Odsouzené (TV seriál)

Odsúdené

Slovensko / Česko, 2009, 86x50 min

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Hana Gregorová, Hana Vagnerová, Pavel Kříž, Anna Javorková, Soňa Valentová, Judita Hansman, Marek Ťapák, Vica Kerekes, Barbala Deák, Peter Kočiš, Štefan Kožka, Pavol Višňovský, Heňa Kecerová, Ivan Romančík st., Jaroslav Mendel, Vlado Černý, Dagmar Lakčevič, Braňo Deák, Jaroslav Mottl, Věra Křesadlová, Martin Mňahončák, Andrea Karnasová, Pavel Řezníček, Ivo Gogál, Jana Oľhová, Zuzana Konečná, Alena Štréblová, Dušan Cinkota, Ida Rapaičová, František Kovár, Dominika Kavaschová, Petra Palevičová, Martin Horňák, Jan Plouhar, Kamila Magálová, Ivan Martinka, Jevgenij Libezňuk, Branislav Matuščin, Pavel Vrabec, Ivana Stejskalová, Andrej Pachinger, Miroslav Babják, Kristína Turjanová, Alan Novotný, Pavel Majkus, Zuzana Kubovčíková-Šebová, Ján Dobrík, Ivan Letko, Gregor Hološka, Ingrid Hanzelová Slobodová, Dagmar Bruckmayerová, Zdeněk Zapletal, Peter Trník, Ivan Béla Vojtek, Lukáš Hoffmann, Radoslav Gažo, Peter Gecík, Ján Peťko, Roman Poláčik, Erik Peťovský, Pavol Škrha, Ladislav Morvay, Anton Živčic, Maroš Balážik, František Harnúšek, Viktoria Benková, Martin Žák, Roman Féder, Marián Andrísek, Dávid Hartl, Tomáš Kucman, Pavel Jankeje, Michal Spišák, Laura Kovalová, Tomáš Kostelník, Juraj Ulický, Milan Chalmovský, Andrej Anderko, Miroslav Beňuš, Lucia Jagerčíková, Petra Nesvačilová, Alexandra Palatinusová, Pavol Katrinec, Juraj Adamík, Štefan Martinovič, Juraj Štubniak, Jozef Brestič, Marián Mitaš, Anton Karpát, Erik Petkovský, Simona Martiňáková

To najlepšie čo som videl zo slovenskej produkcie škatuľového seriálu. Scénar, ktorý je niekde priškripený za pačesy, ale to mi až tak nevadí, pretože slovenské aj české herečky, ako sme ich nevideli. Hrajú ako o život, ako keby naozaj boli v base a bonus k tomu bez make-upu. Hodnotené po I. sérii (ktorá mala na slovenské pomery super koniec) pokračujem v pozeraní II. a dopozeral som to kompletne.(8.9.2009)

Až na příšerné finále to nebyl špatný seriál, i když první a druhá série tak netlačily na romantickou pilu. Bavilo mě to, vztahy mezi postavami byly uvěřitelné, herecké výkony dobré či přijatelné. Katarův humor byl skvělý, Pavel Kříž s těma modrýma očima, miloučký slizounek...No a oranžové vlasy Kamily Magálové! Hotový Trump v sukních...(25.2.2018)

Spomedzi kopy slovenských lacných seriálov typu Panelák a Kutyil sa zjavili Odsúdené, Odsúdené od začiatku zrobiť menší prelom medzi Slovenskými seriálmi. A tento prelom sa podľa mňa podaril na takú dvojku, niektoré diely sú úžasne po všetkých stránkach, niektoré sú zbytočné a niektoré nudné. Ale 4 hviezdy už len preto že je to konečne celkom pozerateľný slovenský serál.(2.9.2009)

Pre mňa veľmi zaujímavý námet na seriál. Za prvú sériu by som dal aj 5 hviezdičiek. Dej v jednotlivých epizódach bol skutočne dramatický, napínavý a občas aj psychicky drásajúci. Herecké obsadenie skvelé, rovnako aj herecké výkony sú na slovenské pomery na vysokej úrovni. Bohužial, túto úroveň si dokázal seriál udržať len v 1. sérii. S pribudajúcimi sériami, novými postavami a príbehmi strácal seriál na kvalite. Až to skončilo len 3. sériou a dosť blbým koncom. Seriál mal potencial a mohlo vzniknúť aj viac serii, nanešťastie to tvorcovia spackalii. Hodnotím hlavne prvú sériu, inak by bolo hodnotenie nižšie.(16.4.2012)

V kontexte slovenskej seriálovej tvorby posledných rokov doslova niečo nevídané, vďaka čomu mám sklony ísť s hodnotením ešte vyššie. Konečne nejaký nekaždodenný konflikt, celkom mimoriadny dramatický náboj, výborné, až strhujúce výkony všetkých zúčastnených... Chcelo by to ale pritvrdiť, aj v rámci realistickosti, Slováci všeobecne nadávajú viac než čokoľvek iného a tu sa drsné väzenkyne rozprávajú slovenčinou ako z nedeľnej školy - a ich cely tak nejako podobne aj vyzerajú...(2.11.2009)

• - Keďže nad hlavami Odsúdených sa pracuje v plnom prúde, zamestnanci TV JOJ musia chodiť doslova po špičkách, pretože každý prudší pohyb či zvýšený hlas ruší priebeh nakrúcania. (R4D0)

• - Vzhľadom na charakter príbehu a prostredie, v ktorom sa odohráva, herečky súhlasili s tým, že budú hrať buď s minimálnym alebo žiadnym mejkapom. (MathewCon)

• - Seriálové väzenie má aj vlastnú knižnicu, v ktorej sú umiestnené skutočné knihy z antikvariátov. (R4D0)