Kurt Wimmer absolutně nezná míru, protože to, co se děje v poslední půlhodině, by působilo přehnaně i v parodii na akční špionážní thrillery. Salt se však snaží býti vážným filmem, což se bohužel spíše nedaří. Scénář mu to prostě nedovoluje. S vypnutým mozkem se na to ale kouká dobře, Angelina je cool jako málokdo a Noyce za kamerou ví, co dělá. Zkrátka slušně odsýpající nesmysl, který se vám do paměti sice nevryje, ale jednorázově pobavit dokáže. 6/10(19.8.2010)

Feministická verze seriálu 24 hodin. Solidní režii (hutně podpořenou dynamickou hudbou Jamese Newtona Howarda) podkopává scénář, který je typicky přeplácanou "wimmerovinou" (hrátky s historií, zvraty na každém rohu, přepálené nápady). Angelina Jolie je nicméně výborná a v současné době je jedinou herečkou, které lze na 100% věřit akční scény, ač se v nich dějí sebevětší hovadiny. Ve výsledku jde o svižnou naháněčku s debilní zápletkou, která má velmi světlé full contact momenty. Jack Bauer by si měl se Salt o čem povídat. Více zde.(1.8.2010)

• Flipnic

Tak tohle je přesně ten typ akčních filmů, které nesnáším... Moje oblíbenkyně Angelina Jolie hraje super-mega-ultra tajnou agentku, která byla už od dětství cvičena Rusy pro zabití USA prezidenta, nebo pro jeho ochranu? To má divákovi vrtat hlavou celý film. Je to ta hodná nebo ta zlá? Dobře, to ještě snesu ... ale aby tahle postava představovala "druhého Stevena Seagala" ve svých nejlepších letech, všechno uměla, všude byla, všechno znala, vyhrála každý osobní sestříhaný souboj (aby ne, když zřejmě šuká kameramana se střihačem ve švédské trojce), stejně jako že zvládne za jeden film víc výskoků z rozjetého vozidla (nejméně 100km/h !!) bez nějaké větší újmy a v podstatě je podána jako nezastavitelný uragán, který smete každého, kdo jí příjde do cesty ... Ano, tyhle filmy mám obecně rád, ale když tohle někdo natočí v roce 2010 a celý film se BERE STRAŠNĚ MOC VÁŽNĚ!!!! ... tak to je pro mne prostě "čisté zlo", totální úpadek filmového umění a znásilnění subžánrů jako je "akční špionážní thriller" apod. Takhle ne!! ... Tohle bylo opravdu filmové barbarství ...(28.8.2010)

• Payushka

Tak především ústřední linka "americká agentka se snaží dokázat, že není ruskou špiónkou, a tak bojuje o svůj život" je jedno velké klišé. To by ještě nevadilo, kdyby všechno okolo mělo punc originality. Můžete se ovšem těšit na "nečekané" zvraty, které rozhodně nebudou nečekané, a ty nehorší logické chyby, které Salt můžou závidět i tupé seagalovky. Salt chce zachránit Ameriku, ale nedělá jí problém pozabíjet pár nevinných amerických policistů a vojáků. Salt se snaží za každou cenu udržet při životě svého manžela a když selže, ani slzička neukápne (je přece supr čupr trénovaná). Ti hodní jsou samozřejmě Američané a zlí Rusové a Severokorejci. Tomuhle filmu holt vládnou stereotypy.(7.11.2010)

O podobnú akčnú nakladačku na tak vysokej politickej úrovni sa naposledy pokúsil Tony Scott s filmom 'Enemy of the State', takže som rád, že konečne sa niekto pochlapil a o niečo podobné sa pokúsil. Aj keď síce Liman nie je taký macher ako Scott a tak veľký kolos ukormidlovať miestami nezvládol, tak si myslím, že v kine to za to stálo, Angelina preberá po Mile Jovovich štafetu akčnej ženskej hrdinky a dvojke sa nebránim. 75%.(27.8.2010)

• - Keď sa Angeliny Jolie spýtali, či by prijala úlohu zahrať si jedno z dievčat po boku Jamesa Bonda, odvetila, že radšej by si zahrala Bonda samotného. Týmto filmom si svoje prianie sčasti splnila. (Greenpeacak)

• - Angelina Jolie se při natáčení zhroutila. Zřejmě se tak stalo kvůli její přípravě na roli - ta obnášela rychlou ztrátu váhy a tedy pak i fyzické oslabení. (themic)

• - Natáčanie prebiehalo prevažne v New Yorku a vo Washingtone. Trvalo približne 4 mesiace. (Greenpeacak)