Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Rockerman

Velmi jsem se těšil na tuto komedii a jak už to tak bývá, byl jsem trochu zklamán. Film to však není špatný. Takový klasický propletenec vztahů mezi lidmi. Ona miluje jeho on zase jinou a ten zase tu a dohromady se milují navzájem. Film sráží (nevím jestli to není vinou dabingu) špatné dialogy. Takové to "ehm...no víte...a páni(to tam zazní snad stokrát!!!) mi vždy leze na nervy. Prostě je to trapárna. Jenže jsou tu i krásné, kouzelné scény, které zase zvedají úroveň tohoto příběhu. No a ten super,super,super happy end? Něco tak sladkého jsem už dlouho neviděl. Člověk je však rád i za takový konec, protože vrací tento žánr do těch "správných" kolejí a ukončuje tím velmi kolísavou úroveň filmu. 60% ()

phoenixer

Asi trochu zkušeností ze života. Ta scéna kde se všichni setkají na zahradě, mě naprosto odrovnala. Jen tak dál pane Ficarro a Reque. ()

Macias

První půlka skvělá. Inteligentní. Emma Stone fakt zábavná. Druhá půlka zase klasicky americká To finále už na mě bylo moc. Fakt škoda. Ale už mám Steva Carella zase o něco radši. ()

truby

Bavil jsem se nikoliv z povahy tohoto snímku, nýbrž na jeho účet. Nebylo to vtipné, ale úsměvné. V podstatě to byla mozaika všemožných amerických filmových klišé, která nevyhnutelně musela skončit patetickým projevem otce a syna v tělocvičně základní školy. A to největší zbraní tohoto filmu není poskládání všeho "nejlepšího" dohromady, ale bez diskuze je to Ryan Gosling, pan charizmatický a neodolatelný v roli pana charizmatického a neodolatelného. A z tohoto pohledu je asi nejdůležitější scénou filmu ta, ve které zmíněný playboy předvádí zvedačku z Hříšného tance, bez trika, za doprovodu písně "Time of my life". Myslím, že pan Gosling má nakročeno stát se dalším Georgem Clooneym, kdy k dobrému filmu nebude potřeba scénář , ale nevyčerpatelné charizma, pár okouzlujících úsměvů, černé brýle a perfektně padnoucí oblek. ()

aR3Zz

Nápaditá neotřelá romantická komedie s pořádným nábojem, na které je více pravdy, než si mnozí připustíme. Skvěle natočená záležitost a neméně obdivuhodné herecké výkony. 85% ()

salamandrr

Docela dobré, ale já bych chtěl více komedie, méně romantiky. Mrzí mě jen neustálé vyznávání lásky 13letého kluka, to bylo o ničem. Nejlepší hláška filmu: "Ježiš, ty vypadáš jako z photoshopu". Jo a jako vždy na Emmu Stone je radost se dívat, ale i Julianne neztratila jiskru ()

Jajar

Skvělý film, který dokazuje, že se žánr romantických komedií s příměsí lehkého drama ještě rozhodně nevyčerpal. S dobře vybranými herci a scénářem vedoucím ke smysluplnému závěru se totiž dá vytvořit snímek, který se nemá za co stydět. Ano, mohlo to být v některých pasážích svižnější a nikdo by jistě neprotestoval proti o půlhodinu kratší stopáži, ale čert to vem. Bláznivá, zatracená láska je super. ()

Gixian

Carella zrovna moc nemusím, tady je však zcela neškodný, a zbytek obsazení je stejně fajn jako scénář a pohodová atmosféra, která se táhne celým filmem. Prostě vážně výborná oddechovka. ()

figliar

Najprv som filmu nedával priveľké nádeje - ďalšia tuctová komédia s Carellom. Ale nakoniec ma film príjemne prekvapil. Aj preto, že to nie je priamo komédia, ale aj kvôli svižnému deju. Na spríjemnenie večera ideálny film. ()

Stíba

Vynikající svěže namixována a pozvolna dávkovaná romantická zábava. To co by normálně bylo trapné tady moc dobře funguje (viz scéna se všemi na zahradě), skladba herců je perfektní, žádný přehnaný cukrkandl, povedený propletenec vztahů, pozvolné přechody, zkrátka vše je tak jak si u takovéhohle filmu představuju. Moc milé překvapení. ()

pepa3rd

Čas od času si člověk pustí film, od kterého nic extra nečeká. Ostatně, Steve Carell většinou hraje v sice koukatelných, ale jen lehce nadprůměrných bláznivých komediích. O to příjemnější je to pak překvapení, když se na plátně ukáže v neokoukaném originálním příběhu o několika dějstvích s nějakým tím nečekaným překvapením. K tomu všemu přidejte inteligentní humor citlivě promísený s vážnějším tématem a za to milé překvapení nemohu jinak, než 80 %. ()

dainio

Výtečně zvládnutá práce. Dokonalá vyváženost komedie a dramatu. Účelně vybraný hudební doprovod. Originálně obsazené hlavní role. Spousta zajímavých poselství a myšlenek. To všechno a mnohem více je "Bláznivá, zatracená láska". Dlouho jsem neviděl snímek, který by kritizoval i vyzdvihoval lásku, současně. Navíc se zamyšlením na spřízněnost duše. Čiší z toho originalita, každým coulem. S postavou Cala Weavera se budete cítit jako na houpačce. Jednou dole, jednou nahoře. Přesně, jak to v životě chodí. A když ucítíte, že vysvitla naděje, tak zase velice rychle zmizí. Stejně, jak to opravdu je. Film můžu doporučit všem, kteří hledají neotřelé drama-komedie. Romantika je citelná skrze celkovou stopáž ale je tak unikátní, že Vás dostane. ()

Drakenovec

Suprová oddechová americká komedie, u které se člověk pobaví. Steve Carell hraje svou roli velice dobře stejně tak, jak ostatní herci. Do půlky filmu je to sice takové statické, ale potom se to rozjede takovým způsobem, že vás ten film vtáhne a nepustí vás ze židle až do konce. Takže shrnutí - moc pěkný a zábavný film. „I will never stop trying because when you find the one you never give up.“ ()

VerenaLord

Trošku mi to připomíná Hitche, ale myslím, že toto je daleko lepší verze podobného příběhu. Jemné, nenáročné a přesto krásné. Herecky velice zajímavé, zvládnuté, příběh má duši a nenudí. ()

Yomega

Přes název filmu, který ve mně evokoval dvě hoďky nudy strávené v objetí drahé polovičky u romantického filmu se dostavilo příjemné překvapení. Svěží, zábavná a dokonce i docela originální skoro-komedie, která uteče jako voda a ani na chvilku nenudí. Lví podíl na tom má herecký ansábl v čele s Stevem Carrellem, který málo kdy zklame a Ryanem Goslingem, který má pro změnu charismatu na rozdávání. Aby to ale nebylo vše tak růžové, tak konec se již od originality zcela oprostil a je v klasickém Hollywoodském stylu, tedy rádoby dojemný a trapný až běda. Ale ruku na srdce, kdo by to u takového filmu nečekal, že?:-) Přes to jsem byl spokojen a nebudu mít problém se k filmu za čas (spíš delší, než kratší) vrátit znova. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011