Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Číslo 5 žije a v absťáku se shání po chobotnicích z II.patra.. Dobrý úvod z Aljašky, solidně nasnímaná akce, Renner sympatičtější Damona, přesto to vzhledem k příběhové "náročnosti" klidně mohlo stát úplně mimo Treadstone univerzu i za cenu nevyužití značky s momentálně vysokou tržní hodnotou. Takto se jeví Bourneova spižírna už poněkud vyjedená..(29.12.2012)

 • Cervenak
  ****

  Od Gilroya som rozhodne nečakal takú béčkovú zápletku... ale to je asi jediná zásadnejšia výhrada. Šlape to krásne, akčné scény sú parádne (najmä prestrelka v dome), Renner je príjemne iný ako Damon, Weiszovka plnotučná postava, Norton ako kancelársky vlk presný. Prepojenie na pôvodnú trilógiu hladké a logické. Záverečná akcia už je trochu navyše, ale inak fajn letná jednohubka.(4.9.2012)

 • FlyBoy
  ***

  Priemerná klasifikácia u mňa prevláda v prvom rade preto, lebo som žiaľ podvedome neišiel na nového Gilroya, ale práve naopak, na dodatkového Bourna. V tejto súvislosti to zjavne nevychádza, nič predmetné sa (okrem zmeny interpretačnej filozofie) do trilogických highlightov nepridáva, bezbranosť vo vytvorení významovo osožného sequelu sa za pilulky schováva a skôr než sa dostavia kinetické úryvky odvolávajúce sa na Greengrassa, nejedna oprávnená domnienka o zbytočnosti sa vynára. V rade druhom si popri spätnom obzretí do rozvíjajúceho sa portfólia tohto zručného (už nielen) pisálka dovolím tvrdiť, že ide zatiaľ o jeho najslabší kúsok, ktorý je síce zas formálne ošéfovaný, no na rozdiel od elegantne kamuflovaného a dôvtipne odohraného mariáša (s pružnou percepciou naračných finesov v) "Duplicity" alebo chirurgicky chladného, ale predsa fenomenálne (zžieravo) spracovaného "Michaela Claytona", nijak extra inovatívny. Moderné retro, ktoré má najbližšie k Limanovmu "Bourne identity", kedy sa pretínajú klasické postupy špionážných sedemdesiatok a trend telesnosti/kontaktnosti novodobých akčňákov. Je to taká implicitná pastiš, kde-tu sympaticky trúfalá i šantivá, sem-tam divne strnulá, umrtvená a (pri spáchaní slovakistického barbarstva) neutrálne nenudná, inu spisovne, obyčajne zábavná.(13.11.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Třetí nejlepší/nejhorší z dosavadních pěti bourneovek. Nejvíce jí podráží nohy těžkopádný rozjezd, což se napraví až spárováním ústředního dua; respektive prostorem pro vynikající Rachel Weisz, která si to od znepokojivé scény v laboratoři krade pro sebe. Neexistující závěr sice ničemu nepřidá, ale i tak spíše navnadí než znechutí.(9.8.2012)

 • Morien
  *

  (Varování: Komentář obsahuje možné spoilery, pokud by tedy informace, které uvádím, někoho mohly nějak překvapit. - Ano, používám trošku pohrdlivý tón.) O Bourneově ultimátu jsem napsala, že jeho problémem je to, že jeho existence není žádným způsobem podmíněná zevnitř příběhu (protože příběh rozvíjený v prvních dvou filmech logicky končí, "Bourneova identita" je vyřešená a tajné spiknutí v rámci možností rozkryto), ale že hlavní motivací je natočit další film s postavou, která je momentálně v kurzu a na obsahu příliš nezáleží, tzn. v rámci fikčního bourneovského univerza je to film zcela zbytečný. Bournův odkaz je alespoň natolik inovativní, že přichází se svou vlastní kategorií zbytečnosti. Patří totiž do kategorie takových těch sequelů, které si vezmou jeden vysvětlovací monolog z původního filmu a promění jej v námět a hlavní dějovou linii nového filmu - tzn. "chlapci, ukážeme, jak americká vládní agentura tajně vyrábí z vojáků stroje na zabíjení a posílá je zabíjet lidi a potom, aby zakryla fakt, že posílá tajné stroje na zabíjení zabíjet lidi, rozhodně se tajně pozabíjet všechny lidi, kteří o tom zabíjení něco vědí". Dokonce je i tak drzý, že ani nemá svou vlastní pointu, prakticky by mohl skončit kdykoliv během stopáže a nebo pokračovat navždy. Spokojí se zkrátka s tím, že ukáže, co všechno umí, a potom čeká, jestli vydělá v kinech dost peněz na to, aby někdo nahoře svolil, že může pokračovat. Navíc docela trpí takovým tím "Terminátor paradoxem" - tím, jak jsou hrdinové bezchybní a nezničitelní, tvůrci boří dost mostů, kterými by se diváci mohli ztotožnit s postavami, a i honičkové pasáže kvůli tomu působí odcizeně a nezajímavě, jakkoliv se snaží být inovativní. Jediným štěstím je, že Jeremy Renner je drahoušek. Ale nechávat charisma jednoho chlapa jako hlavní atrakci, která táhne celý dvou a čtvrt hodinový film, to se mi zdá trochu málo. Rachel se sice snaží, ale její postava je redukována na trošku naivní pipinku, která pouze plní doporučení typu "nespadni z motorky" nebo "skloň hlavu, když jdeš kolem kamery" a jejímu dilematu, její roli v celém průseru, není věnována přílišná pozornost. Což je samozřejmě škoda.(22.9.2014)

 • - Napriek tomu, že ústredné duo letí priamo z letiska JFK v New Yorku do filipínskej metropoly Manilla, tak oficiálne takéto a ani žiadne iné priame spojenie z USA do Manilly nelieta. (MikaelSVK)

 • - Úvodné scény zo zasnežených hôr sa natáčali v Kananaskise v kanadskej Alberte. Točilo sa v divočine, kde bol ťažký prístup. Najdôležitejší členovia štábu leteli vrtuľníkom, zvyšok šliapal pešo. (gogo76)

 • - Ještě před začátkem produkce Paul Greegrass, režisér předchozích snímků Bourneův mýtus (2004) a Bourneovo ultimátum (2007), s humorem prohlásil, že čtvrté pokračování by se mohlo jmenovat Bourne Redundancy čili Bourneova redundance. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace