Jason Bourne se vrátil do New Yorku, ohrožuje celou CIA a ta začíná konat. Ukončuje programy Black Briar a Outcome, do kterého patří i agent Aaron Cross. I on je určen k likvidaci, stejně jako ostatní agenti rozesetí po celém světě, kde služba operuje. Aron je na tréninkové misi na Aljašce, kde se mu podaří před vrahy uniknout. Musí ale vynaložit veškeré úsilí a využít své schopnosti k tomu, aby všemocnou tajnou organizaci překonal. Ocitá se na útěku, je opět sledován nejmodernější technikou a musí kličkovat mezi sprchou smrtících kulek. Cross se poté shledává s doktorkou Shearingovou, u které kdysi podstupoval léčbu jako agent. Té jediné může věřit. Proti nim stojí šéf tajných operací, který má obrovský zájem na likvidaci všech vylepšených agentů. (TV Nova)

Cheeter

Jako spin-off of Bourna to nebylo špatný, ale kdybych se na tento film měl podívat sám o sobě, tak mě asi nezujme natolik abych to udělal. A i to je co říct, že jsem na Bourna vůbec začal dívat. Ale když už člověk sedí v rozjetém vlaku, tak proč vyskakovat za jízdy, to se prostě nedělá. ()

Dannysek4U

Zrodila se blábolivá, utahaná a s logikou zápolící nuda. Nikoli ovšem vinou Rennera. Může za to Gilroy - nejen že nezvládnul režii, ale tentokrát zhnojil i scénář. A ve finále ho doukrouhal i špatnej střih. Tenhle veletrh marnosti a nesmyslnosti, tlačenej dopředu snad jen hudnou, nemá s předchozíma Bourneama vůbec co dočinění... ()

campix

Očekávání se potvrdila. Nevkládal jsem do reinkarnace Bourna nijak velké naděje. A výsledek mě přesvědčil, že jsem tak činil správně. Tak nějak bylo jasné, že Bourne Legacy se nedokáže vyrovnat kvalitě předchozí série ani když ho režíruje Tony Gilroy, který přesto, že mě žádným svým filmem zatím výrazně nechytl, ukázal, že docela umí. Celá ta příběhová linie kolem Bourna a pokračování příběhu je zaonačená velmi vkusně. Bohužel zbytek příběhu tak nějak nevede nikam. Snad jen díky konci by mohl nastínit směr, kudy se bude další díl ubírat a ty hlavní dějové věci budou až v příštích pokračováních. Škoda Jeremyho Rennera, kterého mám opravdu rád. Jenže asi je to spíš vynikající herec do vedlejších rolí a ne, aby celý film stál na něm. ()

Wormboy

Hoci to nie je klasicky Bourne, citit ho tam za kazdym rohom, Gilroy a spol. ma vyborne zabavili a ja som preto velmi spokojny. ()

necisty

Akčňárna je to slušná, napětí v podstatě od začátku až do konce, ale až příliš vyžírá značku. Vlastně dobře schovali, že to má dost jednoduchou zápletku, v podstatě tam jen celou dobu utíkají a ta závěrečná honička byla předlouhá. Možná bych si jindy stěžoval, že bývají zase moc krátké, ale tady jsem přemýšlel nad tím, když už konečně zdrhnou. Taky jsem se ze začátku dost ztrácel v tom kdo je kdo, hlavní hrdina není dlouho představen. Jinak je všechno jak má být, dobře zpracované, dobře zahrané. ()

Flynn

Osobně se mi to líbilo. Rennera mám docela rád jako herce a tady mu to sedlo. Jsem zvědavý jak to dopadne s dalším Bournem, kdy se zase vrací Damon... hlavně aby to nedopadlo jako u Terminátor Genisys (to jsem pak fakt rád vzpomínal na Termínátora ve kterém byl Bale).... někdy by si to skoro zasloužilo nechat prostor aby se příběh dotáhl... takhle natočili film s otevřeným koncem a co? nevyždímalo to prachy tak to utnem? to mě občas dosti jako sere... ()

Pajky3

Snaží se to z Bourne těžit, co to jenom jde, ale jeho kvalit to prostě nedosahuje. Původní trilogii to ale nijak neobohacuje a možná by to líp vypadalo jako samostatný film. Jeremy Renner není špatnej, ale Matta Damona nepřekonal. ()

Juto

Renner a vedkyňa Rachel Weisz sú dostatočne sympatickí (hoci im chýba celoamerická prístupnosť Matta Damona) a film letí svižne. 6/10 ()

Martrix

Přestože je Bourneův odkaz řemeslně stejně kvalitní jako trojBourne a Renner je co by další agent velmi přesvědčivý, jako samostatný film by to bylo díky té akční přimočarosti, poměrně tuctové. Ovšem právě díky tomu, že je Odkaz součástí rozsáhlého vyprávění, tak nejenže velmi dobře funguje, on to univerzum i pěkně doplňuje. Jsem příjemně překvapený a nebýt pár pasáží, kde se vytratila dynamika, uvažoval bych i o vyšším hodnocení. Ten nápad udělat film, který ukáže jaké následky mělo Bournovo odtržení pro ostatní, nebyl vůbec špatný a je velká škoda, že nepřišlo pokračování, kde se oba agenti potkají. ()

Fancipal

Film, který nemá právo nosit ve svém názvu slovo "Bourne". Prázdné, plytké ... bez výrazu. Tony Gilroy nevěděl, co přesně chce řici a nevýrazný Jeremy Renner tomu všemu nasadil korunku. Největší zklamání letošního roku. ()

mortak

Bourne skřížený s Terminátorem = Aaron Cross. Film je na tom stejně jako knížky. Ludlum je mrtev, ale Bourne žije dál v knížkách psaných jinými spisovateli, ovšem s tučně vytištěným jménem tvůrce na obálce. Ne že by to bylo špatné, některé scény jsou vynikající (boj v osamělém domě), ale vcelku to rychle vyšumí z hlavy, a ani člověk nečeká dychtivě na další pokračování. ()

WolfR

Bourne bez Bourna není Bourne aneb Jeremy Renner není Matt Damon a série čtvrtým dílem neudělá snad ani jeden krůček kupředu. Aaron Cross je sice svůj, ale já si ho tak jako Bourna neoblíbil, 3 hvězdy. ()

Demon.N

Po dobu mé služby se nic nestalo...Sled několika akčních scén, uměle nastavený příběh plný klišé a takový ten konec nekonec. Ba ne, tudy cesta nevede a nezachrání to ani Jeremy Renner...Jsem zklamán, avšak brečet nebudu... ()

BoXBe

Bourne Legacy má upřímný, ovšem pouze obchodní, vztah ke značce Bourne. Ždímá ji na maximum, nabírá do projektu na výplatní pásky zvučná nejen herecká jména a nebojí se roztahovat mytologii CIA o další vcelku primitivní peripetie. Proč není Bourne Legacy adekvátním nástupcem? Tak jednak má velmi, ale fakt velmi slabou závěrečnou scénu a vykrádá při ní Mobyho, při jediné skutečné příležitosti, kdy se neprokecnout, že jen neždímá předcházející trilogii. Renner je fajn, ale motivaci a plán má oproti Damonovi .... a tady to je, nedá se nesrovnávat. To by musel být Odkaz opravdu originální. Ale nebyl. A proto verdikt je jasný. Nastavovaná kaše říznutá Bondem, Terminátorem (co jiného byl LARX 3?) a Planetou opic - genetika všude kolem nás. Snad to bude příště lepší. Dávám tomu 50/50. U Greengrasse jsem si byl jistý na 99 %, že to s posledním dílem trilogie nepodělá. A vida, on udělal legendu a z té se teď živí jeho potomci. Mimochodem, jak se jmenovala hlavní postava? ()

Icefist

Vlastně zbytečnost, nebo kdybych to měl trochu rozvést, tak mi to přijde jen jako uvedení do děje. Jakoby mělo následovat dalších x dílů, ke kterým si zde uděláme obrázek co a jak. A nejsem si jist, jestli to takhle bylo zamýšleno. U původního Bournea seděl člověk připoutanej pohledem "na skle", protože ho vážně zajímalo co se děje a co se bude odehrávat dál. Tady jednoduše jen kouká. A to mám Rennera docela dost rád a samotná akce se taky nedá označit jako bída. Jenže celkově to je prostě tak nějak bez chuti a bez zápachu, což asi nejlíp ilustruje, že můj oblíbený moment přišel až úplně na konec. 60 % Oblíbená část- skladba rozběhnuvší se v závěru na lodi ()

forsythia

Počítám, že další pokračování bude o Adolfu Bournovi, kterého bude honit Mach a Šebestová s kouzelným sluchátkem. Jestliže nedošlo u Aarona Crosse k mentální degradaci, jistojistě k ní dojde u většiny diváků. Zatím jsme si zopakovali abecedu a cool honičku po střechách z třetího dílu, podívali se na efektně zakončené zdlouhavé až nudné motorkářské závody a skončili romantickým výletem. Do příštího dílu prosím nezapomeňte, kolik je jedna plus jedna, bude se vám to hodit. ()

Hans.

Parazitování na úspěšné trilogii. Jediná zapamatovatelná, ale taky dost přepálená scéna na motorkách je na celý film málo. ()

dr.fish

Na jednu stranu tam vůbec není Bourne, je to "jen" obyčejný film o speciálních projektech v US army. Obsazení je ale natolik prvotřídní, že nelze snímek jen tak hodit do odpadu. Rachel Weisz zvládla svou vykolejenou vědkyni výborně. Je to vlastně boj o přežití, když vás všichni odepíšou a je na vás vypsaná odměna. Docela povedené. 75% ()

majo25

Typická bourneovka s množstvom akcie, sledovačkami a odstraňovačkami. Akurát bez Damona, čo mi vôbec nevadilo, pretože na rozdiel od Damona, na ktorého som si predchádzajúcich filmoch musel dlhšie zvykať, pri tomto hercovi to išlo veľmi rýchlo. Jeremyho Rennera som doteraz nepoznal, ale odteraz si ho už zapamätám. Dej bol ok, zo začiatku ako vždy pri bourneovskách komplikovanejší, ale postupom času som sa viac a viac do neho zainteresovával. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (více)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (více)