Duch ve stroji

• Česko Ghost in the Shell (více)

Major (Scarlett Johansson) je velitelkou Sekce 9, speciální policejní jednotky, která bojuje proti těm nejhorším kyberzločinům. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti, kdy je svět závislý na moderních technologiích ještě víc než dnes a každé narušení technologického řádu může mít nedozírné následky. Koneckonců i hrdinka filmu je hi-tech produktem, dokonale vyváženou kombinací robota a člověka. S lidským mozkem a vyspělou robotickou schránkou se Major snaží dopadnout zločince, jehož cílem je zničení společnosti Hanka Robotics, lídra ve vývoji umělé inteligence. Major se však nepotýká pouze se zlem, ale také s vlastními pochybnostmi, když ji začíná zrazovat jediná nedokonalá část jejího jinak dokonalého těla – mozek. Čím dál častěji se jí v hlavě vynořují nesrozumitelné vjemy, které se zpočátku snaží potlačovat, ale posléze podněcují její zvědavost a přirozenou touhu přicházet záhadám na kloub. Tyto vjemy by mohly být otisky její předchozí existence, mohly by být klíčem ke vzpomínkám na její lidské Já, mohly by být klíčem k otevření její osobní Pandořiny skříňky, po němž se už na svět nebude dívat stejnýma očima. Protože všechno je jinak... (Cinemart)

wikked

Tradičně vykuchaný hollywoodsky remake do tuctové zápletky. Plusem budiž kvalitní vizuál a Mansellova hudba. Být fanouškem Gits, tak jdu asi níž, takhle je to jen snesitelný cyberpunkový "blockbuster". ()

MartinezZ

Seriál neznám, mohu hodnotit jen podle tohoto filmu. Kyberpank hnusná budoucnost s děsně klišovitým nápadem, která by bez Scarlet skončila někde na DVD/BR. Díky Scarlet se však navíc podařilo do filmu narvat prachy na efekty, takže navíc jde ve výsledku o klišovitou nudu natáčenou komplet na zeleném plátně a pár hnusně tmavých interiérech, naprosto zbytečných. Celé je to zbytečnost, šup s tím do hlubin zapomenuté filmové historie. ()

Praxis

Sanders dostal fakt hodně prachů a vytvořil kulervoucí vizuální Japonsko zítřka. Naprostá pastva pro oči, občas nebudete přes tu tunu hejblátek a barevnejch blikání nestíhat, kam dřív očima skočit. I ty souboje jsou vcelku pestré, i když CGI z toho smrdí na sto honů (závěrečný digimrdník s pavoučím WTF tankem si mohli tvůrci odpustit). Potud docela good. Když ale po tom budete chtít ještě nějaký příběh, začne to trochu skřípat. Máme "hodné" co jdou po "zlých", aby se pak zjistilo, že zlí jsou vlastně hodní a hodní jsou pěkný mrchy. A když si začnou postavy ještě k tomu (anglicky) povídat, veškerá mytologie jde do kopru. I překvapivě toporná a nezajímavá hlavní postava v podobě unylé Scarlettky vás také přestane po nějaké době bavit a z plejády opět vcelku nevýrazných vedlejších postav vyčnívá jen Takeši Kitano (ten dostal výsadu, že může mluvit japonsky a pěkně si poctivě oldskůlově zastřílet). No zkraťme to. Předělávka kultvního japonského tématu v hollywoodském podání nedopadla jako vyložený megaprůser, ale je to prostě a jen generický blockbuster, na který za chvilku zapomenete. 60% ()

Ellmariachi

Neválet se zrovna v posteli po noční a nepustit HBO, tak tenhle film nejspíš nikdy neuvidím. A byla by to docela škoda. Nejsem znalec předlohy a za to jsem vždycky rád. Porovnávání je totiž téměř vždy na škodu. Pro mě fajn Sci-Fi jednohubka s celkem oblíbenou Scarlett Johansson. Příběh slušně odsýpá a i když zápletku a pointu odhadnete hned, tak je to podané nenásilně. Zpomalovačky v bitkách moc nemusím, ale v tomhle světě mě až tak nevadily. Když jsem u světa, je to pro mě největší zápor. Kdykoliv kamera zabírala město z dálky, díval jsem se na hi tech město plné hologramů, světel , neonů apod. Ale když se šlo blíž bylo to jak koukat se na film z prostředí NY 90tých let. 69 procent za příjemné překvapení. ()

Laxik

Jako ne, že by mě to nějak uráželo, vizuálně to je dost zajímavý, budoucnost je jako obšlehnutá z futuristických dickovek a jedná se o první film v historii kinematografie, kdy byla technologie motion capture použita na něčí zadek (ne, vážně, polovinu času jsem se snažil rozluštit, co z pozadí hlavní hrdinky je dělané počítačem, a co je čistá a nefalšovaná Scarlett - takový důraz na její křivky tvůrci kladli). Navíc se Johanssonová do své role fakt položila a její osvalenou robotku jí věříte už jen z držení těla a stylu chůze. Je tam pár cool postav (výprodejový Michael Shannon s blond přelivem, ledově klidný boss sekce 9, pittův Kuze), na které se odbře kouká a dobře se poslouchají jejich repliky, ale když ona je to prostinká nuda. Mrzí šablonovitá předvídatelnost, absence skutečně zajímavě napsaného záporáka, životnost (nebo spíš živoucnost) všech zajímavě načrtnutých postav, na kterých záleží, i fakt, že se Sanders nezmohl na jedinou aspoň nadprůměrně zajímavou akční scénu (aneb když už je to blbé, ať mi to aspoň trochu pocuchá hladinu adrenalinu). Scénáristická zoufalost, ve které všechny zajímavě načnuté dějové linky vyústí v pustém lese. Ale hodina a tři čtvrtě utečou vcelku bezbolestně a pokud od filmu po myšlenkové i akční stránce neočekáváte druhý Matrix, není důvod shazovat film jen kvůli (domnělému) whitewashingu nebo nevěrohodnosti předloze (kterou jsem neviděl). A to říkám jako člověk, který je proti "vypínání mozku" v kině. ()

JJ.Gibson

Tak nějak nevím, místy až moc bizarní a takové neosobité. Navíc jsem zjistil, že jsem viděl původní film roku 1995 nepamatoval jsem si z toho vůbec nic. To už leccos nasvědčuje tomu, že mě to tolik nebralo, ikdyž je to "kult". Scarlett byla opravdu jako robot a hlavně svým toporným hraním. Jediný kdo mě bavil, byla postavava Batoua v podání Pilouva Asbaeka. Jinak mi tento snímek vyšel naprázdno. Možná dám šanci, nějakým animovaným rozšířením, pač anime a sci-fi mě bere a cítím, že se z téhle cyber-policajtky dá vyždímat mnohem víc, ale prozatím nechávám velmi chladné, místy snad ani nezasloužené tři... ()

SonGokussj

Musíme udělat něco, co se bude líbit masám lidí a přitom se držet co nejvěrněji originálu, aby se to líbilo fanouškům. Je to těžká práce. Já bych k této citaci jednoho z producentů dodal citaci Don't half-ass two things whole-ass one thing. Aneb je lepší, když se něco udělá opravdu dobře, než aby se to udělalo "tak tak" pro více lidí. A to je přesně, o čem hraný GiTS je... Marigold to vystihl hezky. Shell without the ghost. Příběh: klasické hledání sebe sama, vcelku zdařilé, ale viděl jsem lepší. Postavy: Z nějakého nepochopitelného důvodu japonsky mluvící Aramaki, jinak všichni Englišh, Scralett se do role Motoko vcelku vžila, trailery říkaly něco jiného, nakonec však dobré. Batou byl asi nejlepší postava z celého filmu. Ostatní, .... Meh... Hudba: Mohou se dávat mínusové body? Protože tohle zněla jako nízkorozpočtová zkomolenina Tronu, za DJ pultem brigádník, který si odskočil ze svačinové pauzy na střední škole. Atmosféra: Tady se ani na minusové body neptám. Rovnou je dám... S GiTSem to nemá nic společného. Je to film úplně o něčem jiném, úplně o jiné myšlence a atmosférou zabitého, pohřbeného a rozpuštěného králíka Azurita. Protože smrděl... I když uprostřed dali klon asi nejslavnější scény (neviditelná Motoko vs týpek na vodě), tak absencí hudby a grafickou podobou jakožto takovou, to bylo mrtvé. I když byl na konci pavoučí tančík, opět úplně bez duše... A ovládal ho hlavní záporák, který byl naprosto chabý... Závěr: Film bez duše. Bez hudby, bez atmosféry s vcelu dobrým hereckým obsazením a nádhernými efekty. Pokud bych neviděl GITs, zařadil bych jako průměr. Ghostless 40 % ()

PKD

Comicsovou předlohu se přiznám nemám. Ale mám oba zásadní anime,takže srovnávat mohu. Ještě s čerstvými dojmy se mi to jeví tak,že jsem dostal zjednodušenou,leč přesto nevykleštěnou verzi GitS. Obsazená Scarlett Johnassonové bylo geniálním tahem,neb mi celý film její anime verzi připomínala naprosto. Ostatní postavy též jakoby z oka vypadly těm animovaným. Musím taky pochválit hudbu,která je ve filmu samotném dost nenápadná,takže minout samostatné score by bylo holým nerozumem. Udělal jsem rozhodně moc dobře,že jsem si ho pustil 2x ještě před filmem. Ta 4.* je za posledních 30 minut,kde jsem vrněl blahem,za scény,u kterých jsem se začal rovzpomínat na anime předlohu. Mohlo to být lepší? Určitě. Mohlo to být horší? Rozhodně. Tak jako tak,žádný zázrak se nekoná,ale průser taky ne. Zkrátka,pro pár lidí,včetně mě,velmi příjemná záležitost,kterou si určitě pustím v tomto roce několikrát. Takový o něco chudší bratříček BR 2049. Ale bastard,v žádném případě. P.s.a jako PKD dávám souhlas s přečtením mého komentáře.:) ()

GodComplex

Problem je v tom, ze uz puvodni anime Ghost In The Shell neni zadna extra pecka (dvojka je dokonala) a tohle je navic jeste stupidnejsi zhollywoodstena verze plna standardnich klise. Hezky to vypada, ke konci se to lehce nakopne a Takeshi Kitano je naprosto bozi, ale na vic, nez na prumer to nebude. 5/10 ()

Tony.cs

Cyberpunk už není tak temný jako v kreslené podobě, finále je trochu zanedbané a scénář mohl být více propracovaný (hlavně emoční stránka), ale jako akční jednohubku jsem to sežral. ()

kaylin

Nějak nic... Na jednu stranu jsou zde velkolepé, parádní záběry, které ukazují, že triky jsou na skvělé úrovni, i když i ty někdy vypadají divně, ale pak je tu příběh, který mě v tomhle americkém podání nebavil. Jako kdyby chtěli Američané točit "Blade Runnera", který se jen tváří, že je "Ghost in the Shell". S anime se nedá srovnávat. ()

DH3Factor

Zrovna můj GHOST je s touhle zfaceliftovanou SHELL docela kompatibilní. Je patrné, že nám to celé trochu přeskládali, takže zapřísáhlí anime-zvěstové budou syčet jako prskavky, ale když tomu odpustím těch několik motivačních záchvěvů (naše cesta není předem určena tak sakra jdi a změň to!), jsem spokojen. Hlavní linka tentokrát vede diváka za ručičku takže prozřou i ty největší nechápavci, u kterých se záhy dostaví zjištění, že sestry Wachovské vlastně nejsou zase tak originální. Navrch se oči dočkají vizuálních kouzel skládajících poctu opěvované prvotině a celkově se na to především v IMAXU hezky kouká. Pokud tak máte chuť na svěží mix Matrixu a Atlasu mraků s japonskou scénografií a kozatou Scarletkou hurá na to do kina. ()

Kaluž

Vypadá to náramně, hýbe se to obstojně, je to krapet blbé, ale ne tak, aby mě to uráželo… já myslím, že na jedno zkouknutí v kině dobrý. Ty plísnící výkřiky pravověrných otaku bych zase nebral tak vážně. ()

italka63

Čtvrtá hvězdička je za poselství lidstvu. Věda mu musí sloužit k užitku, ne k manipulaci. Vizuál skvělý, Scarlett byla jako vystřižena z anime. Skvělou perličkou byl Takeši Kitano. ()

gojackill

Nechápu hodnocení. Mě to sedlo daleko více než například Blade Runner. Jsou tam tak 2 až 3 scény, které jsou naprosto nezapomenutelné - například na "nasazení zajíců na lišku", bitku ve vodě a vlastně úplně všechny přestřelky. Perfektní vedlejší postavy, super svět kyber věku vlastně kazí jenom Scarlett, která se mi tam nehodí, ale vzhledem k tomu, že to tak dobře šlape a má to i solidní myšlenku je to u mě za jasných 5 hvězd. Je to pro mě film, který se v akci zatím asi nejvíce přiblížil Matrixu co do kvality soubojů. Hudba a zvuk jako v původním GitS! Co komu ku*va vadí? ()

slunicko2

Předvídavě nezajímavý zcela odosobněný pseudopříběh. 1) Nepříjemná amatérsky působící grafika jako z mizerné počítačové hry tvoří hlavní dojem. K tomu přihoďte mizerný děj i dialogy a je hotovo. ()

AffectedFace

Scarlett Johanson je furt ve výborné formě a hezky se na ní kouká, to samé i na nádherné barvy vizuálu a nádech budoucnosti města, které vypadá digitálně na jedničku. Ale opět jsme skončili už u známého "klišé" a toho tu je bohužel, až moc... Akce se snaží být efektní, ale na opravdu velkofilmové fanouška nezapůsobí, to samé zpomalené záběry, kterých je tam za mě až moc. Občas mi přišlo, že ten příběh nedává smysl, jasně chápu, Major Scarlett najednou přišla na to, že má vlastní minulost, kterou jí ukradli a najednou jde po ní celý město... Ale furt mi přišlo, že je tam zbytečně moc materiálu ohledně Sekce 9 a vývoje celého toho procesu, kterej snad nikdo z nás nepochopí. A je fakt, že mi tam chyběla Rková akce, která by filmu určitě dodala grády, ale bohužel se jedná o remake, kde jsou "Hanka Robotics"... Snímek je krásné, oddechové, pohlcující nenáročné béčko, které aspoň kvůli nádhernému vizuálu prostředí i pozadí (Scarlett) stojí za zhlédnutí. Kino doporučuji - 65% ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (více)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (více)

PF 2017

PF 2017