Tučňáci odletěli do Monte Carla, aby zde vydělali peníze na návrat do New Yorku. Alex a přátelé však tuší, že už se pro ně nechtějí vrátit a tak se za nimi vydají. Najdou je v kasinu, ale bohužel se jim na stopu dostane kapitánka DuBoisová z oddělení pro odchyt zvířat. Je odchytem úplně posedlá, dá se říci, že tomu zasvětila svůj život. Na zdi jí visí mnoho trofejí, jen lva ještě nemá a tak se se vší vervou vydá na jeho lov. Alex s partou před ní prchají a zachrání je zvířata z cirkusového vlaku, která je schovají protože jim Alex namluví, že jsou také od cirkusu a cirkusáci si musí pomáhat. A tak se alespoň pro tuto chvíli zbaví DuBoisové. Cirkus je na cestě do Říma a později do Londýna, kde se mají setkat s americkým promotérem, který jim, pokud se mu budou líbit, zařídí americkou tour. Alex to vidí jako šanci dostat se zpět do New Yorku a tak se rozhodnou tento cirkus koupit. Majitelé jim cirkus velmi rádi prodají a dobře vědí proč. V Římě se představení totiž vůbec nepovede, dalo by se říci, že se jedná o naprostý propadák. Dojde to tak daleko, že musí utéct před rozčilenými diváky, kteří chtějí vrátit vstupné. Lachtan Stefano prozradí Alexovi, že tygr Vitalij byl kdysi jejich největší hvězdou. Dokázal proskočit i malinkou hořící obručí. Jednoho dne však na něm vzplála srst a od té doby už toto číslo nepředvádí, je podrážděný, zklamaný a otrávený životem a cirkus pomalu upadá. Z jeho bývalé slávy už nezbylo nic. Alexovi je jasné, že s tímto cirkusem musí nejdřív něco udělat než ho představí americkému promotérovi, jinak se domů nedostanou. A tak začnou trénovat. Trénovat však musí i Alex a jeho přátelé protože již dříve lhali o tom, že jsou cirkusáci se skvělými čísly. Teď nastala doba, kdy by měli tato čísla naučit své nové přátele. Kupodivu se jim to docela daří a vypadá to, že v Londýně by mohli mít velký úspěch. Jen je ještě potřeba přesvědčit Vitalije, který chce cirkus opustit, že by se měl vrátit ke svému starému číslu... (TV Prima)

*CARNIFEX*

Oproti dvojke zlepšenie, ale jednotku by to kvalitou nedobehlo rovnako ako kvalita zmrzliny v kornútku oproti Magnum Almond z Mekaču. Pár scén viacmenej vtipných - viacmenej však pre dospelých, čo vyznelo v kine dosť zvláštne keďže deti boli ticho a 30 ročný "capajdáci" sa smiali na plné ústa. Dosť som bol prekvapený keď som veru často detský smiech nepočul. Možno v záverečnej polhodinke. Mám zmiešané pocity. Asi som čakal viac a očakávania boli väčšie ako mali. Ale musím uznať, že by ma mrzelo keby to nevidím. Stálo to za tie 4 éčka a hodinu a pol "zabíjania" nudy. Strata času to ROZHODNE nebola. ()

MM_Ramone

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. **** ()

D.Moore

Po průměrné jedničce a nadprůměrné dvojce je tady... podprůměrná trojka. Otravná. Ukřičená. Střelená, ale přitom téměř vůbec vtipná (čestnou výjimkou je tygr Vitalij a jeho proskakování obručemi). Sice se skvělou animací i dabingem (jaguářice Gia a roztomilý přízvuk Jessicy Chastain), ale zároveň i dosti s omšelým příběhem plným přesně těch několikrát omletých ponaučení, která čekáte... Ne, ne. Se třetím Madagaskarem jsme si tedy napoprvé do oka nepadli. Ale někdy mu pravděpodobně dám druhou šanci stejně jako nedávno prvnímu. ()

freddy

Staří známí se vrací v novém příběhu okořeněném novými postavami a odehrávajícím se převážně v Evropě, což je oproti minulým dílům novinka. A já musím říct, že jsem se bavil méně než u předchozích dílů a série má tak u mě klesající tendenci. A co zapříčinilo mou částečnou nespokojenost s tímto dílem? Zaprvé jsou to nelogičnosti v ději, protože si dost dobře nedovedu představit, že když už hlavní hrdinové dokázali se šnorchlama doplavat z Afriky až do Evropy, tak proč ne rovnou do Ameriky? A jak může fungovat cirkus, když v něm nefiguruje ani jediný člověk? A kapitánka DuBois by určitě v reálném světě existovat nemohla. Ale fajn, beru to tak, že je to pro děti a ty se chtějí především bavit. Jenže má nespokojenost plyne i z nových zvířecích postav. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale ten lachtan mě tam celou dobu šíleně štval stejně jako ten tygr a vlastně většina osazenstva cirkusu. Byly to šíleně nesympatické postavy, které jsem prostě neskousl. A nakonec mě štvalo i upozadění starých známých. Morris a Mort dostali hodně málo prostoru, Morris snad dokonce za celou dobu řekl jen pár slov, klasický Jelimánův humor se vytratil s jeho zamilovaností a tučňáčí komando také příliš prostoru nemělo, ale objektivně musím říci, že tučňáci měli zhruba stejně prostoru jako v předchozích dílech, takže tady je prostě jen chyba v tom, že bych je chtěl vidět na plátně častěji. Ale leccos se i povedlo, například Marty je stejně ztřeštěný jako v minulých dílech, pár super hlášek a vtipných situací se zde taky objevilo, takže nakonec to není ve výsledku tak hrozné, ale oproti minulým dílům rozhodně toto pokračování vnímám jako zklamání, a tak zatímco prvnímu dílu jsem dal pět hvězd a druhému dílu čtyři hvězdy, tak tento třetí díl ode mne získává pouhé tři hvězdy. ()

Hild

Tak toto se povedlo. Pro mě nejlepší Madagaskar ze všech tří dílů. Většina animáků s přibývajícími díly silně ztrácí humor, myslela jsem si, že toto bude případ i nového Madagaskaru, ale já se tak strašně ráda mýlím. Někomu se to možná bude zdát až moc absurdní a kýčovité, ale já se hned několikrát přistihla, že se směju, jako by mi bylo deset. Nejzábavnější animák roku. ()

Ded@M@tes

Nechápu vysokého hodnocení, ale budiž. Oproti předchozím dílům přeplácané a příběh nezajímavý. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

Spooner

Jakoby si tvůrci ze zisků předchozích dílů koupili to nejlepší hulení a po jeho zkonzumování natočili tuhle animovanou šílenost, která má s nevýraznými předchůdci společného jen pramálo. Nápadité a vtipné od začátku až do rychle se blížícího konce. Některé fóry už sice byly trochu moc a pár infantilním momentům se divák nevyhne, ale jinak nás čeká šílená jízda plná guilty pleasure momentů s výborným soundtrackem. A to předchozí díly nemám vůbec rád. ()

MMR

Ježiši, to zas byla hovadina. Madagaskar je prostě špatný animák, s tím jsem se už smířil. Tohle pokračování bylo snad horší než jednička, ale když zamhouřím oči, tak ty 3 hvězdy dát dokážu. ()

pepo

superrýchla šialenosť, ktorá bohužiaľ nestíha byť po celú dobu aj zábavným a dobrým fimom. ale v jednotlivostiach je skvelá. 7/10 ()

Xmilden

Stále skvělá zábava. Z Madagascaru se nám začíná stávat docela překvapivě biografová jistota. Když jsem takhle přemýšlel v neděli na jakou blbinu jít do kina, nemohl jsem si vybrat lépe. Čtveřice potrhlých hrdinů se prostě stůj co stůj chce vrátit do svojí ZOO, pomáhá jim v tom elitní komando tučňáků, dva šimpanzi a Král Jeliman s dvojicí svých pomocníků. Tahle sebranka, která sama o sobě tvoří úderný supertým, narazí na další ztoskotance, tentokráte od cirkusu a dobrodružství může začít. Pro mě osobně zatím animák roku. Nepředpokládám že by jej letos někdo z trůnu vystrnadil. ()

Hrabka

Některé scénky a hlášky dokáží zaručeně pobavit, vtipných situací je dostatek a vidět staré dobré postavičky určitě potěší (tučňáci opět bezkonkurenční). Film ale z mého pohledu značně sráží občasná přemrštěnost a to především ve spojení s šílenou francouzskou policistkou a s ní spojenou akcí. Ty její kousky byly prostě moc, navíc postava nejvíc na přesdržku. Král Jelimán s medvědicí byl podle mě taky krok špatným směrem. K příběhu a k motivaci v jejich putování radši "no comment". Síla Madagaskaru 3 tkví především v poměrně znatelném množství povedených scének a gagů hlavních i vedlejších protagonistů, prvotní dojem je i přes několik otravných postav, šílenou akci a ujeté páry (Jelimáne, Jelimáne) víceméně dobrý a to mimo jiné kvůli chytlavé hudbě a efektům, v celkovém pohledu to ale není žádná sláva a Madagaskar už zdaleka není tím, čím býval v prvním díle. Čeho je moc toho je příliš. Ale nutno dodat, že mě to bavilo víc jak dvojka. 65% ()

juta

Tak začátek byl přepálený vtipnýma gegama až až, kdyby to pokračovalo až do konce, vůbec by mi to nevadilo, ale postupem času jízda zpomalovala a zpomalovala, až se zasekla na průměrné pohádce, což je docela škoda, mohlo to dopadnout lépe. ()

Fiftis

Štyria kamoši z New Yorku stále trčia v Afrike a snívajú o tom, ako sa jedného dňa do svojej zoo vrátia. Novému dielu najviac prospieva rozmanité európske prostredie a naša nátura. Akoby africké črty už boli príliš suché a videli sme ich v dvoch filmoch, ale kombinácia francúzskej, španielskej či talianskej príchute celé dianie výrazne oživí. A u toho končíme. Madagascar 3 je nevyvážený animák, ktorý má niekoľko naozaj vydarených pasáží, u ktorých sa fanúšikovia bláznivých grotesiek budú rezať smiechom, ale aj rad hluchých miest, kedy sa nič nedeje. ()

Shakers

Každý diel Madagaskaru sa u mňa drží rovnako kvalitne vysoko. Ani na tretí krát to nie je nuda. Postavy stále majú čo ponúknuť, či už akciu alebo nejakú vtipnú hlášku a príbeh je stále dosť zaujímavý. Navyše v tomto diely asi najviac vygradovaný. Hudba Hansa Zimmera funguje stále rovnako skvelo a týmto dielom sa u mňa Madagaskar zaradil medzi tie kvalitnejšie animované série. 75% - 4* ()

lamps

Nemůžu si pomoci, ale kvalita této série díl od dílu rapidně stoupá. Tvůrci si s tím opět nádherně vyhráli a sesmolili maximálně zábavný mix šílených akčních scén, které se třeba s jedničkou vůbec nedají srovnávat. Staré postavy baví s ještě větší vervou a nadhledem, ty nové do všeho dokonale zapadly a sled skvělých nápadů a vychytávek prostě nebere konce. Sice se to neobejde bez moralizování typu "jak jste nám mohli lhát, že jste z cirkusu", ale to už je prostě opěrný pilíř těchto snímků stejně jako efektní, bláznivé a samozřejmě šťastné zakončení, na které natěšené ratolesti čekají. Nečekal jsem to, ale v souboji s Dobou ledovou 4 Madagaskar triumfuje! Kdyby to šlo takhle dál, minimálně jedno pokračování bych ještě uvítal.. ()

Pepinec

Madagaskar popřel staré známé pořekadlo "do třetice všeho dobrého", ještě horší je ale to, že určitě zabije i rčení "třikrát a dost." ()

JohnnyD

7/10 Chýry boli pravdivá, trojka je fakt najlepšia, odpútava sa od akýchkoľvek konvencií a servíruje šialenú avantgardnú zmes frenetickej akcie, popkultúrnych narážok a absolútne zbesilých dejových zvratov. Škoda, že po nástupe cirkusu to dostane pomerne priamočiary príbeh, lebo pasáž v MonteCarle je úplná zverina. ()

Madsbender

Jednoznačne najlepší diel série, ktorý možno nepriniesol žiadne novátorstvo ani inteligentný dej, no svojou brilantnou výtvarnou stránkou, hitovým soundtrackom, humorom na úrovni a cirkusu si ma táto hlúposť totálne podrobila. Ďalší dôkaz toho, že film nemusí byť hyper inteligentný, aby sme sa uňho mohli dobre baviť. ()

Pilda17

Madagaskar 3 je bezesporu nejlepší díl, který má v sobě spoustu povedených nápadů. Když se rozjelo představení s cirkusem, tak mi lezl mráz po zádech. Vizuálně krásná podívaná, která si zaslouží pochvalu.. 8/10 = 88% ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Bacha na zlé holky!

Bacha na zlé holky!

16.01.2011

Lena Headey (foto), Frances McDormand a Charlize Theron si ve svých následujících filmech zahrají hlavní záporačky. První z nich se připojila k obsazení akční sci-fi Dredd, kterou v Jižní Africe… (více)