

Hal_Moore

Jason Statham je nový akční hrdina. Poznávací znamení: Stále stejný nasraný výraz, dvoudenní strniště, většinou vyholená hlava a v neposlední řadě vynikající řidičské schopnosti, střelba a bojové umění. Crank je film nabitý akcí od začátku do konce a vůbec není poznat velmi nízký rozpočet (na akční výplach, jakým Crank rozhodně je). Zápletka je vcelku originální, ale její vymyšlení scénáristovi určitě moc času nezabralo. Chev Chelios by si zasloužil více filmů (z jeho hitmanovského života - když už Hitmana hraje Timothy Olyphant). Žádné větší chyby Crank nemá, je to taková pohádka pro dospělé chlapy, co odrostly mašinkám a touží po něčem novém, adrenalinovém. ()

TeeAge

Mám veľmi rád tento typ námetu, ktorý sa začal vyvíjať ešte so starým dobrým Speedom. A ajkeď tu môžeme spozorovať nebezpečne podobné prvky ako v Running Scared, Crank má niečo doseba. Je to práve kôli jeho ľahkosti, ktorou bol natočený. Stathnam a Smart sú fakt milá dvojica, na ktorú sa nedá hnevať. Celému to chýbalo iba trochu šmrncu do druhej polovice, a trocha viac prachov. Neveldine a Taylor ešte určite dostanú druhú šancu... ()

genetique

Podobná zbesilá a akčná šialenosť sa tak často nevidí a Statham opäť potvrdil, že sa hodí najmä do podobných rolí. Takto má vyzerať naplno premyslený a jednoduchý nápad, vyžmýkaný na maximum. Trošku nedomyslené mi prišli vtipné jokes, ktoré tomu uberali na vážnosti a napätí a takisto kamera mi prišla divná a nesympatická pre oko. Ale inak ide čistokrvnú a skvelú zábavu. 80%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Jasonom Stathamom. Má originálny a veľmi zaujímavý príbeh o nájomnom zabijakovi, ktorému jeden z miestnych zločineckých bossov vstrekne smrtiacu látku, pričom očakáva jeho veľmi blízku smrť, ale keď sa zabijak dozvie, že jej účinok sa dá spomaliť vysokou hladinou adrenalínu, chce urobiť všetko preto, aby sa ešte stihol pomstiť všetkým, čo s tým majú niečo spoločné a zachrániť svoju priateľku. Spracovanie je dosť vydarené, hlavne prvá polovica je správne zbesilá akčná jazda, ktorá má mimoriadne tempo a mnoho skvelých nápadov, takže výborne baví celý čas, ale keď sa už v polovici filmu zabijak spojí so svojou priateľkou, zaujímavosť filmu klesne, ale stále je to slušná zábava. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Kvôli celkovej tématike je od bežných akčných filmov dosť odlišná, bežné súboje, v ktorých by vynikli Stathamove schopnosti tu nie sú a aj prestrelky sú výrazne odlišné, hlavný hrdina tu nemá takmer na nič viac času a tak stále beží, jazdí, uteká pred políciou a gangstrami a keď na nejakého narazí, tak ho väčšinou v rýchlosti zabije. Natočená je tiež čo najzbesilejším dojmom, ale s prehľadnosťou tu aj tak nie je žiadny problém a poteší množstvo skvelých nápadov a momentov ako likvidácia prvého protivníka, odstrelenie automobilu jednou ranou za jazdy a mnoho iných. A chválim aj plno zábavných hlášok a dialógov. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jasona Stathama mám radšej v úlohách, kde sa môže viac akčne prejaviť ako Kuriér, ale aj tu slušne zapadol, zábavní sú aj záporáci, nemám väčší problém. Réžia a technická stránka sú presne také, aké si aj táto tématika vyžaduje, takže tu nemám čo vytknúť. Zastav a neprežiješ nie je práve môj typ akčného filmu, ale ako zábavná akčná jazda na odreagovanie funguje viac než dobre. Objektívna kvalita filmu- 78%, film sa páči mne na 76%. ()

Eliott

Zcela Určitě moje nejoblíbenější Stathamovka. Zajímavý nápad a dále moc chválím kameru, hudbu i bojové scény. Spodní hranice 5-ti hvězd, ale přeci. ()

Hellboy

Akční nářez!!! Z takovejch těch novejch akčňáků (Shoot 'Em Up, Smokin' Aces, Lucky Number Slevin..) se tomuhle nic nevyrovná!! ()

3DD!3

CRANK je adrenalinový nářez jaký tu už dlouho nebyl. Akce je tady skutečně non-stop a nápady režisérského dua Neveldine/Taylor neznají mezí. Všechny prvky co ve filmu použijí, ždímají naplno a Jason Statham je jim v roli, která mu sedí nejvíce, zdárným pomocníkem a velkým tahounem celého filmu. Místy je však děj přece jen přehnaný a nelogičnosti si v něm taky najdou místo, ale za tu zábavu se to dá bez větších problémů přejít... Kamera se třese, sirény ječí a Chev Chelios vyrovnává svůj poslední účet. ()

Hitman_47

Vypněte mozek a nechte se unášet neuvěřitelně rychlou a zběsilou adrenalinovou jízdou, sráči! Crank naprosto postrádá jakákoliv hluchá místa a s ničím se holt nesere...představte si takovou Nebezpečnou rychlost, kde místo autobusu máte mlátičku Stathama, k tomu si připočtěte bandu latino badass gangsta shitheadz, náser akce a pořádná porce sprostých slov! Tak a teď máte představu o čem tenhle film vlastně je....a hodně mě potěšil konec, pussyny tenhle film holt nezkousnou, that's it beotch! ()

Le_Chuck

Spolu s Running Scared akčné prekvapenie roka! Až na kozmetické chybičky krásy (škaredé kontrastné filtre) je toto nefalšovaná 87-minútová adrenalinová pumpa s velevytočeným badassom, ktorého charizma je silnejšie ako Čínsky múr. Páni Neveldine a Taylor kloúk dole. K týmto benjamínkom by sa mohli hodiť učit megalomani, ktorí s rozpočtami o nulu dlhšími nesiahajú Cranku ani po krvavé kontníky. Najlepšie preinvestovanýh 15 miliónov tejto sezóny! Zdravím Singera. ()

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

Rychlá a zběsilá válka s vlkodlakem

12.01.2014

Chris Morgan, scenárista posledních čtyř dílů Rychle a zběsile, momentálně přepisuje scénář sedmičky. Společně s Jamesem Wanem musí vymyslet, jak přesně se série vyrovná se smrtí Paula Walkera, svůj… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

Sandler přeje šťastného Valentýna 2011

24.04.2010

Na Valentýna romantika vydělává. Kdykoliv jindy si můžete u přítelkyně vydupat, že půjdete na Zastav a nepřežiješ, ale na svátek všech zamilovaných se prostě chodí na slaďáky. A když v nich hraje… (více)

Neveldine/Taylor – přesun do televize

Neveldine/Taylor – přesun do televize