Le Bureau des Légendes (TV seriál)

Francie, 2015 - 2017, 26 h (Minutáž: 30x52 min)

Rob

Mathieu Kassovitz, Jean-Pierre Darroussin, Sara Giraudeau, Florence Loiret Caille, Gilles Cohen, Alexandre Brasseur, Michaël Abiteboul, Léa Drucker, Emilie Chesnais, Jonathan Zaccaï, Jules Sagot, Dominic Gould, Youssef Hajdi, Patrick Ligardes, Stéphane Debac, Atmen Kelif, Mehdi Nebbou, Élodie Navarre, Husky Kihal, Miglen Mirtchev, Zorah Benali, Andréa Brusque, Slimane Dazi, Grégoire Bonnet, Younes Bouab, Farid Larbi, Djemel Barek, Salomé Stévenin, Paul Minthe, Fabien Baïardi, Alain Buron, Audrey Quoturi, Hyam Zaytoun, Yvonnick Muller, Alika Del Sol, Brad Leland, Jean-Michel Lahmi, Cédric Weber, Mechrafi Akim, Zineb Triki, Mathieu Demy, Roda Fawaz, Adeline Moreau, Pauline Etienne, Alice Belaïdi, Anne-Lise Kedvès, Jana Bittnerová, Amaury de Crayencour, Donia Eden, Grégoire Baujat, Alba Gaïa Kraghede Bellugi, Nathalie Boutefeu, Mathieu Denis, Sarah Kazemy, Samy Seghir, Ginger Romàn, Jean-Michel Fête, Ilse Salas, Laurent Bateau, Laetitia Spigarelli, Farida Rahouadj, Zohra Mouffok, Gabrielle Lazure, Mustapha Abourachid, Hande Kodja, Antoine Michel, Miles Anderson, Ramzi Choukair, Liam Engle, Melisa Sözen, David Saracino, Mohammad Bakri, Driss Ramdi, Werner Dähn, Dimitri Rataud, Alexandre de Seze, Philippe Lelièvre, Arthur Igual, Salim Dau, Marina de Van, Nathan Dellemme, Patrice Quarteron, Brett Gillen, Dany Verissimo-Petit, Bernard Le Coq, David Strajmayster, Stephen Scardicchio

Spicka, precizni, bez prikraslovani a lacinych filtru. Poctiva francouzska politicko-krimi-konspiracni skola s famozni gradaci. Maloktera serie tak uveritelne popisuje praktiky tajnych sluzeb. Mathieu Kassovitz je doslova bravurni, strhujici vykon, nejenom on, herecky i scenaristicky celkove top. Spetka humoru k tomu a mate vynikajici seri, ktera alespon me vyslovene hypnotizuje... Diky datel071 za skvele titulky! Jedna z nej veci, co jsem videl za mnoho let... PS: treti sezona bylo to nej, co jsem v serialovem svete letos videl. KLENOT. Diky Datlikovi za skvele titulky.(5.10.2016)

Procedurální špionážní seriál, který se liší od zbytku podobné produkce důrazem na civilnost a "uvěřitelnost" mechanismů tajných služeb. Samozřejmě, že každý komerční projekt musí tuto problematiku zjednodušit a předložit v dramaticky zábavné formě, ale tady jsem cítil velký důraz na absenci mindfucků a wowkejklování a naopak na co nejhlubší logickou propracovanost vazeb a mechanismů. To platí především pro první řadu, protože dál musí tvůrci lehce přitvrzovat a třeba závěr druhé ředy je vystavěný na efekt už hodně, samozřejmě za cenu nelogičnosti a především náhod. Nechybí romantický vztah, charismatický hrdina, velmi slušní herci i ve vedlejších rolích, zvládnutá režie a hudba. Je to pro seriálové fanoušky skutečně hodně skrytá francouzská delikatesa. Dík uživateli DaVID'82 za objevení i za komentář tady. S01 - 95%, S02 - 90%, S03 - 90%.(26.1.2018)

Naprostá špička, mezi seriály, které jsem za poslední léta viděl. Pravděpodobně takhle nějak, to v tajných službách chodí i když si nedělám iluze a myslím, že to bude ještě daleko horší. V každém případě skvělý seriál, který Bůh ví proč, v našich televizích pravděpodobně neuvidíme. Nám jsou určeny americké slátaniny, ve kterých si na konci zatleskají, jací, že jsou to ti jejich špióni ze CIA frajeři.(28.10.2016)

Surovej, zamotanej uzel intrik, zrady a přetvářky. Musim se přiznat: k týhle neznámý francouzský lahůdce jsem si hledal cestu dlouho, minimálně pět šest epizod. Některým seriálům to zkrátka trvá, než vás pohltí. Ale LBDL mě ke konci první série vtáhl tak, jak už dlouho žádnej seroš. Husina, zmraženej dech, nehty zabořený v polštáři i zakalený oči. Jestli váháte, zda si obrazovkou zas ukrást několik hodin života, tady je několik důvodů, proč jo: (1) Tak výborně napsaný a zároveň zahraný postavy snad nikdy neuvidíte. Většinou se divák chytne jednoho dvou charakterů a skrze empatii se pak poddá nějakým těm emocem. Tady to prožíváte se všemi noname Frantíky, který přehrávaj některý hollywoodský esa o dvě plátna. (2) Pokud si rádi zahrajete zdrcující hru parodující filmový momenty, kdy se v poslední sekundě vše zachrání. (3) Realističnost s nejnutnějším zvukovým podkresem jede naplno a zjistíte, jak reálně fungujou tajný služby. A že správnej agent nezmlátí všechny na hromadu, ale naopak dobrovolně nechá seznámit zuby s chodníkem. (4) Díky jazykový mozaice frániny, ájiny, ruštiny, arabštiny i farsí se zamilujete do intonačních a výslovnostních specifik všech řečí. (5) Protože uvidíte současnej seriál první třídy, kterej nikdo nezná, a to je cool. --- A otázka k zamyšlení: jako je druhá světová nevyčerpatelnej pytel námětů pro knížky i filmy, bude tak jednou i tzv. Islámský stát (byť ne v takovym měřítku)? Nejlepší soundtrack ze seriálu: Research 24.2. 100 %(3.7.2018)

Příběh muže, který se řítí do záhuby. Napsat, že jde o francouzskou odpověď na Homeland (ve stylu The Hour/Mad Men) je jako si několik hodin schraňovat v ústech chrchle a následně je nenávistně flusnout do tváře tvůrcům, jenže... Drobet pravdy na tom chtě nechtě je. Hlavní rozdíl je však v civilnosti pojetí (je to zcela prosto velkých slov, gest i činů) pohledu na chod oddělení náboru "známostí"; nejen přeběhlíků, agentů, teroristů, ale převážně běžných lidí, kteří by potencionálně mohli mít přístup k zajímavým/nebezpečným (dez)informacím. Je to o tom, jak si k nim najít cestu a dostat se jim na kobylku, nikoli o tom, jak je vydírat. Prostě denní rutina jedné nevšední kanceláře plná přetvářek, intrik, přechcávání, kutí piklů. ohlížení se přes rameno, papírování, přísných pravidel na pracovišti, přezdívek operativců převzatých z Tintina a... A ano, je to do morku kostí chladně procedurální „lecarréovina“ v tom nejlepším možném slova smyslu, která je navíc aktuální a ani byť jen v jediném bodě černobílá. Prostě nikam neuhánějící uvěřitelný špionážní majstrštyk, kdy mnohdy není jasné ani kdo je myší a kdo kočkou, s nervy drásající tenzí pramenící z chování a následných činů chybujících lidí dělajících svou práci i to v čem jsou sakra dobří a nikoli z přestřelek, vražd či hrozících teroristických útoků. Již první řada mnoho podobně kvalitních žánrových konkurentů nemá; nemluvě o ještě lepší druhé řadě, která pak nemá přílišnou konkurenci rovnou napříč celým seriálovým spektrem bez ohledu na žánrové škatulky. A ostatně ani třetí řada z nastoleného trendu "absolutní kvality" nevybočuje, byť v posledních dvou epizodách obsahuje zárodek něčeho, co by v budoucnu problém být přeci jen mohl; a to sice přílišné lpění na jedné z linií, která potenciálně hrozí mlácením prázdné slámy. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | (6.3.2017)