Reklama

Reklama

Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

(více)

Videa (27)

Trailer 1

Recenze (962)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Asi největší zklamání letošního roku a naprosto zbytečné nastavování Bourneovské trilogie. Chápu, že to chtěl Gilroy zkusit trochu jinak, ale jeho snaha se úplně minula účinkem. Scénář jakoby vypadl z direc-to-dvd filmu, postavy jsou i přes úmornou snahu hercu naprosto nezajímavé, ale hlavně je to režisérsky nezvládnuté. Film, který má navíc ještě přes 2 hodiny, totiž naprosto postrádá drajv či napětí a vám je vlastně totálně jedno, co se postavám stane. Jen ta akce jde Gilroyovi překvapivě od ruky. I tak ale doufám, že v pětce se nasranej Bourne vrátí a většinu této nudné chásky postřílí. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Číslo 5 žije a v absťáku se shání po chobotnicích z II.patra.. Dobrý úvod z Aljašky, solidně nasnímaná akce, Renner sympatičtější Damona, přesto to vzhledem k příběhové "náročnosti" klidně mohlo stát úplně mimo Treadstone univerzu i za cenu nevyužití značky s momentálně vysokou tržní hodnotou. Takto se jeví Bourneova spižírna už poněkud vyjedená.. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Zažíváme poměrně zvláštní dobu ve světě filmu. Ani již tak nezáleží jaké očekávání vlastně divák má na další díl určité série, spíše se stalo moderní pohanit jakékoliv pokračování za každou cenu. A tak se recenze začínají plnit větami typu "Nový *** za moc nestojí." atd. Z tohodle mě začíná být upřímně trošku smutno. Protože až skončí jednou hysterie, dejme tomu za 10 let, divák zjistí, pokud bude mít ještě snahu, že to co kdysi tak snadno odpálil odpadem (jednou nebo dvěma hvězdičkami), tak se mu vlastně líbí. A záleží jen na něm zda najde odvahu své hodnocení poupravit. Letos s příchodem Promethea jsem musel poslouchat, jak to za nic nestojí. Terminator Salvation byla opět podle mnohých sračka. Hobbitovy první reakce se nesly v duchu totálního zklamání. Viděl jsem všechny tyto filmy a musím říct, že neměli tito rádoby hodnotitelé samozřejmě pravdu. Stejně tak jako nový Bourne. Jak může mít Bourne Identity 85% kdežto Bourne Legacy 67%? Přitom poslední Bourne není o nic horší než jeho o 10 let starší bráška. Můžu pokračovat. Myslíte, že Prometheus je na stejné kvalitativní úrovni jako 4. díl Vetřelce? Připomenu, že 4. díl děj nikterak závratně neposunul a jednalo se jen o další vesmírnou vyvražďovačku. Může být 3. komediální díl Terminatora lepší než temný Salvation? Odpovědi jsou jasné. Na CSFD ano, bohužel:( Takže k novému Bourneovi napíši jen tolik, že přes nízké hodnocení tady jsem nečekal nic extra. Samozřejmě se potvrdilo, že film je to ryze nadprůměrný. Samozřejmě bráno v daném žánru. Klidně na to koukněte všichni, co máte tuto mytologii rádi. Určitě budete spokojeni. Vy všichni ostatní, kteří dopředu víte, že tady napálíte 2 hvězdy, protože v tom nehraje Damon, se jděte bodnout. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Tak čo bratia, nevoňalo vám? Ja som dostal presne to, čo som od filmu očakával. Nie celkom rozumiem niektorým sklamaným užívateľom. Film je dobre previazaný s trilógiou a Bourne Legacy sa odohráva presne v tom čase ako Bournovo ultimátum, len sa uberá iným smerom. M. Dammon sa objaví aspoň na fotkách. Akcia je adrenalínová tak ako sme z tejto série zvyknutí a dvojici Renner a Weiszová to sedí. Scéna ich prvého stretnutia v dome je výborná. Menšie výhrady mám k nevyužitému Nortonovi alebo napríklad k vystrihnutej scéne (bonusy na blueray), kde je zavraždený A. Finney, ktorá mohla vo filme ostať. Opäť sa nacestujeme a filipínska Manila bola dobrá voľba. Záverečná búračka na motorke a kop alá Chuck Norris od Weiszovej to bola adrenalínová paráda. Je to akčný film, tak čo viac by ste chceli? Dávam silné štyri, ktoré možno po prípadnom ďalšom dobrom pokračovaní dvihnem na maximum. Spokojnosť. 80%. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $125miliónovTržby USA $113,203,870Tržby Celosvetovo $276,608,758Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,013,382 //počet predaných kusov 1,056,036Tržby za predaj DVD v USA $19,038,237 //počet predaných kusov 1,037,511║ Tak nakoniec to Tony Gilroy(po otrasnom počine Dvojitá hra ) celkom zvládol, drží sa v zabehnutých šľapajách stanovených Paulom Greengrassom, na ktorého aspoň v medziach trošku siaha, príbehovo to slušne odsýpa, akcia fajn, herci a ich vzťahy fungujú, takže v rámci série dosť dobrý doplnok. /videl v kine: 80%/ ()

Galerie (41)

Zajímavosti (33)

  • Hlavný hrdina Aaron Cross (Jeremy Renner) má prvý dialóg až v 15. minúte. (ČSFD)
  • Úvodné scény zo zasnežených hôr sa natáčali v Kananaskise v kanadskej Alberte. Točilo sa v divočine, kde bol ťažký prístup. Najdôležitejší členovia štábu leteli vrtuľníkom, zvyšok šliapal pešo. (gogo76)
  • Poté, co od projektu odstoupil režisér předešlých dílů Paul Greengrass, opustil sérii i Matt Damon. Důvodem Greengrassova odstoupení byla krok studia Universal, které spolupracovalo na přepracování scénáře bez jeho vědomí. (S.W.A.T)

Související novinky

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)

Reklama

Reklama