• Česko

Saltová

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 2010, 96 min (Director's cut: 104 min)

Začínám litovat, že jsem na tom nebyl v kině. Osmdesátá léta ani studená válka neskončily, i záchrana světa v poslední sekundě je pořád in. Zvraty i akce jsou nehorázně přepálené, že se jeden musí smát, ale má to boží tempo a natočeno je to celé pěkně přehledně. Těším se na dvojku. Opravdu. Guilty pleasure roku.(6.9.2010)

Angelina Jolie - obľúbená herečka. Akčný fim - obľúbený žáner, ktorého dnes je akosi v áčkových vodách pomenej. Akčná hrdinka - obľúbená kombinácia. I keď na Geenu Davis a jej The Long Kiss Goodnight nemá a sama seba tiež neprekonala (Wanted), ako oddychovka na večer nesklame, i keď je jasné, že po čase vyšumí do prázdna. Videné: 3x.(26.8.2010)

"Na krtky sice věřím, ale ne na bubáka. Zvláště když má zabít vlastního prezidenta." Tak nám ti zlí Rusové zase jednou chtěli dostat tu zlou Ameriku do jaderné přestřelky a proto probudili dvojitou agentku Evelyn Saltovou alias Natašu Čeňkovovou. Jenže ti zlí ruští agenti jsou rozlezlí po celém Bílém domě a tak budiž do budoucna jasné, že pokud některý svůj národ nade vše milující americký prezident jednou zmáčkne červený knoflík, tak je to ruské spiknutí. A tento film je zase americká národní kravina, která mě však překvapivě pobavila, vypláchla mi mozek a pak se utopila v řece Potomac. Naštěstí prezident, Ústava i Deklarace nezávislosti přitom utrpěli jen povrchová zranění.(29.11.2015)

• Isherwood

Nemám rád, když někdo kopíruje scény z mých oblíbených filmů (Noyce je strašlivý rutinér) a doslova mě vytáčí, když si po deseti minutách tipnu vývoj a on se bezezbytku naplní (Wimmerovi dát distanc na deset mil od Hollywoodu). Vzhledem k tomu, že víc se toho vlastně ve filmu nestihne stát, divím se leda tak tomu, kde beru to relativně vysoké hodnocení.(27.9.2010)

Feministická verze seriálu 24 hodin. Solidní režii (hutně podpořenou dynamickou hudbou Jamese Newtona Howarda) podkopává scénář, který je typicky přeplácanou "wimmerovinou" (hrátky s historií, zvraty na každém rohu, přepálené nápady). Angelina Jolie je nicméně výborná a v současné době je jedinou herečkou, které lze na 100% věřit akční scény, ač se v nich dějí sebevětší hovadiny. Ve výsledku jde o svižnou naháněčku s debilní zápletkou, která má velmi světlé full contact momenty. Jack Bauer by si měl se Salt o čem povídat.(1.8.2010)

• - Tom Cruise nevzal hlavnú úlohu, pretože sa obával prílišnej podobnosti medzi Ethanom Huntom z Mission Impossible a ponúkanou rolou. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kde Evelyn (Angelina Jolie) skládá ubrousek a poté i u výslechu Orlova (Daniel Olbrychski), má zapletený cop po straně hlavy, avšak když začne utíkat, má ho zapletený rovně. (klarika)

• - Tvorcovia sa snažili vytvoriť pomocou programu Adobe Photoshop uveriteľnú mužskú podobu Angeliny Jolie. Tá im následne poslúžila ako podklad pre mejkap. (Greenpeacak)