George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

H34D

Judd Apatow pohřbil veškerý komediální potenciál v při nejlepším vlažně úsměvných, zbytečně perverzních štěcích bez pointy (ne, nezasmál jsem se snad ani jednou a to jsem bezmezný milovník Kevina Smithe) výměnou za slušivé, avšak nijak extrémně oslnivé drama o staré lásce, která nerezaví a patolízalském přátelství na vedlejší koleji. Postava Sandlera, jeho profilování a následný psychologický vývoj je na filmu nepochybně to nejzajímavější, s ním dostává proces vyrovnávání se se smrtí/nesmrtí i vztahová linka uvěřitelný a vyspělý dojem. Zde Apatow zabodoval, ovšem ostatní materiál už jaksi sklouzl do nijakosti, ve níž byl navíc ušlapán obří stopáží. 6/10 ()

Skejpr

Apatow zraje... Obrhroublých vtipů možná neubylo, přesunuly se ale téměř výhradně do stan up výstupů jednotlivých komiků. Ubylo ovšem humoru, namísto něj se dostavilo pravdivé bilancování nad prožitými lety, krize středního věku... Funny People jsou již tradičně tak o 10 - 15 minut delší, než by bylo potřeba. To je ale jediná chybička na čistém, upřímném a ve své podstatě hrozně dojemném filmu... Přesně takovém, jak je Apatow umí... ()

Shit

Mně nějak nikdy nepřišli vtipný ty jevištní baviči typu Chrise Rocka a tak a tady je toho opravdu hodně, ale názor jsem na to nezměnil, prakticky mi to nepřišlo vůbec tak vtipný, jak se to tvářilo, při řadě vystoupení jsem si řikal, že je publikum snad vypíská a on to místo toho byl ohromnej a oslavující potlesk. Nicméně film je pod tou komediální slupkou hodně vážnej, takže to, že neni nějak třeskutě vtipnej mu zase tak neubližuje a v tý vážný rovině je dost dobrej, navíc Sandler, i když ho má kde kdo zaškatulkovanýho do dementních komedií, je i slušnej herec, což tu potvrzuje. ()

Traffic

Pravděpodobně to nebude dlouho trvat a dočkáme se filmu, který bude celý jednou velkou popkulturní referencí. Funny People se tomu zdárně blíží (nebo jím už jsou?), když v tomto duchu pracují i s hlavními postavami. Zhubnul především sám Rogen a jeho, charakterově stále stejná, postava s ním. Sandler skutečně vystupoval v Improvu apod. ____ Střet Sandlera a Rogena chápu jako vyjednání mezi zastaralým typem celebrity/komika, u kterého stále fungovala fascinace nedostižným superstar statutem, bohatstvím a děvkařstvím, a novodobým komediálním hrdinou z lidu - loserem, který o sexu spíš vtipkuje, než aby ho provozoval. Důležitý je také druh humoru, který každý z nich představuje - zatímco Sandler oldschoolově pracuje s hlasem, imituje a nejednou se vžívá do role otravné důchodkyně (není jeden z oblíbených filmů Apatowa Tootsie?!), Rogen spoléhá na popkulturní aluze a zosobňuje první dekádu jednadvacátého století jako desetiletí informačního bombardování, ve kterém právě odkazy na známá (byť omezenému okruhu lidí) fakta tvoří nový druh humoru a umožňují bavičovi pomrkávat na obecenstvo. Sandler potřebuje Rogena, aby doslova přežil v branži - když vezme zakázku pro MySpace, musí mít k disposici postavu nové generace, která se v záležitostech internetu orientuje, aby vůbec mohl dělat svoji práci. ____ Vzhledem ke zvolenému tématu stand-up comedy a hojně zmiňovanému židovství zřejmě nejosobnější Apatowův film. A taky nejvyspělejší; prozatimní vrchol jeho tvorby. ()

ORIN

Výkladní skříň současné a nedávno minulé americké popkultury v čele s dvoumetrovým nazi árijcem (prosím ošvédovat). ()

choze

Prostě Apatow. Realisticky zamotané vztahy, vtipné hrubozrné vtipy, velkorysá stopáž, Apatowova ultracute and sexy manželka a dcerky... A jako obvykle spokojenost. ()

Segrestor

Lepší, než huba plná sazí, ale tenisovej loket z takovýho filmu nechytnete, ani kdybyste se narodili v Onaanii, teda, pardon, v Narnii. ()

robbiee

[imdb: 7.1/10] | me: Vtipné, pohodové a celkovo zábavné. Pohľad na život a humor z dvoch rôznych strán so zaujímavým obsadením a štýlom. Film má od začiatku dobré tempo a baví, dokonca sa zdá, že je čoraz lepši avšak záver je akokeby zbúchaný na kolene. Veľmi chaotický a predvídateľný, typický a k celkovému nádychu filmu nepasuje, pretože je príliš obyčajný. Inak sa jedná o fajn pohodový filmík s množstvom dobrého vtipu, ktorý svojim spôsobom rozveselí a tiež núti sa trošku zamyslieť. ()

TeeAge odpad!

|| Scenár: Judd Apatow | Hudba: Jason Schwartzman, Johan Hill | Produkcia: Judd Apatow, Clayton Townsend, Barry Mendel | Distribúcia: Universal, Columbia | Štúdio: Relativity Media, Apatow Productions, Mr. Madison 23 P | Rozpočet: 75 miliónov $ | Tržby: 71,880,305 $ || Pre mňa najnaťahovanejší film roku. Sebaľútosť hlavnej postavy je k nevydržaniu. A akokoľvek som sa snažil, ten film mi proste za 2 a pól hodiny nepovedal nič. A to veru nezachráni ani šaškujúci Bana. Jedinou dobrou vecou je, že túto Sandlerovku už nezožrala ani jeho divácka skupina, bol to prepadák i celosvetovo. ()

genetique

Judd Apatow ako novodobý kráľ romantickej komédie pomaly, ale spoľahlivo šliape na päty doterajšiemu bohovi tohto žánru, ktorým je pre mňa stále Billy Wilder. Týmto filmom však prekonal nejeden jeho snímok. Pocity, ktoré som prežíval počas filmu sa slovami opísať nedajú, pretože toto bol film, pri ktorom sú slová zbytočné. Jediné, čím môžem ako-tak priblížiť moje nadšenie počas sledovania bolo fyzické rozpoloženie. Keďže som začal film pozerať pred polnocou po trojdňovej smene v robote a dvoch hodinách večerného squashu, dával som len malú šancu tomu, že vydržím čo len do konca úvodných titulkov. Keď som sa však pri tých záverečných prichytil s otvorenými ústami, chcel som začať tlieskať. Počas filmu nastali miesta, keď som tak uprene pozeral na tento filmový skvost, že som ani nežmurkol a očné bulvy sa mi vysušili. Žiadne kvapky do očí však neboli potrebné. Vždy totiž prišli miesta, ktoré ma dokázali rozplakať od smiechu, či od dojatia. Originálne, svieže, napriek svojej dĺžke neskutočne dejovo šťavnaté a sýte. Herci akoby hrali v poslednom filme svojho života. Ku každému ďalšiemu činiteľu (kamera, hudba, strih, celkový kasting) by sa dali písať ódy, ale aby som mal srdce na mieste, tak ešte spomeniem neskutočné cameo uja Eminema. A samozrejme jednoznačných 100%! ()

Hellboy

Ze začátku neskutečná sranda, která se časem rozmělní v mnoha vedlejších dějových liniích, které, jak se pak ukázalo, byly úplně zbytečné. Takže se to zvrhlo bohužel v docela nudu. Když se objevila nějaká vtipná scénka, tak byla vtipná, ale bylo jich pohříchu málo. ()

Botič

Smutný film o vtipných věcech. Příjemné překvapení fungující jako bromance i jako čistá romance. Funny people jsou pro Adama Sandlera tím samým, co Věčný svit neposkvrněné mysli pro Jima Carreyho. Apatow se až nebezpečně přiblížil nekorektní poetice filmů Kevina Smithe a natočil bezesporu svůj nejlepší film, kterému nebrání v rozletu ani delší stopáž. Bez rozmyslu 8.5/10 Půlka hvězdy je za Leslie Mann, která v každé scéně až neskutečně září - radost pohledět. ()

Arachneuss

I've seen new Harry Potter Movie. Harry is getting old! Judd Apatow má velké srdce a ještě větší talent. Svým neotřelým humorem ve stylu "Smithovek" dokázal stvořit jednu z nejlepších komedií posledních let, jenž je vtipná jak šíleným, tak inteligentním způsobem a zároveň po romantické stránce nepůsobí vůbec kýčovitě. Hlavní hrdinové trousí fórky či životní pravdy v každém dialogu, takže ani přes nadprůměrně dlouhou stopáž (jedná se o letní komedii) film nenudí a svižně plyne skrze opravdu dobře napsaný scénář (naprosto nepředvídatelný). Co se týče hereckého obsazení, tak nemohlo být lepší. Adam Sandler balancuje na hraně mezi Reign me Over a Punch-Drunk Love, čímž se jeho postava stává sympatickou a nehorázně vtipnou již od první sekund (ano sekundy, ten začátek je vynikající) a do závěrečných titulků se na tom nic nezmění. Seth Rogen září jak Chernobylská elektrárna, ten kluk má nekonečné zásoby pozitivní energie! Zástupce ženského pohlaví Leslie Mann hrdě drží krok s hlavními hrdiny. Třešničkou na dortu se pak stává Eric Bana a jeho šílený akcent. Shrnuto a podtrženo, Funny People je nejlepší komedie tohoto roku (promiň Bruno). ()

3DD!3

Spíš existencionální drama než komedie. Sandler navíc tyhle týpky umí a je radost sledovat jeho slovní přestřelky s Rogenem. Trošičku mi možná vadila lehce přestřelená délka (už jsem se lepil na křeslo), ale na druhou stranu nevím co bych vynechal protože jsem se celou dobu opravdu dobře bavil. Potěší i camea spousty hvězd. Mě osobně nejvíc dostal australský australan Eric Bana. :-) ()

Le_Chuck

Swedish nazi giant, Eric "family budha" Bana a Sandler v dramatckej polohe. Toto sú všetky dôvody prečo nepôjdem pod 3 hviezdy a zbytok už bol len marný boj s Apatowovou prepálenou mozaikou štyroch zbytočných filmov v jednom obludnom balení. Stále neviem prečo jeho režisérske plody vôbec riešim. 50% ()

viperblade

Mé první setkání s Juddem Apatowem. S režisérem, který zde má ohromnou pověst, co se týče komedií. Proto jsem čekal, že Komici budou fakt nářez. Jenže… Takhle, neříkám, že to je špatná komedie, to ne. Fakt jsem se pobavil a 70 % tomuto filmu dám s čistým svědomím. Ale nepochopil jsem, co je na tom jiného, než na ostatních komediích. To, že v komedii často používá "fuck", nebo to, že se si dělá legraci z mnoha filmů? Kamenujte mě, jak chcete, ale zatím (tohle je velmi důležité slovo, protože jak říkám, tohle je můj první Apatow) pro mě Apatow není ničím výjimečný, stejně jako tato komedie. Že je film zábavný? Ok, to je (i když v některých částech jsem si spíše řekl: "Tomu se mám jako smát?!") ale nemyslím si, že by se tohle nějak lišilo od komedií dejme tomu Kevina Smithe. Nicméně Sandler podal skvělý výkon, Rogen taky a celkově mi ani nepřišlo, že to je skoro dvě a půl hodiny, takže jo, budu muset vyzkoušet dalšího Apatowa. Možná, že v jiném snímku najdu onu genialitu. ()

castor

Ta délka je masakr, ať zvolíte jakoukoliv verzi. Tady sakra musí přijít někdo, kdo bude ve střižně nelítostný. Užvaněná taškařice stejně jako následná Čtyřicítka na krku naznačuje, že autor lehce stepuje u dveří serióznější látky ze života. George je sice filmový komik i bavič na obyčejném jevišti, trpí však vzácným typem leukémie. Na klasickou léčbu už není čas. George začne bilancovat, vzpomínat, a možná i proto najme Iru, který mu má psát vtipy a dělat parťáka na usínání. Postupně zjišťuje, že nikoho jiného vlastně nemá. A tak se pokusí i s Irovou pomocí obnovit vztah s bývalou partnerkou, která má zrovna na(ne)štěstí trable v manželství. Váhu to má, v komplikovanějších sférách se Judd Apatow neztrácí, ale opakuje své předchozí „chybky“ a „chybičky“. Otázkou je, zda mu narůstající ambice trošku neškodí. Chce toho říct hodně, ale ne vždy to tak úplně funguje. Adama Sandlera a Setha Rogena obklopují zajímavé komediální hvězdičky, seriózní herci (Eric Bana) i ti, kteří si jen v pár sekundách odkroutí své (Eminem). Někteří jsou tu proto, aby ukázali odvrácenou stranu všech těch reflektorů, za kterými jsou mizerné platy za štěky v pitomých televizních seriálech, jiní jen žvaní do větru. Škoda. Závažnější otázky a odpovědi jim moc nejdou. Naštěstí tvůrci svoje další dítko napěchovali celou řadou citací a narážek na okolní dění, opět mísí hrubozrnnou a romantickou linii, znovu vytahují nespočet povedených gagů a situací. Výtky ostatních uživatelů ale dokážu pochopit. Za sebe nevím, jestli Apatow zraje, stárne, blbne nebo se jím začínáme zajídat, ale u mě pořád dobré!! ()

Rex Mundi

Podobne ako ostatní si myslím, že Komici majú svoje plusy aj mínusy, no pozerali sa príjemne. Hlavným mínusom je samozrejme stopáž. Chcelo byť povedaného i ukázaného veľa a skladanie mozaiky si vypýta istý čas - ale tých 10 -20 minút dolu by sa určite dalo stiahnuť hoci len dynamickejším strihom. Na druhej strane je nálada snímky akoby v tempe života, nie akčného filmu. Čo príjemne prekvapí a udrží pozornosť diváka, sú naozaj mnohé skvele postavené scény, vypiplané režisérom aj hercami, z ktorých srší cynizmus a irónia života. Záverečný posudok - je to dlhé, ale raz si k tomu sadnite a pozrite sa. Plusy určite vyvážia mínusy. Ja končím na 3,5 hviezdičke. ()

PinokKio

Eminem měl pravdu, Adam Sandler .. tedy komik George Simmons měl raději umřít. Už jen proto, že ten film by byl minimálně o hodinu kratší. ()