Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

danny79

Toto s Bournem samozrejme nema nic spolecneho, neprichazi to s nicim novym, jen se to snazi vyuzit(parazitovat) na Bournove trilogii. Mat Damon vedel dobre, proc se od toho distancoval. Pribeh je velmi slaby. Rychla kamera v akcich se jen snazi zakryvat nedokonalost provedeni akcnich scen. K filmu jsem nepristupoval jako k dalsimu pokracovani Bourna ale jako k prumernemu akcnimu filmu, coz svym zpusobem splnil. Jedine pozitivum a zachranou snimku byly herci J.Renner E. Norton a R.Weisz. ()

saint3n

někdy se to prostě sejde.. sotva jsem dokoukal Rennerovu 4ku, tak se dočítám v novinkách, že (možná) by pjetka mohla bejt crossover, teda to jsou mi fajné zprávy, kéž by.. jelikož Bourne sérka mně docela baví, ale čekal jsem spíš QQ, Jeremy se u mně tímhle dílkem rehabilitoval, vždycky mi přišel spíš jako typ na takovýho toho přicmrndávače.. ale tady vládne a jestli se tu někdo opovážil napsat o Rachel že je "prostorově výrazná" vyzývám ho na pěstní souboj! :D long story short bezva biják. ()

Ejvi

Jako samostatný film, dobrý. Jako pokračování Thrilleru o Agentu bez minulosti, nic moc. Samozřejmě hvězdně obsazený, místy napínavý film, nicméně chvílemi nudný a návaznost na Jasona Bournea skoro žádná.. Na 4 hvězdičky chybí hlubší příběh. Snad další pokračování vše změní :) ()

Lighthammer

Nebetyčná nuda. Réner coby Náhrada za Démona naprosto v pohodě, Ráchel představuje dokonce zlepšení...ale tam, kde Greengrassova taktovka nabídla nový, dosud nevídaný přístup, Gilroy pouze dojíždí na neutrál a ukázkově opisuje sám od sebe bez špetky invence. Navíc se u toho i příšerně loudá: příběh by se dal osobě neznalé převyprávět ve 4 větách, proč z něčeho takového patlat 134 minut dlouhou zrůdnost? Norton je jako hlavní svině o ničem (už jen koncept vrchního zla/kancelářské krysy, navíc s absencí přímé konfrontace, je jednoduše slabota), Changchienův agent záporák je pak vyloženě zklamání...po jeho slibné představovačce dostane divák trochu sterilního parkouru, jeden obstojný moment při motonaháněčce a najednou koniec filma. WTF? Celá závěrečná akce je např. v porovnání s úvodem Skyfalllu čistá prohra. Ostatně současný agent 007 si celého Bournea i s Crossem protřepe, zamíchá, vychlastá a následně vychčije, kdykoliv se mu zachce. 40% P.S. Co na tomhle probůh mohlo stát 120 mega? District 9 stál ČTVRTINU! ()

debbie.k

Trošku mě to zklamalo...Po sérii Bourneovských filmů je tohle takový rádoby navazující akční příběh. Ovšem když zapomenu na jméno obsahující a slibující něco z Bournea je to docela povedený akční film. ()

PORTER44

Pro mě osobně nejslabší díl série,možná i výměnou hlavního hrdiny ,díl kde vlastně Bourne ani nehraje působí trochu nudnější,méně napětí ,akce o něco méně, i přesto se na to nechalo dívat. ()

Johny44

Nic než pouhé vyplnění času při čekání na nového, skutečného Bourna.Než jsem film dokoukal,několikrát jsem si říkal"proč?"Působí to, jak vetřelec v Bouneovské sérii ,pouhá vykrádačka postav minulých,za účelem získání zájmu a pozornosti diváka ()

lukas797

Od filmu jsem očekával tragickou napodobeninu klasiky, ale musím říct, že mě příjemně překvapil a určitě doporučuji zařadit mezi BOURNOVKY!! ()

karelondatra

Matt Damon mi tam sice chyběl, ale i bez něj to považuji za důstojného nástupce předchozích dílů. Asi dvakrát mě maličko zarazilo klišé, které si mohl film odpustit, i pár dialogů bych si rovněž dokázal představit méně přehrávaných, ale to byly jen výjimky, které mě z filmu "nevykoply" ven. Zajímavě na mě působil Edward Norton, moje srdcovka, který mi poprvé přišel pro svou roli takový nepatřičný. Mnohem spíš bych si jej dokázal představit v roli hlavní, kterou by nejspíš zvládl lépe než Jeremy Renner, který měl tendence "zbytečně kecat", culit se a dramatizovat tam, kde z něj má být cítit soustředění a klid (když je to ten tajný superagent). ()

A_Shearer

Lepší žánrový průměr. Příběh, lze-li to tak vůbec nazvat, je samozřejmě veskrze debilní a neoriginální. Kvalita zpracování je hodně nevyvážená, od povedených hor a brilantní scény návštěvy agentů v domě na jedné straně, po otravně nudnou honičku v Manile. Vytáhnutí trumfu "největšího zabijáka bez citu", který nakonec nepředvede vubec nic a dvojku v podstatě ani nedohoní je pak poměrně unikátním failem. Největší trumf naopak spočívá v Rennerovi, který charismatem i hereckými schopnostmi ční nad Damonem (a snese i srovnání s Craigem). Rovněž Rachel není jen estetická ozdoba ale rovnocenná parťačka a dostatečný prostor zdatně využívá. ()

Karel321

Bournův odkaz bez Bourna? To si z nás dělají prdel? S komediálním hercem v roli drsňáka? Další Bourne už doufám nebude. Jedině že by hrála Bourna Lucie Vondráčková. ()

darius1706

Být to první film z této série, tak by bylo hodnocení výrazně vyšší. Nebylo to vlastně špatné, ale zápletka u prvního Bournea se mi líbila více, jinak to vlastně celkem ušlo. Bylo to svižné, hlavní postavy uvěřitelné, hlavní bojovník oproti Mattovi věkově rozvážněší (i když v některých záběrech vypadal už dost jetě), prostě jsem si to docela užil. ()

viax

Bourne bez Bournea vyšel parádně. Akce dostatek, příběh slušný a pohled na Jeremyho koupajícího se v ledovém jezeře byl opravdu pěkný začátek :). Doufám, že bude další díl, který někam posune příběh agentky Pamely Landyové. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ztratili jsme se?" - "Ne. Jen zkoumám naše možnosti." - "Trochu jsem doufala, že jsme se ztratili." Marvelovský ostrostřelec prchá napříč světem a shání modré pilulky podporující inteligenci, protože mu to ve škole moc nešlo a bez nich by byl případ v Bohnicích. Aby to nebyla nuda prchá s Rachel Weisz ( Mumie, Constantine ). Nové vyprávění degraduje na béčkovou úroveň právě nápad změnit žánr z thrilleru na sci-fi a z agentů udělat jakési mutanty, kteří si udržují nadstandardní fyzické i psychické schopnosti s pomocí speciálních pilulek je až hloupé. To, co bylo hnacím motorem trilogie, nejprve pátrání po minulosti, rozkrývání mocenských struktur a lidí za organizací Treadstone, zde chybí, a proto je podle mě přes veškerou dobrou akci, které je zde dostatek, Odkaz o dost slabší. Navíc pokud na to tvůrci nějak nenavážou či Jeremyho Rennera už nevyužijí, tak tohle byl naprosto zbytečný film. - 40%. ()

evita_

A tu sme trocha odbočili. Zo začiatku to vyzeralo aj dosť v pohode, že to nebude taká katastrofa. A ono v zásade ani nebola. Len ten koniec, ten koniec. Och joj. Vlastne som celý čas filmu bola presvedčená o 4 hviezdach a v prípade famózneho záveru by som možno udrela aj 5. Ale záver spôsobil presný opak. Nuž, nevadí. V zásade mi ani nevadilo, že Jason ostal akosi v úzadí a objavoval sa len v rámci dokresľovania deja v rozhovoroch. Bol tam potenciál, ale tak nie všetko sa vždy musí podariť. ()

vinson003

Honičky bych řekl, to bylo nejlepší, řekl by normální fanoušek. Ovšem zarputilý fanoušek Bournerovek, který je od Ludlowa dokonce i četl, a potvrzuje, že každý film byl lepší než ta předloha, musí s čistým srdcem říci, že to byly i výkony. Bourne v podání Jeremyho a jeho Bournegirl Rachel nám předvedli horkou jízdu. Vše začíná honbou v horách, pokračuje ve výzkumném středisku a také v domě Ráchel a vrcholí velkým finále v Thajsku nebo kýhošlaka kde. Prostě se vám to bude líbit, to vám řikám já... ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)