Komentáře uživatelů k filmu (2 587)

Když začal Brosnanovi uhnívat Piercing, bylo na sedmičku tolik nadějných kandidátů. Ať už můj milovaný Šón Fazolka, charismatický Útes Trouba a dokonce se prý uvažovalo i o tom, že se poruší tradice, další Obligace nebude Angličan a vrazí tam Žužu Džordže! A co se nestalo! Náhle se odněkud vynořil nesympatický prasečí xicht, hnusný jako ... jako, no napadá mě takhle rychle z hlavy snad jen prdel Heleny Růžičkové, a bác ho, z fešáckého, charismatického a vtipného elegána je zádumčivý morous s vizáží, která mohla vzniknout snad jen křížením Pitbulla a Pekingského palácového pinče. Co se stalo? Můžeme pouze spekulovat. Osobně si myslím, že se mu patrně povedlo dokonale vylízat dvaapadesátiletou Broccoliho dceru. Já vím, tahle teorie zní na první pohled jako jídelní part z Faktoru strachu, ale četl jsem v odborné literatuře, že když do sebe jeden naháže pár oblbováků chuťových buněk, cvakne si na frňák kolík na prádlo a zavře oči, tak prý to jde! No, každopádně si jeho příchodem sbalil Bond jako takový vše, co jej dělalo Bondem (lehkost, poťouchlou poetiku, pompéznost, charisma, roztomilou přitaženost za vlasy a někdy až rozkošně blbý humor) a šel do hajzlu. Myslím si však, že ze všech dílů nové éry je tenhle nejlepší a nepřistupujeme li k němu jako k dalším trampotám superagenta ve službách zdegenerované, senilní krávy, ale jako k docela pohodovému akčňáku s ohyzdným hlavním hrdinou, starou bábou a skvělým, agresivním teploušem, je to bez debaty minimálně na tři!(2.1.2013)

Když jsem dorazil na premiéru... bylo narváno. Nedivím se, stálo to za to. Jako obdivovatel nového konceptu Jamese Bonda jsem se dost těšil, co nového nám ještě Daniel Craig, tentokrát s režisérem Samem Mendesem přinesou. Na začátku filmu jsem byl nakopnut akcí, což není u Bondovek nic nového, již pět dekád Bondovky začínají akcí, a záhy jsem byl zaražen Bondovou smrtí. Jistě, že jsem tušil, že hrdina nemůže hned na začátku zemřít, ale stejně, a způsob jakým ho jeho parťačka odstřelila byl strhující. Celkově jsem si užil jak děj, tak hudbu, kterou pro tento film vyráběl Thomas Newman, tak samozřejmě akci, které bylo tak akorát a byla velice pěkně a realisticky naplánovaná. Zrození nového Bonda je úpěšně zakončeno a nyní se jen nedočkavě těším na další Bondovky.(29.10.2012)

Jednoznačně nejlepší Bond, víc netřeba dodávat!(30.10.2012)

Třešnička na dortu k padesátinám. Co dodat...(30.10.2012)

Na Skyfall existují dva úhly pohledu. První je zklamání, že Bond už není takový bourák jako byl v předchozích filmech ( i když je,ale Skyfall ve vás vyvolává pocit,že ne) a ten druhý je právě ten, který jsem zvolil i já. Smíříte se s tím, že tenhle film je jiný, než těch 22 předtím a uvědomíte si,že je to vlastn mnohem lepší, než dostat po třiadvacáté to samé. Skyfall je snímek zaměřený mnohem více na jednotlivé postavy a jejich charaktery, celkem se mi líbí nápad, že Bond může hrát v Bondovce až druhé housle. Příběh je úžasně propracovaný, herecké výkony jsou famózní (já vím, proč obdivuji J.Bardema) a celý film je dokreslen výtečně vybranou hudbou, v čele se skladbou Skyfall od Adele. Potěšila mě i nostalgie, kterou ve mně film vyvolal, a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Tohle bylo zkrátka super!(30.10.2012)

Novy Bond je pre mna synonymum oldschoolu, a to aj ked je paradoxne netradicny v tom, ze ma bombasticky zaciatok a westernovo ˇnizkorozpoctoveˇ finale. Ako som uz spomenul, uvod je bombasticka sesthviezdickova akcia, ktora je zaroven demonstraciou toho ze Sam Mendes vie aj taketo destruktivne sceny (doteraz som tomu neveril). Mendes ma vsetko pevne pod kontrolou, takze co sa tyka technickej stranky (od hudby a lokacie az po strih) tak ta je neprekvapujuco na najvysej urovni, a popri dlhej stopazi potesi hlane fakt ze Skyfall nenudi ani na chvilu, pretoze jednoducho neobsahuje zbytocne dialogy, respektive zbytocne sceny. Co sa tyka inspiracie Nolanovym Jokerom, tak ta je viditelna, ale nie je otravna, a uz vobec ju nepovazujem za vykradanie Temneho rytiera uz len z toho dovodu ze Silva sa jednoducho nachadza v inom, realnejsom svete. Takisto ako Sam, tak aj Javier ma vsetko pod kontrolou, a tentokrat je vidiet ze ide celej MI6 naozaj o krk, kedze uz aj ˇstara Emmaˇ je nutena spolu s novym Ralphom siahnut po zbrani. Cakal som menej priestoru pre M, naopak trochu viacej pre Ralpha, kazdopadne vsetci herci vratane ˇQ-hoˇ to zvladli solidne, a navyse ich postavy maju aj svoje vlastne zazemie, takze co sa tyka prace scenaristov tak tam neni moc co vytknut, aj ked predsa len sa jedna o Bonda, a to znamena ze by to chcelo trocha viacej akcie, pretoze to je dovod preco ho maju ludia radi. Finalne zkonstatujem iba tolko, ze takisto ako Craig, tak aj Mendes to zvladol vyborne, a dokonca priniesol pre mna necakanu, ale mozem povedat ze aj celkom prijemnu inovaciu ˇmalehoˇ finale (aj tak ale preferujem finalne velke destruktivne sceny), ktore ma tiez svoje specificke caro. Zhliadnute v kine. 8.5/10(30.10.2012)

Úvod není tak dobrý jako freerunningové intro s Mollakou na Madagaskaru, ani jako astonmartinsko-alfaromeovský řidičský duel s přestřelkou v Sieně, istanbulská sekvence však není špatná. Úvodní píseň je goldfingerovsky retrostylová a velmi povedená, trochu znehodnocená umělým a kýčovitým doprovodným klipem. Bond je klasicky craigovský s bourneovskými rysy, ze začátku trochu brosnanovský, jako po návratu z korejského zajetí, poté conneryovský ve výcviku s tím rozdílem, že jeho předchůdce by nechybil a psychotesty by prošpikoval několika šprýmovnými hláškami. Padouch je skvěle ujetý blondýn jako ze staré školy, jehož ostrov vypadá na něco mezi dědictvím doktora No a španělskou vesnicí, pitoreskně diktátorský. Přesto se ani on nepoučil od svých předchůdců a nechal Bonda zachránit se, aby ho pak on zabil. Bondgirl sehrává roli návnady, setkání s ní je rozpačité a spíše než šarmem je prostoupeno nepředstíraným strachem. To M je bondgirl v pravě nepravém slova smyslu, od začátku působí tak, že se jedná o její konec a vy jí ho přejete, protože pro její happyend tu není místo. Top scénami je setkání v šanghajském mrakodrapu, terárko s varany v Macau a zase oblíbená sprcha s přirozeně krásnou bondholkou. Mezipřistání v Londýně znamená podzemní eskapády - kdekdo střílí, háže granáty, Javier zkouší Bonda zasáhnout vlakovou soupravou vyúsťuje ve "Welcome in Scotland" (kéž by jej pronesl v roli hajného Sean Connery v kiltu), cool řežbu, patetičnost, nelogičnost a trochu trapné vražení kudly do zad bez face to face souboje. Film provází značné odbondovštění, ale třeba to je jedna z nejsprávnějších interpretací Jamese Bonda, jakožto předobrazu skutečné osoby agenta. Příště uvidíme: Volde-M-ort pověří 007 úkolem infiltrovat se do Bradavic, odstranit Brumbála, svést Hermionu a jejím prostřednictvím se dostat k odstranění Harryho Pottera.(1.11.2012)

Po předchozím zklamání jsem nic neočekával a Skyfall mě příjemně překvapil. Neřekl bych, že je to nejlepší "Bond", ale mezi TOP 5 bych ho zařadil. Skvělý začátek. Slušná zápletka.Javier Bardem zahrál padoucha bravurně. Poslední část filmu temná a zakončení typicky britské. Bravo. Po velice slabé minulé Bondovce je tu dobře odvedené dílo.(1.11.2012)

Bravo!!!! Parádní návrat, totál COOL Craig, navrátivší dávní kooperátoři, comback bond hraček, KONEČNĚ často použitej Bond hudební motiv, prostě pro Bondofily (já mezi ně rozhodně patřím), jasnej filmovej svátek!!!! Díky za to... P.S. byl jsem na tom znova v Imaxu, prostě paráda!!! P.S. byl jsem na tom potřetí, ůplně mě to dostalo...(1.11.2012)

Strhující. Inteligentní. Vtipný. Přehledný. Kreativní. To a mnohem víc je Skyfall. S respektem 5*.(2.11.2012)

• Narayan

Sakra tak nevim jestli jsem neviděl jinej film než všichni ostatní?! Já osobně jsem u toho málem pošel. Akce skoro žádná, scénář neskutečně hloupej, řada nelogických a naprosto zbytečných scén...a to nemám nic proti Ukrajincům v obleku, např. Casino Royale sem měl fakt rád.(3.11.2012)

Austin Powers kříženej Nolanovým Batmanem. Hlavní atributy Bonda zachovány (proč se o tom tak píše?), jen jsou od Zlatého oka konečně zajímavěji i zábavněji natočeny.(3.11.2012)

Parádní bondovka, symboly odkazující k předchozím dílům mě potěšili, oproti Quantum of Solace parádní postup vzhůru. Opět je v tom poznat britský původ (hlavně díky R.Fiennesovi a skvěle vybraným skotským lokacím). Nebudu troškařit a skočím rovnou po plném počtu. PS: J.Bardem je slizoun nejvyššího kalibru.(4.11.2012)

Jako kdyby tvůrci šetřili. To, čeho bylo v Casino Royale a vlastně i v Quantumu hodně, tj. holky, vtípky, akce tady jakoby se smrskly na nějakou nutnou povinnost, která je potřeba odbýt. Očividně chtěl Mendes vykreslit šílenost Bardemovy postavy a docela se mu to i povedlo, ale to je málo. Říkám si, že Judi Dench musí být fakt respektovaná, protože tohle byl film pro ni. "Komorní" James Bond u mě neboduje, nebo nedá se říct že by nebodoval, ale nedostal jsem to co jsem chtěl. Chci nejlepší akci na stříbrném plátně (vivat Casino Royale).(5.11.2012)

U Casino Royale jsem napsal, že když tak kvalitní Bond bude i nadále, přehodnotím svůj názor na sledování bondovky v kině. Quantum of Solace a recenze na Skyfall mě přesvědčili a já nelituju. Z mého pohledu je ještě o kousíček lepší než předešlé filmy, i když někdo může namítat, že se to už klasické bondovce moc nepodobá. Děj je svižný, ženy krásné, akční scény baví, navíc film obsahuje spoustu odkazů na předešlé filmy nejen s Craigem a skvělé hlášky. A Bardem je jako hlavní záporák dokonalej.(7.11.2012)

Casino Royal a Sykfall jednoznačně nejlepší Bondové historie... souhlas s komentáři : POMO, Cival, Tosim, Matty, Tom Hardy, Douglas, Enšpígl(7.11.2012)

Zatímco Casino Royale představilo zbrusu nového, drsného a realistického Bonda, a Quantum Of Solace vzalo celou látku hodně artově a přemýšlivě, novinka Skyfall je prvotřídním kompilátem toho nejlepšího jak z obou předchozích dílů, tak i s řadou citací klasických filmů z Conneryho éry, celkovým vzýváním konzervativních britských hodnot a jako luxusní třešničku na tomto opulentním dortu přidává toho suverénně nejzajímavějšího záporáka ze všech Bondovek. Samotný 007 v tomto snímku trošku ustupuje dominantní ústřední dvojici v podobě šéfky M a vyšinutého Silvy v neopakovatelném podání vynikajícího Javiera Bardema. Právě s jeho příchodem na scénu se film dostává do absolutních kvalitativních čísel a jeho postava je natolik ikonická, že by se mohla stát takovým symbolem jako Hannibal Lecter pro 90. léta a Ledgerův Joker pro dekádu minulou. Craigova hlavní postava nikdy nebyla lidštější (viz. testy schopností) a celkové temné vyznění nenarušuje ani suchý britský humor. Prozatímní film roku.(7.11.2012)

Ocekaval sem hodne a to byl asi ten problem.Po casino royal a QoS nesla laťka už víc zvednout. Chybela mi tu trochu uhlazenost bonda!!(7.11.2012)

Obklopen "bondofily" jsem byl tak trochu uveden ve velká očekávání. Nicméně Skyfall je něco úplně jiného, než jsem čekal. Rozhodně se, co se mého vkusu týče, nevyrovná Casino Royal, ani Quantum Of Solace. Avšak nezabránilo mi to v tom, abych si film užíval naplno. Buzna záporák, to pro mě je novinka dosud neviděná. Místy milé překvapení, ale kolikrát mě opravdu mrzelo, že hlavním záporákem je zrovna tahle mánička. Na můj vkus moc honiček a hluchých přestřelek, které dosti výrazně utlumují, už tak slabou zápletku (Ani jednomu z předešlých dvou dílů, se rozhodně nevyrovná). Přišlo pár překvapivých akčních momentů se skvělýmy efekty, avšak i několik "WTF?!" momentů. Co se mi asi nejvíce líbilo, tak oživení starého Aston Martinu, který ve filmu sehrál poměrně důležitou roli. Jsem mírně zklamán, ale je to především tím, že jsem byl uveden v velká očekávání, ať už okolím či trailery. Počkám si na další shlédnutí a případně přidám edit. Omlouvám se, že jsem tak kritický, ale zkrátka pro mě Skyfall trochu zaostal za svými staršími bratry :) I přesto si dovolím hodnotit 4/5 a uvidíme co na tom změní čas :)(10.11.2012)

Skyfall neohromí scénářem. I když zajímavým, tak přesto spíše tradičním, s průměrným množstvím zápletek, překvapení, akce. Skyfall neohromí ani dramatickou stránkou. Napětí se určitě najde, ale že bych byl napnutý očekáváním, jak to dopadne nikoliv. To čím mě Skyfall dostal je kamera, obraz, tradice, návrat ke klasice, hudba. Craig je prostě english man par excellence. Dokonalé obleky, pohled, před kterým měknou padouchům kolena, charisma až na půdu. Ale konečně vidím i tu lidskou stránku Jamese Bonda, v úvodu nepřemůže zloděje HD, pak se utopí v chlastu, následně neprojde testy... ale to vše dohromady říká, ať je Bond jak chce starý, jakkoliv zraněný nebo zhrzený, pořád je to agent 007 a pokud po vás jde, you're fuc.ed. Hra kamery s detaily vytváří prostě obrazové orgie, od hry stínů v Bondově tváři v úvodu, přes neóny v mrakodrapu, po zachmuřená skotská blata. A k tomu Aston Martin. Viděno v kině. 8/10.(11.11.2012)

Z Bonda jsem viděl jen poslední tři díly s Danielem Craigem v ústřední roli. Netýká se mě proto ono složité posuzování, zda o agenta 007 jde či nikoliv - pro mě Bond začíná Casinem a prozatím končí Skyfallem. Přesto mě potěšily ty flashbacky, které jsem dokázal rozeznat: zmínka o vybuchujícím peru, stříbrný Aston Martin, hudební téma, které se po dlouhé době konečně objevilo v takřka nezměněné podobě... to jsou věci, které mě vždy potěší! A pak to ostatní - upřednostnění "děje" na úkor akce, zajímavé a v případě Skotska krásné lokace, sexy Naomie Harris atd atp. Nejvíce pozornosti však na sebe strhl opět bravurní Javier Bardem, který se zřejmě narodil aby hrál slizké záporáky. Jeho pojetí bývalého poskoka M posedlého pomstou bylo parádní! Asi nejvíc bych ho přirovnal k Jokerovi (což ale nelze brát příliš vážně, protože jsem Jokerem posedlý). Abych to neprotahoval: SKYFALL je parádní film s nepatrně rozvleklou první polovinou a skvělým finále! Po nezáživném Quantum of Solace, u kterého jsem se mohl ukousat nudou, stoprocentní změna k lepšímu - tj. lepší biják si Bond k 50. narozeninám přát nemohl!(11.11.2012)