Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

robbiee

[imdb: 7.2/10] | me: Pozitívne stránky, ktorých je väčšina, sú zvládnuté s ľahkosťou, ale film sa nedokázal vyvarovať žánrovému klišé, čo samozrejme uberá na celkovej kvalite. Téma, prostredie, obsadenie, zvraty... - to všetko sú plusy, ktoré udržujú napätie a pozornosť ale potreba nelogických "akčných" scén sa mohla radšej stiahnuť do pozadia. Film má čo ponúknuť a v 80% to aj robí, ale miestami nám ukazuje svoju gýčovú tvár, ktorá celý nádych trošku brzdí. Celkovo je to však dobrý thriller. [3 a pol *] They had me convinced that I was crazy. But when they came to take me I knew. ()

Mertax

Pro nás - fanoušky Liama a berlínských památek 4* bez váhání. Skvělý nečekaný zvrat, kino se určitě vyplatí, byť na velkém plátně si Neesonův frňák užijete až trochu moc. :) ()

TeeAge

|| Scenár: Oliver Butcher, Stephen Cornwell / Out of My Head by Didier van Cauwelaert | Hudba: John Ottman, Alexander Rudd | Produkcia: Joel Silver, Leonard Goldberg, Andrew Rona | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Dark Castle Entertainment, Studio Babelsberg | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 136,123,083 $ | Ocenenia: Spolu - 3 nominácie (EFAw, JupiterAw) || Berlínska chladnosť srší už z plagátu a sprevádza i celý samotný film. To výnimočné, na čo sme zvyknutý od filmov tochto typu s Liamom Neesnom, sa prejavuje len čiastočne. Nečakane rýchle nasadenie tempa do nevnímateľnej rýchlosti s pružným vývynom deja je kladným javom, naopak okúzlujúce bojové umenie sa objavuje až v samotnom závere, nevyužívajúc tak potenciál hlavného predstaviteľa. Dieane Kruger je ako i v Petersenovej TROY-i neuveriteľne očarujúca, ale nehrá vôbec druhé husle, ako by sa mohlo čakať. Problém je ako obvykle s kuskovytým, šému za šémou striedajúcim scenárom a jeho predvídateľnosťou (nehladiac na dejovú niť s tajnými agentmi Ganz-Langella, tá je naopak príjemným zvratom), a opakujem, tou Minas Morgulovskou zelelou chladnoťou skrze neho. Hodnotenie Unknown je v mojích očiach prísnejšie len na základe prítomnosti Neesona, od jeho projektov totiž očakávam dvojnásobne viac. Darmo, keĎ to už raz ukázali v TAKEN, musí to byť stále o laťku vyššie... ()

genetique

Myslím, že Neeson si už svojho posledného akčného hrdinu zahral, ale aj tak som neskrýval sklamanie, že sa tvorcovia neprichýlili ešte trošku mu nechať zaspomínať na rolu Bryana Millsa v Taken. Herecky bol však perfektný, naozaj tlieskam po tom všetkom čo sa mu stalo v osobnom živote. Jaume Collet-Serra má ako režisér veľmi solídne našliapnutú kariéru a mám taký pocit, že vo svojom prístupe k filmom má navrch a vo vzťahu k producentom a štúdiám si vie presadiť svoje. Takže na ďalší počin sa určite teším. Aj v tomto snímku totiž nemuselo klapnúť veľa vecí. Scenár bol tak pohyblivý, že stačilo malé zaváhanie aby spľasol ako bublina. Nie vždy sa nechám nachytať zápletkou a záverečným zvratom, ale tu sa to tvorcom podarilo naozaj lišiacky. Trošku viac akcie a svižnosti na začiatku, napínavejší záver a neváhal by som ani s piatou hviezdou. 85%. ()

Hakha

Jeden z mála filmů, ke kterému byl přiložil štítek s nápisem „závěr = velký průser"... slibně rozjetý thriller, který závěrem nejen ztrácí tempo a stojí na místě, ale porušuje všechna žánrová pravidla a prezentuje se nelogickými zvraty, které do zbytku filmu nezapadají (menší plus, že se tvůrci oné díry ve scénáři snaží zamaskovat co to jen jde). Bohužel se druhý Taken nekonal, mé hodnocení 2,5 hvězdičky… ()

Ainy

Ze startu jsem byla krapet zklamaná, protože mi to silně připomnělo filmy Síť se Sandrou Bullock a Bournův mýtus. Už jsem si říkala, že ten námět jednoduše zase lacině obšlehli. Bylo fajn, že ne tak úplně ... Opět zápletka, kterou jsem nečekala přestože jsem si myslela, že ji začínám chápat, dovedla jsem se pouze ke svému omylu a byla jsem překvapena rozuzlením. Akorát bych z hlavičky vymazala slova "thriller a mysteriózní" a nechala bych tam jen "akční drama". S mysteriózním thrillerem to nemá nic společného. Fajn film jinak. ()

Botič

Špína Berlína! I když nejste paranoidní, neznamená to, že po vás nejdou. Kdo bude na řadě příště? Eeny, meeny, miny, moe…Měl ženu! Měl kariéru! Měl doklady! Teď nemá nic! ()

3DD!3

Liam "bourák" Neeson zase mlátí lidi. Sice už ne tak efektně jako v DEVADESÁTIŠESTI HODINÁCH, ale pořád velmi velmi zábavně. Hlavním problémem NEZNÁMÉHO je dost zvláštní scénář, který chtěl překvapovat tak moc, až jsem v závěru skřípal zuby jak vycucané z prstu to bylo. Ale bavilo mě to. Na Diane Kruger a January Jones se hezky kouká, Neeson je v těchhle rolích jako doma a Bruno Ganz si mě dokázal získat už otevřením dveří. Honičky jinak pěkné, akce přehledná a příběh... ehm neotřelý. Slušná žánrovka. ()

Le_Chuck

Keď nie logika, tak aspoň spád. Ideálne heslo dňa. V konečnom dôsledku ostávam s pocitom, že ma po dlhej dobe bavila podstivá a chytrá kriminálka. 85% ()

hellstruck

Unknown je vcelku typický akční film se silničními honičkami a tajnými agenty. Podobný námět už tu, myslím, několikrát byl. Bohužel by se tu našlo pár mezer v příběhu a navíc mi do svojí role Diane Kruger vůbec nesedla (a taky ji nemám dvakrát v lásce). Neeson dokázal, že do starého železa ještě nepatí. Dala bych tři hvězdičky, ale protože je to jediný akční film, který se mi za dlouhou dobu líbil, tak přimhouřím oko:-) ()

NinadeL

Ideální film pro návrat z Berlína. Zatímco skutečný Berlín je město, které člověku vyrazí dech, v tomto filmu slouží především okolí Braniborské brány jako osa celého příběhu. A to, že je to celé postavené na herecké jistotě Liama Neesona samozřejmě není na škodu. Plus nikdy nepohrdnu Sebastianem Kochem. ()

Kaka

Závěrečné dějové rozuzlení velmi zajímavé a vůbec ne do očí bijící. Akce je sice málo, ale když už je, tak šťávu má a vlastně celé je to takové lehce "bournovské" včetně výtečně využitého zimního a notně mrazivého Berlína plného šedivých uliček, špíny, bezdomovců, kontrovaných luxusními hotely, automobily a šejky z Arábie. Vše kolem mysteriózní skupiny lidí je chladné, syrové a bez kompromisů, naopak Liam Neeson je velmi civilní a uvěřitelný (standart). Tvůrci vsadili na osvědčenou šablonu z posledních let a výsledek vyloženě nepokazili. Vznikla tak zručně natočená a zahraná story. Bruno Ganz monumentální. ()

Spiker01

Unknown je sice jeden z těch obyčejných thrillerů, které si za pár měsíců nikdo nepamatuje, avšak jako jednorázový zážitek tenhle akční epos v podání čím dál více oblíbenějšího Liama Neesona působí tento film celkem na pohodu. Je to poměrně solidně natočené, akční a hodně to připomíná Uprchlíka, toť vše...70% ()

akisha

Hlavní chybou filmu je, že je tak neuvěřitelně směšný. Není směšný jen do okamžiku nehody (prvních 5 minut). Časem se tak moc začaly vršit wtf momenty, že ke konci už jsme se s bráchou smíchu nebránili. Velice vtipně vyzní například souzvuk obou Martinů, když se snaží přesvědčit doktora, kdo je ten pravý, dále supertajná šifra, kterou používal už Rikitan, extrémně akční taxikářka, co by trumfla i Kurýra 2 a tenhle výčet není zdaleka úplnej. Následují !!!SPOILERY!!! A taky se to možná zdá divný, ale Neeson NIKOHO NEZABIJE do posledních pěti minut. Naopak schytává furt nakládačku a musí ho neustále zachraňovat taxikářka, která většinou Neesona najde asi podle čuchu a v pravej čas zachrání. Taky se tam vlastně hodně dlouho vůbec nic zajímavýho neděje. Pak se konečně objeví Langella a nějaká sekce 15, do pěti minut Langella exploduje a zjistí se, že za vším je kukuřice. Neeson konvertuje bez sebemenšího rozkolu osobnosti a dá se na stranu dobra, aby v konečným důsledku namlátil tak akorát nějakýmu troubovi v obleku, co taky vůbec nic zajímavýho neudělal, a pak odešel s dívkou snů na Havaj (nebo tam někam) opět bez sebemenšího postihu za předchozí teroristickou činnost, nýbrž s duší čistou jako kvítek liliový. No, smíchy jsme se málem potrhali. Přeju všem, aby si ten film užili stejně tak dobře. ()

Falko

Skvely thriller, len ho netreba porovnavat s 96 HODIN (2008) len preto, ze tu hra Liam Neeson. Film je viac dialogovy, za to ale napinavy a necha nedockaveho divaka premyslat, ze co sa to vlastne deje, kto hra aku hru a aky to ma vsetko zmysel. Cely film nemalo zmysel takmer nic, az ku koncu sa konecne vsetko vysvetlilo, aj tie male nezmyselne situacie, ktorym som nechapal. Jasne, ze nejaka akcia sa tu objavi, pretoze su tu aj zabijaci, ktori nahanaju Liama Neesona a preto sa nevyhneme jednej celkom slusnej nahanacke, akurat ze v realite by to v Berline dopadlo omnoho tragickejsie. Kto ma rad thrillery, nemal by si nechat ujst tento film. _________ (Videl v kine 22.03.2011) ()

psy.cho

Film mal našliapnuté na vynikajúci thriller hlavne v prvej štvrtine. Postupom času začal film nudiť a nevyťažil z dobrého námetu až tak veľa. Nezachránil to ani dobre hrajúci Liam Neeson. ()

viperblade

Překvapení. Dalo by se říct, že vše, co uvidíte v tomto filmu, bylo už někde použito (viz nová funkce "Podobné filmy") ale přesto to nějakým způsobem funguje. Liam Neeson se do těchto rolí (chlap, který bojuje proti všemu a všem, aby získal, co chce) hodí a není problém mu i fandit, Diane Kruger a January Jones jsou překrásné ženy a potěšilo mě, že po hodně dlouhé době vidím ve filmu Bruno Ganze. Prostě a jednoduše, pokud nevěříte, že lze vytvořit (nadprůměrný) film z něčeho, co jsme již několikrát viděli, tak mrkněte na Unknown a uvěříte. 80 %. ()

castor

Režie víc dbá o atmosféru než o akční scény, kterých není moc a rozhodně nestrhnou. Bohužel ani ta automobilová honička. Chladný Berlín ale dokáže dělat divy, stejně jako velmi dobře rozehraná první zhruba půlhodinka. Na nich se dá lehce vypozorovat, že Jaume Collet-Serra, jakmile dostane kvalitní scénář, rozhodně zazáří. Jenže právě scénář mu tentokráte podkopává nohy. Tyhle chladné německé lokace jsou totiž bez telefonního signálu, bez policie, s nadmíru chápavými lidmi v nemocnici, podivnými kroky některých postav, neuvěřitelně ochotnými taxikářkami, neschopnými zabijáky atp. Druhá polovina alespoň pro mě hodně rozpačitá, vedení herců Liam Neeson, Diane Kruger a Bruno Ganz ale po celou stopáž velmi dobré!! January Jones víckrát prosím ne.. 60% ()

Don Jebal

Rozpočet: 30 000 000 $ Otvárací Víkend: 21 856 389 $ (v 3 043 Kinách) Tržby USA: 63 686 397 $ Tržby Celosvetovo: 130 786 397 $ ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)