A_málka

Němcům se povedl téměř neuvěřitelný kousek - v prostředí střední školy rozehraný příběh o tom, jak snadno jsou lidé ovlivnitelní ()

Empire

Viz. The Wave (1981) - v německém jazykovém podání, působí film uvěřitelněji, ale ten konečnej shot v původním dílu byl mnohem lepší - ()

Torgal

Veľmi zaujímavý pohľad na diktatúru, fašistický režim a kult osobnosti. Celý priebeh sfanatizovania davu je veľmi zjednodušený, ale spĺňa účel. Tvorcovia mohli k podobnosti s nacistickým Nemeckom zájsť aj ďalej, ale chápem že je to u nich stále horúca téma. Výborný film, ktorý v človeku vyvolá silnú odozvu. 8+/10 ()

savage3303

Na tento film som sa moc tešil a čakal som niečo zaujimavé. Téma to je úžastná, je to podľa skutočnej udalosti a to ma fascinovalo. Nebolo to žiadne prekvapenie a ani sklamanie. Celý film sa nesie v takej normálnej atmosfére a stále ma zaujímalo čo sa bude diať ďalej a ako sa to rozvinie. S nemeckými filmámi nemám dobré skúsenosti a aj tu som cítil, že to je nemecký film. Celkovo to bolo dobré a aj samotný záver to s môjho pohľadu zachránil. Začína sa to nevinou hrou a nakoniec sa to vymykne kontrole. Otázka, či môže opäť nastať fašizmus bola zodpovedaná. 3 a 1/2*. ()

piotro

Je veľmi zaujímavé ako film poukázal na skutočnosť, že sa môže stať niečo, čo si všetci myslia že je v dnešnej dobe nereálne. Trocha na dôveryhodnosti by ale pridalo, keby to nebol týždňový, ale možno mesačný projekt a na konci mohol byť trochu menej prehnaný. Inak veľmi zaujímavý námet, zamysleniahodný. 80% ()

Helmut02

Značně zjednodušující, ale také dost zneklidnující. V jednom má ten film však pravdu. Diktatura může přijít velmi jednoduše a to specielně v současných podmínkách, kdy je podhoubí pro růst nějakého takového režimu více než příhodné... ()

Desdemone

Podle mě velice zajímavý námět- Je možná diktatura i v moderní době, po zkušenostech v historii?- stejně tak zajímavé zpracování. Uvěřitelné herecké výkony (i když, vzhledem k tomu, že herci asi nebyli o moc starší než jejich postavy, hráli řekněmě pravděpodobně z velké části "sama sebe) a pro mě osobně překvapivý závěr. Jak už jsem řekla, čtyři hvězdy především za přenesení poměrně zavážného a zajímavého tématu do moderní doby. ()

shereen

Film není špatný, ale s kvalitou knižní předlohy se to srovnat nedá. Musím ocenit herecký výkon nejfanatičtějšího studenta, z toho šel mráz po zádech. ()

kamens

Tak tento film by měli pouštět ve školách jako ukázku, jak se dá zmanipulovat masa lidí. Před filmem jsem tu představu moc jasnou neměl, ale teď už to snad chápu. Jedině ve skupensví, které má společný cíl, se můžou všichni navzájem tolerovat. A v tomto seskupení se všichni navzájem uznavají a to vytváří iluzi dobra. No vím o tom kuloví.. Film ale perfektní, uplně jde z něj hrůza. ()

cerbygerby

Zajímavý námět, podle skutečné události.... Vlna vznikla tak náhodně, ale o to rychleji se rozjela..až se to nedalo zastavit a bylo pozdě.. ()

Achlastajda

Mám z tohoto filmu velice rozpoluplné pocity a dlouhou jsem přemýšlela kolik dát hvězdiček. Námět na film super a tím, že je podle skutečné události tak je to ještě více zajímavější. Jen konec mi přišel moc rychle a hodně vyhrocený ikdyž nečekaný. Stojí za podívání jak to může v dnešní době dopadnout když je dobrý vůdce... ()

Gabretta

Perfektní studijní materiál k sociálním dějinám! Demonstrace toho, jak snadno udělat z jednotlivců masu. Stačí slovo autority, odlišit se od většiny společnosti a vydat se za svým cílem. Jaký cíl ale měla "Vlna"? Za čím šli? Chybělo mi tu nastínění jejich cílového bodu, kterého chtějí dosáhnout. K čemu všechna ta propagace? Na co lákat nové členy? Jen na to, že jsou lidé ve "Vlně" jiní než ostatní? TROCHU MÁLO. Navíc se postupně prakticky vytrácí úloha vůdce - stojí de facto stranou a uskupení funguje bez jeho zásahů, bez jeho vědomí. Už jen "budování" celého uskupení a stanovování jeho atributů v perspektivě pouhé týdenní existence bylo zarážející. Nikdo ve "Vlně" ale nemyslel na to, že by to všechno nové, fascinující a jednotící mělo za týden skončit. Stejně tak varující jako "vytvoření diktatury" je i to, jak snadno se v takovém uskupení lidí skryjí frustrace jedince. To ztotožnění s celkem je až neuvěřitelné! Film podal celou problematiku manipulovatelnosti s lidmi velmi uvěřitelným způsobem. Bohužel, stejně jako v případě odžitých dějin lidstva, nemůže snímek zabránit tomu, že by se někdo nevyvaroval touhy po ovládnutí masy. Lidé jsou totiž nepoučitelní a stále věří ve své schopnosti - to co bylo kdysi už se dnes přeci nemůže stát, jsme někde úplně jinde. Změnila se společnost, technika, změnil se svět. Ale nikoliv - stojíme stále na stejném místě a co bylo možné v minulosti, je možné i dnes, byť ne do detailu. ()

AxelWers

Zaujímavý film, inšpirovaný skutočnou udalosťou o tom ako diktatúra môže nenápadne a jednoducho ovládnuť ľudí a vytvoriť z nich hračky v rukách moci. Ohrození sú najmä jedinci, ktorí v živote utrpeli nejakú traumu a v "novom hnutí" môžu nájsť nový zmysel života. Film môže pripomínať nástup nacistov v medzivojnovom Nemecku. ()