Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Welsiot

A víte co? Mně se to líbilo a moc, Carell, Gosling, J. Moore, E. Stone ... co víc si přát do takového filmu. Ani závěrečná scéna s proslovem, která prostě musela přijít, věděli jsme to my, věděl to i scénárista v půlce první stránky, nepokazí celkovou pozitivní náladu, se kterou odejdete. Krásná hudba, vtipné dialogy a hlavně, když si odmyslíte ty příběhové berličky, tak je to život a o tom to je. ()

koci

Ficarra a Requa nenápadně, ale jistě, utkvívají v mém filmů listě... sorry za tuhle blbinu, každopádně je podle mě na místě upozornit na režisérkou dvojici, jelikož herecký ansámbl musí v tomto případě sklízet veškerou pozonost - a to ne nezbytně totálně zaslouženě. ()

LucyZ

Je do tředevším dobrý film. Není to komedie. Není to romantické. Je to prostě o hledání lásky. Steve Carell mě ovšem o roli Carla mile překvapil. Je to milý film, ráda jsem ho viděla, takže za 4hvězdy to určitě je. ()

RoyBatty444

Prekvapivo dobre dopadla prvoplánová komédia o spackaných vzťahoch. Príbeh mal čo neprekvapí hollywoodsky punc na každom klišé, ktoré vychrlil. Napriek tomu sa s tým vedeli herci vysporiadať svojsky. Odnášam si z filmu celkom dobrý pocit a to je to hlavné. ()

wespi

I přes pár trochu zbytečně zdlouhavých pasáží, několik perfektních scén, u kterých jsem se vážně pobavil. Sympatické obsazení i slušně odvyprávěný, ačkoliv klišovitý příběh. ()

camomilla

Konecne! Po nudnych Kamarad taky rad, Hlavne nezavazne a podobnych romantickych komedii je tu neco se svezim dechem a velmi prijemnym obsazenim. Ano, jsou zde nejaka klise, ale velmi radi je prehlednete, protoze tenhle snimek je prijemne a predevsim nepodbizive natoceny. Konec trosku slabsi, ale i tak si myslim, ze nezapadne mezi tuctove filmy na nedelni odpoledne. ---- Steve Carrel u me boduje uz v "Zivot podle Dana" a Ryan Gosling je muj oblibenec jiz par let. Jsem rada, ze je stale vice a vice videt. Pokud si myslite, ze je to jen "dalsi sexy chlapik", puste si "Lars a jeho vazna znamost". ()

nudlis

Teď jsem to dokoukal a protože z toho mám velice příjemnej pocit, hned o tom něco napíšu, než mi zkazí náladu zprávy nebo něco podobnýho. Carella jsem neměl rád. Vždycky jsem ho viděl v nějaký béčkový komedii, která až zase tak vtipná nebyla. A ani po shlédnutí tohohle kousku se nestane mým oblíbeným hercem. Nicméně musím uznat, že v tomhle filmu se mi líbilo, jak to zahrál. A možná i proto, že jsem nedávno zažil něco podobnýho co on. Já jsem ale nebojoval, vzdal jsem to hned. A teď jsem začal pochybovat, jestli to nebyla chyba. Tenhle film se mi líbil. Jak se někde v popisku u filmu objeví "romantický", utíkám od toho pryč. Tohle se mi ale líbilo, tý "přeslazený" romantiky tam nebylo zdaleka tolik, takže jsem to vydržel i já :-)) Příjemnej zážitek, doporučuju :-) ()

de-andre

Pár momentů bylo až moc hollywoodských, nic to nemění na tom, že je to příjemný film do propršených dní. Je tu i několik krásných momentů (za mě, malá Molly o učitelce: "She´s cute.") Slabší čtyři. ()

H3LLfire

Velice vyrovnaná romantická komedie, která dávkuje kvalitní scény po celé délce. Škoda, že nemůžu dát čtyři a půl... ()

Bearder

Výborná zábava a spousta inteligentních vtipných situací. V jednom jediném místě mě to lehce amerikanismem nudilo ale i tak mě ten film zbořil :) ()

Jurcekk

Dal som si Steva Carella k obľúbeným hercom. Ani pridrbané odhalenia ma nejak nevyrušovali. Tak mám pocit, že tvorcovia ani nevedeli aký dobrý film natočili. A spolu s Flipnickom si myslím, že gosling - teda nie že by na tom záležalo - mal tehličky nakreslené. ()

Lal.V

Zrejme najlepšia romantická komédia akú som kedy videl. Nikdy som netušil, že Carell môže byť tak zaujímavý herec a Emma Stone... no tá je jednoducho krásna. Skvelý film, ktorý ma veľmi pobavil, ale i dojal a 5 hviezdičiek nedávam len preto, že som ich v poslednom čase napálil až priveľa. 90% ()

Kinsei

povedala by som, ze jedna z najlepsich komedii za posledne mesiace.. smiala som sa hned od prvych minut..super atmoska..paradni herci..pekne zeny, pekni chlapi.. akurat ma trochu iritovala Emma Stone, kt. teda velmi nemusim, ale vynahradil to polonahy Ryan Gosling a hlaska: FUCK! YOU ARE LIKE PHOTOSHOPED!!! :D treba vidiet! ()

frenkie

Musím se přiznat, že ke sledování tohoto snímku jsem přistupoval s mírným despektem a to i přes příznivé hodnocení na tomto webu. Očekával jsem takovou tu přihlouplou, rodinně vztahovou "komedii" s "hláškujícím" Carellem, ale dostal jsem něco docela jiného. Byli to příjemně strávené dvě hodinky ve společnosti velmi příjemných, civilně hrajících herců(až na M.Tomei, ta přehrávala až hanba, ale je to kost, tak jí to odpustím :-) ) Carell opravdu hrál, chvílemi byl až nesnesitelně vážný, hláškami zbytečně neplýtval. Dokonce i ta J.Moore byla docela snesitelná a to jí jinak moc nemusím. Škoda toho konce, ten byl klasicky happynoidní, jak se na Hollywood sluší a patří. Jinak by to bylo i na 90% Ale i tak jsem se dobře bavil. 80% - 4*. ()

Pavlo

Julianne Moore má poslednú dobu šťastie na dobré scenáre a dobrých režisérov. Tento film je toho ďalším dôkazom. Ide o dosť solídny snímok, ktorý navodí divákovi spokojnosť zo cca 2 hodinového pozerania a ešte ku všetkému si aj možno niečo navyše odnesie (či už ponaučenie alebo nejaký návod na balenie, to nechávam na ňom). Väčšina vecí je v tomto filme uveriteľná, postavy sa javia ako naši známi od vedľa (a to vďaka kvalitnému hereckému umeniu hlavných protagonistov), ich životné cesty sú vtipne a taktiež uveriteľne prepojené. Občas sa však stane,že dej ako keby strácal dych alebo obsahuje až príliš cukru, no je to len chvíľkový pocit. Takže, kto má rád skôr komornejšie diela s inteligentnejším humorom, vrelo odporúčam. ()

Matt2626

"Ou boy" Hláška filmu. Výborný Ryan Gosling. Osobne mi v tejto úlohe pasoval oveľa viac ako v Drive, kde nevinikla jeho komediálna stránka. So Stevom tvorili výbornú dvojicu a základ pre solidný snímok, ktorý pobaví, zaujme a má na "ameriku" aj nečakanú pointu. Nezabudnuteľné scény ako suchý zips na peňaženke a záhradné trable vás donútia sa k filmu vrátiť a pobaviť sa na nich znova. 80% EDIT: vrele odporúčam film v originálnom znení, videl som verziu aj s dabingom a filmu značne degraduje... ()

ajfelka

Na tento film jsem se těšila, ale čekala jsem od něj víc. Asi je to tím, že mi britské romantické komedie připadají vtipnější, Američanům to zatím tak moc nejde. Bylo tu pár skvělých scén ("Hříšný tanec", bitka na zahradě), ale to je tak všechno, co jsem si z filmu zapamatovala - samozřejmě kromě skvělého Ryana Goslinga a Emmy Stone. Závěrečných dvacet minut film úplně pohřbil. Škoda za promrhanou šanci. ()

dudel3333

možem s kludnym svedomim povedat že je to jedno z najmilšich prekvapeni tohto roku.Nič som neočakaval a bol som nadmieru prekvapení.Carella nemusim,Moore šeda myška a Gosling nesympatak na tretiu.Ale v tomto filme každyx hra to čo ma a hra to dokonale.Z Carella je konečne sympatak nielen tutko,Moorova je konečne normalna prirodzena mama a Gosling sexy chlapik so zmyslom pre humor.Humorne akcie sa striedaju s dramatickymi,popretkavane laskou syna k opatrovatelke a opatrovatelky k podvadzanemu mužovi.Možno 3 štvrtina trošku stagnuje ale potom je koniec vygradovany v starom krasnom kliše štyle ktori ale tomuto filmu vobec nevadí.Z hercov ktorych som nemusel sa stali mojí oblubenci.Užasny zažitok ()

karel63

Slušný matroš. Filmy s touto tématikou jsou už skoro na jedno brdo, ale v téhle komedii (i když vlastní námět moc komediální není) je to trochu jiné. Vždy, když čekáte, že přijde jasné vyústění situace, se to trochu uhne. Gradace až do konce s dobrými hereckými výkony. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011