Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

PetrPan2

Začal to Ingmar Bergman se svým Pramenem panny, Wes Craven tomu dal podstatně béčkovější háv a pak už se jen remakovalo o stošest... Asi nejbrutálnějším klonem je House in the Middle of Nowhere z roku 2004. Last house on the left z roku 2009 je asi tak někde uprostřed... ()

Allenka odpad!

Mám-li film shrnout, bude to vypadat asi takhle: Když vás někdo zastřelí, nevadí, protože stejně dokážete uplavat pěknou štreku a ještě se doplazit domů. Když vás bodnou nožem prakticky do srdce, co naplat, stejně vás to neoslabí a ani nijak neubere síly. Když vás střelí do krku, v pohodě zvládnete ještě dál běhat a rána? Jakoby nebyla. Vrcholem všeho je ale nadmíru zručný doktor, který upraví mikrovlnou troubu tak, aby běžela s otevřenými dvířky a ještě zařídila výbuch hlavy. ()

Antek

Aby bylo jasno, v tomto filmu se dějí opravdu hrozné věci. Dojde k ponížení, znásilnění a bodání dvou dívek. Nic z toho by diváka nemělo rozhodně nechat chladným ... Jenomže když to natočíte nezáživně a bez invence, přesně to se stane. Pak už ani ona katarze, která přichází potom, nemůže nic zachránit (protože je zkrátka dílem stejné režisérské ruky a nefunguje). Iliadis není schopen vytvořit atmosféru, která by dění na plátně dodala na palčivosti a intenzitě. Místo toho jenom stojí a snímá kamerou zmateně pobíhající herce, statické kulisy a jednoho maňáska, který se snaží hrát psychopata. Doporučuji nastudovat Schumacherových 8 mm (protože tam ta palčivost, emoce a hořká chuť z odplaty všechna je) a složit reparát ... ()

Danny F.

Dobře natočený remake s brutálními padouchy a pomstychtivými rodiči. Jde o drsný příběh o vraždách, znásilnění a pomstě. V tomto thrilleru musím zdůraznit scénky s drtičem odpadu a konečnou s mikrovlnkou. Bravó. 60% ()

zdenny

Zezačátku jsem si myslel, že to bude zase klasika o tom, jak parta idiotů po vniknutí do opuštěného domu terorizuje jeho majitele. Jsem rád, že v domě se konalo až finále, i když samotný název filmu by mohl předpovídat spíše verzi, které jsem se trochu obával. Tento film by se dal zařadit do kategorie "hnusný" (v žádném případě ale ne horror), protože je hnusný ne tím, že by se člověku zvedal žaludek, ale svou analogií s realitou, z čehož člověka mrazí v zádech a dělá se mu špatně na duši. Musím říct, že ač jsem to nečekal, herci hráli velmi, velmi dobře a všechny scény byly zahrány velmi věrně a opravdově. Zejména bravurně role obou rodičů - neboť velice opravdově. A to hlavně od chvíle, kdy na verandě našli svou zuboženou dceru. Velký dík také za finální bitku, protože byla dost opravdová (opět) a nebyla nepřiměřeně dlouhá. Chování všech postav bylo logické - ne předvídatelné - protože se chovaly tak, jak jsem logicky očekával. Přesto jsem cítil, že byl tento thriller především televizní, alespoň takto na mě působil a proto jsem si myslel, že mu dám tři hvězdy. Nejsem sice megaloman, ale... vlastně jsem neustále zvažoval tři nebo čtyři (a tento film je typickým důkazem toho, proč by měla být hodnotící škála alespoň o jednu hvězdu širší) až... mě dostal samotný závěr. Přiznám se, že před koncem jsem uvažoval, že do hodnocení napíšu, že pokud by se měla natočit "dvojka", stačilo by mi, kdyby otec-doktor celý film mučil - ve svém domě posledním nalevo - toho hajzla, co mu jeho dceru postřelil a znásilnil. Vzápětí se mi to splnilo, třebaže jen do té chvíle, co se mikrovlnka zahřála na tu správnou teplotu. Takže shrnuto: Čtyři hvězdy ne za to, že bych se nad tím rozplýval několikrát ročně, ale za celkovou věrnost a poctivost. ()

VasaX

Cože to? Horor nebo thriller? Ani jedno ani druhé. Na thriller moc fatalistické a s hororovými a mstnými principy, na horor zase pekelně zdlouhavé. V prodloužené verzi skoro dvě hodinky, kdy v té první zatím není vůbec zřejmé, kde je vlastně zápletka. A i poté, co se to začne rýsovat, je před námi ještě dlouhá (nebo spíše zdlouhavá) cesta k akci a zvýšené hladiny napětí. Jediná pěkná perlička bylo finále koupelnové scény ke konci, oproti tomu zase ta finální tečka pomsty byla taková dost vynucená. První půlka spíše jak z dramatu, poté se to přetočí na thriller s hororovými principy (aneb pocit diváka neustále radit postavám, v tomto případě ani ne tak směřován k touze pomoct jim, ale spíše trochu vygradovat děj, aby už se něco dělo). Není to ani slané, ani mastné a na svou stopáž příliš zdlouhavé a s mnoha vycpávkami a když přijde řada na násilí, jak zde již někdo napsal, jedná se spíše o samoúčelnou brutalitu. Třetí pokus v režisérském křesle u mě tedy neuspěl, i když bych řekl, že svůj díl "viny" mají i scénářotepci... Ale nejvíce ze všeho mě děsí, kolika lidem tady (z těch co jejich názory respektuji), se to podle komentářů asi opravdu líbilo. ()

darek kartac

Tento snímek je mi sympatický svou brutalitou. Líbí se mi chytrost celé rodiny, která má na svém pozemku vrahy. Scénář je bohatý. Přes pár nedostatků dávám 4*. ()

nevermore

Vždycky mě dokáže rozčílit, když v oficiálním textu distributora je víc jak půlka filmu vyzrazena dopředu... Poslední dům nalevo se přesně hodí na těch 67% i když takových těch situačních nelogičností, je tu po čertech hodně. ()

Wade

Zhlédnul jsem tenhle film hned po původní verzi (1972),ale řekl jsem si,že i když je to remake pokusím se na to tak nedívat a vyplatilo se. Možná, že jen díky tomu mě film nepřišel vůbec špatný a bavil mě. Dostal jsem od filmu to co jsem čekal nenáročný film o pomstě a jako bonus jsem dostal pěknou trefu do hlavy a neklasické využití mikrovlnky. 77% ()

ghatos

Plavkyně mají úplně jinou postavu než tak blondýnka ve filmu. Vyumělkovaná americká rodinka není zrovna sympatická. Ty dvě slečny se chovají nesmyslně. Při honičce, když už je skoro zachráněná si podvrtne kotník....to bych nečekal! Teprve od 75 min. se to trochu rozjede, bohužel je to NUDA! Výsledný rezultát? Chtěl jsem dát 1*, ale úplný závěr to zvedl na 2*. ()

NoFiction

Docela solidní víkendové melodrama s některými bohužel slabšími pasážemi. Vrahové se místy chovají velice zvláštně až stupidně. Každopádně mladé holky si to moc neužily. ()

Guzo

Škoda toho posledního záběru, který zkazil dojem, bez něj by byl celý film o dost lepší.. Má takovou hutnou atmosféru jako třeba Funny Games (nová verze, starou jsem neviděl) a přeci jenom všechny ty thrillery a horory bez nadpřirozena nahání většinou větší hrůzu než vymyšlené potvory se špatnými efekty.. ()

Ichabod

Neméně drsný film opět o míle překonávající klasické slashery. The Last House on the Left je mixem Strangers a Funny Games a tady by se dalo zkončit. Opět tu máme dostatečně retardovanou partičku hajzlů/uchylů a silný apel na divákovo city, tentokrát díky chladnokrevnému zacházení s mladýma (slaďounká Sara Paxton) a nevinýma holkama (znásilnění, zabití). Tenhle film funguje fantasticky. Je napínavý, ačkoliv relativně předvídatelný, herci ke konci hrají čím dál lépe, samotný příběh zcela reálný a jednoduchý a síla je právě v jeho nekompromisnosti. Narozdíl od v textu zmíněných filmů (snad by se nabízelo i přirovnání k Irrevérsible) má tenhle jakousi formu happyendu, která mi pomohla k vymanění se z depresivní atmosféry v titulkách. Tvůrci tohohle filmu odvedli slušnou práci a dost mne kvality tohoto filmu překvapily. ()

blackJag

Remake stejnojmenného filmu z roku 1972, který jako svou prvotinu napsal a zrežíroval Wes Craven (sám se inspiroval - u PRAMENE PANNY Ingmara Bergmana) nedopadl nijak zvlášť dobře. Můžou za to především herci, kteří dostali na starost skupinku vyvrhelů - jsou trapní a přehrávají jako najatí (vlastně bych byl docela rád, kdybych tyto ksichty už v životě v ničem neviděl, především potom představitele Francise, Aarona Paula, který splňuje všechny kritéria pro okamžitý zákaz činnosti). I samotná brutalita je dost diskutabilní (snad právě proto, že ti co by měli působit hrozivě, jsou spíš směšní - žádný prožitek, pouze lichá hra na hrubost) a tak mne potěšila jen přímá a bezprecedentní (na svůj žánr) uzávěrka, kdy divák může dojít maximální satisfakce, ať už z hlediska děje (hajzlové dostali, co jim patřilo) nebo hereckých výkonů (jejich původci by si nejlépe nic jiného nezasloužili). 40% ()

greetchen

Úplně zbytečný film. Samoúčelná brutalita, nesympatické postavy, což bohužel stačí na to, aby to zabilo jinak zajímavý příběh. Závěrečná půlminutovka mě v tomhle hodnocení jen utvrdila a donutila spravit si chuť něčím lehčím. Tohle totiž není ta pravá volba na dobrou noc. ()

Koryntos

Věcná, pane režisére, věcná, kteří že byli ti zlí??? Po skončení filmu, mi snad ještě víc nahání hrůzu pomstivštivšíse rodinka, která jednala systematicky a chladnokrevně a se sadistickým potěšením, jak kdyby se manželský pár místo obvyklého večerního scrabllu, učil někde s Voloďou a Vasilem zabíjet na 10 způsobů i katáčkem na zuby. Taky mi přišlo, že toho prvního odkrouhli naozaj nějak rychle, na to že ještě neměli posichrováno, kdo to jejich dceři udělal.Skvělá atmosféra, napjetí které se dalo krájet, úžasné záběry jak od Tarantina. Jen ten konec byl už hodně přitaženej za pačesy, no holt, když už pomstička tak efektní, ale to se u hororového žánru nechá překousnout.Jen by mě zajímalo, co se pak stalo s vyšinutivším se taťkou doktorem, pak dostal 120 let vězení, nebo smrt na elektrickém křesle, nebo to jaksi jen zametli pod kobereček, pač co na to policie, když objevila zmasakrovanou partičku psychopatů, smrt upečením hlavy v mikrovlnce asi nemůže být brána jako zabití v sebeobraně? Z toho důvodu nemám ráda horory, protože je v nich vždycky něco nelogického. Jako když se první cácorka pokusila utéct místo toho, aby zdrhala co jí síly stačí, když zná terén a pak se někde schovala a potom hledala pomoc, tak místo toho běží a ječí na celé kolo, že by jí našli všichni zabijáci v okruhu 20km. Dala jsem na radu Zacka a po Plivu na váš hrob jsem si pustila tenhle film a to se vůbec nedá srovnat, tenhle film je o X % lepší.Strachy nedutám ještě teď a kdyby mi u dveří zazvonila neočekáváná neznámá návštěva, na nic se neptám a rovnou střílím. :o) ()