Komentáře uživatelů k filmu (2 585)

Když začal Brosnanovi uhnívat Piercing, bylo na sedmičku tolik nadějných kandidátů. Ať už můj milovaný Šón Fazolka, charismatický Útes Trouba a dokonce se prý uvažovalo i o tom, že se poruší tradice, další Obligace nebude Angličan a vrazí tam Žužu Džordže! A co se nestalo! Náhle se odněkud vynořil nesympatický prasečí xicht, hnusný jako ... jako, no napadá mě takhle rychle z hlavy snad jen prdel Heleny Růžičkové, a bác ho, z fešáckého, charismatického a vtipného elegána je zádumčivý morous s vizáží, která mohla vzniknout snad jen křížením Pitbulla a Pekingského palácového pinče. Co se stalo? Můžeme pouze spekulovat. Osobně si myslím, že se mu patrně povedlo dokonale vylízat dvaapadesátiletou Broccoliho dceru. Já vím, tahle teorie zní na první pohled jako jídelní part z Faktoru strachu, ale četl jsem v odborné literatuře, že když do sebe jeden naháže pár oblbováků chuťových buněk, cvakne si na frňák kolík na prádlo a zavře oči, tak prý to jde! No, každopádně si jeho příchodem sbalil Bond jako takový vše, co jej dělalo Bondem (lehkost, poťouchlou poetiku, pompéznost, charisma, roztomilou přitaženost za vlasy a někdy až rozkošně blbý humor) a šel do hajzlu. Myslím si však, že ze všech dílů nové éry je tenhle nejlepší a nepřistupujeme li k němu jako k dalším trampotám superagenta ve službách zdegenerované, senilní krávy, ale jako k docela pohodovému akčňáku s ohyzdným hlavním hrdinou, starou bábou a skvělým, agresivním teploušem, je to bez debaty minimálně na tři!(2.1.2013)

Trochu jiná bondovka, než na který jsme byli zvyklí. Může za to určitě finální bitka, která na mě působila hodně, hodně zvláštně. Za to klobouk dolů. Skoro jak kdyby šlo o jinej film. Jediný, co mě mrzí, je absence "vybuchujících per".(4.11.2012)

Parádní bondovka, symboly odkazující k předchozím dílům mě potěšili, oproti Quantum of Solace parádní postup vzhůru. Opět je v tom poznat britský původ (hlavně díky R.Fiennesovi a skvěle vybraným skotským lokacím). Nebudu troškařit a skočím rovnou po plném počtu. PS: J.Bardem je slizoun nejvyššího kalibru.(4.11.2012)

Jako kdyby tvůrci šetřili. To, čeho bylo v Casino Royale a vlastně i v Quantumu hodně, tj. holky, vtípky, akce tady jakoby se smrskly na nějakou nutnou povinnost, která je potřeba odbýt. Očividně chtěl Mendes vykreslit šílenost Bardemovy postavy a docela se mu to i povedlo, ale to je málo. Říkám si, že Judi Dench musí být fakt respektovaná, protože tohle byl film pro ni. "Komorní" James Bond u mě neboduje, nebo nedá se říct že by nebodoval, ale nedostal jsem to co jsem chtěl. Chci nejlepší akci na stříbrném plátně (vivat Casino Royale).(5.11.2012)

Keď vám niekto povie, že je to najlepšia bondovka, verte mu. U mňa osobne vedie Dnes neumieraj (lietadlo zostrelené obrovským laserom z vesmíru- to len tak niečo neprekoná), ale to je môj subjektívny názor, ktorý Skyfall dosť nahlodalo. Takže nepočúvajte premúdrelé reči o tom, aké je to celé nudné, ľudia čo to tvrdia asi v živote žiadnu bondovku nevideli. Proste na to choďte do kina a presvedčte sa sami, že aj Daniel Craig vie byť Jamesom Bondom. Rehabilitoval sa vo veľkom štýle, za čo sme mu všetci vďační. Orientačne: 95% P.S.: Moment keď Bond vytiahne z garáže staručký Aston Martin (myslím, že to bol on, v autách sa nevyznám) a zaznie pôvodná zvučka z Goldfingera, je jeden z najlepších momentov celého filmu. Každého fanúšika zahreje pri srdci.(5.11.2012)

Bondovky jsem sice viděl všechny, ale Daniel Craig mi přijde bezkonkurenčně nejlepší. Ale nejvíc se mi stejně líbilo Casino Royale. Na tomto filmu mě štve jedna věc. A to pořádně. Bond dělá, co může, aby dostal M z Westminsterského paláce plného ozbrojených lidí, aby jí nezabil killer se dvěma komplici, načež jí zavře do baráčku, ve kterým je on a starej dědula, a ke kterému přivede toho samého killera s vrtulníkem, granáty a dvěma teamy dalších killerů. Trošku mi to nedává smysl. A první půlka mě vysloveně nebavila.(5.11.2012)

LET THE SKY FALL.. tak jestli je někdo tímhle zklamaný, tak už nevím co víc chtějí..! Opravdu příjemné překvapení nám pan Mendes přichystal.. Daniel je opravdu Bond se vším všudy.. a Javier jako Bondovo nemesis..? to skutečně nemohli sáhnout po lepším herci..! takže jsem skutečně nadšená, úplně spokojená a jen doufám, že ostatní plánované Bondovky půjdou v Samově šlépějích.. + Adele a její Skyfall a k tomu naprosto kouzelně udělané intro, bylo naprosto překrásné..!(5.11.2012)

U Casino Royale jsem napsal, že když tak kvalitní Bond bude i nadále, přehodnotím svůj názor na sledování bondovky v kině. Quantum of Solace a recenze na Skyfall mě přesvědčili a já nelituju. Z mého pohledu je ještě o kousíček lepší než předešlé filmy, i když někdo může namítat, že se to už klasické bondovce moc nepodobá. Děj je svižný, ženy krásné, akční scény baví, navíc film obsahuje spoustu odkazů na předešlé filmy nejen s Craigem a skvělé hlášky. A Bardem je jako hlavní záporák dokonalej.(7.11.2012)

Casino Royal a Sykfall jednoznačně nejlepší Bondové historie... souhlas s komentáři : POMO, Cival, Tosim, Matty, Tom Hardy, Douglas, Enšpígl(7.11.2012)

Zatímco Casino Royale představilo zbrusu nového, drsného a realistického Bonda, a Quantum Of Solace vzalo celou látku hodně artově a přemýšlivě, novinka Skyfall je prvotřídním kompilátem toho nejlepšího jak z obou předchozích dílů, tak i s řadou citací klasických filmů z Conneryho éry, celkovým vzýváním konzervativních britských hodnot a jako luxusní třešničku na tomto opulentním dortu přidává toho suverénně nejzajímavějšího záporáka ze všech Bondovek. Samotný 007 v tomto snímku trošku ustupuje dominantní ústřední dvojici v podobě šéfky M a vyšinutého Silvy v neopakovatelném podání vynikajícího Javiera Bardema. Právě s jeho příchodem na scénu se film dostává do absolutních kvalitativních čísel a jeho postava je natolik ikonická, že by se mohla stát takovým symbolem jako Hannibal Lecter pro 90. léta a Ledgerův Joker pro dekádu minulou. Craigova hlavní postava nikdy nebyla lidštější (viz. testy schopností) a celkové temné vyznění nenarušuje ani suchý britský humor. Prozatímní film roku.(7.11.2012)

Ocekaval sem hodne a to byl asi ten problem.Po casino royal a QoS nesla laťka už víc zvednout. Chybela mi tu trochu uhlazenost bonda!!(7.11.2012)

Trochu jsem si první polovinu filmu musel zvykat,že tento díl je natočen o něco jinak, než předchozí díly s Craigem. Pak mne to začlo bavit,ale trochu mne rozladily prvky ala Nolan a Počátek (ostrov a hudba při příjezdu apod.), kdy tyto prvky byly do Bonda naroubovány, ale ne zcela dobře. A ne zcela se povedlo finále v rodinném domu Bonda (jde o logiku,kdy v něm čeká s 2 "staříky" na celou bandu svého protivníka),jelikož podívaná na akční M je spíše k smíchu. Naopak je tomu u záporáka Bardema,který už v Tahle země není pro starý ukázal svůj "lotrovský" potenciál.Kdyby tam nebyl,tak by hodnocení dopadlo asi hůře.(10.11.2012)

Obklopen "bondofily" jsem byl tak trochu uveden ve velká očekávání. Nicméně Skyfall je něco úplně jiného, než jsem čekal. Rozhodně se, co se mého vkusu týče, nevyrovná Casino Royal, ani Quantum Of Solace. Avšak nezabránilo mi to v tom, abych si film užíval naplno. Buzna záporák, to pro mě je novinka dosud neviděná. Místy milé překvapení, ale kolikrát mě opravdu mrzelo, že hlavním záporákem je zrovna tahle mánička. Na můj vkus moc honiček a hluchých přestřelek, které dosti výrazně utlumují, už tak slabou zápletku (Ani jednomu z předešlých dvou dílů, se rozhodně nevyrovná). Přišlo pár překvapivých akčních momentů se skvělýmy efekty, avšak i několik "WTF?!" momentů. Co se mi asi nejvíce líbilo, tak oživení starého Aston Martinu, který ve filmu sehrál poměrně důležitou roli. Jsem mírně zklamán, ale je to především tím, že jsem byl uveden v velká očekávání, ať už okolím či trailery. Počkám si na další shlédnutí a případně přidám edit. Omlouvám se, že jsem tak kritický, ale zkrátka pro mě Skyfall trochu zaostal za svými staršími bratry :) I přesto si dovolím hodnotit 4/5 a uvidíme co na tom změní čas :)(10.11.2012)

Skyfall neohromí scénářem. I když zajímavým, tak přesto spíše tradičním, s průměrným množstvím zápletek, překvapení, akce. Skyfall neohromí ani dramatickou stránkou. Napětí se určitě najde, ale že bych byl napnutý očekáváním, jak to dopadne nikoliv. To čím mě Skyfall dostal je kamera, obraz, tradice, návrat ke klasice, hudba. Craig je prostě english man par excellence. Dokonalé obleky, pohled, před kterým měknou padouchům kolena, charisma až na půdu. Ale konečně vidím i tu lidskou stránku Jamese Bonda, v úvodu nepřemůže zloděje HD, pak se utopí v chlastu, následně neprojde testy... ale to vše dohromady říká, ať je Bond jak chce starý, jakkoliv zraněný nebo zhrzený, pořád je to agent 007 a pokud po vás jde, you're fuc.ed. Hra kamery s detaily vytváří prostě obrazové orgie, od hry stínů v Bondově tváři v úvodu, přes neóny v mrakodrapu, po zachmuřená skotská blata. A k tomu Aston Martin. Viděno v kině. 8/10.(11.11.2012)

Nie, nie a nie. Prvá polovica ešte ako tak okey, lebo sú tam aj dialógy, a občas aj vtipné, ale potom? Nezauímavá Bond girl, umelý záporák a zvyšok iba prachpustá vybuchovačka ako v Quantum of Solace. Chcem naspať Casino.(12.11.2012)

Byl jsem spokojen, od Javiera jsem necekal nic mensiho nez perfektni praci, Daniel uz je taky zabehnutej, multikulti korektni cernoska beze zbytku stravitelna, a sic Fiennese nemam rad, aspon to neni zenska, avsak uznavam ze Judi to hrala dobre.(12.11.2012)

Začal bych s lehkými asociacemi: Úvod - Dangerously energetic, Intro - Full of perfection, Scénář - Excellent as always, James Bond - Irrepleceable, Skyfall - DONE! Jak už všichni předem řekli, tenhle Bond neni jako ti předešlý, a taky že ne. Narozdíl od těch ostatní neni až tolik akční, což ale neplatí pro ten naprosto dokonalej začátek a několik akcí v průběhu filmu, i tak tam je akčního dost. Skyfall je víc o hloubce, víc a perfekcionismu. Vše je dokonalé, každý aspekt abstraktního intra, každý tvar a symbol zapadá do sebe jako puzzle. Dokonce každý kámen, který se odkutálí od kola přijíždějící auta má ten správný směr. O 007 jsme se toho až tak nikdy moc nedozvídali..tento díl svým způsobem zahrnuje i minulost, což je opět nový směr. Stejně tak jako je dokonalej film, tak je v týhle roli dokonalej i Daniel Craig. Chyba ve filmu, SPOILER!: Kdy už konečně filmaři pochopí, že čelní lepené sklo, které se v servisech vyřezává strunou o dvou lidech, se prostě nohou vykopnout nedá :-/(14.11.2012)

Před výslechem M tribunálem "pouze" standardní podívaná. Jenže v onom okamžiku, kdy začne M mluvit o teroristech, kteří se skrývají a je těžké se k nim dostat normální cestou se 23. bondovka začne překlápět... poslední 1/3 je pak výborná. Navíc s vynikající kamerou, která si Skotsko náležitě užívá. Dokážu pochopit zklamané hlasy, které mluví o nudě a nevyhýbají se názoru, že se tentokrát s Bondem nepotkaly. Není to žádná jízda ve stylu Campbellova Casina Royale.(14.11.2012)

Můj první Bond, kterého jsem viděl na velkém plátně. Stačí, když řeknu, že toho vůbec nelituju a že na příští jdu zas? Snad ano... velký plus za hlavního záporáka! 90%.(16.11.2012)

První Bondovka s Craigem, která se m líbila... Musím pochválit Mendese za umělecké pojetí, tohle chtělo trochu odvahy. Celá scéna v Mrakodrapu jsou vizuální orgie :)(18.11.2012)

• gazogazo

1 za vizual a jedna k tomu za starou káru :)(20.11.2012)