Ted a spol. (TV seriál)

Better Off Ted

Ted a spol.

Komedie

USA, 2009–2010, 9 h 4 min (Minutáž: 20–21 min)

Tvůrci:

Victor Fresco

Jay Harrington, Portia de Rossi, Andrea Anders, Jonathan Slavin, Malcolm Barrett, Isabella Acres, Rizwan Manji, Maz Jobrani, Geoff Pierson, Virginia Williams, Colin Baiocchi, Brandon Molale, Adam Devine, Mark Deklin, Chelsey Crisp, Graham Norris, Kyle Bornheimer, Leanne Wilson, Jennifer Landa, Rachelle Lefevre, Vivian Bang, Benjamin King, Glenn Taranto, Wilmer Calderon, Jeff Doucette, Jennifer Irwin, Brady Matthews, Omi Vaidya, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Jonathan T. Floyd, Rocky McMurray, Janet Varney, Jordan Murphy, Chris Parnell, Donald Li, Julian Bailey, Gary Rubenstein, Bill Parks, Jim Lau, Ernie Grunwald, Jonna Kae Volz, Terry Rhoads, Richard Fancy, Kristoffer Polaha, T.C. De Witt, Patricia Belcher, Merrin Dungey, Richard Riehle, Jesse Heiman, Godfrey Ho, Tom Hughes, Jordan Murphy, Kevin Chamberlin, Taye Diggs, Christopher Hoffmann, Khandi Alexander, Mike Siegel, Zaid Farid, Brad Raider, Stefanie von Pfetten, Eddie McClintock, Rick Hoffman, Dakin Matthews, Adam Harrington, Samy Camara

Po konci první řady pro mě jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl během téhle sezony. Humor mi naprosto seděl, postava Veronicy je naprosto skvělá (a řekla "frak") no už se těším na další řadu (nejlépe se stejným počtem epizod), pokud bude. Edit: Jsem si myslel, že první řada skončila sedmou epizodou, proto jsem byl docela překvapenej, když jsem narazil na další epizody. Přesto seriál rozhodně neubral na humoru a je to rozhodně koukatelný a te´d oficiálně tedy můžu prohlásit, že se těším na druhou řadu. Nejlepší epizoda: 1x12 - Jabberwocky(12.5.2009)

Vydařený seriál, který si nebere servítky vůči chování nadnárodních korporací. Ukazuje nám, jakou hodnotu v nich má zaměstnanec a jaké atributy by měla mít správná šéfka. Samozřejmě všechno ve zdravé nadsázce se sarkastickými poznámkami, které mě osobně sedí. Všechny postavy jsou velmi trefně obsazené a sympatické. Skvěle svou "chladnou" a odměřenou roli Veronicy ztvárňuje Portia de Rossi. Satiru mám rád a tenhle seriál je jí plný, takže jsem se u něj vždy pěkně bavil. Škoda, že končí druhou řadou. Veridian Dynamics - každý den vyrobí něco, co vám usnadní život.... většinou!(20.7.2011)

Milý úsměvný seriál o jedné bláznivé firmě. Jen tři hvězdy? Pročpak? Hlavní postava (Ted) je dost nevýrazná a taky nepříliš vtipná, jeho nevyřčené milostné city s kolegyní (Andrea Anders) vůbec netáhnou (nicméně ona sama jako postava vtipná je), a komická dvojka vědců á la Lenny & Carl (Lem a Phil) se strašně rychle okouká (hlavně to ječení už není vtipné ani napodruhé, natož napodesáté). Hlavní hvězdou je tedy Tedova šéfka Veronica (brilantní Portia de Rossi), která si standartně vychutnává roli dokonale ledové krásky sršící vtipem.(2.5.2009)

Proč jsou nám odpírány skutečně kvalitní seriály, a jsme ze strany našich televizních stanic zásobováni podobnými produkty jako je tento, to je mi Teda záhadou hodnou kreativního intelektu někdejšího Ředitele doktora Železného nebo současného Ředitele Zeměkoule, profesora Klause. V čem je problém? V tom, že Teda nemůžete mít rádi. To Dextera nebo House taky ne, ale ti jsou originální, a jejich postavám můžete věřit, že "to s vámi myslí upřímně". Ted nikoliv, a jeho banda se do praktik korporátního zmrdismu strefuje jen tak naoko, asi jako když se v TRONovi pár minut vedou řeči o tom, jak jsou ty velké softwarové společnosti VV (vyčůrané a vydřidušské). Ted a spol. představují ryzí průměr mezi komediálními seriály, a jako takový není nijak zvlášť vtipný ani originální. Z lidských úchylek si dělá daleko lépe srandu David E. Kelley, což mě přivádí k myšlence, že ačkoliv je Portia de Rossi stále hodna pomazlení, její za každou cenu cynická a chladná ředitelka je nesnesitelná právě tak jak tomu není u Gregoryho House. Dva tři díly zkrátka stačí, a jak tu kdosi poznamenal, "Lennyho" (jeden z dvojice vědců v úlohách podobných Lennymu a Carlovi ze Simpsonů) ječení není vtipné už ani podruhé. Diváci se se mnou sice v mém příkrém odsudku neshodli, ale nakonec se dvě série - a to ještě podle moderního vzoru jen třináctidílné - ukázaly jako maximum, co se dalo z téhle hroudy vytěžit. Pokud bych se nechal opít tím atakem na amorálnost byznysu, byl bych ochoten jít na 60%. Tak dejme tomu...(1.8.2011)

Seriál, ktorý si dal za úkol parodovať fungovanie nadnárodných spoločností. Tiež nezabúda na vzťahy nadriadený, podriadený. Ako to už býva, jedna postava vyčnieva. Tu je to jednoznačne šéfka Veronica. No a čo Ted? Tak ten plní funkciu akéhosi diváckeho sprievodcu. Je najmenej výrazný, ale zároveň by to bez neho nefungovalo. Teda taká významne nevýznamná kancelárska krysa.(13.4.2011)