Soundtrack James Newton Howard: 1. Prisoner Exchange ,2. Escaping the CIA ,3. Cornered ,4. Orlov's Story ,5. Chase Across DC ,6. Hotel Room Preparations / Parade ,7. Attack On St. Barts Cathedral ,8. A Dark Goddamn Hotel ,9. Taser Puppet ,10. You Are My Greatest Creation ,11. Destiny ,12. Barge Apocalyspe ,13. Day X ,14. I'm Going Home ,15. Eight Floors Down ,16. Arming the Football ,17. Not Safe With Me ,18. You're About to Become Famous ,19. Mano A Mano ,20. Garroted ,21. Go Get Em,(10.6.2011)

Začátek byl parádní, to jsem netušil, proč je ten film tak slabě ohodnocený. První půlka je na 5*. Nechybí napětí, akce a poměrně zajímavé zavedení do děje. No ale nakonec jsem přeci jenom pochopil, proč Salt má "jen" 60%. A musím uznat, že to je správné procento. V druhé půlce se z toho stane taková bejkárna s náhlými předimenzovanými zvraty, které působí naprosto blbě. Konec tomu všemu nasadil korunu, autoři si nechali zadní vrátka, ale já bych jim radil žádné pokračování netočit. 60%(17.10.2010)

• Psema

Ultraviolet 2.0, akorát bez photoshopu, sexy Milly a šermování se zbraněmi. Zůstala pouze wimmerovská snaha zakrývat dějovou lobotomii (proč vlastně Salt utíká?) nekončícím počtem ještě lobotomičtějších zvratů (všechno od cca 10. minuty dál), idiotských postav a nesmyslných akčních šíleností, a také velenudná režie staříka Noyce, který sice zvládá "copy and paste" od zajímavějších kolegů, ale jinak spadá do škatulky hned vedle Newella s Turteltaubem (v Bruckheimerově mysli teď určitě svítí kontrolka "zavolat kvůli sequelu k Top Gunu"), kteří by nenatočili opravdu zábavný akční výplach, ani kdybyste jim mířili raketometem do rozkroku. A Angelina... je stará (tudíž není na co koukat - sex z traileru pro jistotu vystřihli) ... a měla by se najíst. Těžko totiž věřit, že by tahle třicetikilová třasořitka pobila hned několik zvláštních jednotek, přežila skoky z jedoucího metra, anebo z mostu na jedoucí náklaďák, a už vůbec ne, že by bez problémů prošla ID prověrkou jako major NATO Vlček, vypadající jako zpackaný klon Mickeyho Rourka s nohama a vosím pasem supermodelky. Krátce řečeno: Salt je i přes hromadu akce strašná nuda, ze zápletky (Mission Impossible meets Bourne Identity) přímo čumí, že hlavní postava měla být chlap (Cruise bodře pláchnul do zaječích), a Angelině nejde věřit snad ani to barvení paruky, natož všechny superschopnosti, jimiž ji (zřejmě) zhulený Wimmer vybavil. 3/10 P.S.: Za posunutí osobáku v rámci odhadování pointy (pouhé 3 minuty) ovšem díky, Kurte! P.P.S: Představa pokračování je děsivější než svého času Y2K.(20.8.2010)

Průměrná akční podívaná poskládaná z toho, co jsme všichni už viděli někde jinde. Tuze rád jsem na plátně viděl Lieva Schreibera, avšak největší záchranou filmu je bezesporu samotná Angelina Jolie. Skutečně ji považuji za paní herečku, když mě dokáže oslovit i v takovéto akční jízdě a když jejím očím i tady lze uvěřit.(25.9.2010)

Potřebovalo by to lepšího scenáristu. Jako sůl. Prvních dvacet minut přitom budete mít jen podezření. Angelina se snaží trumfnout Matta Damona (i v lezení po římsách), Phillip Noyce oldschoolový vizuál občas ozdobí zpomalovačkou a zápletka je otřískaná, ale hezky se rozjíždí. Jenže pak se Kurt Wimmer (Ultraviolet) utrhne ze řetězu, začne vymýšlet jeden zvrat za druhým, ordinuje Angelině superschopnosti (nebo alespoň nadpozemskou dávku arogance vůči fyzikálním zákonům) a zabývá se detaily asi tak moc jako autoři fan fiction masturbací o agentu 007. Zápletka se zkrátka začne krabatit tak moc, že vás přestanou zajímat charaktery i osud všeho kolem. Noyce se sice snaží upomínat na staré dobré Vysoké hry patriotů a Angelina umí střílet a kopat, jenže to není nic platné, když Wimmer do scénáře naházel vizuální onanie a připitomělé zvraty. Noyce ho neudrží na uzdě a slepě plní jeho povely, takže Angelina ve zpomalovačkách rozhazuje trsy granátů, skáče z auta na helikoptéru, pak na výtah a nakonec se pokusí sejmout dvakrát tolik cílů, než je v podobných filmech slušné. Jako řemeslo se to dá akceptovat, pokud máte zacpané uši, ale letos zřejmě neexistuje film, který by důrazněji naznačoval, že bez dobrého základu (scénáře) se můžete přetrhnout a stejně vám to nebude nic platné. Salt osciluje mezi směšnými zvraty a dialogy, jež podává s vážnou tváří a nadsazenou akcí, která se chce vydávat za seriózní technothriller. A vždy když se chce posadit na obě židle zároveň, začnou vám cukat koutky. Nebo slzné kanálky. (5/10)(14.7.2010)

• - Jako režiséři byli bráni v úvahu Terry George, Michael Mann a Peter Berg. Nakonec byla režie svěřena Phillipu Noyceovi. (FilmFan24)

• - Scény automobilových honiček byly natáčeny v centru Albany ve státě New York v dubnu 2009. (FilmFan24)

• - V momentě, kdy se na scéně objeví důstojnící NATO, kteří jsou ve skutečnosti agenty bývalé KGB, si můžete všimnout, že mají na sobě oblečené slavnostní uniformy Armády České Republiky ve vzoru 97. Lze to poznat podle charakteristických insignií a české vlaječky na rukávu. Ve filmu však není zmíněno, za jaké důstojíky NATO se agenti vydávají, pouze je zmíněna Praha, jako město působení jednoho z agentů. (c.tucker)