Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

sona123

Vizuální a hudební stránka za pět (hvězdiček), ten zbytek za bídu a utrpení, tak jak řekli hned v úvodu - je to jako ve francouzských filmech, tam se taky nic neděje. No, tenhle názor nesdílím zcela, ale co se týče Pana Nikdo, tady se neděje skutečně nic. Když pominu kopírování všech těch slavných bijáků Forrestem počínaje a Počátkem konče, ale to se asi časově kryje. Přesto, tohle doufám rychle zapomenu a vzpomínat nebudu. ()

Theresia

Úžasná ukázka možnosti volby, toho jak jsou naše životy plné křižovatek a my jsme převážně nuceni vybrat si jednu z možností, neboť málokdy můžeme utéct od rozhodnutí a od jeho následků. Z filmu letí jedna filosofická otázka za druhou a vy maté hned sto odpovědí na každou z nich, která je však ta správná odpověď? A je vůbec nějaká správná? ()

Tarako

Mr. Nobody? Film, ve kterém vás jedna věta rozesměje a ta následující rozpláče..nádherná kamera, brilantní soundtrack, vynikající Jared Leto..měl jsem neustále pocit, že tenhle film zodpovídá na všechny otázky lidstva ale přitom pokládá další a další..a to je myslím dobře. Jeden z mých Top 10 ! "A proč si pamatujeme jen minulost a budoucnost ne?" ()

Movie Gourmet

Jeden z nejschizoidnějších filmů, co jsem viděl. Za vysoké hodnocení vděčí originalitě svého děje, čili scénáři. Zajímavá je také vizuální stránka filmu a dobrý je i výběr skladeb a songů do soundtracku. Co se týče hereckých výkonů, tak zde jednoznačně vyniká Sarah Polley, a pak možná ještě Juno Temple. Herecké výkony Jareda Leto a Diane Kruger jsou diskutabilní. U Jareda mi příjde, že hrát moc neumí a do filmů je obsazován hlavně kvůli své hezké? "tvářičce", ale jeho obličejová mimika je vesměs pořád stejná. Nejedná se rozhodně o film na který byste mohli jít do kina s "vypnutým" mozkem. Je to zajímavý a hlavně nevšední film, který určitě stojí za shlédnutí. Proto je můj verdikt 4* a 80 %. ()

22matelko

Zo začiatku som bol zmätený. Nevedel som či pozerám daľší stupidný film. Ale koniec ma neskutočne prekvapil a nemohol som sa dočkať rozuzlenia filmu. Geniálny film v ktorom vývojári zmiešali nespočetne veľa žánrov a dokázali to na jednotku. Dávam jednoznačne 5* ()

Frederika

Obecně mi připadá, že velká část populace hodnotí filmy způsobem "dobrý film poznám podle toho, že ho nepochopím"... Mr. Nobody je zdlouhavá, složitě se tvářící jednoduchost, která se na konci ukáže být prázdná a klišovitá. A snaží se to zastřít vizuální stránkou. Vždycky, když se moje hodnocení snímku tolik liší od většiny ostatních, tak si říkám, jestli mám pravdu já a všichni ostatní si tam něco přimýšlí a nebo jestli tam všichni ostatní vidí něco, co já ne. Vlastně nevím, co by bylo správné. Nakonec jde asi jen o náš subjektivní pocit. A ten můj je, že tenhle film mi nic nepřinesl (jen dvě hodiny nudy), ale někdo z něj určitě bude mít intelektuální orgasmus. (Já ne) ()

Martin_W

Čtyř hvězdičkové drama s legendárním Jaredem Letem v hlavní roli. Mé očekávání bylo jen o trochu ošizeno. Celý film je velkou lahůdkou pro ty, co mají podobné filmy rádi, stejně jako já. Jak po hudební, herecké, tak i po ostatních stránkách je film nadprůměrný, jen provedení mírně zklamalo. 30 minut před koncem jsem se začal nudit a pomalu ztrácet, ikdyž byl děj bezpochyby zajímavý. "Pana Nikdo" si určitě ještě někdy pustím a rád ho doporučím dál. 88% ()

simply

Nádherný film, který mě postupně víc a víc vtahoval do děje. Navíc Jared Leto je nesmírně talentovaný herec. ()

mazadlo

Jak tohle popsat...úchvatné arcidílo ve kterém se nikdo ani divák ani tvůrci neztratili. A to je co říct protože je to obrovský mišmaš. Nádherné, poetické filosofické dílko za srdce chytající a ukazující jak ten život setsakramentsky plyne. A některé pasáže jako by z mého života vytrhli....brrr ještě, že máme možnost volby :) ()

fredisek

Nijak výrazně mě to nechytlo a z Jareda Leto taky nijak nešílím. Asi se to u mě minulo účinkem. I tak, oproti jiným filmům Cobykdyby nebo Realita-mi-nestačí-tak-z-ní-udělám-jakože-trochu-fantasy, to něco do sebe mělo, to jo. ()

Nethar

Och tak to ne. Jsou to asi dva dny zpátky, kdy jsem u 21 Grams psal, že mi tam kupodivu skákání v čase nevadilo. Tady se neskáče jenom v čase, ale ještě mezi různými alternativními realitami nebo co a na Mars a já nevím kam ještě (teď mě napadá, že ve Fountain se taky skákalo a přitom to dávalo smysl a bylo se na co dívat bez palčivé bolesti hlavy). Pokud jste duše vyžívající se v neskutečných artových orgiích, barevným záběrech, zpomalených záběrech, nepřehledném nesmyslném ději, hlavně že to prostě vypadá netradičně a totálně umělecky, štěstím se sesypete. Můžete na důkaz toho, jak je to cool, přihodit dvacet šest oskarů, třista cen poroty a promítat na každém druhém festivalu. Já osobně mlátil hlavou do zdi, snažil jsem se tomu dát šanci, co to šlo, ale zhruba po hodině jsem naštěstí ztratil vědomí, bylo to někde mezi scénou "Mars, WTF?" a "Miluju tě. Já tebe taky. Ale to nemůžeme, protože kromě těch dalších dvou v jiných vesmírech já ještě miluju tamtoho tady a to není fér." jsem omdlel. Nedávám "odpad", protože technicky je to dobré, pravděpodobně jsem na to jenom nedostatečně vyzrálý. ()

Morlok

Naprosto chápu, že snímek Mr. Nobody není určen pro každého, a že lehce neosloví masy. Ale hádám, že když na někoho zapůsobí, tak velmi silně, protože například u mě se jedná o něco zatím neviděného. Život jednoho v mnoha příbězích, přičemž je jeden poutavější než druhý; rychlé a plynulé přeskakování mezi všemi úseky a naprosto skvělé vizuální zpracování. Nevím co víc na to říct.. těžko popisovat, to se prostě musí prožít... " I'm not afraid of dying. I'm afraid I haven't been alive enough." ()

Sancoo

Nejprve je vše zmatené, kdy na vás film chrlí jednu informaci za druhou a vy se nestíháte orientovat mezi realitou a vzpomínkou a najednou přijde konec, kde vám vše vysvětlí jak blbečkovi na dvorečku a vše je najednou tak prosté. Konec mě vyloženě zklamal, protože namísto velkého boomu přijde spíše velké zklamání, nicméně nápad byl skvělí a rozhodně nemůžu říct, že jsem se u sledování nudil. Mám rád tyhle mysteriozní filmy, kde většinu času nevíte, co sledujete a teprve po několikátém shlédnutí vám to třeba dojde, ale tady bohužel prozradili celou pointu. I přes ten konec se přikláním k lepšímu průměru. ()

geimz

Ani sa nečudujem, že film s podobnou tematikou delí ľudí na dva tábory. Buď ho odsúdite ako frašku, pretože vám nevie nič povedať, alebo vám niečo povedať vie, a to je potom úplne iný príbeh...Zprvu sa jedná len o podmanivú, chaotickú spleť snímkov, ktorá neskôr prerastie do plnotučnej existenciálnej úvahy o živote, rozhodnutiach, láske a čase. To všetko vo fantasticky vymazlenej forme. Trochu škoda doslovného záveru, ktorý čo-to uberá na zážitku, no ktorý film je dnes dokonalý. ()

Chudobka

Životní náhody, rozhodování, jediný okamžik a váš život se může ubírat úplně jiným směrem. Složitý, fascinující příběh, scény, které berou dech a nemůžu je dlouhou dobu dostat z hlavy. A ani nechci. Můj oblíbený Jared Leto. Žánr sci - fi a fantasy mě nikdy nepřitahoval. Ale tenhle skvost mě uhranul. ()

filipvrbik

Zajímavá mozaika tří různých možností čerpajících z filmů jako je Butterfly effect, Donieho Darka a podobně- mně osobně to připomnělo Strom života- možná to ani nebylo sci-fi, spíš pokus o pojetí života a jeho možného vývoje...na konci se to už trochu táhlo...70% ()