Ted a spol. (TV seriál)

Better Off Ted

Ted a spol.

Komedie

USA, 2009–2010, 9 h 4 min (Minutáž: 20–21 min)

Tvůrci:

Victor Fresco

Jay Harrington, Portia de Rossi, Andrea Anders, Jonathan Slavin, Malcolm Barrett, Isabella Acres, Rizwan Manji, Maz Jobrani, Geoff Pierson, Virginia Williams, Colin Baiocchi, Brandon Molale, Adam Devine, Mark Deklin, Chelsey Crisp, Graham Norris, Kyle Bornheimer, Leanne Wilson, Jennifer Landa, Rachelle Lefevre, Vivian Bang, Benjamin King, Glenn Taranto, Wilmer Calderon, Jeff Doucette, Jennifer Irwin, Brady Matthews, Omi Vaidya, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Jonathan T. Floyd, Rocky McMurray, Janet Varney, Jordan Murphy, Chris Parnell, Donald Li, Julian Bailey, Gary Rubenstein, Bill Parks, Jim Lau, Ernie Grunwald, Jonna Kae Volz, Terry Rhoads, Richard Fancy, Kristoffer Polaha, T.C. De Witt, Patricia Belcher, Merrin Dungey, Richard Riehle, Jesse Heiman, Godfrey Ho, Tom Hughes, Jordan Murphy, Kevin Chamberlin, Taye Diggs, Christopher Hoffmann, Khandi Alexander, Mike Siegel, Zaid Farid, Brad Raider, Stefanie von Pfetten, Eddie McClintock, Rick Hoffman, Dakin Matthews, Adam Harrington, Samy Camara, Rachelle Wood, Warren Sweeney, Jerry Kernion, Joy Osmanski

Proč jsou nám odpírány skutečně kvalitní seriály, a jsme ze strany našich televizních stanic zásobováni podobnými produkty jako je tento, to je mi Teda záhadou hodnou kreativního intelektu někdejšího Ředitele doktora Železného nebo současného Ředitele Zeměkoule, profesora Klause. V čem je problém? V tom, že Teda nemůžete mít rádi. To Dextera nebo House taky ne, ale ti jsou originální, a jejich postavám můžete věřit, že "to s vámi myslí upřímně". Ted nikoliv, a jeho banda se do praktik korporátního zmrdismu strefuje jen tak naoko, asi jako když se v TRONovi pár minut vedou řeči o tom, jak jsou ty velké softwarové společnosti VV (vyčůrané a vydřidušské). Ted a spol. představují ryzí průměr mezi komediálními seriály, a jako takový není nijak zvlášť vtipný ani originální. Z lidských úchylek si dělá daleko lépe srandu David E. Kelley, což mě přivádí k myšlence, že ačkoliv je Portia de Rossi stále hodna pomazlení, její za každou cenu cynická a chladná ředitelka je nesnesitelná právě tak jak tomu není u Gregoryho House. Dva tři díly zkrátka stačí, a jak tu kdosi poznamenal, "Lennyho" (jeden z dvojice vědců v úlohách podobných Lennymu a Carlovi ze Simpsonů) ječení není vtipné už ani podruhé. Diváci se se mnou sice v mém příkrém odsudku neshodli, ale nakonec se dvě série - a to ještě podle moderního vzoru jen třináctidílné - ukázaly jako maximum, co se dalo z téhle hroudy vytěžit. Pokud bych se nechal opít tím atakem na amorálnost byznysu, byl bych ochoten jít na 60%. Tak dejme tomu...(1.8.2011)

Tento seriál hodnotím se 4 hvědičkami asi tak 85%. Asi původně nejvýraznější postavou měl být Ted, ale myslím si, že největší hvězdou tohoto seriálu je Portia de Rosi, která ztvárnila skvěle roli Veroniky. V mnoha aspektech mi tento seriál připomínal o něco lepší seriál 30 rock, i když si také zachovává vysokou úroveň. Veronika je docela podobná postavě Jack Donaghy z 30 rock. Seriál si bere na mušku kariérismus a politiku gigantických firem, která je zesměšňována pomocí sarkasmu a velké nadsázky. Jak už jsem zmínila, Veronika je jedna z nejvýraznějších postav, Portia ztvárňuje silnou nezávislou a úspěšnou ženu s ostrými lokty. V závěsu je dvojice podivných vědců a milostný taneček mezi Tedem a Lindou. Linda ztvárněná herečkou Andrea Anders (známa ze seriálu Joey), představuje pravý opak Veroniky - outsider korporátní politiky. A chudák Ted mezi nimi bruslí. Některé díly jsou o něco slabší, ale tento seriál pobaví sarkastickým a břitkým humorem na soudobou kulturu velkých firem.(20.4.2014)

Fascinující.......Ti kteří tento PRODUKT prostě (ne)sežvejkali, budou věčně brblat, že je tam málo tohohle a támtoho zase víc než dost a že výrobce zapomněl na ono.....Tak to prostě je. Čím víc mumláte a vzdorujete, tím víc a dřív Vás to semele a donutí si PRODUKT aplikovat znova a opakovaně....čím víc ho konzumujete tím víc brbláte...a kušníte.......a stáváte se otravou a vyžíračem energie všech okolo Vás. Tato pitoresktně šablonovitá taškařice, je skvěle fungující příklad nefunkční logiky ve funkcionalistice konzumní doby postfašistické.......a navíc nebývale absurdní humor s absolutním anti hrdinou v podání J. Harringtona(dabing v podání J. Ženského je vážně na pobodání verzatilkou v oblasti třísel) vykouzlí úsměv nejen na tváři, ale i naduši. Na mou duši. Vážně zábava.(29.4.2012)

Zbytecne podkopane od nekterych mistnich odborniku, kteri hodnoti po prvni epizode (zminovane jeceni uz ve druhe epizode ani v dalsich neni...) tak jako sorry, ale to je jak hodnotit hudebni album po prvnim songu nebo film po uvodni pulhodine. Klasicky nesvar serialu na csfd. Kazdopadne, za me zaslouzenych 70%. Ma to spad, vtipne to je, postavy prijemne ujete (misty mi to pripominalo scrubs, ale to jsem spis jen ja).Dobre napsane absurdni postavy a dobry casting. Ted i Harrington tady davaji smysl, neni to hlavni postava, ale spise vypravec a stoji mezi dvema svety a je proste tim normalnim prvkem, moc nechapu je ho kritiku tady a postavy samotne. Dostal jsem se k tomu o dost pozdeji a ted me trosku zpetne mrzi, ze si to nevyslouzilo vic serii. Dobre zvladnuta oddechovka(21.7.2015)

Příjemný seriálek o takové netradiční firmě s ještě netradičnějšími zaměstnanci v čele.Hlavní hrdina Ted je sympaták a taky trochu chudák, protože mít takovou šéfku jako je Veronica ve skvělém podání Portie de Rossi, která si krade každou scénu pro sebe.Příjemné cynické hlášky,ulítle zápletky ale hlavně trochu jiný pohled na věci kolem nás.(30.4.2011)