Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Mihail123

Dosť veľké sklamanie. Po nadupaných traileroch som nič také nečakal. Bratia (skôr súrodenci) Wachowski experimemntujú a ich výsledkom je na môj vkus až príliš farebný, trápny (rodina žijúca s opicou...wtf, kde to sme?) snímok. 1* za originalitu, a druhá * za Christinu Ricci a coolového Matthewa Foxa. ()

Slider

Preteky sú naozaj premakané a vypiplané do najmenšieho detailu, ak by sa celý film len závodilo, dám jednoznačne 5 hviezd, dve hodiny sledovat speedracerovkse závody by som kľudne zvládol a určite by ma to neprestalo baviť, pretože sa jedná samozrejme o najsilnejšiu stránku filmu. Bohužial komiksové spracovanie Speed Racera už na mňa nepôsobilo takým skvelým dojmom ako som dúfal. ()

creeper

fucking masterpiece. čistá radost z filmařiny. wachowski bros divákům s jistou rukou servírují audiovizuální orgie plné originálních nápadů i pomrkávání na diváka. veškeré aspekty skvěle fungovaly. film byl neuvěřitelně dynamický a "nakažlivý". zkurvení hračičkové. ()

VasaX

Celkem dobrý i když nikterak hluboký (ale to nevadí, mozek stejně tak tak stíhá zpracovávat informace z očních nervů :-)) příběh obalený v pestrobarevném grafickém hávu. Vyloženě grafické orgie. Nespoutaná divoká kamera, a to nejen při závodech. Je to trošku šílené, nechybí tomu ani humor a nadsázka a jako celek to u mě rozhodně zabralo. A drobné chybky, vzhledem k povaze filmu, spláchne čas:-). Původně jsem nechtěl, ale dám plný počet, protože Speed Racer má na víc jak čtyři hvězdičky. ()

Timak

hrozný omalovánky. Po shlédnutí tohodle člověk nechápe, že za tím stojí stejní tvůrci, jako za geniálním Matrixem. Dodatek: Ona je to vážně blbost, ale některé záběry jsou vážně cool. A opět jsem film Wachowských docenil až o pár let později a musím zvednout hodnocení. ()

Bagr_007

Uf, tohle budou vaše oči ještě dlouho rozdýchávat. Sourozenci Wachovští obstarali naprosto unikátní filmový zážitek, který ještě dlouho nedostanete z hlavy. O to víc mě mrzí finanční neúspěch filmu a ze sálů houfně odcházející lidé, kteří mysleli, že jdou na další Matrix. Na tohle bohužel není průměrný divák zatím připraven, pro mě ale 100%. Takhle originální a zároveň zábavný film tu nebyl od... Matrixu. ()

Mr.Dogman

Tento film mě více zaujal doma na DVD než v kině. Je to asi kvůli jeho dlouhé stopáži. Stopáži, která ale stojí za to. Těch dvou hodin jsem vůbec nelitoval, protože tak krásný styling filmu, jste jinde neviděli. Protože na takovou hudbu, bez které by ten film ani nemohl být, narazíte málo kdy. Protože kamera byla bezvadná. Protože tento film je bomba! Tedy alespoň pro někoho. Ale například ta plastická operace mi přišla trochu přehnaná. Když tak nad tím přemýšlím, celý film je vlastně přehnaný, takže to tam bezvadně zapadá :) ()

blackJag

Barevně do prudka vystylizovaná podívaná. Příběh psaný neonem. Dlouhé, přesto zábavné, s kvalitním obsazením a destrukčním modelem proklatě nízko. Wachowští měli svou vizi jak na plátno přenést animovanou sérii a já se s ní beze zbytku ztotožnil. Navíc zábavný dětský herec v roli nejmladšího z Racerových, což k těm původně zvažovaným 4* tu pátou přišouplo. Lituji, že to u nás běželo jen s průměrným dabingem. V originále musí být zážitek ještě lepší. ()

Guzo

Tak na tenhle film jsem koukal jen proto, abych si dokázal, že další sportovní film, o kterém se mluví, mě nebude bavit. Bavil! Od první minuty jsem viděl jistou podobnost s nějakým filmem, v průběhu mi došlo, že to je Karlík a továrna na čokoládu. Jen s tím rozdílem, že ač byl Johnny Depp vynikající, film to pro mě prostě z průměru nedostalo. Tohle je oproti tomu naprostá špička, akční scéna s ninjama, hýřící barvy a hlavně herecké výkony (zejména v podání vtipného Speedova malého bratra a jeho opičky), to vše a ještě mnohem mnohem víc dělají ze Speed Racera jeden z nejlepších filmů v poslední době. Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout závěrečnou scénku před polibkem, dokonalý.. ()

Pupidyk

Nedodíval jsem se. V určitých pasážích se mi z toho kolorovaného wannabe nářezu dělalo zle. Larry? Andy? Může mi to někdo vysvětlit? P.S.: Viděl jsem toho dost natolik abych mohl hodnotit. ()

R1CH1E

První co mě napadá je fakt ,že je to typická klišoidní sračka pro malé děti. A druhé co mě napadá, že jsem si to neskutečně užil a bylo to pro mě absolutní guilty pleasure. Triky přeplácané, barviček všude jak nasraných, všechno je to umělé a svítí to a bliká a mě je to prostě fuk, já byl ty 2 hodiny jako malej kluk, kterej si prožívá svůj závodnický sen z dětství a žral jsem to. Žral jsem to všechno, žral jsem děj, který mi byl jasný po prvních 10 minutách, žral jsem i některé až trapně úsměvné scény. Užíval jsem si to, ať už to má jaké mouchy chce. A o tom snad má správný film být ne? ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)