Le Bureau des Légendes (TV seriál)

Francie, 2015–2020, 43 h 20 min (Minutáž: 52 min)

Rob

Mathieu Kassovitz, Jean-Pierre Darroussin, Sara Giraudeau, Florence Loiret Caille, Gilles Cohen, Alexandre Brasseur, Michaël Abiteboul, Léa Drucker, Emilie Chesnais, Jonathan Zaccaï, Jules Sagot, Dominic Gould, Youssef Hajdi, Patrick Ligardes, Stéphane Debac, Atmen Kelif, Mehdi Nebbou, Élodie Navarre, Husky Kihal, Miglen Mirtchev, Zorah Benali, Andréa Brusque, Slimane Dazi, Grégoire Bonnet, Younes Bouab, Farid Larbi, Djemel Barek, Salomé Stévenin, Paul Minthe, Fabien Baïardi, Alain Buron, Audrey Quoturi, Hyam Zaytoun, Yvonnick Muller, Alika Del Sol, Brad Leland, Jean-Michel Lahmi, Cédric Weber, Mechrafi Akim, Zineb Triki, Mathieu Demy, Roda Fawaz, Adeline Moreau, Pauline Etienne, Alice Belaïdi, Anne-Lise Kedvès, Jana Bittnerová, Amaury de Crayencour, Donia Eden, Grégoire Baujat, Alba Gaïa Kraghede Bellugi, Nathalie Boutefeu, Mathieu Denis, Sarah Kazemy, Samy Seghir, Ginger Romàn, Jean-Michel Fête, Ilse Salas, Laurent Bateau, Laetitia Spigarelli, Farida Rahouadj, Zohra Mouffok, Gabrielle Lazure, Mustapha Abourachid, Hande Kodja, Antoine Michel, Miles Anderson, Ramzi Choukair, Liam Engle, Melisa Sözen, David Saracino, Mohammad Bakri, Driss Ramdi, Werner Dähn, Dimitri Rataud, Alexandre de Seze, Philippe Lelièvre, Arthur Igual, Salim Dau, Marina de Van, Nathan Dellemme, Patrice Quarteron, Brett Gillen, Dany Verissimo-Petit, Bernard Le Coq, David Strajmayster, Stephen Scardicchio, Toufan Manoutcheri, Nadia Benzakour, Mohammed Bouih, Mathieu Amalric, Grégory Fitoussi, Anne Azoulay, Stefan Godin, Franck Monsigny, Alexander Devrient, Lars Doppler, Dinara Drukarova, Laurent Grévill, Alexej Gorbunov, Surho Sugaipov, Marjana Spivak, Danila Dunajev, Marijana Janković, Selim Zahrani, Pascale Fenouillet, Nicolas Cazalé, Stefan Crepon, Victor Artus Solaro, Irina Muluile, Moe Bar-El, Diane Stolojan, Frédéric Aklan, Ziad Bakri, Zelda Rittner, Louis Garrel, Émilie Caen, Judith Henry, Pierre Rochefort, Valeriu Andriuta, Sammy Sheik, Jamil Khoury, Joséphine de Meaux, Shervin Alenabi, Samir Fuchs, Kailas Mahadevan, Bashar Rahal, Timur Aralov, Ricky Tribord, Pascal Vannson, Denis Mathieu

Procedurální špionážní seriál, který se liší od zbytku podobné produkce důrazem na civilnost a "uvěřitelnost" mechanismů tajných služeb. Samozřejmě, že každý komerční projekt musí tuto problematiku zjednodušit a předložit v dramaticky zábavné formě, ale tady jsem cítil velký důraz na absenci mindfucků a wowkejklování a naopak na co nejhlubší logickou propracovanost vazeb a mechanismů. To platí především pro první řadu, protože dál musí tvůrci lehce přitvrzovat a třeba závěr druhé ředy je vystavěný na efekt už hodně, samozřejmě za cenu nelogičnosti a především náhod. Nechybí romantický vztah, charismatický hrdina, velmi slušní herci i ve vedlejších rolích, zvládnutá režie a hudba. Je to pro seriálové fanoušky skutečně hodně skrytá francouzská delikatesa. Dík uživateli DaVID'82 za objevení i za komentář tady. S01 - 95%, S02 - 90%, S03 - 90%.(26.1.2018)

Spicka, precizni, bez prikraslovani a lacinych filtru. Poctiva francouzska politicko-krimi-konspiracni skola s famozni gradaci. Maloktera serie tak uveritelne popisuje praktiky tajnych sluzeb. Mathieu Kassovitz je doslova bravurni, strhujici vykon, nejenom on, herecky i scenaristicky celkove top. Spetka humoru k tomu a mate vynikajici seri, ktera alespon me vyslovene hypnotizuje... Diky datel071 za skvele titulky! Jedna z nej veci, co jsem videl za mnoho let... PS: treti sezona bylo to nej, co jsem v serialovem svete letos videl. KLENOT. Diky Datlikovi za skvele titulky.(5.10.2016)

Považujete za typického špiona Jamese Bonda? Spojujete si povolání zpravodajce s přestřelkami, souboji, honičkami a sváděním krásných žen? Dáváte přednost černobílému vidění světa a dělení charakterů na padouchy a kladné hrdiny? Pak pro vás nejspíš Oddělení krycích legend nebude tou nejlepší volbou. Francouzský seriál se v mých očích (při vědomí toho, že musí zároveň udržet divákovu pozornost - tedy napínat a bavit) nejvíc přiblížil tomu, jak si představuji práci tajných služeb. Tedy jako sběr, třídění, vyhodnocování a v neposlední řadě i obchodování s informacemi, které provádí analytici, jejichž hlavními zbraněmi jsou inteligence, paměť, přetvářka a manipulace. Špičkový tajný agent Paul Lefebvre se po letech strávených v konspiraci vrací domů a po návratu na chvíli poleví jeho pozornost do té míry, že udělá zdánlivě drobnou chybu. Aby ji napravil, dopustí se větší, a tím se započne řetězec událostí, který ovlivní všechny členy jeho úřadu, ohrozí některé tajné operace a agenty, kteří se na nich podílejí. A ze všeho nejvíc zkomplikuje život sobě a těm, které má rád. Dostane se do míst, kam by se nikdo soudný dostat nechtěl, a zažívá ty nejhorší noční můry, jaké si lze představit. Oddělení krycích legend je napínavý seriál a zároveň velmi civilně pojatý, bez patetických slov i gest a je schopný se vám zatraceně dobře dostat pod kůži. Celkový dojem: 90 %.(12.1.2019)

Surovej, zamotanej uzel intrik, zrady a přetvářky. Musim se přiznat: k týhle neznámý francouzský lahůdce jsem si hledal cestu dlouho, minimálně pět šest epizod. Některým seriálům to zkrátka trvá, než vás pohltí. Ale LBDL mě ke konci první série vtáhl tak, jak už dlouho žádnej seroš. Husina, zaraženej dech, nehty zabořený v polštáři i zakalený oči. Jestli váháte, zda si obrazovkou zas ukrást několik hodin života, tady je několik důvodů, proč jo: (1) Tak výborně napsaný a zároveň zahraný postavy snad nikdy neuvidíte. Většinou se divák chytne jednoho dvou charakterů a skrze empatii se pak poddá nějakým těm emocem. Tady to prožíváte se všemi noname Frantíky, který přehrávaj některý hollywoodský esa o dvě plátna. (2) Pokud si rádi zahrajete zdrcující hru parodující filmový momenty, kdy se v poslední sekundě vše zachrání. (3) Realističnost s nejnutnějším zvukovým podkresem jede naplno a zjistíte, jak reálně fungujou tajný služby. A že správnej agent nezmlátí všechny na hromadu, ale naopak dobrovolně nechá seznámit zuby s chodníkem. (4) Díky jazykový mozaice frániny, ájiny, ruštiny, arabštiny i farsí se zamilujete do intonačních a výslovnostních specifik všech řečí. (5) Protože uvidíte současnej seriál první třídy, kterej nikdo nezná, a to je cool. --- A otázka k zamyšlení: jako je druhá světová nevyčerpatelnej pytel námětů pro knížky i filmy, bude tak jednou i tzv. Islámský stát (byť ne v takovym měřítku)? Nejlepší soundtrack ze seriálu: Research 24.2. 100 %(3.7.2018)

V podstatě je to stará dobrá hořká romance. A překážky, které milenci zdolávají, mají v tomto případě podobu špionských rejdů. --- Je to dobrý seriál. Pozitivem je úspornost po akční stránce a důraz na "intelligence service", tedy kvalifikovanou práci s informacemi. Některé prohřešky proti pravidlům konspirace i mně - amatérovi - připadaly děsné. Na druhou stranu, pokud by všichni mluvili jen tolik a tehdy, kdy je to dovolené, nedalo by se na to dívat. Takže odpouštím. --- Po dramatické stránce je nejlepší druhá série. Naopak čtvrtá je nastavovaná kaše, asi jako Harry Potter po Voldemortově smrti... --- Během sledování tohoto seriálu jsem si mnohokrát připomněl dvě věci: (1) asi před deseti lety jsem přestal používat mobilní telefon, a (2) díky tomu se na veřejnosti vyjímám jako dinosaurus, protože se dívám na svět kolem sebe a nejsem ponořený do jakéhosi placatého displeje. Jsem hrdý dinosaurus.(9.1.2020)