Reklama

Reklama

VOD (1)

Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (236)

Gary 

všechny recenze uživatele

70%. Kvantitativně i kvalitativně rozdílné příběhy postav. Někteří jsou sympatičtí, někteří ne. Jedna osoba děj utáhne, jiná zase vůbec. Dobré je, že vás film donutí přemýšlet o činech a postojích postav a většinu z nich také dokážete v jejich jednání pochopit (většinu, rozhodně ne všechny). Tak či tak film to není vůbec špatný. Stříhalo se do něj, Sean Penn se nechal dokonce vystříhat úplně. Herci zvládají všechny ty emoce znamenitě a mnoho z nich si dokáže získat sympatie. Z nejzajímavějších např. Cliff Curtis, Shelley Malil nebo Ray Liotta, který si toho jako druhý uvedený v titulcích zas tak moc na plátně neužil. Harrison Ford z toho vyplývá tak trošku nemastně neslaně, ale zase je dobře, že velice zmírněným hraním zbytečně nevyčnívá ze zbytku osazenstva. ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Analogie s filmem Crash se jistě nabízí, ale tento mu bohužel nesahá ani po paty. Sledujeme osudy různých lidí a národností co chtějí žít svůj sen v nejlepším státě na světě. Sen je jedna věc a realita druhá. To na vlastní kůži hodně rychle pocítí. Snímek se snaží rychle cílit na city a dojmout a tak se mu nevyhýbá několik přešlapů. Třeba pan Ford kdyby ke každému svému případu takto přistupoval jistě by tam tak dlouho nepracoval, ale už se někde rovnou oběsil. Nebo byl 40. let svině a hnulo se v něm svědomí až teď, kdy má jít do důchodu? Nebo australská hvězdička, co si svoji zelenou kartu musí vysouložit. Nemusí, je to přeci jenom její volba. A v USA, kde nemůže točit třeba Kevin Spacey za to, že se na nějakým divokým mejdanu někdy před 30. lety nevhodně k někomu vyjádřil, stačí přeci jenom, aby ho naprášila pana vedoucího, jinak si to trochu protiřečí. A úplně mimo mi připadá osud školačky, co měla vypracovanou slohovou práci k 11/9, to je cílení na slzy a kapesníček, nic víc. Abych to jen nehanil, tak třeba Fordův kolega se mi dost líbil. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Drsňák Wayne Kramer změnil směr a napsal a zrežíroval film, který mu svou velikostí přerostl přes hlavu, ačkoliv se ho mermomocí snažil ukočírovat. Vybral si látku přistěhovalců, kteří věří v lepší život v USA, ačkoliv se jim to ne vždy podaří. Filmu se nedají upřít kvalitní herci a slušná režie spojená s přesvědčivým vyprávěním, ale Kramer je na podobnou látku moc malý režisér a těch postav je zbytečně moc, zvláště když ne každá má příběh hodný vyprávění. ()

brutale 

všechny recenze uživatele

Táto látka tu už bola. Nakoľko je vo svojich predchodcoch, zvládnutá lepšie, bez propagovania amerikanizmu, prakticky nemám čo hodnotiť... Z hľadiska idei snímky (t.j. sračkoidno/amícko/in/da/best/country/in/da/world/peetche) by som dal okamžite odpad! Ale ja sa odosobním a dávam jednu* za kozy , druhú* za prdel, Alice Eve. Jednu * dole za neherecvto Forda, z ktorého som mal pocit, že sa každým okamihom zrúti... Žeby chyba réžie old man, alebo posledná brigáda pred dôchodkom, hmm že Indy 5 (najkratšy vtip aký poznám)? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $455,654Tržby Celosvetovo $3,607,000Tržby za predaj DVD v USA $2,259,338 //počet predaných kusov 169,369║ film ponúka niekoľko silných príbehov, herecky delikátne zahrané a opäť pekná navážka do amerického systému, nečudo že to v USA kritika strhala /80%/ ()

Galerie (29)

Zajímavosti (5)

  • Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)
  • Film byl dokončen již v roce 2007, diváci ho však poprvé mohli vidět až o dva roky později. Ohledně jeho konečné podoby se režisér a producent dlouho přeli. Producent nakonec využil svého práva posledního slova a snímek zkrátil z původních sto čtyřiceti na výsledných sto třináct minut. (sator)
  • Ve filmu se objevil soulový zpěvák Phil Perry, a to v roli sebe sama jako zpěvák americké hymny. (J.A.K.)

Reklama

Reklama