curfew77

Ripleyová má nový sestřih, depka číhá na každém rohu, na celé planetě furt chčije, jako když si doma pustíte SEDM, a dost se to vleče, co je to? Inu, nejslabší Vetřelec a taky asi nejslabší Fincherův film vůbec. Ovšem, co by za to mnozí dali, že. 60 %. ()

Varangian

Jak napsal Gudaulin ve svém velice trefném komentáři, třetí díl vetřelčí ságy provázelo mnoho zásahů ze všech stran a film tím byl bohužel přes všechnu Fincherovu snahu přeci jen poněkud poznamenán. Tím spíše doporučuji režisérskou verzi, která je o něčem jiném. Příběh se od kinoverze značně liší (např. samotný vetřelec "přijde na svět" zcela jiným způsobem) a po celou dobu si uchovává pochmurnou fincherovskou atmosféru. Nechybí zde ani řada detailů, které doplňují souvislosti příběhu a které v sestříhané verzi zkrátka chybí. Jen škoda, že většina diváků zřejmě nebude příležitost shlédnout režisérskou verzi a snímek si zcela vychutnat (***** pro director's cut). ()

Pai-Mei

Tretia časť už nie je to, čo bola dvojka a už vôbec nie jednotka. Vadia mi tu aj nie celkom zvládnuté špeciálne efekty, votrelec na niektorých záberoch vyzerá dosť umelo. Avšak ako skalný fanúšik filmov o votrelcovi dávam 4 hviezdičky. Dobrý výkon podal aj Charles S. Dutton a počas filmu znie skvelá mrazivá hudba od Elliota Goldenthala. ()

Cortesz

Debut dnes už kultovního režiséra Davida Finchera a debut velmi vydařený. Skvělé pokračování slavné série o vetřelcích. Sigourney opěr ve formě navíc bez vlasů. ale stejně jí to sluší a je ještě tvrdší než kdy jindy. Navíc prostředí věznice plné vezňů, strachu, jednoho odporného vetřelce, který se vyklubal tentokrát ze psa. Navíc skvělá honička u konce filmu a famózní finiš. Sice nejde už o tolik skvělou zábavu jako v případě předešlých dílů, ale rozhodně jde o důstojné pokračování. ()

epoh

Většina lidí tenhle díl V nemá ráda, ale mně se zadřel pod kůži. Pamatuji si, jak jsem ho kdysi viděl ještě v pražské Alfě (pamatujete na to úžasné kino s půlkruhovým plátnem, kdy jste, pokud jste seděli do 15 řady, měli pocit, že jste součástí příběhu, protože ten film byl všude kolem vás?) a tři dny jsem ho nosil v hlavě a měl jsem takový divný pocit, jako že všechno je na pytel a nic nemá cenu. Prostě depka jako hrom, ale filmařsky brilantní ()

xxlch

Tady není o čem diskutovat.Jedna z mála filmových sérií u které, co další pokračování,to perla.No a pokud se vám podaří skoukat prodlouženou verzi s původním zněním-pak je to mňamka. ()

HarlanWade

Třetí Vetřelec, třetí docela jiný film a třetí zrození režisérské legendy... Dílko Davida Finchera má rozhodně nejzajímavější námět, nebyl tak temný, takový trošku civilnější. S prvními dvěma díly sice přeci jen nesrovnatelné, ale zase o něco příjemnější a omývatelnější. Když si vezmu, že šlo o úplný debut, jen sekám poklonu. ()

ratpile

Slabší než předchozí dva legendární díly, přesto jsem rád za rozmanitost vetřelčí tetralogie. Bohužel, jak už někdo psal, neměl jsem pocit že sleduji to "ONO". Výprava a atmosféra je slušná, vězeňská kolonie poměrně dobře funguje, Riplayová je rozhodně největším kladem filmu, vesmír je pořád stejně bezůtěšný, Společnost je pořád ta stará svinská korporace, ale přeze všechno, něco je špatně a něco chybí. Špatně jsou poměrně hloupé dialogy, které maličko degradují i jinak opět dokonalou Sigourney Weaver. Chyběl mi tu někdo jako byl Ash v jedničce nebo Hitch ve dvojce, zkrátka jakákoli zajímavější vedlější postava, nebýt Riplayové padl by film o hvězdičku dolu. Chybí mi tu také nějaká kultovní zapamatovatelná scéna a záběry ve kterých se oběvuje Vetřelec mi přišli poměrně nepovedené a neoriginální. Fincher naservíroval pořád výborného, atmosférického, temného a trochu jiného Vetřelce, trochu ztrací ve srovnání s předchozími dvěma kulty (za nejlepší považuji Scottovo dílko), přesto vyčníva vysoko nad dnešním odpadem ve stylu AvP. ()

Mykhaluu

Po divokých a akčně vojáckých Vetřelcích přišli komorně ězeňští Vetřelci 3. Líbili se mi už tehdy v kině. Ale už tehdy panovalo mediální odsouzení: trojka ne! Nuž, vidím, že je to teď tady už lepší. Fajn, protože to je drsný ušmudlaný film! S drsně ušmudlanou hrdinkou a vůbec...! :) ()

frxXx

Cítiť z neho niečo iné ako z predchádzajúcich častí. No nemyslím si, že bol slabší, čo sa často(vždy) stáva v podobných/hororových sériach. Jediná chyba, čo mu vytknem je, že už "zase" si musela poručíčka Ripleyová po tretí krát povedať "ach zas ten votrelec sa sem dostal:(". Do tretice ju ale už Alien dostal(hups to som asi nemal prezradiť :)) vlastne to bolo vzájomné a všetko sa to dobre skončilo. Nemôžem ísť s hodnotením dole, takže ako pri jednotke a dvojke ***** :). ()

Asdas

Fincher nesklamal a ani neprekvapil , len podobne ako Cameron natočil iného Votrelca ,ktorého môžeme pokojne brať s odstupom času ako pekné zakončenie trilógie. K negatívam filmu pripisujem nevýrazný soundtrack ,digitálneho votrelca a nudné pasáže v druhej časti filmu. (75%) ()

HarveyDent

Extended Cut - Použil bych první větu z komentáře kolegy arachneusse. "Od Scottova horroru, přes Cameronův akční thriller, po Fincherovo intenzivní drama.". Skutečně. Fincherovo intenzivní drama vám možná bude na první pohled v souvislosti s tématem vetřelce připadat divné. Postupem času a možná až pár dní po shlédnutí vám však dojde, co jste to vlastně viděli. Bylo to drama o nadp. Ripleyové a o jejím životním osudu. Jinak vizuální efekty vetřelce sucks, za to však závěrečné nahánění do pístu spolu s pohledem vetřelce bylo famózní. Fincherův styl já snad nikdy nepřestanu žrát. 90% ()

Hoonza

Nenadávejte na Finchera, on snad může za to, že se během natáčení pořád měnil scénář a že mu studio diktovalo, co se bude divákům líbit a co ne? Kinoverze je tak na 3/5, Speciální edice, přestože to asi není úplně to, co chtěl Fincher je u mě za 5/5 a řekl bych, že i nejpůsobivější díl celé série. Shlédnuto na blu-ray včetně všech dokumentů o natáčení. ()

WolfIssen

Výběr lokace je v pořádku, ale výběr věřících vězňů už tak št'astný není. Oproti předchozím dílům nesmírně ukecané, spousta rádoby hlášek se vůbec nehodí... Vetřelec není ani z poloviny tak brutální a propracovaný, jak jsme byli zvyklí, navíc jde skoro pokaždé vidět jen v rychlém střihu. Celkově to není zlé, ale od Finchera, (ikdyž není sci-fi režisér), jsem čekal více, takže zklamání. ()

Peter-1307

Pokračovanie, kde unikátnym je len meno režiséra filmu. Inak je to opakovanie doteraz videného, i keď urobené na úrovni. Čo čnie nad priemerom sú vizuálne efekty a Sigourney Weaver. Fincher sa snažil, ale je to len niečo nad priemerom ostatných filmov s podobnou tématikou a určite najslabší z doteraz natočených Alienov. ()

Stejšn

Fincherovi zapomněli na začátku říct, že ve filmu o vetřelcích by mělo být taky trochu napětí. Nebo když už ne napětí, tak aspoň jakékoliv jiné atmosféry. Tady bohužel ale není NIC. Film je prázdný, prostě si jen tak plyne, bez čehokoliv, co by diváka šokovalo, ohromilo nebo alespoň zaujalo. Je na něm vidět, že byl extrémně laciný, čiší to úplně ze všeho a to bohužel včetně scénáře. Sigourney Weaver se naštěstí od dvojky herecky hodně vypracovala, už před kamerou nechodí jako když má zácpu, jenže bohužel zase nemá co hrát. Hodnotím to třemi hvězdičkami se skřípěním zubů. Kdybych měl hodnotit speciální prodlouženou verzi, tak bych musel ještě s jednou hvězdičkou dolů, protože ta půlhodina navíc nejenže nepřidává nic, co by filmu pomohlo, ale naopak ještě kvůli přemíře otřesných záběrů na digitálního aliena film degraduje na úroveň televizní produkce. Nuda, nuda, nuda. ()

Mistr_Moon

Special Edition: Původní verzi jsem viděl hodně dávno takže už si až na pár momentek fakt nepamatuju (snad jen že tam se vetřelec narodil ze psa a tady z krávy a taky byl imho efektnější konec kde se v poslední vteřině vyklubala z ripleyové královna), nicméně je potřeba říct že tato verze nebyla vůbec špatná, trochu dlouhá proto se asi producentům nelíbila a došlo na střih, protože americký divák by to zřejmě nesnesl. Spousta lidí tvrdí že je toto horší díl než předchozí, ale já si to nemyslím, cameronova verze mě taky extra nenadchla (imho to bylo tím že to bylo ve stylu osmdesátek, drsných chlapů a ženských s těžkými kulomety a plamenomety a tím přehráváním, kdo to viděl chápe). Fincherův film je oproti tomu mnohem komornější, pracuje se s psychikou, herci hrají civilněji (v rámci možností, na to že jsou to všichni vyšinutí psychopati a honí je potvora co cucá ráda mozky) a granáty nahradily nože a sekyra kterou vlastně nikdo ani nepoužil, taky podle toho postavy padaly jak mouchy že. Dost ovšem zamrzel hodně špatný CGI vetřelec který se tam prostě nehodil a působil tu vyloženě komicky, kdyby všechny ty záběry vystříhali bylo by to lepší - v "živé" formě vypadal ovšem parádně a konečně si ho můžeme prohlídnout detailněji než v předchozích dílech. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?