Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

katepierce

Z počátku příběh plný chaosu však dostává smysl a divák se dozvídá, jak by dopadl osud malého chlapce, před kterým stojí životní rozhodnutí. Vidíme však jednotlivé verze jeho života a můžeme si jen domyslet, která verze je ta pravdivá. Nicméně, příběhy jsou navzájem propletené a každý moment diváka vtáhne do děje příběhu lásky, zklamání i životních tragédií. ()

zimi

No začnu chválou, ohromující kamera a efekty, herci též!!!!!!! Ale klidně to mohlo trvat 1000 000 000 hodin a poté nám mohli zdělit, že dítě v bříšku má 9 měsíců, aby si naplánovalo život!!!! Soráč, ale to neberu a že je obrovské štěstí, že žijeme to každý ví a vše náhoda, záleží jak se rozhodnem, tak to jsem vážně nevěděl, moc děkuji, to si musím pamatovat:) Omlouvám se všem co na tom ujížděj, ale já nedoporučuji. ()

pavol_o

Vynechám komentovanie hereckých výkonov, kamery, hudby, efektov, ... bez výčitiek tvrdím, že sa na vysokú kvalitu v tomto ohľade dá spoľahnúť. Chcel by som vyzdvihnúť žážitok a pocit z filmu. Existujú strašné filmy, nudné filmy, dobré filmy, úžasné filmy, klasiky a potom sú diela, ktoré majú aftertaste, veľmi výrazný "buket", ktorého sa nezbavíte ešte týždne po zhliadnutí. Sladkokyslý, trpký, nezabudnuteľný. Na záver filmu (nebudem pre istotu spomínať nič konkrétne) sa môže zdať, že rozuzlenie veľmi komplikovaného deja všetko zničí, zbanalizuje, zníži hodnotu toho, čo ste doteraz videli. Ale po tom, čo si to necháte prejsť hlavou - a že vám to hlavou chodiť bude či to chcieť budete alebo nie - stane sa vec presne opačná. A nebudete sa chcieť postaviť, aby se vypli telku, aj keď titulky už dávno dobehli na koniec. A ešte dni potom budete v každom vidieť pána Nikoho. ()

Evziiik

První dojem byl, že tuhle šílenost nemůžu nikdy pochopit nebo rozluštit. Kdo je sakra tohle a co se zase děje? Proč je to tak a ne jinak? Pak mi ale došlo, že o to vlastně vůbec nejde. Život nemůžeme rozluštit. Nemůžeme pochopit, proč se co stalo a proč právě tak. Život se děje. A ať se rozhodneme pro tuto nebo pro jinou cestu, vždycky to nakonec nějak dopadne. Třeba špatně. A třeba taky ne. Každý okamžik je jen hromada nabídek pro změnu. Můžu jít ven, sednout na první autobus co pojede kolem a na konečné přestoupit zas na jiný. Nebo můžu zůstat doma, pustit si další film a přemýšlet o tom, jak by mohl být můj život jiný, kdyby... ()

Edwin44

no je to asi 2 minuty co jsem film dokoukal a musím říct jedno, takové rozporuplné pocity z filmu už jsem neměl dlouho. Na jednu stránku ten film hrozně dlouho trvá a chvilkama nudí a měl jsem sto chutí skončit někdě v půlce. Na druhou stranu na konci všechno do sebe celkem zapadlo a já se po závěrečných titulkách tak hloupě usmíval. Nejspíš chápu co ten film chtěl říct, ale zároveň mě to přišlo možná až překombinovaný. Jinak herci super Jared Leto ten si umí vybírat film, samí takový který jsou hoodně originální a člověku dlouho zůstanou v hlavě jako např. Requiem za Sen či nejnovější Klub poslední naděje. Začíná se mi hodně líbit jako herec (30 second to mars moc nežeru). Všechny ostatní role jsou takový spíš dost vedlejšáky takže není moc co hodnotit, nejvýraznější asi Juno Temple. Ted bych byl rád kdyby hodnocení bylo až do 10. 5* mě přijde hodně, viděl jsem lepší filmy 4* zase celkem málo na to jak mě to oslovilo. No prostě 4 a 1/2 za mě. ()

Kritik

Dlouho jsem váhal, jak ohodnotit tohle dílo a dospěl jsem k závěru, že pro Mr. Nobody existuje jen jedno slovo: bizarnost. Ještě nikdy jsem se nechtěl tak moc podívat na něco podruhé jako na tohle. Myslím, ale, že s každým dalším shlédnutím budu chtít dát jiný počet hvězdiček. Není to film pro všechny a já sám jsem z toho rozpačitý, ale myslím, že se mi to líbilo. ()

Annienkaaa

Neskutočne sofistikovaný ale originálny a surrealizmom nabitý film o poslednom smrteľníkovi ktorý spomína na svoj život a pohráva sa s myšlienkou niekoľkých ciest. Tvorcovia sa do najmenšieho detailu venovali otázke životných rozhodnutí a ich dopadu na samotný vývin života. Vizuálna a taktiež obsahová stránka je na veľmi vysokej úrovni, dej sa už od začiatku drží ústrednej témy a postupne ,aj keď veľmi pomaly, ju formuje k dokonalosti. Spojenie Donnieho Darka a Butterfly Effectu .... Film spôsobuje spočiatku zmätenosť ale postupne diváka vtrhne do deja a až do samého konca nepustí.100% ()

Hidoshito

Po čtyřiceti minutách jsem měl chuť prostřelit si hlavu..., zbytek nebyl o moc lepší. Abych došel k rádoby geniálnímu vyústění příběhu, nepotřebuji snášet takovouhle hrůzu. Sorry, tohle mi vážně nesedlo. ()

altumm

Vážně přemýšlím, jak může někdo napsat takovýto scénář. Tolik nesouvisejících drobností, které nakonec utvoří cely film. Několikrát během filmu jsem mel "deja-vu" nebo ne? ()

honza.g

3 a půl hvězdy. Je to nadité nápady a postřehy (bycikly se vyrábí na Marsu, protože je to ještě levnější než v Číně), některé jsou originální, jiné už byly v jiných filmech. Hodně si to pohrává s efektem motýlích křídel (aneb všechno souvisí se vším), ale hlavní poselství je, že ať se v životě rozhodujete jakkoliv a tím svůj život pozměňujete zásadně nebo jen v malém, pamatujte si, že i kdybyste se rozhodli jinak, bude to zase váš život a bude stejně reálný, jako ten, co jste prožili. Tento film je jakási obrázková báseň, pojednávající o různých pohledech na běh času a na spletité vazby mezi konáním lidí a protínáním jejich osudů. A také o tom, že těžká volba nemusí předurčit úspěch nebo neúspěch v dalším životě a naopak úplná maličkost může znamenat zásadní změnu nebo i konec. A nebo taky nemusí. Ale málo platné, udržet si přehled o všech variantách dá práci, je to báseň trochu nepřehledná. A pochopit, o co vlastně nakonec šlo, zda existoval nějaký Nemo nebo zda existoval chlapec, který si to všechno vyfantazíroval, to taky nejde. Za jedno shlédnutí film určitě stojí, za druhé spíš ne. ()

Molerat

Žádná hluboká myšlenka mi z toho v hlavě nezůstane a že byc.h se bavil, to se také nedá říci. Námět dobrý, ale určitě by mr nobody mohl být zkrácen cca o 1 hodinu, pak by to bylo super. 60% ()

yrik

Pořád jsem čekal, co z toho vyleze, no, nebyl jsem rozpačitý jenom z konce... devítiletý kluk s takovouhle fantaziíí a představami o světě? ()

quintes

Musím prestať chlastať, a nájsť si ešte raz v živote skoro tri hodiny života, aby som túto blbosť pozrel ešte raz, a snáď to za pár rokov pochopím.. Ak je toto krádež Donnie Darka, tak sa mýli, jedine, že mu ukradli Slnko či mesiac z oblohy... OMG, vráťte mi 141 minút.... ()

january

Snad v životě se mi nestalo, abych dvě a půl hodiny sledovala film bez jediné pauzičky, podívání se na hodinky, s vyvalenýma očima a snažíce se o to, abych ani nemrkala. A to jsem si film pustila sama, jedno letní odpoledne, kdy se normálně nevydržím dívat v kuse ani na dvacetiminutovou epizodu seriálu. Bohužel mi v některých chvílích vadilo až přílišné překombinování, některé scény už mi přisly navíc a např. ty neustálé butterfly efekty - ano! všichni alespoň trochu při smyslech už pochopili, že maličkost může mít nedozírné následky, nemusí se to postopadesáté demonstrovat na vaření vajec atd. ... Nicméně strašně krásný, úžasný, skvělá hudba, asi mi ukápne slza, jen co píšu tento komentář. ()

raininface

Tenhle film je tak extrémně hlubokomyslný a vypointovaný, že si myslím, že ani chudák Dormael nevěděl přesně, co tím chtěl říci. ()