Odsouzené

(seriál)
  • Slovensko Odsúdené
Slovensko / Česko, (2009–2010), 73 h 57 min (Minutáž: 46–66 min)

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Marek Ťapák, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Hana Gregorová, Judita Hansman, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Anna Javorková (více)

Série(3) / Epizody(86)

Zuzana Mauréry se musí naučit žít ve světě, kde platí jiná pravidla. Každý tu žije na vlastní pěst, přátelství se nenosí, respekt je třeba si tvrdě vydobýt...

Do ženské věznice přichází nová odsouzená, Eva. Jejíma očima prožíváme děj celého seriálu, poznáváme postavy, vztahy mezi vězenkyněmi, vedením věznice, bachařkami a dalšími zaměstnanci věznice. Eva je odsouzená za dopravní nehodu, způsobenou v opilosti. Málem při ní zahynul i její dvanáctiletý syn Filip. Manžel Roman se od ní odvrátil, jen její rodiče stojí při ní a snaží se obnovit proces. Roman nedovolí, aby Eva měla jakékoliv informace o zdravotním stavu syna. Jejich společnou firmu chce převést zcela na sebe. Co se vlastně odehrálo před tou nešťastnou dopravní nehodou? Eva se musí naučit žít a přežít v úplně jiném světě, než ve kterém dosud žila. Zde platí jiná pravidla, každý tu žije na vlastní pěst. Přátelství se tu nenosí. Respekt je třeba si tvrdě vydobýt. Šance, že člověka tohle peklo nezlomí, je mizivá. Každý chybný krok může být tím posledním. Eva se musí přizpůsobit, ale zároveň si chce zachovat svoji důstojnost. Dokáže to? A za jakou cenu? Dokáže srdcem poznat, která strana je ta správná, co je přátelství a co je past? Vězení je místem, kde má trest mnoho podob. (oficiální text distributora)

HateBreeder

Zatim po dvou dilech mile prekvapeni. Jasne, nemuzeme cekat zazraky, nicmene.... vsak vime. ) ty slovenske herecky ani neznam. Podzamska je sexy, rad bych k ni do cely nekdy... Dzuríková je vtipna a ma me sympatie, Mauréry vypada jako charakterni herecka... /doporucuju ji odstehovat se z techto zemi pryc .) jinak o svuj talent prijde. Na tohle se da aspon koukat... tedy neco, co u predchazejici rady ceskych serialu nebylo mozne. ()

casioa.... odpad!

SK/CZ scéna od čiasť uvedomenia (či skôr myslenia) si, že aj naše TV (NE)vedia točiť seriály, pochopila, že nám tu chýbal "náš seriál z väzenského prostredia". A tak, sa našla TV---ako inak, HNOJ, ktorá tento strašný nedostatok, ktorý sme my-ľudia nevykrývali-odstránila. A my jej za to zamozrejme FAKUJEME! "Skvelé" herecké výkony všetkých zúčastnených, všetci do posledného "brilantne" nahláškovaní, "dych berúca" atmosféra, "nepredvídateľný" dej, twist doslova v každej časti, interiéry a exteriery známe zo všetkých ostatných sk/cz superseriálo-je to proste skvost. Fuck Off ()

Adrian

Nie vyborny, ale minimalne zaujimavy pocin na nase TV pomery. Vrcholom I. serie je pre mna 17. cast a potom zaverecna - 30. Niektore herecke vykony otrasne, niektore dobre az velmi dobre. Skoda tej roztahanosti a uz odsuhlasenych pokracovani, pretoze vyhodit vsetok prebytocny scenaristicky balast a zachovat udernost spominanych casti, bol by to vyborne aj na pomery mimo nasho kraja /krajov. ()

Mire odpad!

V záplave hovien a sračiek v slovenskej seriálovej tvorbe sa zrazu vynorili Odsúdené. Seriál ktorý má konečne nejaký neotrelý námet a ktorý je pútavo urobený a ešte k tomu aj riadne dramatický! Prvá séria bola výborná, pri druhej ešte viac pritvrdili a naozaj fajne to celé zamotali, ja som veľmi zvedavý ako sa to vlastne celé skončí... EDIT 2.11.2010: beží posledná séria a ja uberám jednu hviezdu... počiatočné nadšenie už dávno opadlo a čoraz viac mi začínajú liezť na nervy určité postavy (hlavne tá debilka Popy) a ich "vzdorovitosť" ktorou si chcú niečo dokazovať... neviem neviem EDIT 14.1.2011: tak a je tu odpad. Finále seriálu som ani nevidel a ani ma to nezaujíma. Spätne si uvedomujem s akou sračkou som to vlastne strácal rok čas. Definitívne dávam zbohom všetkým možným slovenským seriálom ktoré vyprodukujú naše televízie! ()

maxxxim odpad!

Chránená dielňa 2. To čo sú za dialógy, veď človek sa nestane krepý po prvom dni v cudzom prostredí. Tiež by nemuseli každý dialóg rozmieňať na drobné, aby človek nestratil niť, pretože sa im nepodarilo zachytiť intencie v kontexte. Tým sa stáva seriál dosť prízemnou záležitosťou. Tvorcovia minuli pri natáčaní 500 kg umeliny, PVC a kaučuku. Random pohyb po celách a chodbách, telefóny k dispozícii, free servery, cw, fw a iné skutočnosti sú samozrejmosťou. Cely zariadené tímom z "Jak se staví sen" a čistota prostredia pripomína pôrodnícke oddelenie. Hrajú tam takmer všetky veľké mená slovenskej filmovej školy (pomocnej), len jedna chýba a ja sa pýtam kde je Božidara Turzonovová. Celkový dojem z reality aká na vás dýchne, nebude hodný ani jednoho percenta. Mal som k dispozícii asi 3 minúty jedného dielu a musel som prepnúť, aby mi neublížilo na srdiečko a zároveň som mal tie tri nebohé minúty odnudené, teraz ste na rade vy. ()

• Keď detektív Halmovský (Martin Mňahončák) zatýka tajomného mafiána (Ján Peťko), ktorého meno v dovtedajšom priebehu seriálu nebolo nikdy spomenuté, povie mu pri tom: "Konečne sa stretávame, pán Mňahončák." (Fanda_Jary)
  • Seriálové väzenie má aj vlastnú knižnicu, v ktorej sú umiestnené skutočné knihy z antikvariátov. (R4D0)
  • Aj keď sa zdá, že scény sa nakrúcajú v reálnom väzení, pravda je iná. Špeciálne pre seriál "Odsúdené" dala TV JOJ postaviť ateliéry, ktoré majú sídlo na Bratislavskej Kolibe. (R4D0)