Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

Bajj

Nebýt Ryana Goslinga a Julianne Moore by film stačil tak na 2 hvězdičky a půl. Ovšem oni tuto komedii pozvedli jak to nejvíce šlo a já se neskutečně bavila i díky propracované zápletce a hláškám. Bylo to vkusné a dlouho jsem se u americké komedie tak nenasmála. Právem 4 **** ()

benda02

Nebýt tam takové obsazení, přemýšlel bych pouze o té hvězdičce, protože mě to vůbec nebralo. Navíc drama s romantickou zápletkou, které má být zárověň komedií ? Tak tohle opravdu ne, klasický americký filmek, který by dokázal natočit i kde kdo u nás, jenomže tohle je amerika... ()

Tony.Frisco

Úprimne som čakal viac ale zároveň ma to ani nejak extra nesklamalo . Stále môj obľúbenejší herec Ryan Gosling zažiaril . Príbeh si však podľa môjho gusta držal iba priemerné tempo . Ten koniec ma dostal bol fakt úžasný , nečakal som ho . Ale moc som sa nenasmial to je fakt ale bolo to príjemné kuknúť . ()

bonovox

V tomto prípade sa nebojím dať plné hodnotenie, lebo tento malý skvost si to právom zaslúži. Veľmi dobré napísané a hlavne zahrané postavy, vynikajúci herci a hlavne prekvapivé rozuzlenie filmu v 2/3 stopáže. Jeden z filmov roka. ()

da.rk

Chvílí dojímající, chvíli komedie. Asi to nejlepší co jsem zatím viděl se Steve Carellem. Nejen ústřední dvojici to příjemně šlape a tak dvě hodinky stopáže vcelku rychle utečou. ()

jopal

Pohodovy film so 4*, veduci k predvidatelnemu koncu, i ked urcite aj tak prekvapi.(2012( po odruhom vzhliadnuti 3*. 2022 ()

Misha.d

Takový trochu horší Hitch. Hlavní postava není moc sympatická, ale "školitele" režisér vybral dobře. Scéna vystupování z auta za jízdy mě fakt pobavila :) ()

Sanas

Komedie USA je pro mne krásným příkladem, že i po mnoha letech manželství a několika krizích, jsou dva lidé schopni spolu dál žít. S nadhledem ukázaná podstata společného soužití, kdy záleží hlavně na dobrém, bytelném základu vztahu, který se musí hýčkat a opečovávat. Skvělé herecké výkony a zápletka, vtipné scény. To vše dotváří obraz dobrého celku a super zábavy. ()

Kusic

Na romantický a slaďácký filmy sem nikdy nebyl, dokonce sem se jim vyhýbal. Po doporučení kámoše sem si řekl, že teda jeden film zkusím, udělám vyjímku - a kupodivu to vyšlo. To, že má film skoro dvě hodiny si člověk ani nevšimne, protože se u něj nenudí. Nechybí zápletka, několik vtipných scén a třešničkou na dortu je velice povedený konec :) Gosling coby vycházející hvězda další dobrý výkon... a Carell ani tolik nezaostával. ()

IvanKovar

Skvelá oddychovka na pochmúrne nedeľné poobedie. Herecké obsadenie filmu je vskutku výborné. Až na ten americký happy-end to hodnotím ako veľmi príjemnú romanticko-dramatickú komédiu. ()

MarryW

Miluju všechno, kde je Ryan Gosling a ještě navíc, když se k tomu svlékne :-D. Když ale pominu to svlékaní, jedná se o solidní film, který je prostě ze života. Není to v podstatě ani komedie ani drama nebo romantika. Já nevím. Je to prostě film, který všichni známe v různých podobách. ()

Dagoun

V jednu chvíli to scénárista dle mého přehnal, co se zamotanosti týče, ale bavil jsem se - a dobře. Obzvlášť třídní schůzka s 5 let střízlivou učitelkou mě dostala do kolen :) ()

escaf

Do prvej polovice to vyzeralo na slbé tri, čo sa však stalo potom je nemožné nehodnotit minimálne na štyri. Možno to vyznie ako klišé, ale mne osobne jedno oko plakalo a druhé sa smialo, a to nemusím použiť úvodzovky. Steve Carell ma presvedčil že vie zahrať aj lepšie než je jeho zvykom, Julianne Morre naopak potrdila že jej takéto role padnú ako uliate a zahrala ako je jej zvykom. Ak sa niekomu páčil Klik (Adam Sandler), tak mu tento film vrelo odporúčam. CSL je však o niekoľko úrovní vyššie, či už po citovej alebo obsahovej stránke, rozhodne však nečakajte na kopance do rozkroku. ()

misiaq

Tento film má všetko čo romantická komédia s nádychom drámy mať má. Nedá sa nič vytknúť, u mňa plný bodový zásah... Množstvo postáv, ich charakter, zápletka, dejové línie, životné pravdy... ()

certiskon

Ukázka holé skutečnosti, že chlap může mít barák, zplodit děti a vše kolem, ale stejně se stane paroháčem... :-D ne teď vážně :o) jakmile se někde objeví Ryan Gosling, je to známka toho, že bude následovat prvotřídní balení... nevinnej xichtík a spousta feromonu ve vzduchu, kdo by odolal... :-D a když se pan "paroháč" dostane do učení ke svůdníkovi Ryanovi, vše nabere úplně jiný směr. Co se mi na filmu líbilo nejvíc, tak to, že i neodolatelný lovec žen nakonec potká tu, která změní všechny dosavadní pravidla :o) závěrečná zápletka, kde se ukázalo, že svět je opravdu malej, byla správnou tečkou celýho filmu! Opravdu povedené dílko :o) ()

Georgeton

Ak nemáte čo robiť v piatok do obedu, tak vám určite odporučím pozrieť si tento film. Pre mňa prekvapenie roku 2011, nečakal som, že práve takýto žáner ma najviac prekvapí, ale od filmu som dostal viac ako som dúfal. Bojovať treba vždy, ak ide o lásku tak to platí dvojnásobne. ()

burton-ka

Jeden z nejvetších bojů, který nebyl nikdy zcela pokořen čistou výhrou či prohrou je boj s láskou. Někdy ani nevíme, že v nějakem boji jsme a často se stává, že mnohých a vzácných věcí, lidí, situací ztrácíme jen pro naší sobeckost a strach. Strach se dá často vyřešit komunikací a především si ho přiznat. Nebát se říci co ve vztahu ano a co ne. Sobeckost je ale vlastnost o které mnozí z nás ani nevědí, že jí vlastní natož, že jí používají na denním pořádku. Steve Carell je sobecký v tom jak žije , jeho manželce Julianne Moore jednoho dne aniž by varovala dopředu - dojde kyslík. Jenže chyba je vždy na obouch stranách a protože se člověk chybami učí, je výsledek celého filmu Glenn Ficarra a John Requa příjemná podívaná, která neurazí a místy pobaví. ()

johny1913

Velice příjemná komedie. Nebýt nepříliš povedeného závěru, tak by mé hodnocení bylo určitě za 4*. +plus+: scénář, herci (v podstatě bez vyjímky skvěle obsazené a zahrané), "svižnost" (i při poměrně dlouhé stopáží film nemá hluchá místa, až na ...) -minus-: závěr, mírně slabší dějová linie s Jonahem Bobo a Analeigh Tipton ()

AceDandelion

I přesto,že nechci a nebudu brát ohled na to, že Julianne je Pani Herečka a Ryan Gosling naprostá špička, dávám tomuhle filmu 5* . Super snímek do nálady, který nejen pobaví povedenými vtipnými scénami, ale ve finále krásně zahřeje u srdce. Skvělá kamera, hudba, oceňuju propracování i vedlejších postav, o hereckých výkonech nemluvě...A pointa "Nikdy to nevzdat" mi lichotí. Za poslední roky tu máme konečně ocenitelnou příjemnou komedii. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011