Kurt Wimmer absolutně nezná míru, protože to, co se děje v poslední půlhodině, by působilo přehnaně i v parodii na akční špionážní thrillery. Salt se však snaží býti vážným filmem, což se bohužel spíše nedaří. Scénář mu to prostě nedovoluje. S vypnutým mozkem se na to ale kouká dobře, Angelina je cool jako málokdo a Noyce za kamerou ví, co dělá. Zkrátka slušně odsýpající nesmysl, který se vám do paměti sice nevryje, ale jednorázově pobavit dokáže. 6/10(19.8.2010)

Ženská verzia Jasona Bournea. A je to prekvapivo fajn. Najväčšie plus vidím v tom, že Noyce nespúšťa nohu z plynu a film ma už od začiatku výborne tempo (aj hudba Howarda robí svoje). Tak isto aj akcie a ich choreografia je fajn prepracovaná. Angelina by potrebovala síce zjesť pár štrudieľ, aby niečo pribrala, ale aj tak som jej tie kopance proti výrazne ťažším súperom s prižmúrenými okom veril. 80% - 4*(10.9.2010)

Možno za to môže aj moja slabosť pre Angelinu ale v zásade som sa bavil výborne. Odmietam však veriť, že Kurt Wimmer svoj scenár myslel vážne, pretože to, s akou samozrejmosťou od začiatku servíruje jeden absurdný moment za druhým a hlavne ku koncu čoraz prepálenejšie zvraty, prekonáva všetko z jeho doterajšej tvorby. Ale zase to má vďaka svižnej Noycovej réžii, Howardovej hudbe a uveriteľnej Angeline slušný drajv. Prirovnanie k ženskej 24 i tak nepovažujem za úplne štastné. Tá je totiž (hlavne scenáristicky) kvalitatívne vyššie.(19.8.2010)

• Gilmour93

Larisa Kroftovova zpátky v akci aneb některé spící agenty raději držet dále od natáhnutých budíků.. Kvůli Schreiberovi se to dodívat dá a člověk snad i přimhouří oko nad ručkama o síle hůlek na čínské nudle, které po tuctech kosí vycvičené agenty, ale ty šílené a přitom důkladně provařené zvraty přisypávají jen další Salt do ran tuctového spektáklu pro otupělé publikum. Zrovna od rutinéra Noyce mě mrzí, že v rámci špionážních thrillerů dělá z diváků takové idioty. Žít ještě vévoda parodie Leslie Nielsen, mohl jít spolu s režisérem a zoufalým scénáristou Wimmerem do holportu..(2.5.2012)

[imdb: 6.7/10] | me: Šikovná Angelina v prešpekulovanom filme, kde akcia, nadľudské schopnosti, príliš skryté identity a diabolské plány idú ruka v ruke. Čakal som presne takýto kúsok, ... ide o film, ktorý ma byť tajný a konšpiračný ako Hooverove trenky. Skôr sa však jedná o akčnú rozprávku kde fyzikálne a iné nezmysly majú svoje pevné miesto. Nie je to ničím výnimočný film. Každý dostane čo si zaslúži (jedine divák menej) - chvála Bohu za Angelinu - s ňou aj obyčajný film je zvládnuteľnou "podívanou".(18.8.2010)

• - Za digitálne efekty sú zodpovedné spoločnosti CIS Vancouver a Framestore. Tvorcovia ich využívali najmä na plamene a diery po vystrelených guľkách. (Greenpeacak)

• - Tvorcovia sa snažili vytvoriť pomocou programu Adobe Photoshop uveriteľnú mužskú podobu Angeliny Jolie. Tá im následne poslúžila ako podklad pre mejkap. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo prevažne v New Yorku a vo Washingtone. Trvalo približne 4 mesiace. (Greenpeacak)