Nejsem zrovna z těch fajnšmekrů, co potřebují Damona, aby si užili akčňák. Jeremyho Rennera jsem tak v roli nepřemožitelného agenta bral jako zajímavé osvěžení a přijal ho s otevřeným srdcem. Svěží vítr přinesla i Rachel Weisz v roli Bourn girl. Ta její nabubřelá přechytralost z Agory je tatam. Navíc jakmile si zde její biochemička nasadila brýle, byla setsakra sexy. Nelíbí se mi zbytečně přetažená stopáž, která vytváří dějově nezajímavá místa. Též genetická úprava agentů pomocí pilulek z toho dělá na můj vkus už moc velkou fikci, která vybočuje z osvědčených bournovských základů, a přibližuje to spíš podobě UNIVERZÁLNÍHO VOJÁKA . No ale špatný to nebylo. Vlastně to bylo spíš dobrý. A jak mi už delší dobu říká jedna malá slečna: Dobrý je za 3. 60%(18.9.2016)

Zelená a modrej se tu řeší tak intenzivně, že se chobotničky měly objevit aspoň na pizze či ve špagetách. Pak se, pro zmatení a dramatizaci, objeví ještě žlutá a dílo je dokonáno. Bourneův odkaz má velké plus v tom, že za neumětele Bournea, jemuž jsem tři filmy přála smrt krutou, pomalou a strašnou, nastupuje charismatický, sympatický Cross. Jinak se v podstatě nic objevného neděje. Film vcelku očekávatelně naplňuje schéma žánru, jenže tady jsem, jak jsem řekla, hlavnímu hrdinovi fandila. Čekám s napětím, do jakých mýtů a legend tvůrci příště sáhnou pro křestní jméno hlavního hrdiny. Po Iásonovi a Áronovi by to mohl být třeba Gilgameš.(28.12.2014)

70% a zahnanej pocit, že tenhle film byl zbytečnej. Je to spíš doplňková jednohubka, která nemá drajv a nábor damonovský trilogie, ale řemeslně na výši, s výbornejma akčníma scénama, cool Rennerem a pěkne narýsovaným milostným příběhem. A i to napojení na původní trilogii nepálí, spíš prohlubuje známý obraz. Škoda toho plonkového motofinále.(17.12.2012)

[imdb: 7.1/10] | me: Áno, nejedná sa to typickú Bourne-ovku, ... ale to nie je vôbec na škodu. Jeremy Renner pôsobí vo svojej úlohe dôveryhodne a presvedčivo. Ostatné herecké obsadenie tiež hodnotím pozitívne a fakt, že tento Bourne je predsa len viac o rozhovoroch mi ani trochu neprekážal. Je to slušný thriller na konci ktorého je na dnešné pomery neuveriteľne dlhá naháňačka, ... ktorá síce začína dynamicky, ale potom nevie kedy skončiť :)). Bez ohľadu na predchádzajúce diely a predsudkov z očakávania toho istého dostane divák kvalitný thriller, ktorý ma čo ponúknuť ako po hereckej, tak i dejovej a akčnej stránke. OK! Jason Bourne was just the tip of the iceberg. (30.8.2012)

Jsa opět posednut touhou diverzifikovat, sázím čtvero pentagramů. Ne že bych si z toho zrovna vypustil měchýř (tak většinou čtyřku poznám, pět hvězd značí, že jsem si i chámovody protáhnul), ale v porovnání s tím, jak moc se mi do filmu nechtělo, neboť strach ze zklamání brzdil mé nenechavé stahovací prsty po řadu měsíců, je výsledek výborný. Proto mírně nadsazuji, no. Akční to je, analytická část mozku neřičí permanentně na poplach, klitorisem, abych si z Rennera ublinknul, vybaven nejsem. Bohužel.(27.12.2012)