Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Samuel7

Tento film naprosto postrádá atmosféru předchozích X-Menů, líbila se mi jak dějová propracovanost, tak velká rozmanitost postav. Ani jednoho jsem se zde nedočkal, navíc Wolverine není zrovna má oblíbená postava, takže pro mě téměř ve všech směrech zklamání. Herecké výkony také za moc nestojí, takový Ian McKellen mi tu hrozně chybí, alespoň že Charles Xavier se tu na chvíli mihl, ale moc velká útěcha to není. Rozhodně nejslabší film jinak kvalitní série. ()

karlik4801

Jako velký fanoušek komiksu a X-Menů vůbec, dokážu přehlédnout chyby ve filmu. Kdybych takový zažraný fanoušek nebyl tak bych tak vysoko nehodnotil. To že laserové oči přeseknou jakousi hráz, ale triko vůbec neponičí, to si strčte do háje. Co se týče děje, zabavil mě, potěšil mě a Wolverine je pořád number one. ()

viperDavid

Jupí pohodovka nejoblíbenějšího x-mena. Světe div se, kdyby se podtitul nejmenoval Wolverine asi by to ani nevadilo. Je to klasickej únosnej x-men. No ale proč to ne, že ? odmyslíme si kovovou konstrukci, nasadíme dřevěný drápky, přidáme bráchu, všechno to zamícháme dohromady a je to 3* ()

Ryuuhei

Film věnovaný samotnému Wolverinovi, jako nejlepší postavě z celé série X-Menů? Byl jsem pro všemi deseti. Nejen, že film vysvětluje původ Wolverina, kterak ke svým schopnostem přišel, ale zároveň je nemálo spjat s počátkem náboru ostatních mutantů. Prostě důležitá součást série, která má jak výbornou akci, tak překvapivé momenty a velmi dobrou a promyšlenou zápletku. Vše, co má dobrý vedlejší film z univerza již existující série mít. Nevím, co se na tom mnoha lidem nelíbí. Zaplať ty nahoře, že je to stále v červených číslech. ()

Micro41CZ

Když já nevim, je to v rámci žánru hodně průměrný a v rámci série klasicky dobrý. Jackman je sympaťák a jede, příběh si tak plyne a moc nepřekvapuje. Ve výsledku je to příjemná zábava jako šitá na filmové plátno (díky efektním scénám a zvuku). Pokud hodně nesnášíte klasické narativní způsoby, které ničím nepřekvapí, do nichž se sem tam připlete i kýč, možná si to neužijete. Fanoušky série nezklame. Ne radikálně. Nic víc. ()

Beky

Lepší než poslední X-Men, akce je velmi roztroušená, žádná velká másakrální scéna, neuvěřitelně chaotický, ale nehorázně zábavné!! Jednou větou: Hugh Jackman je Wolverine a nikdo jiný!! ()

drederik

Překvapení se nekoná. Akce slušná a kvalitní obsazení (Jackman je a navždy bude dokonalý Wolverine). Tím bohužel výčet pozitiv končí. Nejsem naivní, takže kvalitní zápletku jsem po slabších X-men 3 ani nečekal. Co mi však hodně vadí je, že téměr každej mutant hopsá a šplhá jako nic. Neznám výčet jejich schopností, takže jim možná křivdím, ale třeba u Zerra či Wada jsem tu jejich výjimečnost příliš nepobral. Sice to na někoho může působit frajersky, že jeden dobře střílí a druhej se umí ohánět mečem. Ale mě to spíš připadá, jakoby tvůrci nepochopili, v čem by měli spočívat schopnosti mutantů. Ovšem největším zklamáním pro mě byla doslova odfláknutá část jak Wolverin k adamantiové kostře a drápům přišel. Čekal jsem (respektive doufal), že by se kolem toho mohl točit celý děj, ale skončilo jen u zbožného přání. Když to lehce shrnu, tak jako oddechovka dobrý, ale jak už název napovídá jde o X-Men a to by si zasloužilo mnohem důstojnější zpracování. ()

Javad

Ako sa len môže zmeniť tak skvelý úvod (myslím to ako sa Wolverine a Sabretooth presekávajú masou vojakov v rôznych vojnách) na takú hovadinu? Učebnicový príklad toho ako pokašlať známu komixovú predlohu - obľúbenú komixovú postavu. ()

Tomasso001

Mám o něco lepší hodnocení, pže se mi líbily všechny předchozí díly a spousty věcí sem si dokreslil v hlavě... Moc mě mrzí, že se z X-menů vytratila přemýšlivost a dějová propracovanost, kterou odstartoval první díl. Tento film, je sice akční a plný efektů, ale na úkor všeho ostatního bohužel... ()

Raven0

Může obsahovat spoiler. Asi jediný případ, kdy je hra lepší než film. Nejde ani tak o to, že filmový wolverine je spíše pro děti, žádná krev, žádná brutalitka, kamera vždy decentně zabere násilnou scénu trošku šejdrem... Né že bych byl zastáncem násilý, ale u podobně laděného snímku bych ho očekával. Spíš jde o scénář, který je tak neuvěřitelně hloupý a prošpikovaný klišé, až je z toho divákovi zle od žaludku. A tak nepřekvapí souboj bratrů, jeden zlý, jeden hodný, smrt milované dívky, vražda hodných stařečků apod... Naštěstí jsem měl při sledování filmu v kině oporu, 2 litry levného vína (což k novému X-menovi sedí jako prdel na hrnec) ()

Redi

Co jsem od toho čekal, to jsem dostal, ale že tam uvidím vytlemeného Daniela Negreanu, tak to jsem fakt nečekal. :-D ()

Bobik9

Přehnanej díl! Ale naprosto nejlepší! Nejlepší herecké obsazení, nejlepší efekty, nejlepší příběh. U X-menů mi někdy trochu vadily až příliš zdlouhavé rozhovory prakticky o ničem. To v tomto dílu není. Pouze akce! Will I am naprosto geniální tah, úžasně mi neseděl na drsnýho mutanta. Škoda, že nedostali více prostoru i Dominic Monaghan a Ryan Reynolds, který ovšem jako umlčený pokus vypadal opravdu děsivě. Prostě nejlepší X-men!!!! ()

rowdys

A tak ja vám neviem... buď je to tou únavou, keď si sadám konečne po celom dni pred telku, alebo začínam krpatieť, ale mne to stačilo, veď nebol to žiaden Nolan ani Raimi, ale na taký quality time s rodinou to stačilo, aj tak nemyslím, že by to marketingom chceli namieriť niekam inam. Dakto tu napísal, že je to ako pilot k seriálu - s tým sa i ja asi najviac stotožňujem. Plus, vybuchujúce helikoptéry musia byť! Akurát mi jaksi nejde do hlavy ako Hood presedlá od Rendition ku komiksu. Holt, hollywoodsky pahorok má toho spoločného s tým venušiným viac než dosť. Dnes to bude za 3, Gavin. ()

Monoxid

No...zklamalo mě to. Čekala jsem, že to bude surovější, temnější, zamotanější, krvavější, víc nefér... Byla jsem moc naivní. Nebylo tam nic, co by se nedalo předpokládat. Souboje celkem šly. Na Jackmana ušili pěkně velkou a neohrabanou boudu. ()

lennyd

Jak to vlastně začalo. Byl jednou býval jeden mutant, který byl obdařen schopností rychlé regenerace - a tím pádem takřka nesmrtelný. A jako takový se náramně hodil do plánů americké vlády, konkrétně Williama Strikera, který již delší dobu experimentoval s kovem známým jako adamantium. Tímto naprosto odolným kovem hodlá obalit kosti našeho mutanta (Ano milý Watsone, je to Wolverine (Hugh Jackman)), aby mnohonásobně zvýšil jeho odolnost a smrtící účinky jeho útoků. Wolverine ale jen tak něčí loutkou být nehodlá, zvlášť když se nejdříve musí vyrovnat se svým dávným přítelem, Sabretoothem (Liev Schreiber)... No. .. nebylo to úplně špatné, ale Singer je Singer, a jeho pojetí X-Menů se jen tak něco nevyrovná. Jak Brett Ratner, tak i Gavin Hood předvedli skvělá dílka - která by atakovala nejvyšší bodová ohodnocení, nebýt předchozích Singerových filmů. Takhle si divák může akorát povzdechnout -- Jo, kdyby to dostal do rukou Singer.... Hereckému obsazení kromě standardně dobrého Jackmana vládne naprosto úžasný Liev Schreiber. Už jsem to psal několikrát - on je taková šedá eminence, která ač v pozadí, vždycky na sebe nějakým způsobem pozornost filmu strhne.. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)