Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

ivan_drago

Podlejvárna jako svině... Strhující drama o tom, jak je život nespravedlivý... Přes svou monstrózní stopáž mi film utek jak horská říčka. Duncan je v roli prosťoučkého a nadpřirozenými silami nadaného obra k sežrání... a nejlepší je to jeho "Šéfe"... ()

Mrkvič

Když někdo umí, tak prostě umí. Po věznici Shawshank Darabond natočil další skvost z vězeňského prostředí. Tři hodiny dlouhé vyprávění, vycházející z šesti minipříběhů mistra hrůzy Stephena Kinga. Už sama předloha je výborná, ale v podání takových herců je to prostě paráda. Darabond krásně střídá tragické, vtipné i dramatické chvilky a k tomu mu pěkně přihrává hudba Thomase Newmana. ()

skrblik007

Jen u pár filmů se stává, že koukám na titulky až do konce přikován v křesle, nemaje slov, a jediné, na co se se slzami na krajíčku (ne, opravdu jsem nebrečel :-)) zmůžu, je: "Ty vole!" Nebudu opakovat a vychvalovat to, co se tu už mnohokrát napsalo. Pokud se rozhodujete, zda tento film zkouknout, pak neztrácejte čas váhaním a podívejte se na tento filmový skvost! Kdybych mohl třem filmům dát 6 hvězdiček, tenhle by mezi ně bezesporu patřil. ()

Jizni Tlapa

Ano, uznávám , jsem vinen a jsem si vědom hrozícího elektrika trestu, co stihl hlavního hrdinu. Mým největším hříchem a prohřeškem se stává hodnocení 40% tohoto filmového "trháku" s kýčovitě ubrečeným bachařem, bohem obdarovaným nevinným bodybuilderem, s nadváhou snažícím se Hanksem, s nevýraznou kamerou, s tuctovým scénářem a nejdelší žánrovou stopáží všech dob! mačkám slzu jako "Kafe" co se píše jinak a.......je mi líto.. ()

kinghome

Klasika která nikdy neomrzí! Nádhernej film. Moje nejoblíbenější vězenské drama... Má to všechno co to má mít a to jen tak nějakej film nemá. ()

Dado

Frank Darabont a väzenské prostredie, takáto kombinácia je jednoducho "odsúdená" na to, aby sa z filmu stal nehynúci kult. V mojom rebríčku najlepších filmov získava vyššie postavenie síce Vykúpenie z väznice Shawshank, to však v žiadnom prípade neznamená, že dojemný a dych vyrážajúci príbeh Johna Coffeyho v niečom zaostáva. Ten, koho sa emócie, ktorými film doslova preteká, nedotkli, nemôže byť ľudská bytosť. Slovenský dabing je rovnako jedným slovom skvost. O to smutnejší je fakt, že televízia JOJ nie je schopná ani len pri takýchto filmoch odkúpiť od Markízy práva na slovenské znenie a vysiela ich s (aj keď v tomto prípade nemenej kvalitným) českým dabingom, prípadne vlastným novým dabingom, ktorý tomu pôvodnému nesiaha ani len po päty. (95%) ()

Yesqward

Krása! Príbeh, pri ktorom si želáte len to najlepšie pre hlavného hrdinu, a s ním aj prežívate jeho utrpenie. Herecké výkony sú neskutočne realistické. Veľmi pekný a smutný príbeh. 95% ()

karlik4801

Jen pár filmů mě dokáže rozbrečet, nerozbrečel mě tak film, jako John Coffey. Už jen když přišel do vězení, na něm bylo vidět, že je to dobrý člověk. A to že se bojí tmy, Johna mi bylo hrozně líto. V tu chvíli jsem si nedokázal uvědomit, že je to jen film, Michael Duncan to zahrál vážně precizně. Zásluhu ale nemá jen John Coffey, také Paul a pan Howell. Dále propracovaná postava Percyho. U něho si člověk nebyl jistý, jestli to je hraje nebo ne. Všichni dozorci měli srdce a nechtěli aby vězni zemřeli, sice něco provedli, ale smrt si podle nich nezaslouží. A na konci filmu už to nevydrží, jen pan Coffey už nechce vidět ty zrůdnosti co se kolem něj dějí. To jak na konci řekl, že nechce kápi přes hlavu, protože se tmy bojí.. V každém musela Zelená míle aspoň trochu zaproudit. ()

Faramir

"Když Bůh tady nechal tak dlouho žít tu malou myšku, co potom mě, který nechal zničit ten velký Boží zázrak?" ()

Lachtaan

Po 16ti letech svojí existence a po 17ti letech existence tohodle úžasného snímku jsem konečně dostal příležitosti se k tomuhle 3hodinovému pokladu světové kinematografie dokopat.. Vidím obrovskou výhodu psát svůj názor na film těsně poté, co člověk snímek zhlédne, protože v tu chvíli si pamatuje i ty největší detaily.. Zvláště když 3 dlouhé hodiny nepřetržitě sedí zahleděný do úžasného příběhu s excelentním Tomem Hanksem a skvělým M. C. Duncanem :) Vězeňská dramata jsou prostě už jako ze zvyku dělaná tak, aby dokázala diváka okouzlit natolik, že na takovýhle film nikdy nezapomene.. Zasloužená příčka mezi desítkou vůbec nejlepších filmů! ()

Ryuuhei

Tenhle film si své hodnocení holt zaslouží. Vězeňský klenot, který sice neobsahuje propletenou dějovou linku a drží se svým námětem hodně u zdi, ale přitom účinně dokáže i to málo, co nabízí, rozvinout a celé víc než 3 hodiny filmu nenudí snad ani jedinou minutu. Paráda, co víc bych měl dodávat? ()

BROKEN_

Úžasný film s Tomem Hanksem! Tenhle film skvěle ukazuje, co to je za hrůzu, když je odsouzen nevinný člověk. Boží film s překvapením na konci. Frank Darabont umí zfilmovat knihy od Stephena Kinga ( více Vykoupení z věznice Shawshank ). Každý tenhle film musí vidět! ()

Johnny.ARN

King dobrý matroš fetoval, keď toto písal. Hutný príbeh postavený na postavách, práca s emóciou, nadprirodzeno a tajomno v kombinácií s negrom nesmú chýbať. U ľudí to má úspech asi kvôli tým myšlienkam a posolstvu, ako jeden človek, hoci pozná pravdu, nič s tým nevie spraviť a slúži ďalej systému. Pozeratelné, aj keď trochu nezmyselne dlhé. Rockwell má samostatnú hviezdičku. Objektívne za tri, takže 4 z 5 ()

Chasm

Frank Drabont je bezpochyby velmi šikovnej a už ani nic nemusí točit, my všichni si ho budeme pamatovat do smrti... Zelená Míle je skvěle zvládnutý film, na mě možná až moc fantasy ale za to nikdo z tvůrců nemůže, takže jim to nebudu vytýkat... Herecké výkony jsou skvělé, časem vyzkoušený a osvědčený Tom Hanks mě sice nechává chladným, to se ale docela nepovedlo Davidu Morseovi, M.C. Duncanovi ani Samu Rockwellovi... Hrozně moc se těšim až Darabont začne točit mimo vězeňské prostředí, sice jsou oba jeho filmy unikátní klenoty, do kterých dokázal vložit tolik lidskosti, porozumění, pochopení a soucitu jako nikdo jiný, ale rád bych viděl jak by zvládl velkofilm z nějakého veselejšího prostředí... Myslim, že až natočí jeden film, jiný než Míle i Shawshank, a povede se, stane se zcela nesmrtelným a už nikdo o něm nebude moci pochybovat... A to je na tři filmy pro režiséra dost dobrý skóre... Takže držim palce Franku.. :) ()

Redswif

Už jsem řikal že Hanks umí :D King je dělo a tudíž te měl tady ten film vcelku jasné. Herecké výkony perfekt prostředí též. Zasáhlo mě to až do nitra mé titěrné dušičky. ()

BS

Viva la Darabont! Po skvělém, úžasném, dokonalém, perfektním a mistrně zvládnutém Shawshank Redemption přišlo tohle perfektní, úžasné, tajemné, mistrně natočené drama, které mě chytlo u srdce snad ještě u trošičku víc než jeho původní film z vězeňského prostředí (Mám rád, když se daří filmy podle námětu od S. Kinga :)) ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem