V akční komedii s názvem 21 Jump Street se policisté Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) připojí k tajné jednotce Jump Street a využijí svůj mladistvý vzhled k tomu, aby v utajení pracovali na místní střední škole. Když vymění zbraně a odznaky za školní batohy, riskují své životy, aby vypátrali nebezpečný gang drogových dealerů. Zjišťují však, že střední škola se vůbec nezměnila od té doby, co ji před pár lety opustili – a především přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili. Oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že jsou nuceni znovu zažívat všechny strasti, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí. (Cinemax)

eraserhead666

Trošku tápu, proč ti Amíci točí své komedie tak dlouhé, když v nich nedokáží humor udržet v souvislé linii. Tohle má několik hodně zábavných scéna a situací (asi nejvíce mě rozsekal naprosto nečekaně drsný přímý odkaz na původní seriál někde chvíli před koncem). Taky ale zjišťuji, že mi současný americký smysl pro humor začíná trochu unikat, vydává se směrem, který mi přijde trochu křečovitý, založený spíše na trapnosti než vtipu, poslední dobou mi toho přijde v těch filmech zbytečně moc. Ice Cube je strašný (ostatně jak skoro v každé své filmové roli) a kontrast mezi současnými studenty a "přestárlými nováčky" mi přišel zbytečně moc okatě vyhnán ad absurdum (ale možná to je, pravda, v júesej jinak). Tohle by mě asi původně zřejmě minulo, ale mám docela rád Jonaha Hilla. Nezklamal mě, i když mi zpočátku trochu vadilo, že zhubl. ne, že bych mu to nepřál, ale jeho prostorová výraznost mi k jeho komičnosti více seděla. ()

claudel

Patřím ke generaci, která vyrostla na devadesátkových seriálech, klipech, pořadech a filmech. Jump street 21 byl jedním z mých oblíbených seriálů, díky němu jsem také možná poprvé registroval "nějakého" Johnnyho Deppa. Nepřekvapuje mě, že v období, kdy se recykluje naprosto jakákoli úspěšná filmová nebo seriálová látka, sáhli tvůrci zrovna po partičce policajtů, kteří se infiltrovávají do škol a bojují proti zločineckým praktikám na školní půdě. Překvapením pro mě bylo omezení se pouze na nesourodé duo v podání Tatuma a Hilla. Byl to ale výborný tah, protože těmhle dvěma to spolu nesmírně sedí a sázka na jejich odlišnosti vychází, neboť se z toho dá hodně vytěžit v humorných situacích i dialozích. Jejich drogové fáze, počáteční honba na kolech a následná v autech z autoškoly patří k tomu nejvtipnějšímu z celého filmu. Vychází z toho tedy akční komedie, která je hodně nekorektní, místy dost ujetá, ale nabízí oddechovou a ztřeštěnou zábavu v nejlepším slova smyslu. A Ice Cube se konečně vymanil ze svých sračkoidních akčních výkonů, taková role mu padne přesně jako prdel na hrnec. ()

ARI50

Jak říkám furt některý herec je stvořený pro akční scény jiný se hodí právě jsem a to je Chaning jak dělaný a Johan ještě tet z něho nemůžu užasna komedie o policajtech co by snad neprošly ani u výběrového řízeni u ochranky na tohle bych koukal Každý den. ()

Bauer

Seriál 21 Jump Street kolem mě vždy proplul bez nějakého většího povšimnutí, ale vím o něm a vím, o co v něm šlo. Vytvořit podle něj film byl vynikající nápad. Udělat takhle nadupadnou akční komedii s dobrými hlavními herci je prostě radost pohleďet. Příběh je normální. Policajti se někam infiltrují a seženou nějakou špínu na někoho. Zde je to ovšem lepší, protože se jedná o střední školu a ne nějaký motorkářský gang a tak dále. Některé scény jsou vážně k smíchu, že se člověk směje nahlas. Scény, které se snaží tvářit vážně, třeba hned úvodní na kole, tak to jsou scény, kdy se člověk směje i hodinu po skončení filmu. Hlášky jsou jedna báseň. Hlavně stylový Ice Cube, který si očividně svou roli užívá! Channing Tatum a Jonah Hill jsou skvělí. Do této dvojky bych nikdy neřekl, že jim to bude tak fungovat (a to nemusím moc Hilla). Po Školním srazu určitě druhá nejlepší komedie roku 2012! ()

becki_tu

Ačkoliv bych kvůli poslední scéně s ustřeleným přirozením dal filmu nejradši nižší hodnocení, nakonec dám smířlivější 4*. Důvod je prostý. Hill s Tatumem se vezou se na stejné vlně humoru, podíl Hilla na scénáři se pozitivně projevuje na kvalitě celého filmu a hlavně v současné době je potřeba ocenit opravdu zábavnou komedii, která ač není konceptuálně nijak originální, přináší prvky/scény, které originální jsou (začátek na kolech v parku, nevybuchující cisterny, drogové chování atd.). Po Diktátorovi a Prcičkách asi nejlepší komedie tohoto roku. ()

mm13

Ale hej, aj ja som párkrát vyprskol smiechom, nebudem sa tu teda pokrytecky rýpať v detailoch, ani to porovnávať s Hot Fuzz, ktorému, čo do hravosti a scenáristickej vynaliezavosti, 21 Jump Street konkurovať nemôže. Ale, hlavne vďaka ústrednej dvojke pošukov, som sa fakt celkom dobre pobavil. ()

Morholt

V první polovině jsem se fakt bavil. Infiltrace mezi studenstvo vyšla na jedničku a nevadil ani nehrající Tatum a až extrémě nesmělej Hill. Kolikrát jsem si říkal, jak by dopadl můj návrat na střední, abych došel k závěru, že bych byl taky nejspíš totální mimoň. Jenže v druhý půlce kadence gagů a hlášek ustala a nastoupila romantika, tupý kecy typu "Nechal bych se pro Tebe zastřelit." a nevyšel ani flashback s Deppem a DeLuisem. Přesto mě překvapuje, že tahle vcelku vydařená šaráda nešla v našich luzích a hájích do kin, protože v porovnání se sračkama, který se u nás promítaj je tohle skvost. 60% ()

Lucasion

No, zcela upřímně jsme čekal víc. Hledal jsem nějakou komedii, protože jsem se dlouho u filmu nezasmál. Nakonec mě to několikrát pobavilo, ale nic, co bych si nějak více zapamatoval. Dvojice Hill a Tatum mě baví a úvodní minutu jsou vtipné. Příběh o dvou policistech v utajení na střední škole je dobrý, ale čekal jsem, že si budou tvůrci dělat více srandy ze sebe samých. Vždy když vidím komedii v červených číslech, tak čekám, že se budu bavit a smát. U Jump Street jsem se docela bavil, ale rozhodně nesmál. Škoda, herecky je to totiž zajímavé. Dvojici herců sekunduje i Dave Franco. Člověk, když nic nečeká, tak se docela i pobaví. (60 %) ()

Handle

Je to tak mezi 3* a 4*, ale za snahu přijít trochu s něčím jiným dám 4*. Dost se mi líbí, že záměr filmu je opravdu pouze pobavit a vůbec, mám hodně rád tenhle styl humor, který je cítit parodií. Krom toho Tatum i Hill jsou fajn a i když jsem se možná nebavil celou dobu, jako celek je 21 Jump Street výborný. Škoda, že neznám původní seriál, věřím, že teprve pak bych tento film řádně docenil. Ale... za to zase může Glee! :) PS. Že to nešlo do kin je fakt na facku. ()

Genero

Byl jsem velmi skeptický, když přišla DEPPeše ze Svatého lesa, že by měla dvojice intelektuálně nesmělých aDEPPtů biřického řemesla, vzešlých snad z DEPPotu všech filmových retardů, opustit DEPPo svého DEPPartmentu a ze Skákací ulice 21 pohonit a klátit nevinné študáky ze střední a dokonce cíleně provádět DEPPistáž a následnou bezhlavou DEPPuraci  této líhně zla. Ač v zásadě nejsem DEPPkař, marně jsem bojoval s náhlou duševní DEPPrivací plynoucí z neustálého DEPPtání touto skličující novinou. DEPPilovaní gayové chtějí DEPPolimerovat seriál, k němuž jsem v mládí pociťoval přímo DEPPendenci, na ubohou taškařici! Taková DEPPreciace díla musí znamenat nutnou DEPPravaci a DEPPersonalizaci mých dětských hrdinů! Volal jsem po režisérově okamžité DEPPortaci a dokonce z toho přívalu zloby mé tělo podlehlo nečekané DEPPigmentaci. Nakonec to ale dobře dopadlo a mezi mnou a filmem došlo k jakési DEPPergelaci a při pohledu na tu malou blondýnku, použiji teď dětinsky rozverný výraz, i DEPPalatalizaci. Nakonec jsem tedy mohl směle své obavy DEPPonovat do DEPPozitáře, protože skvělá dementní zábava mi byla DEPPutátem od podceňovaných autorů. Když můžete svůj komentář takto poDEPPřít argumenty, lze se pod něj směle poDEPPsat. Jo a hraje tam třicet vteřin DEPP, tak holky ruce na géčka. ()

ScarPoul

Efektné zabitie času. 21 jump street som nikdy nepozeral a nikdy som s ním oboznámený nebol. Ale upútavky ma naladili na celkom príjemný akčný buddy film. Problém je v tom, že okrem určitej zámeny úloh sa vo filme nič podstatné nerieši. Hill si užíva popularitu a s Tatuma sa stáva geek. To všetko rozťahané do neúnosných 100 minút. Sú tam síce nejaké tie akčné scény, ale bez značnej nápaditosti. Alebo v lepšom prípade sú len žalostne nedotiahnuté. Jediným svetlým elementom je kupodivu Ice Cube v úlohe kapitána Dicksona a kórejský Ježíš. Inak sa jedná o skrz naskrz rutinnú záležitosť v ktorej bol potenciál, ale ktorý stál na veľmi zlých aj keď sympatických hercoch. Chémia medzi nimi je totiž nulová. A finále aj keď s Deppom len zabíja aj ten kúsok vkusu čo vo filme zostal. Aj keď sa musím priznať že scéna, kedy sa obidvaja predstavitelia nafetovali bola nehorázne vtipná. Videl som omnoho lepšie komédie na ktorých som sa omnoho viacej zasmial a ktoré boli podané viac sofistikovanejším spôsobom - Starsky a Hutch, Kiss kiss Bang bang. Tento film za nimi značne zaostáva. Druhá projekcia ale posúva film trochu inde. Stále súhlasím s tým čo som napísal, ale tentoraz som sa na tom dobre zabavil. Takže taký znesiteľný priemer. ()

RelaxMan

Film " Jump Street 21 " je pro mě největší překvapení roku 2012. Vůbec nic jsem od toho nečekal a dostal jsem příjemnou akční komedii u které jsem se skvěle bavil. Herci J. Hill a Ch. Tatum fungují jako dvojka velmi dobře. Co je, ale na celém filmu to nejlepší je příchod J. Deppa na scénu. To se prostě nedát popsat, to se musí vidět. Obvlášť diváci původního seriálu to hodně ocení. Co říci na závěr: Doufám, že bude i druhý díl, mají to totiž skvělé rozehrané. ()

maseer2

místy možná až zbytečně moc absurdní a ujeté a stopáž rozhodně mohla být o něco kratší.. celkově ale i přesto moc příjemná, nenáročná a svižná podívaná se skvěle sehranou ústřední dvojkou.. slabší 4* ()

BoPo

ÁDO, boli tam ťažké halušky a rozhodne aj ťažké hlášky. Tak zaparkujte ten svoj zadok na mieste pre invalidov, nahoďte výraz borca a vychutnajte si veľmi príjemné prekvapenie. Veď sa konečne dozviete, kde je ten mýtický bod G, že jedine na kole si zjednáte rešpekt a tiež zažijete množstvo realisticky vyzerajúcich výbuchov. Konečne paródia akčných filmov, ktorá robí z opakovaného vtipu vtip a nemá hluché miesta. ()

Gwaihir

Balancování na hraně mezi zábavným a trapným humorem není vůbec snadná disciplína, která sebou navíc nese mnohá úskalí, z nichž se zdaleka ne všechna v tomto případě podařilo překonat s lehkostí, jaká by danému tématu slušela. Jako zábavná jednohubka pro večerní uvolnění a protažení bránice to ale slouží více než dobře. 65 % ()

GeusX

Vydařená komedie s výbornými hláškami. Velmi milé překvapení. "Neotravujte korejskýho Ježíše. Nemá čas na vaše problémy. Má práci." "Ještě jednou praštíte malého černého gaye a já se nervově zhroutím" Komedie pro ty, co se umí odvázat. Lepší čtyři hvězdy. 85% (2x na DVD cz) ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (více)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)