Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

Pathrose

Vynikající! Sam Mendes to pojal po svém a nebál se Bonda zasadit do určitého časového horizontu - přítomnosti. Scénář a dialogy narozdíl od Quantum of Solace hodny pořádnému thrilleru. Daniel Craig si mě získal už v Casino Royale, ale musím se opakovat. Tohle je James Bond. A to jsem měl Brosnan hodně rád jako Bonda. Srovnávat jejich odlišné postavy a jejich pojetí nejde, ale když někdo řekne Bond - vybaví se mi Craig. Judi Dench konečně dostala v Bondovi trochu více prostoru a využila ho báječně. Příběh je narozdíl od tradičního bondovského zachraňování planety jiný. A to je asi jeho hlavní zbraň. Javier Bardem byl také pěkně slizký. Hlavní postavy dostali konečně trochu více pozadí a historie, což je určitě dobře. Za mě určitě jedna z nejlepších Bondovek. Po propadáku Quantum of Solace jsme se dostali opět na úroveň Casino Royale, ikdyž to u mě asi o chlup stále vede. ()

LordMysti

Pro každého je Bondovka něco tak trochu jiného. Je to Bondovka, ale na můj vkus je Bond moc ušuntělej s vizáží bezdomáče. Na můj vkus dostává často až moc do těla, dost silná je také myšlenka filmu a tou je stárnutí - stálé naznačování toho, že i Bond už je starej a patřící do starého železa. Bohužel tak na mě Craig působí. Chybí mu šarm předchozích Bondů, chybí mu jeho vymazlený arzenál supermoderních hraček, chybí mu nejnovější Aston i když malá náplast je použití toho staršího kultovního. A musím souhlasit s jedním názorem který jsem viděl, že z Bonda se stává klasická kriminálka se známými jmény. Kdo by to byl kdy řekl že mi tak moc ve filmu budou chybět klasické stále se opakující Bondovy hlášky, strhující akční tempo kde střídá jedna šílená akce druhou, kde je pořádná automobilová honička, kde jsou žhavé erotické scény, prostě vše co jsem si myslel že by měl Bond mít. OK je to pojato mnohem vážněji a mě to moc nesedí. ()

vikino1

Až na tu baterku na konci (WTF ???), s Casinerm Royale rozhodně nejlepší a nejvtipnější Bondovka.. Škoda jen, že takových filmů se za rok neurodí víc !! ()

Zenithgirl

Do kina jsem šla značně skeptická, protože v předchozích dvou snímcích mě Craig nijak zvlášť nepřesvědčil a odcházela jsem nadšená s vědomím, že ten film chci vidět minimálně ještě jednou. Líbil se mi od úvodního song od Adele, přes suchý britský humor, který považuji za největší plus tohoto filmu, charismatického záporáka a ne jen obyčejného slizouna, bond theme, geekovského Q, flirtující Moneypenny, bitku stínů, světlenou show v Šanghaji, varaní hnízdo až po drsné studené Skotsko a závěrečnou bitvu. Rozhodně nejlepší Bond v éře filmů s Danielem Craigem. ()

greigor

Paráda! Skyfall pro mne sice není tak skvělou bondovkou, jakou bylo Casino royal, ale i tak jsem si ho parádně užil. Craig u mě prostě zabodoval a jako Bondovi mu věřím. Bardem coby hlavní záporák taky neměl chybu a zápletka na jedničku. Jedině snad místy trochu zdlouhavé, ale jinak skvělé. 4,5 *. ()

Borda01

Jedna velká reklama, pasti alá Sám doma, kupa nelogičností, hloupé dialogy a rádoby vtípky, historku o navzájem se pojídajících krysách mi vyprávěla babička už v předškolním věku a "epická" hudba ve filmu mě asi 2x rozesmála. Ani nemluvím o vykrádačce TDK (jednou máte dojem, že slyšíte dokonce i soundtrack z TDK), tedy až na bezcharakterního záporňáka (snad to Mendes nebral jako parodii na JOKERA). A po scéně, kdy jeden z největších mozků MI6 prchá tak nenápadně, že by ho viděl i Stewe Wonder jsem se na titulky těšil. Sem tam nějaká ta nudná pasáž, nicméně lidem, co od toho nic nečekají nebo jsou prostě jen nenároční to stačit nejspíše bude. Prozatím 55% ()

vincchuppo

Když jsem dorazil na premiéru... bylo narváno. Nedivím se, stálo to za to. Jako obdivovatel nového konceptu Jamese Bonda jsem se dost těšil, co nového nám ještě Daniel Craig, tentokrát s režisérem Samem Mendesem přinesou. Na začátku filmu jsem byl nakopnut akcí, což není u Bondovek nic nového, již pět dekád Bondovky začínají akcí, a záhy jsem byl zaražen Bondovou smrtí. Jistě, že jsem tušil, že hrdina nemůže hned na začátku zemřít, ale stejně, a způsob jakým ho jeho parťačka odstřelila byl strhující. Celkově jsem si užil jak děj, tak hudbu, kterou pro tento film vyráběl Thomas Newman, tak samozřejmě akci, které bylo tak akorát a byla velice pěkně a realisticky naplánovaná. Zrození nového Bonda je úpěšně zakončeno a nyní se jen nedočkavě těším na další Bondovky. ()

ISAJ

Novy Bond je pre mna synonymum oldschoolu, a to aj ked je paradoxne netradicny v tom, ze ma bombasticky zaciatok a westernovo ˇnizkorozpoctoveˇ finale. Ako som uz spomenul, uvod je bombasticka sesthviezdickova akcia, ktora je zaroven demonstraciou toho ze Sam Mendes vie aj taketo destruktivne sceny (doteraz som tomu neveril). Mendes ma vsetko pevne pod kontrolou, takze co sa tyka technickej stranky (od hudby a lokacie az po strih) tak ta je neprekvapujuco na najvysej urovni, a popri dlhej stopazi potesi hlane fakt ze Skyfall nenudi ani na chvilu, pretoze jednoducho neobsahuje zbytocne dialogy, respektive zbytocne sceny. Co sa tyka inspiracie Nolanovym Jokerom, tak ta je viditelna, ale nie je otravna, a uz vobec ju nepovazujem za vykradanie Temneho rytiera uz len z toho dovodu ze Silva sa jednoducho nachadza v inom, realnejsom svete. Takisto ako Sam, tak aj Javier ma vsetko pod kontrolou, a tentokrat je vidiet ze ide celej MI6 naozaj o krk, kedze uz aj ˇstara Emmaˇ je nutena spolu s novym Ralphom siahnut po zbrani. Cakal som menej priestoru pre M, naopak trochu viacej pre Ralpha, kazdopadne vsetci herci vratane ˇQ-hoˇ to zvladli solidne, a navyse ich postavy maju aj svoje vlastne zazemie, takze co sa tyka prace scenaristov tak tam neni moc co vytknut, aj ked predsa len sa jedna o Bonda, a to znamena ze by to chcelo trocha viacej akcie, pretoze to je dovod preco ho maju ludia radi. Finalne zkonstatujem iba tolko, ze takisto ako Craig, tak aj Mendes to zvladol vyborne, a dokonca priniesol pre mna necakanu, ale mozem povedat ze aj celkom prijemnu inovaciu ˇmalehoˇ finale (aj tak ale preferujem finalne velke destruktivne sceny), ktore ma tiez svoje specificke caro. Zhliadnute v kine. 8.5/10 ()

Anayka

Krása. Víc nemůžu dodat, protože bych byla děsně spoileroidní... Říkám jen, že se mi po někom bude dost stýskat. ()

terx

Áno beru! Sice...milion výstřelů - minimum mrtvých, opevňování ve Skyfall mi přišlo jak ve stylu Kevina ze Sám doma, o následném výbuchu celého domu, pod kterým se nejspíš skrývalo skladiště s dvěma tunami dynamitu ani nemluvim. Ale...i tak jsem spokojená . Daniel Craig mi na Bondíka sedí, Bardem perfektní jako vždy, a pro Ralphíka mam prostě slabost :) Namícháme s nějakým tím vtípkem, honičkou, přestřelkou a můžem podávat! ()

D.Sleeper

Na můj vkus trochu více okořeněno tématem rodinné historie, bilancování a filosofie samotného "007". Nicméně s bravurním zpracováním tématu a excelentními hereckými výkony všech zúčastněných, takže si niijak zvlášť nestěžuji.. :) Vedle Casina Royal stále nejlepší bondovka za posledních 45 let. ()

Claude Speed

Daniel Craig úplně změnil význam slova James Bond. To co jsme mohli vidět třeba u Brosnana (šílené vědce, nadpozemské stroje, megavýbuchy..........), tak to už dnes u Craiga neuvidíme. Tentokrát se v bondovkách odehrávají docela reálné případy, ktré je možné uskutečnit. Skyfall je vynikající podívaná, která snadno poráží svého předchůdce Quantum of Solace, ale na skvěle zpracované Casino Royale to prostě bohužel nestačí. I tak ale musím říct, že Mendes odvedl velmi slušnou práci, která se tentokrát nesla ve velmi netradiční bondovce. 70%. (viděno v kině) ()

Likan7

Skyfall pro mě v mnohém překonal možná až nepřekonatelné Casino Royale. Bond konečně krvácí, není neporazitelný a to pro mě byl vždycky u agenta 007 největší problém. Proto třeba nenávidim všechno co s agentem jejího Veličenstva spáchal Pierce Brosnan. Skyfall má skvělou akci, parádní příběh, skvělý postavy a hutnou atmosféru. Scéna, kdy James běží k soudu a přitom M má svůj majestátní projev je jednou z nejlepších scén vůbec. A takhle vysoko míří film celý. Mendes jede.. ()

pulDag

Tak letošní Bond byl tak utahaná nuda o ničem, že ani ta trocha překrásných scén v IMAXu to nezachránila. A tak se tento film řadí po bok Darknight rises - sračky roku. PS: kdyby do tohodle filmu hodily do role záporáka zhrzeného Brosnana (Conneryho), který by měl třeba půl filmu zakrytou tvář.. bylo by to dokonalé završení 50 let Bonda. Ale holt, tohle tam nebylo a nebylo tam vlastně nic. I ta hudba, která měla 10 let starý koncept, za nic nestála.. FUJ ()

POMÍK

" Who's going to be the last rat standing?" Málo akce, málo napětí, málo překvapení....spíše příslib pro nadcházející éru "nového" Bonda...Bondgnam style... Velká snaživá práce, která však příliš nevynikla. Mnoho energie, zbyla pouhá synergie, místo ohromující exploze. Productplacement i pro slepé, tak aby si dostatečně všiml každý divák 0-100 let. Čirost a upřímnost po celou dobu - jsem to co jsem, jsem Bond, James Bond . Největší hardcore - baterka v bažinách. Zaujme fanoušky Bonda, běžné diváky o hodně míň. ()

Votvirak

No , budu dělat, jakože bych to přežil i já a v tom případě nemám co vytknout! Vlastně mám ,ale nechci, protože je to prostě masakr! Perfektní příběh, přeci jen je ten Bond akční ,,superhrdina''. ()

Hejsa

Co je James Bond? Brand či label? Určitý styl akčního hrdiny se šovinistickym přistupem k ženám? :) Kladení těchto otázek dost zásadně může ovlivnit skvělý film s luxusním rusko-britskym ksichtem Dandou Crejgem, jehož sex-appeal by měl stáčet do lahviček a prodávat! Po takovém lehce bezpohlavním QoS se vrácí dravost a štáva jaká mě dostala už v Casinu Royal. Judi Dench je tu výborná a humorně uchýlnej Javier Bardem je skvělej psychozáporák. A do toho nám pěje Adélka se svým Skyfaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllll, zkrátka stylová pecka :) ()

Nekroskop

U Casino Royale jsem napsal, že když tak kvalitní Bond bude i nadále, přehodnotím svůj názor na sledování bondovky v kině. Quantum of Solace a recenze na Skyfall mě přesvědčili a já nelituju. Z mého pohledu je ještě o kousíček lepší než předešlé filmy, i když někdo může namítat, že se to už klasické bondovce moc nepodobá. Děj je svižný, ženy krásné, akční scény baví, navíc film obsahuje spoustu odkazů na předešlé filmy nejen s Craigem a skvělé hlášky. A Bardem je jako hlavní záporák dokonalej. ()

Lenart

Tam kde Casino Royal znovuzrodil Bonda ako Nolanov Batman začína a Quantum of Solace doplnil bourneovskú kynetickú akciu, dopĺňa Skyfall túto ,,trilógiu" o prvok nostalgie. Priehršť odkazov na históriu série, hudba, dialógy a záporák.. škótske finále však trocha strháva hviezdy. Musia odznieť emócie a prísť ďalšie pozretie, aby som mohol byť objektívny. 9/10 ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce