New Yorku, miluji Tě!

• USA New York, I Love You (více)
Povídkový / Romantický / Drama / Komedie
USA, 2008, 103 min

Od samého zrodu filmů byl New York jedním z vysněných filmových měst. Byl zvěčněn na filmovém plátně stovkami různých způsobů. Teď tu ale je zcela nový, odlišný a zcela nepopiratelně romantický pohled na toto město – pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy. (oficiální text distributora)

nicnevim

Objektivně by si zasloužil o hvězdičku víc, ale moje očekávání spojená s plejádou slavných jmen přeci jen byla příliš vysoká, takže mé hluboké zklamání z tohoto filmu mi nedovolí dát víc než dvě hvězdičky. Pěkné momenty tam byly, ale celkový dojem byl rozplizlý jako ta sněhová břečka, kterou jsem se cestou z kina brodila. ()

JAzzeURo

Dávám 3 za moc hezké záběry New Yorku a výborné obsazení. Jinak mne neůplné nahlížení na různé podoby lásky moc neuspokojily. ()

Dítě odpad!

Nuda, banalita a klišé, mezi tím pár nudných, rádoby hlukomyslných scének. Ne že by některé povídky, hlavně v druhé polovině neměly nápad, ale aby ten film vytrhly to nestačí. Leda tak na to, aby člověk neodešel. ()

prcko

Podľa názvu filmu by som povedal, že by to malo byť o krásach a charakteristikách NY. Nie som z NY a teda nemôžem posúdiť, nakoľko to režiséri a herci dokázali, ale subjektívne mi to veľmi podarené neprišlo. Je pravda, že viacero malých príbehov ťažko až nemožno hodnotiť ako úplný celok. Niektoré príbehy na mňa veľmi zapôsobili (prom night s dievčaťom na vozíčku, manžel s manželkou na cigaretke pred reštauráciou, slečna s kamerou), pri iných som len čumel a nechápal (a skôr mi to vadilo) (speváčka v hoteli, chlapík balí šľapku pred barom) a ostatné boli také neutrálne a len som ich prešiel a keby tam neboli, vôbec by som si to nevšimol (sex dvoch mladých, maliar a ázijská slečna). Jemné prepletenie príbehov mi nevadí, ale malo by to mať zmysel. NY mi film nepriblížil a z X príbehov pre mňa stáli za to možno 3. Zlátaninu príbehov som videl už aj kvalitnejšiu a nemuseli byť ani z jedného mesta (Babel). Trochu som sa pred pozretím bál výsledku a môj strach bol opodstatnený. Aj keď sledovanie neľutujem, film bol akýsi nijaký a skákanie sem a tam tomu nepomohlo. Aby som všetko nezhodil na film, priznávam že bez deja u mňa málokedy niečo obstojí, bohužiaľ. 40 % ()

dobruca

Skvely napad, ale proveden mohl byt tedy mnohem lepe. Pribehy jsou vetsinou nedokoncene a experimentovani je tu vetsinou spis na skodu. Mezi jednotlivymi pribehy nejsou jasne vyznacene hranice a nektere se navzajem velice podobne a trochu se opakuji. Napriklad nekolik pribehu se odehrava v taxiku, nebo ve vice se sejdou dva neznami lide a zacnou se bavit o lasce. Skoda ze tvurci mezi sebou sve filmecky trochu vic neprodiskutovali, mohli by to byt ruznododejsi a zajimavejsi mozaika mesta New York. Taky by se mi libilo, kdyby se jednotlive pribehy treba trochu prolinaly. ()

ashlei

Víme, jak to je s krátkými historkami daných do jednoho filmu, ale osobně se mi to líbilo víc než "Paříži, miluji tě" ()

shagisson

Ten shake, co ve mně tenhle kousek namíchal je sta chutí, sta pocitů a sta různých rozpoložení. Některé příběhy navodí atmosféru, která nabije, jiné zase naprostou skepsi, ale fakt jsem si to užil. V celkovém sumáru skvělý Shia a O.Thirlby. ()

IrmaVep

Pro mě mnohem snesitelnější verze po Paříži, ta mi vůbec nesedla. Tady mě bavily snad všechny povídky a jejich prolínání, které mi třeba právě u Paříže chybělo (nebo si je teď nevybavuju... tedy kromě konce). Pokud mě při druhém zhlédnutí budou bavit dál, tak hodnocení zvednu na 4*. Prozatím dávám o jednu míň. ()

stuj

Kupodivu lepší než Paříži, miluji Tě. Jako celek. Neobsahuje sice žádnou vyčnívající povídku, ale ani žádné, která by vyloženě nudily. ()

Swantos

Prostý americký film, který se snažá poukázat na normální život ve velkoměstě. Jako námět na film mi to přijde zajímavé, ale spracování u některých scének mě úplně neoslnilo, proto dávám za tři hvězdičky. ()

JJ23

Film, ktorý nikdy nestarne! Tento film som videl nespočetne veľakrát, pretože vyžaruje niečo, čo neviem objektívne opísať :). Big Apple alebo mesto New York tento film vykresľuje ako "naozajstnú postavu" a celé je to veľmi dobre uveriteľné. Dej je zložený z množstva malých príbehov, ktoré tvoria jeden veľký celok. Možno začiatok nie je až tak svižný, no potom sa to celé rozbehne. Bradley je vynikajúci herec, ktorý odviedol opäť kus dobrej práce ako aj ostatní herci v jednom z mojich obľúbených filmov dodnes. Okrem iného sa môžete zapozerať aj na unikátne miesta slávnych filmov/seriálov v New Yorku, ktoré boli jeho súčasťou :)). Pre milovníkov NYC je to must! Pre ostatných možno aj inšpirácia na jeho návštevu. ()

Oxytocin odpad!

Neskutečný odpad plný herecké smetánky. Čekal jsem několik příběhů ala Láska nebeská/Na sv. Valentýna/... či jiné. Film ve stylu pojďme se oźrat a nápady půjdou sami a můžeme točit jak se bavíme mezi sebou a lidi za to ještě zaplatí. My jsme přeci hvězdy. ()

Sejkorka

Skutečně Paříž je lepší. Ani nevím, jestli byla natočena zamýšlená pokračování v dalších městech. New York na rozdíl od Paříže jednotlivé povídky/postavy prolíná/pokračuje. V zajímavostech se píše, že součástí filmu byly původně ještě dvě další filmové povídky, ----- a režijní debut herečky Scarlett Johanssonové „These Vagabond Shoes“. To by mě zajímalo, zkusím to někde splašit. ()

tortna

tmavý chladný newyork alebo aj hocijaký iný york nad ktorým sa vznáša dym z cigariet a falošné rozhovory. to mesto si takýto film nezaslúži. režiséri museli byť smutní, scenáristi naštvaní a herci nezaplatení. do tohto filmu sa nezamilujete a newyork tam nie je. ()

New York plný hvězd

New York plný hvězd

13.04.2008

Tenhle typ zpráv Bart, který pro vás mé novinky na čsfd nahazuje, nemá moc rád, protože je v nich spousta jmen a to znamená spoustu odkazů. Nedá se ale nic dělat, Petře, tenhle projekt je prostě tak… (více)