Nočná mora sa vracia. Po vyčíňaní v hoteli Blackwell je telo Jacoba Goodnighta prevezené do mestskej márnice, kde sa tiež nachádza skupinka študentov medicíny. Nikto z nich, samozrejme, ešte netuší, aká hrôza na nich v tomto dome mŕtvych čaká. Pomätený psychopat Jacob vstáva z mŕtvych a boj o život sa môže začať. (FromHell)

Dellamorte

Glen prikývol na pretiahnutie celkom solídnej 1ky a takto jej zhybridoval bráchu. Tie úvodné preventívne prestrihy do "drinky sex" sračiek fungujú pre PG dorast kôli tržbám no neinovatívny Mr Goodnight by sa mal usadiť v garáži a googliť nápady. Konkurenciu má totiž nekonečnú a dúfam, že Sosky si to uvedomia ešte pred ďalším úderom. V režijnej práci ale majú moje požehnanie. ()

AlistairMir

Pan Temný dvojku netočil a místo něj se do toho daly dvě Soskovic ségry a z pana Dobrou Noc udělaly pana Dobrý Den jelikož brej den si z nás tento film opravdu dělá. Jednička byla super krvavá jízda s dokonalou šrotovací mašinou v roli killera...No Kane nám sice zůstal a s maskou a v zástěře vypadá i fakt psycho, ale co naplat když ho celou dobu ségry Soskovic drží zkrátka a dovolí mu houby. A postavy? Harrisová v cajku a Eklund jako vždy dobrej, jenže ten dostane prostoru hodně málo a zbytek nestál za moc snad až na toho mladýho patologa. Více než dvoumetrovej brácha Harrisové slibuje měření sil se sedm stop vysokým Kanem, ale to se taky zrovna nedočkáte. Krve málo, napětí trochu a jediný kdo to zachraňuje je Kane , jenže jak jsem už psal když mu ségry za celej film dovolej používat hlavně pracky (a že na pitevně je arzenál zbraní) tak je to fakt vopruz. Čekal jsem bombu dostal jsem průměr a hororová bída roku 2014 tak vystoupala na maximum...Zlo zůstalo opravdu neviditelné a já jdu zklamaně brečet do kouta. AKTUALIZACE - Tak jsem si to po více než roce pustil podruhé a bavilo mě to mnohem více než na poprvé. Nevím čím to je, možná stárnu každopádně musím nakonec uznat, že to je z roku 2014 jeden z těch lepších kousků. ()

Karamanlis

Musím uznať, že z práce Soska sisters je cítiť nesporné zanietenie pre hororový žáner a ich filmy nie sú márne. Máme tu nekompromisného psychopata, veľkého ako stodola, ponuré prostredie márnice, v ktorom si parta pripitých teenagerov dá so zabijakom neplánované rendezvous a zopár nevyhnutných drsných zabití. See No Evil 2 v zásade spĺňa všetky atribúty poctivej slasherovej zábavy a radím ho k tým lepším vyvražďovačkám z ostatných rokov. ()

Astaroth12

Kto videl Fritt vilt II a nepáčila sa mu nech tento film obíde míľovými krokmi,lebo dá sa povedať dosť veľká podobnosť,len nemocnica je zamenená za márnicu.Neskutočne nesympatické postavy a k tomu totálne nezmyselné a tupé scény.A Jacoba ešte urobili Gladiátorom,to už bola iná fraška.Za 2 lakačky po ktorých som sa skoro posral dávam 1*. Príbeh neoriginálny,spracovanie tupé,postavy primitívne, záporák trápny debilko, vraždy žiadny nový impulz som nepostrehol a mohol by som pokračovať ďalej ale vonkoncom sa mi nechce. ()

kingik

Všichni nakonec skončíme v márnici. Nezastavitelný zabiják a hora masa Jacob Goodnight vám popřeje "dobrou noc", než vás osobně a s definitivní platností do ní pošle. Jacob Goodnigt je zpět a v plné síle. Druhé pokračování bezprostředně navazuje na jedničku, kde jsme ho opustili v domnění, že zemřel. Co na tom, že fakticky mezi jedničkou a dvojkou uplynulo ceých 9 let. Hotel plný omladiny střídají chladné zdi márnice, což je přece jen o něco působivější a hlavně hororovější prostředí. V něm slaví sympatická Danielle Harris narozeniny se svými přáteli. Do toho přivezou zdánlivě mrtvé zabijákovo tělo. Úvodní "ukecanější" expozice nezabere víc, než je nezbytně nutné. Pak se film rozběhne, nabere dynamické tempo a Jacob jde vykonávat práci, která mu jde nejlépe od ruky. Není to totiž žádný mluvka. Vraždění se nezastaví až do konce. A to je všechno. Větší myšlenkovou složitost snad od toho nikdo neočekával. Přece jen však ještě film má své rezervy, co do potenciálu hlavní postavy zabijáka ztvárněné neskutečným wrestlerem Kanem. V márnici se nabízela celá řada vražedných nástrojů, ale nějakou velkou pestrost v jejich využití neočekávejte. Uvítal bych větší využití řetězů, které byly použity jenom jednou, i když kdo ví, kde se v márnici tak najednou vzaly. Stejně tak je diskutabilní i výskyt masky, kterou si na svůj "pochroumaný" obličej nasadil, konkrétně kvůli chybějícímu oku, o které přišel v závěru jedničky. Dále by nebylo od věci, kdyby se vraždění rovnoměrně rozvrstvilo po celém filmu. V závěrečné třetině filmu dojdou oběti a na "skladě" zůstanou jen dvě, čímž se snížil "bodycount", který je pro slasher důležitý. Jednotlivá zabití mají rozdílnou úroven. Některá vypadají dobře, ale, jak už jsem psal výše, neškodila by větší pestrost, kvůli hrozícímu splynutí v jeden neodlišitelný krvavý celek. Neznamená to, že by zabití byla fádní. To rozhodně ne. Jen nejsou zdaleka tak brutální, jak by jeden očekával. Oproti jedničce se tady nevyskytuje Jacobova povýšenecká, autoritativní matka, která je po smrti, z níž se, na rozdíl od svého povedeného synáčka, už definitivně neprobere. Ubylo tím pádem retrospektivních výjevů v psychedelického ražení, které byly v jedničce rušivé. Nové herecké složení čítá známá jména. Netřeba hororovým divákům představovat Danielle Harris, která je s blížící se čtyřicítkou sexy, a to byly doby, kdy mně nebyla zrovna po chuti. Stejně tak hororisté ocení účast Katharine Isabelle. Co možná potěší už méně, je fakt, že dost přehrávala, což u ní nebývá zvykem. Za zmínku stojí ještě Michael Eklund, který zde hraje ochrnutého vozíčkáře. Zbylé herecké osazenstvo je adekvátní k danému celku. Pro některé diváky může být příjemným objevem vnadná Chelan Simmons. S novým obsazením přišel i nový tvůrčí tým. Převážně pornorežisér Gregory Dark dal potencionálně rozvíjející se sérii vale a práci po něm převzala dvojice Jen & Sylvia Soska, jež mají s hororovým žánrem nemalé zkušenosti a specializují se na něj. Dark byl trochu více "dvdýčkový" a o něco citlivěji uměl s postavou Jacoba pracovat. Duo Sosek je o poznání "kinovější"a z Jacoba dělá ultimativní, nezničitelnou mašinu na zabíjení, jež se trochu přehnaně s rychlostí blesku přesunuje z místa na místo a zjevuje se ve chvílích, kdy to z hlediska prostoru a času, není možné. Tahle přehnanost však k tomu patří. Fim nasadí dynamické tempo, které mu vydrží až do konce. Zabíjí se, utíká se, zabíjí se, utíká se, a to až do konce. Jak jednoduché. A co by taky ne, když je Jacob Goodnight takový primitiv. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

• Celý film byl natočen za 15 dní. (Polgedney)
  • Sestry Soskovy si udělaly malé cameo, při úvodních titulcích na začátku filmu jsou vidět dvě mrtvoly, to jsou právě Jen a Sylvia. (Polgedney)