Superzabiják, vypěstovaný na umělých hnojivech je zpět! A stačí třikrát denně dvě pilulky. Zelená, aby uměl jíst příborem a byl schopen zavázat si tkaničky tak, aby si na ně při superzabíjení nešlapal a nepadal na hubu, no a modrá na erekci. A není to Démon. Ten se patrně konečně nechal zaregistrovat s Aflekem, pokoušejí se o miminko, a tak Matt, který je za mamku, pověsil na chvíli kariéru na penis, aby se mohl soustředit na klidné ovulace a po devíti měsících vytlačil nestresovaný plod. Každopádně Zmrd, co číhá všude je skvělá náhrada! Charismatický sympaťák a dokonce, div se světe, i herec! Trend série zůstal i po náhradě Hamleta Othelem naprosto zachován a je to krásně dívatelné stejně, jako jsou čtivé Ludlumovy braky. Pro účely filmu je možná trochu škoda, že mu došly ty modré pilulky. Kdybych byl superagentem třeba takový já a musel bych bránit těžce šukatelnou MILFkoidní vědkyni před všemocnou, státem dotovanou institucí, rozhodně bych s ní netrajdal někde po Filipínach, ale oholil bych si přirození, aby mě nepoznali na dopravních kamerách, zašil se s ní do nejbližšího motelu na periférii, kde bych jen pod cizím jménem objednával pizzu a ochraňoval ji minimálně třikrát denně, někdy i dvakrát za sebou, dokud se to nepřežene. A samozřejmě fikaně! Tu pizzu bych objednával pokaždé z jiné pizzerie, aby těm hajzlům z agentůry někde na kompjůtru nevyskočilo, že u Dona Corleona náhle došly ančovičky. I přes tuto jistě odpustitelnou, drobnou scénaristickou minelu jednoznačně masturbační záležitost!(2.1.2013)

Velmi slušné. ´Bourneův odkaz´ se vkusně prolíná se třetím dílem bourneovské trilogie, aniž by na něm nějak parazitoval. Trpí sice velmi vlažným rozjezdem, ale zhruba od 30.minuty akce střídá akci a vše vrcholí půlhodinovou nepřetržitou akční sekvencí na Filipínách. Jeremy Renner v případném srovnání s Mattem Damonem obstál se ctí. Nicméně dalšího dílku téhle špiónské skládačky bych se již nechtěl dočkat, bourneovské universum bylo tímto filmem ohlodáno až na kost.(10.8.2012)

Důstojné navázání na akční filmy o jednom vycvičeném zabijákovi, jenž svou ztracenou paměť hledal kde se dalo. Od začátku do konce jedna velká akce. Jedna si ani nestihne nudou zívnout. Jediné nad čím jsem vzdychala byl Jeremy. Sexy lovec čarodějnic mě má holt zaháčkovanou. Jsem moc ráda, že se děj příliš nesoustředil na techtle mechtle hlavních představitelů, že se úplně obešel bez nějaké milostné chvilky, i když bylo všem jasné, že by se oba nějakých těch techtlí rádi zúčastnili. Úplně stačilo, že jsme jakože věděli ... Já jsem byla spokojená. Za mě plný počet!(6.1.2019)

Zažíváme poměrně zvláštní dobu ve světě filmu. Ani již tak nezáleží jaké očekávání vlastně divák má na další díl určité série, spíše se stalo moderní pohanit jakékoliv pokračování za každou cenu. A tak se recenze začínají plnit větami typu "Nový *** za moc nestojí." atd. Z tohodle mě začíná být upřímně trošku smutno. Protože až skončí jednou hysterie, dejme tomu za 10 let, divák zjistí, pokud bude mít ještě snahu, že to co kdysi tak snadno odpálil odpadem (jednou nebo dvěma hvězdičkami), tak se mu vlastně líbí. A záleží jen na něm zda najde odvahu své hodnocení poupravit. Letos s příchodem Promethea jsem musel poslouchat, jak to za nic nestojí. Terminator Salvation byla opět podle mnohých sračka. Hobbitovy první reakce se nesly v duchu totálního zklamání. Viděl jsem všechny tyto filmy a musím říct, že neměli tito rádoby hodnotitelé samozřejmě pravdu. Stejně tak jako nový Bourne. Jak může mít Bourne Identity 85% kdežto Bourne Legacy 67%? Přitom poslední Bourne není o nic horší než jeho o 10 let starší bráška. Můžu pokračovat. Myslíte, že Prometheus je na stejné kvalitativní úrovni jako 4. díl Vetřelce? Připomenu, že 4. díl děj nikterak závratně neposunul a jednalo se jen o další vesmírnou vyvražďovačku. Může být 3. komediální díl Terminatora lepší než temný Salvation? Odpovědi jsou jasné. Na CSFD ano, bohužel:( Takže k novému Bourneovi napíši jen tolik, že přes nízké hodnocení tady jsem nečekal nic extra. Samozřejmě se potvrdilo, že film je to ryze nadprůměrný. Samozřejmě bráno v daném žánru. Klidně na to koukněte všichni, co máte tuto mytologii rádi. Určitě budete spokojeni. Vy všichni ostatní, kteří dopředu víte, že tady napálíte 2 hvězdy, protože v tom nehraje Damon, se jděte bodnout.(18.12.2012)

Tvůrci s Bournem zkoušejí něco nového. Nebojí se naskočit do rozjetého vlaku, zatímco divák už netráví čas po boku okolnostmi zmateného Bournea, ale jiného vycvičeného bouráka Aarona Crosse, který s puškou nebo holýma rukama právě přežívá v zasněžených horách, zatímco se divák mezi hlavouny pokouší rozplést další pletichy vládní chobotnice. Akce do toho moc není, takže i na zívnutí je naneštěstí prostor. Ne vždy to ale vadí. Vadit může někomu spíš to, že Tony Gilroy si postavil hlavu a jeho nový Bourne dělá věci prostě jinak. Někoho to může naštvat natolik, že před sálem kina roztrhá líbivě originální plakát, jiní to vezmou jako fakt a příslib do dalších dílů série, které rozhodně přijdou. Upřímně mě Jeremy Renner už nějaký ten pátek hodně baví, sličné a civilní doktorce Rachel Weisz by to slušelo, i kdyby byla knihovnicí v obci s padesáti obyvateli a modré pilulky podporující inteligenci prostě tak nějak musíme přejít. Škoda i slabého rozjezdu a místy nervózního stříhání, jinak ale tenhle čtvrtý příspěvek potěší razancí (výslech u Rachel doma, kaskadérské kousky, běhání po střechách, honička v Manile) a celkovou atmosférou. Úplně jisté čtyři hvězdy to určitě nejsou, ale i tak je dám!! PS: Stále méně zajímavý Norton zoufale šlape vodu..(5.10.2012)

• - Hlavný hrdina Aaron Cross (Jeremy Renner) má prvý dialóg až v 15. minúte. (marciano)

• - Rachel Weisz velmi váhala, zda má roli ve filmu přijmout, protože ve stejné době zvažovala účast ve filmu Mocný vládce Oz (2013). Nakonec se objevila v obou filmech. (R´Hell)

• - Scéna naháňačky, kde sa Aaron (Jeremy Renner) s Martou (Rachel Weisz) spustí motorkou po zábradlí, bola točená veľmi bezpečne, kompletne na závesných lanách. Urobiť to bez nich síce bolo možné, ale nie so spolujazdcom. To bolo a je podľa viacerých odborníkov takmer nemožné. (gogo76)