Odsouzené (TV seriál)

Odsúdené

Slovensko / Česko, 2009, 86x50 min

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Hana Gregorová, Hana Vagnerová, Pavel Kříž, Anna Javorková, Soňa Valentová, Judita Hansman, Marek Ťapák, Vica Kerekes, Barbala Deák, Peter Kočiš, Štefan Kožka, Pavel Višňovský, Heňa Kecerová, Ivan Romančík st., Jaroslav Mendel, Vladimír Černý, Dagmar Lakčevič, Braňo Deák, Jaroslav Mottl, Věra Křesadlová, Martin Mňahončák, Andrea Karnasová, Pavel Řezníček, Ivo Gogál, Jana Oľhová, Zuzana Konečná, Alena Štréblová, Dušan Cinkota, Ida Rapaičová, František Kovár, Dominika Kavaschová, Petra Palevičová, Martin Horňák, Jan Plouhar, Kamila Magálová, Ivan Martinka, Jevgenij Libezňuk, Branislav Matuščin, Pavel Vrabec, Ivana Stejskalová, Andrej Pachinger, Miroslav Babják, Kristína Turjanová, Alan Novotný, Pavel Majkus, Zuzana Kubovčíková - Šebová, Ján Dobrík, Ivan Letko, Gregor Hološka, Ingrid Hanzelová Slobodová, Dagmar Bruckmayerová, Zdeněk Zapletal, Peter Trník, Ivan Béla Vojtek, Lukáš Hoffmann, Radoslav Gažo, Peter Gecík, Ján Peťko, Roman Poláčik, Erik Peťovský, Pavol Škrha, Ladislav Morvay, Anton Živčic, Maroš Balážik, František Harnúšek, Viktoria Benková, Martin Žák, Roman Féder, Marián Andrísek, Dávid Hartl, Tomáš Kucman, Pavel Jankeje, Michal Spišák, Laura Kovalová, Tomáš Kostelník, Juraj Ulický, Milan Chalmovský, Andrej Anderko, Miroslav Beňuš, Lucia Jagerčíková, Petra Nesvačilová, Alexandra Palatinusová, Pavol Katrinec, Juraj Adamík, Števo Martinovič, Juraj Štubniak, Jozef Brestič, Marián Mitaš, Anton Karpát, Erik Petkovský, Simona Martiňáková

Svetlo v tmavom tuneli slovenskej produkcie :) Scenár nie je najhorší, aj spracovanie ujde, ale zato vynikajúce herecké výkony. Jediné veľké mínus je lacné a nie príliš presvedčivé prevedenie. Keby viac popracovali na výprave a scenári, bol by z toho výborný seriál. Amíci by z tohto určite spravili trhák. Videné v 2009.(16.4.2014)

Tento seriál mám opravdu ráda, výborné herecké obsazení, zajímavý děj. V součastné době jeden z nejlepších československých seriálů. Druhá série má sice už trošku nižší kvalitu - i Magorka nám trošku změkla - ale i tak má spád a poutavý děj. Oceňuji především herecký výkon Javorkové, Dzurikové. Některé herečky jsem před shlédnutím seriálu neznala a upoutaly mě natolik, že mě inspirovaly ke shlédnutí dalších filmů.(4.9.2014)

Na tomhle seriálečku som si naozaj ulítla! Musím říct, že mně to z té česko-slovenské produkce přijde ještě zlaté oproti některým jiným seriálům průjmům a šmakuládám. Docela příjemné obsazení, občas trochu přehnané, ale jinak vcelku realistické. Člověk musí vzít v potaz, že je to stále seriál, takže je tomu uzpůsoben i scénář. Já se ale vážně bavím, někdy se tu neskutečně směju. Oblíbená postava: MAGORKA!!!(10.1.2018)

Odsúdené jsem shlédla se svoji maminkou, která po Ordinaci v růžové zahradě mě chtěla přesvědčit i o jejím dobrém vkusu. První jsem odmítala, ale tento kousek mě takřka uchvátil. Čekala jsem naškrobené scény a dostala jsem nadprůměrný televizní seriál. O kvalitách jednotlivých faktů nelze mluvit, však když se kouknete na celek, je to příjemný nový směr pro slovenské/české seriály. Teď aby začaly něco dělat i samotní češi, neb se v úterky ani čtvrtky na televizi dívat nemůžu.(3.11.2009)

• Innos

Prison Break po slovensky :-D . Hodnotit zatial netreba, kedze som videl len prvu cast. Herci dobrý, Dzuríková skvela. Scenár na slovenske pomeri obstojnny, kamera slovenska. Pre slovenskych fanusikov co zeru slovenske serialy ako panelak, alebo ordinaciu v tej zahrade a nevedia ze existuju zahranicne serialy to bude orgasmicke.Slovenske komedialne serialy ako mafstory a profesionali mam rad (vlastne len tie dva), ale tieto "vázne"serialy mi pridu umele a hlupe, ale vyzera to tak, ze tento bude najmenej umely a hlupy.(2.9.2009)

• - Uvodná zvučka nesie názov “Welcome To Heartbreak” a naspieval ju Americký rapový spevák Kanye West. (R4D0)

• - Seriálové väzenie má aj vlastnú knižnicu, v ktorej sú umiestnené skutočné knihy z antikvariátov. (R4D0)

• - Aj keď sa zdá, že scény sa nakrúcajú v reálnom väzení, pravda je iná. Špeciálne pre seriál "Odsúdené" dala TV JOJ postaviť ateliéry, ktoré majú sídlo na Bratislavskej Kolibe. (R4D0)