• Česko

Saltová

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2010, 96 min (Director's cut: 104 min)

• Psema

Ultraviolet 2.0, akorát bez photoshopu, sexy Milly a šermování se zbraněmi. Zůstala pouze wimmerovská snaha zakrývat dějovou lobotomii (proč vlastně Salt utíká?) nekončícím počtem ještě lobotomičtějších zvratů (všechno od cca 10. minuty dál), idiotských postav a nesmyslných akčních šíleností, a také velenudná režie staříka Noyce, který sice zvládá "copy and paste" od zajímavějších kolegů, ale jinak spadá do škatulky hned vedle Newella s Turteltaubem (v Bruckheimerově mysli teď určitě svítí kontrolka "zavolat kvůli sequelu k Top Gunu"), kteří by nenatočili opravdu zábavný akční výplach, ani kdybyste jim mířili raketometem do rozkroku. A Angelina... je stará (tudíž není na co koukat - sex z traileru pro jistotu vystřihli) ... a měla by se najíst. Těžko totiž věřit, že by tahle třicetikilová třasořitka pobila hned několik zvláštních jednotek, přežila skoky z jedoucího metra, anebo z mostu na jedoucí náklaďák, a už vůbec ne, že by bez problémů prošla ID prověrkou jako major NATO Vlček, vypadající jako zpackaný klon Mickeyho Rourka s nohama a vosím pasem supermodelky. Krátce řečeno: Salt je i přes hromadu akce strašná nuda, ze zápletky (Mission Impossible meets Bourne Identity) přímo čumí, že hlavní postava měla být chlap (Cruise bodře pláchnul do zaječích), a Angelině nejde věřit snad ani to barvení paruky, natož všechny superschopnosti, jimiž ji (zřejmě) zhulený Wimmer vybavil. 3/10 P.S.: Za posunutí osobáku v rámci odhadování pointy (pouhé 3 minuty) ovšem díky, Kurte! P.P.S: Představa pokračování je děsivější než svého času Y2K.(20.8.2010)

Možno za to môže aj moja slabosť pre Angelinu ale v zásade som sa bavil výborne. Odmietam však veriť, že Kurt Wimmer svoj scenár myslel vážne, pretože to, s akou samozrejmosťou od začiatku servíruje jeden absurdný moment za druhým a hlavne ku koncu čoraz prepálenejšie zvraty, prekonáva všetko z jeho doterajšej tvorby. Ale zase to má vďaka svižnej Noycovej réžii, Howardovej hudbe a uveriteľnej Angeline slušný drajv. Prirovnanie k ženskej 24 i tak nepovažujem za úplne štastné. Tá je totiž (hlavne scenáristicky) kvalitatívne vyššie.(19.8.2010)

• lesumir

Mega mega mega mega našlapanej trailer, kterej jsem viděl k filmu Salt, vlastně asi vůbec nebyl k tomuhle debilnímu přepálenýmu lobotomickýmu hnusu. Protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Angelina Jolie před třemi lety válela ve Wanted jako mladá kočka, ale tady představuje usedlou čtyřicítku, které prostě nevěřím ty skoky, zabíječky a podobný Krav Maga hokusy pokusy. Předívadelné až do morku kostí a ten závěr nezávěr. No zklamání obrovské. __ Od začátku v Koreji, no dejme tomu, pro mě naprosto zbytečná pasáž až po tzv. profi útěk z federální budovy mi příjde jako jeden velkej nesmysl. Ano, Djkomo, chápu, proč agenta Saltová utíká, ale nechápu ty krkolomné zvraty a podobné nesmysly, které nám jsou podávány. __ Rozplývání nad nějakou vizualizaci radoby oldschoolovou moc nechápu, protože já tady nic takového nevidím. Pouze BÉČKOvej výplach. __ Mám malinko pocit, že její otec určitě nezemřel někde v Rusku na silnici, protože její otec je sám Chuck Norris. Minimálně Salt umí totiž co on. Miluju osamělé agent(k)y tajných služeb, tříkát huráá!(24.8.2010)

• choze

Kurt Wimmer-nájemný scenárista znovu útočí podle stejného modu operandi jako jel CTIHODNÉHO OBČANA, tj. kombinací béčkového scénáře plného (ne)čekaných zvratů, prvoligové hollywoodské hvězdy, která se musela zbláznit, že na to kývla (po Jamie Foxxovi napadl tentýž parazit Angelinu) a druhořadého rejži. Kde OBČAN bodoval aspoň chytrou premisou, SALT postavená jako jedna velká honička tlačí na akci, která je ale klasicky kamerově rozhrkaná a střihově dosekaná a navíc všechny nápady nestydatě vykrádá odjinud. Takže vše opět leží na hereckých bedrech a Angelina alias major Vlček v tomhle ohledu dělá co může a po TOMB RAIDEROVI, SMITHOVÝCH a WANTED si připisuje tímhle vyhoněným TV pilotem (WANTED 2 to fakt není) k dobru další akční hitovku. Jinak kdyby to s tím pavoukem nebylo tak z dálky průhledné, člověk by si myslel, že ho hrdinka ozářila a nechala se jím pokousat, aby pak tak skákala.(12.8.2010)

Rozpočet $110miliónovTržby USA $118,311,368Tržby Celosvetovo $293,503,354Tržby za predaj Blu-ray v USA $17,056,352 //počet predaných kusov 803,943Tržby za predaj DVD v USA $34,217,351 //počet predaných kusov 2,015,453 ║ Ženská náhrada za Jasona Bourna nie je až taký priešvih, ak by sa doladil scenár a niektoré úseky vo filme by nepôsobili tak úsečne, príliš zjednodušene, skratkovito, bola by to fakt dobrá konkurencia pre Bourna, takto to je "len" zručne spravený akčný film, ktorý na výhodu nemá slabšie chvíľky a valí sa dopredu ako veľká vlna, herci sú fajn, akcia a hudba tiež spraví svoje. /videl v kine 2x: 70%/(17.8.2010)

• - Když je Evelyn (Angelina Jolie) na útěku ze svého bytu a běží po schodech k metru, tak míjí několik lidí. V dalším záběru na její pronásledovatele, kteří běží za ní po těch samých schodech, však lidé na schodišti stojí jinak. (Faruco)

• - 29. mája utrpela Angelina Jolie zranenie z nevydarenej kaskadérskej scény, kvôli ktorej prerušili natáčanie. Odviezli ju do nemocnice a ešte v ten deň ju po preventívnom vyšetrení pustili na pľac. (Greenpeacak)

• - Evelyn Salt (Angelina Jolie) nosí hodinky značky Omega Constellation Chronograph a Ted Winter (Liev Schreiber) nosí Omega Seamaster Professional. (dyfur)