Le Bureau des Légendes (TV seriál)

Francie, 2015 - 2017, 26 h (Minutáž: 30x52 min)

Robin Coudert

Mathieu Kassovitz, Jean-Pierre Darroussin, Sara Giraudeau, Florence Loiret Caille, Gilles Cohen, Alexandre Brasseur, Michaël Abiteboul, Léa Drucker, Emilie Chesnais, Jonathan Zaccaï, Jules Sagot, Dominic Gould, Youssef Hajdi, Patrick Ligardes, Stéphane Debac, Atmen Kelif, Mehdi Nebbou, Élodie Navarre, Husky Kihal, Miglen Mirtchev, Zorah Benali, Andréa Brusque, Slimane Dazi, Grégoire Bonnet, Younes Bouab, Farid Larbi, Djemel Barek, Salomé Stévenin, Paul Minthe, Fabien Baïardi, Alain Buron, Audrey Quoturi, Hyam Zaytoun, Yvonnick Muller, Alika Del Sol, Brad Leland, Jean-Michel Lahmi, Cédric Weber, Mechrafi Akim, Zineb Triki, Mathieu Demy, Roda Fawaz, Adeline Moreau, Pauline Etienne, Alice Belaïdi, Anne-Lise Kedvès, Jana Bittnerová, Amaury de Crayencour, Donia Eden, Grégoire Baujat, Alba Gaïa Kraghede Bellugi, Nathalie Boutefeu, Mathieu Denis, Sarah Kazemy, Samy Seghir, Ginger Romàn, Jean-Michel Fête, Ilse Salas, Laurent Bateau, Laetitia Spigarelli, Farida Rahouadj, Zohra Mouffok, Gabrielle Lazure, Mustapha Abourachid, Hande Kodja, Antoine Michel, Miles Anderson, Ramzi Choukair, Liam Engle, Melisa Sözen, David Saracino, Mohammad Bakri, Driss Ramdi, Werner Dähn, Dimitri Rataud, Alexandre de Seze, Philippe Lelièvre, Arthur Igual, Salim Dau, Marina de Van, Nathan Dellemme, Patrice Quarteron, Brett Gillen, Dany Verissimo-Petit, Bernard Le Coq, David Strajmayster, Stephen Scardicchio

Spicka, precizni, bez prikraslovani a lacinych filtru. Poctiva francouzska politicko-krimi-konspiracni skola s famozni gradaci. Maloktera serie tak uveritelne popisuje praktiky tajnych sluzeb. Mathieu Kassovitz je doslova bravurni, strhujici vykon, nejenom on, herecky i scenaristicky celkove top. Spetka humoru k tomu a mate vynikajici seri, ktera alespon me vyslovene hypnotizuje... Diky datel071 za skvele titulky! Jedna z nej veci, co jsem videl za mnoho let... PS: treti sezona bylo to nej, co jsem v serialovem svete letos videl. KLENOT. Diky Datlikovi za skvele titulky.(5.10.2016)

Naprostá špička, mezi seriály, které jsem za poslední léta viděl. Pravděpodobně takhle nějak, to v tajných službách chodí i když si nedělám iluze a myslím, že to bude ještě daleko horší. V každém případě skvělý seriál, který Bůh ví proč, v našich televizích pravděpodobně neuvidíme. Nám jsou určeny americké slátaniny, ve kterých si na konci zatleskají, jací, že jsou to ti jejich špióni ze CIA frajeři.(28.10.2016)

Příběh muže, který se řítí do záhuby. Napsat, že jde o francouzskou odpověď na Homeland (ve stylu The Hour/Mad Men) je jako si několik hodin schraňovat v ústech chrchle a následně je nenávistně flusnout do tváře tvůrcům, jenže... Drobet pravdy na tom chtě nechtě je. Hlavní rozdíl je však v civilnosti pojetí (je to zcela prosto velkých slov, gest i činů) pohledu na chod oddělení náboru "známostí"; nejen přeběhlíků, agentů, teroristů, ale převážně běžných lidí, kteří by potencionálně mohli mít přístup k zajímavým/nebezpečným (dez)informacím. Je to o tom, jak si k nim najít cestu a dostat se jim na kobylku, nikoli o tom, jak je vydírat. Prostě denní rutina jedné nevšední kanceláře plná přetvářek, intrik, přechcávání, kutí piklů. ohlížení se přes rameno, papírování, přísných pravidel na pracovišti, přezdívek operativců převzatých z Tintina a... A ano, je to do morku kostí chladně procedurální „lecarréovina“ v tom nejlepším možném slova smyslu, která je navíc aktuální a ani byť jen v jediném bodě černobílá. Prostě nikam neuhánějící uvěřitelný špionážní majstrštyk, kdy mnohdy není jasné ani kdo je myší a kdo kočkou, s nervy drásající tenzí pramenící z chování a následných činů chybujících lidí dělajících svou práci i to v čem jsou sakra dobří a nikoli z přestřelek, vražd či hrozících teroristických útoků. Již první řada mnoho podobně kvalitních žánrových konkurentů nemá; nemluvě o ještě lepší druhé řadě, která pak nemá přílišnou konkurenci rovnou napříč celým seriálovým spektrem bez ohledu na žánrové škatulky. A ostatně ani třetí řada z nastoleného trendu "absolutní kvality" nevybočuje, byť v posledních dvou epizodách obsahuje zárodek něčeho, co by v budoucnu problém být přeci jen mohl; a to sice přílišné lpění na jedné z linií, která potenciálně hrozí mlácením prázdné slámy. | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | (6.3.2017)

Francie u mě snad poprvé tímto počinem v seriálech boduje po všech stránkách. Jsem zatím na osmičce 1.série a vypadá to na jasnou i tu hodnotící hvězdičkovou pětku. Precizní, dokonalé, zkrátka samé superlativy a to jsem špionážní antitalent. Na konci to bude vypadat asi tak, že budu moct nastoupit do jakékoliv pozice v tajných službách. Včera jsem se s celou partou rozloučila a mohu se už jen opakovat. Od Francie sem zavanul konečně seriál, který není nabouchaný přestřelkami, mrtvolami a přesto je to napínavé do poslední minuty. Je to hodně zaměřené na postavy, které pracují v tajných službách, na to jak už pomalu neví kdo je kdo (různá krytí) a přesto to musí šlapat jak hodinky. Vsuvky s jejich skutečným já byly přesně tak akorát. Grobián zahraný Matheiusem válel naprosto bravurně. Jeho stabilně neproniknutelná tvář mi dlouho utkví v paměti a rozhodně s ním chci vidět ještě nějaký jiný film. Pak kravaťák, pro mě rozporuplná osobnost nebo ta hubeňoučká myška s jemným hláskem a další postavy hrály natolik přesvědčivě, že takhle nějak si to skutečně představuji i v reálu. Díky moc naše titulkářko datličko, věděla jsem, že nezklameš jako ostatně pokaždé ! A do mé topky bude určitě nějakou dobu patřit, zaslouží si stoprocentně větší pozornost diváků.......Závěr třetí série byl dokonalý ve dvou směrech. Jeden jako takový a druhý přímo zvoucí na další sérii, které bych se pochopitelně vůbec nebránila. Dlouho mě žádný seriál tak nezaujal jako Le Bureau des Légendes ! Rozhodně doporučuji.(28.2.2017)

Salám - Sraz u koně zítra v pět - Snad se poznáme, budu mít na sobě modrou čepici, bílé tílko, červené ponožky - Jinak nic - Šach mat - Ručník končí (90%)(10.10.2017)