Odsouzené (TV seriál)

Odsúdené

Slovensko / Česko, 2009, 86x50 min

Martin Hasák

Zuzana Mauréry, Gabriela Dzuríková, Elena Podzámska, Zuzana Porubjaková, Juliana Johanidesová, Hana Gregorová, Hana Vagnerová, Pavel Kříž, Anna Javorková, Soňa Valentová, Judita Hansman, Marek Ťapák, Vica Kerekes, Barbala Deák, Peter Kočiš, Štefan Kožka, Pavol Višňovský, Henrieta Kecerová, Ivan Romančík st., Jaroslav Mendel, Vlado Černý, Dagmar Lakčevič, Braňo Deák, Jaroslav Mottl, Věra Křesadlová, Martin Mňahončák, Andrea Karnasová, Pavel Řezníček, Ivo Gogál, Jana Geišbergová-Oľhová, Zuzana Konečná, Alena Štréblová, Dušan Cinkota, Ida Rapaičová, František Kovár, Dominika Kavaschová, Petra Palevičová, Martin Horňák, Jan Plouhar, Kamila Magálová, Ivan Martinka, Jevgenij Libezňuk, Branislav Matuščin, Pavel Vrabec, Ivana Stejskalová, Andrej Pachinger, Miroslav Babják, Kristína Turjanová, Alan Novotný, Pavel Majkus, Zuzana Kubovčíková Šebová, Ján Dobrík, Ivan Letko, Gregor Hološka, Ingrid Hanzelová Slobodová, Dagmar Bruckmayerová, Zdeněk Zapletal, Peter Trník, Ivan Béla Vojtek, Lukáš Hoffmann, Radoslav Gažo, Peter Gecík, Ján Peťko, Roman Poláčik, Erik Peťovský, Pavol Škrha, Ladislav Morvay, Anton Živčic, Maroš Balážik, František Harnúšek, Viktoria Benková, Martin Žák, Roman Féder, Marián Andrísek, Dávid Hartl, Tomáš Kucman, Pavel Jankeje, Michal Spišák, Laura Kovalová, Tomáš Kostelník, Juraj Ulický, Milan Chalmovský, Andrej Anderko, Miroslav Beňuš, Lucia Jagerčíková, Petra Nesvačilová, Alexandra Palatinusová, Pavol Katrinec, Juraj Adamík, Števo Martinovič, Juraj Štubniak, Jozef Brestič, Marián Mitaš, Anton Karpát, Erik Petkovský, Simona Martiňáková
  • casioa....

SK/CZ scéna od čiasť uvedomenia (či skôr myslenia) si, že aj naše TV (NE)vedia točiť seriály, pochopila, že nám tu chýbal "náš seriál z väzenského prostredia". A tak, sa našla TV---ako inak, HNOJ, ktorá tento strašný nedostatok, ktorý sme my-ľudia nevykrývali-odstránila. A my jej za to zamozrejme FAKUJEME! "Skvelé" herecké výkony všetkých zúčastnených, všetci do posledného "brilantne" nahláškovaní, "dych berúca" atmosféra, "nepredvídateľný" dej, twist doslova v každej časti, interiéry a exteriery známe zo všetkých ostatných sk/cz superseriálo-je to proste skvost. Fuck Off(21.4.2010)

• bouchy

Viděl jsem jen pár dílů, ale po obsahové stránce mě to moc nezaujalo - navíc zdejší vězeňské prostředí na mě ani nepůsobilo tak správně depresivně, jak bych si v takovém seriálu představoval (viz Přítelkyně z domu smutku, tam to bylo perfektní), ale spíš mě rozčilovalo svou umělostí a sterilitou. Ale dvě bezvýznamná pluska dávám za práci s kamerou.(3.1.2011)

Ze současně běžících seriálů špička - syrové pojetí, jednotný vizuál, uvěřitelné herecké výkony (výborná je hlavně Dzuríková v naprosto šílené roli, Gregorová a Javorková), snaha nevršit na sebe zbytečné motivy a nakládat s rámcovaným příběhem nevinně odsouzené Evy a pozadí jejího "zločinu". Ovšem nevím, jestli druhá řada toto pojetí nenaruší. Dobře se pracuje i s vypjatými a akčními scénami, seriál má i přes okleštěné prostředí dynamiku, která jde sice často proti realistickému vykreslení problémů, ale zase do domácí seriálové tvorby přináší nové, svěží vzory. Slováci prostě mají lepší představu o tom, jak má vypadat kvalitní televizní dílo a je jen dobře, že se Češi na jejich tvorbu poslední dobu napojili. Druhá řada: obavy si díkybohu nenaplnily, tvůrci pořádně přitvrdili a nenechávají jedinou skulinku pro oddych, všechny linie získávají na zajímavosti, žádná se nezdá být "do počtu", postavy jsou dále prokreslovány a výborně variovány a posunovány - můžu říct, že na území Československa snad nevznikl seriál, který by tolik lákal na další epizody a tak suverénně pracoval s napětím. Tudíž se slabších čtyř nyní velmi silné čtyři.(4.12.2009)

Spomedzi kopy slovenských lacných seriálov typu Panelák a Kutyil sa zjavili Odsúdené, Odsúdené od začiatku zrobiť menší prelom medzi Slovenskými seriálmi. A tento prelom sa podľa mňa podaril na takú dvojku, niektoré diely sú úžasne po všetkých stránkach, niektoré sú zbytočné a niektoré nudné. Ale 4 hviezdy už len preto že je to konečne celkom pozerateľný slovenský serál.(2.9.2009)

Mam rad podobne filmy/serialy. Oslovuju ma, je to velmi zaujimavo spracovane, aj ked mnohokrat prehnane. Prison Break, Odsudene, Utek zo Shawshanku.. Osobne sa mi vsetky tieto filmy pacia 4* Rozsiahlejšia recenzia: http://www.xtro.cc/2011/12/odsudene.html(11.10.2009)

• - Prvá klapka padla 10. júla 2009. (R4D0)

• - Keďže nad hlavami Odsúdených sa pracuje v plnom prúde, zamestnanci TV JOJ musia chodiť doslova po špičkách, pretože každý prudší pohyb či zvýšený hlas ruší priebeh nakrúcania. (R4D0)

• - Seriálové väzenie má aj vlastnú knižnicu, v ktorej sú umiestnené skutočné knihy z antikvariátov. (R4D0)