• Rosomak

Kdyby se hlavní záporák nejmenoval Tarkovský, ale Wimmer, asi bych tomu dal o hvězdu víc :) - - - A teď vážně: Nejvíc mi na tom vlastně vadilo to, že ze mě dělal ten film totálního blbce, protože očividně tvůrci předpokládali, že mě ty překvapivý zvraty nenapadnou už po prvních pár minutách. Přistoupil bych na hru pouhýho naplňování žánrovejch očekáváni, ale to bych musel mít na co se koukat a muselo to bejt minimálně stylisticky nějak ozvlástněný. - - - Jen škoda toho hereckýho obsazení, protože třeba takovej Liev Schreiber má v jinejch filmech charismatu na rozdávání...(25.8.2010)

No, Phillip Noyce se teda vytáh, po dlouhý době zase perfektní svižnej, napínavej a akční špionážní thriller, u kterýho si člověk neni nikdy jistej, jak se bude dál vyvýjet, a kterej má fakt koule a to i když si tu střihla hlavní roli Angelina Jolie, která dozajista koulema neoplývá, ale přesto tu po Wanted předvádí další parádní a strhující akční výkon, kterým akčnost a dynamiku filmu pozvedává ještě o kousek výš a to i bez ní by byla akce našlapaná jako prase, ale s ní to prostě nemá chybu. Škoda jen, že Noycemu ke konci nějak dochází nápady a tak už se bohužel trochu vytrácí moment překvapení a celýmu Salt dochází dech, ale moc daleko to od mých neocenitelných 5ti hvězd teda nebylo. 4 a kousek *(19.8.2010)

• tron

„Koľko je tu takých, ako vy?“ – „Ako ja? Nikto. Ako on? Viac, než vy alebo ja kedykoľvek zvládneme.“ V začiatkoch, keď si ju ešte nikto nevedel predstaviť ako hollywoodsku megahviezdu, som mal Angelinu Jolie rád. Keď sa stala hviezdou, prestala ma baviť (nezáživné veci ako PÁN A PANI SMITHOVCI, BEOWULF, či KAUZA CIA). V SALT sa ale aspoň na nič nehrá. Keď jej v 20. minúte padol zrak na bicykel, smrteľne vážne som si myslel, že naň sadne a pred tlupou ozbrojených agentov z bytu na 10. poschodí unikne tak, že sa na ňom spustí po rímse až na prízemie a odtiaľ odbicykluje na Tahiti (bez použitia lode). Vôbec by som sa tomu v takto nelogicky vystavanom príbehu nečudoval. Nakoniec sa to síce nestalo, našťastie ale je tu plno blbostí i bez Francúzskej Polynézie (napr. likvidácia kamery nohavičkami). Bohužiaľ, na takmer dvojhodinový film ich nie je AŽ TAK veľa, aby to zastavilo nudu. Ale nie je to úplná katastrofa a len čo je v zábere trio Jolie/Schreiber/Ejiofor, nechal som sa odpočinkovo unášať absurdným scenárom. Druh filmu, kde každých 20 minút nastane nečakaný zvrat, podvod na podvode, nezmyslené zvraty sa na seba hromadia ako hnoj v maštali, kde ho dva týždne nikto nevyváža.(27.5.2011)

Potřebovalo by to lepšího scenáristu. Jako sůl. Prvních dvacet minut přitom budete mít jen podezření. Angelina se snaží trumfnout Matta Damona (i v lezení po římsách), Phillip Noyce oldschoolový vizuál občas ozdobí zpomalovačkou a zápletka je otřískaná, ale hezky se rozjíždí. Jenže pak se Kurt Wimmer (Ultraviolet) utrhne ze řetězu, začne vymýšlet jeden zvrat za druhým, ordinuje Angelině superschopnosti (nebo alespoň nadpozemskou dávku arogance vůči fyzikálním zákonům) a zabývá se detaily asi tak moc jako autoři fan fiction masturbací o agentu 007. Zápletka se zkrátka začne krabatit tak moc, že vás přestanou zajímat charaktery i osud všeho kolem. Noyce se sice snaží upomínat na staré dobré Vysoké hry patriotů a Angelina umí střílet a kopat, jenže to není nic platné, když Wimmer do scénáře naházel vizuální onanie a připitomělé zvraty. Noyce ho neudrží na uzdě a slepě plní jeho povely, takže Angelina ve zpomalovačkách rozhazuje trsy granátů, skáče z auta na helikoptéru, pak na výtah a nakonec se pokusí sejmout dvakrát tolik cílů, než je v podobných filmech slušné. Jako řemeslo se to dá akceptovat, pokud máte zacpané uši, ale letos zřejmě neexistuje film, který by důrazněji naznačoval, že bez dobrého základu (scénáře) se můžete přetrhnout a stejně vám to nebude nic platné. Salt osciluje mezi směšnými zvraty a dialogy, jež podává s vážnou tváří a nadsazenou akcí, která se chce vydávat za seriózní technothriller. A vždy když se chce posadit na obě židle zároveň, začnou vám cukat koutky. Nebo slzné kanálky. (5/10)(14.7.2010)

• lesumir

Mega mega mega mega našlapanej trailer, kterej jsem viděl k filmu Salt, vlastně asi vůbec nebyl k tomuhle debilnímu přepálenýmu lobotomickýmu hnusu. Protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Angelina Jolie před třemi lety válela ve Wanted jako mladá kočka, ale tady představuje usedlou čtyřicítku, které prostě nevěřím ty skoky, zabíječky a podobný Krav Maga hokusy pokusy. Předívadelné až do morku kostí a ten závěr nezávěr. No zklamání obrovské. __ Od začátku v Koreji, no dejme tomu, pro mě naprosto zbytečná pasáž až po tzv. profi útěk z federální budovy mi příjde jako jeden velkej nesmysl. Ano, Djkomo, chápu, proč agenta Saltová utíká, ale nechápu ty krkolomné zvraty a podobné nesmysly, které nám jsou podávány. __ Rozplývání nad nějakou vizualizaci radoby oldschoolovou moc nechápu, protože já tady nic takového nevidím. Pouze BÉČKOvej výplach. __ Mám malinko pocit, že její otec určitě nezemřel někde v Rusku na silnici, protože její otec je sám Chuck Norris. Minimálně Salt umí totiž co on. Miluju osamělé agent(k)y tajných služeb, tříkát huráá!(24.8.2010)

• - Údajně točila většinu kaskadérských scén Angelina Jolie sama. (c.tucker)

• - Angelina Jolie se při natáčení zhroutila. Zřejmě se tak stalo kvůli její přípravě na roli - ta obnášela rychlou ztrátu váhy a tedy pak i fyzické oslabení. (themic)

• - Za digitálne efekty sú zodpovedné spoločnosti CIS Vancouver a Framestore. Tvorcovia ich využívali najmä na plamene a diery po vystrelených guľkách. (Greenpeacak)