horor2

Tam kde to Cameron bravurně zakončil, to David Fincher depresivně pohřbil a totálně rozkopal. Návrat k sci-fi hororu s chladným nepříjemným pojetím, až je člověku úzko. Zase na druhou stranu série měla pokračovat, tak nám tvůrci přináší krvavou naháněčku ve věznici, kde člověk neumí napočítat do tří a pohled na ženu je zakázán :-) ()

johnsnow

A za toto Finchera zdrbali a on sa rozhodol točiť len svoje mysteriózne filmy? Doprdele však toľko poriadnych akčniakov mohol točiť. No tak hádam sa mu to pri WWZ 2 podarí. Možno že ten CGI votrelec bol mínusom ale inak to všetko stálo za poriadny plus. 5* zaslúžene. ()

dalibor.durcak

Ačkoli se jedná o nejslabší díl celé vetřelčí trilogie, přesto dosahuje třetí díl v ysoké úrovně. Opět je jiný, než předchozí dva starší sourozenci a opět je svůj. ()

mrclTV

David Fincher a Votrelec? Zaujímavá kombinácia, ktorú by som si zrejme ani v najdivokejšom sne nedal dokopy. Ale na moje počudovanie táto kombinácia funguje. Je to poriadne iný pohľad na votrelčí svet. Viac sa riešia spletité osudy záhadných a pokrivených postáv, Alien je tu vlastne veľkú časť filmu len tak do počtu a navyše ešte je tu do toho zamotané duchovno, tak je z toho možno mierny guláš, ktorý nemusí každému vyhovovať, ale mne sa ukrutne páčil. Zakončenie pôvodnej trilógie (šlamastiku Resurrection nejak nerátam) a zároveň Fincherova režisérska prvotina ako remeň. Trojka mi tak prišla ešte o kúsok lepšia ako jednotka. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 43%, Audience Score - 47% | FDb.cz - 75,6% | Třetí pokračování kultovního Vetřelce nás sice nedostalo do kolen tak, jako dva předchozí díly, přesto se jedná o povedený blockbuster, který měl posloužit jako důstojné zakončení celé série. Ale opravdu, dnes světový režisér David Fincher do svého debutu i přes mizerná očekávání veřejnosti vložil vše a úspěšně míchá temnou a hutnou Ridleyho atmosféru z jedničky a Cameronovu nabušenou a napínavou akci z dvojky! .....no a my si Vetřelce ³ extrémně užili! 90% ()

cinema_cz

Třetí Vetřelec vyvolává více rozpaků než nadšení. Režisér zpracoval příběh způsobem připomínající estetiku videoklipu, doplněného o řadu atraktivních akčních scén. 60 % (Ondřej Zach, Ci 10/1992, str. 22) ()

adamix

Ripleyová sa dostane po ďalšom prebudení do vesmírnej väznice plnú umrnčaných, uškriekaných a preafektovaných trestancov a okrem nej aj slizký čierny pasažier, ktorý tentoraz dokáže pľuť kyselinu, ale kvalitne to oproti prvým dvom dielom poriadne klesá. Celý film vlastne kočíruje ona sama a otravní väzni sú len do počtu ako návnady pre votrelca, ktorému som celý čas fandil. Fincher to možno v tej dobe myslel dobre ale každý génius občas schybí a osobne sa mu nedivím, že tento vlastný výtvor dodnes neznáša. Pri tomto bode mala votrelecká sága skončiť, ale potom prišlo to nešťastné Vzkriesenie... ()

Binne

Podstatně lepší díl, než ten předchozí. Značný význam přikládám především režii, jelikož David Fincher je, dle mého názoru, mistr mysteriózního thrilleru, v jehož duchu se celý snímek nese. Třetí ze série tentokrát mnohem elegantněji navazuje na snímek druhý. Souvislosti i vysvětlení jsou zcela logické. Co je ale podstatnější, je místo, na kterém se hlavní aktérka ocitá. Prostory vesmírné věznice jsou unikátním hřištěm pro vetřelce, který nejenže má dostatek prostoru si "vyhrát" má zde i dostatek materiálu a potravy. Atmosféra filmu je odlišná od předchozích dvou dílů, je poněkud věcnější a méně gradující. Vetřelec už nepůsobí tak děsivým dojmem, jelikož jsme měli velký prostor se s ním seznámit. Hlavní aktérka se chová stejně, jako v předchozích dílech, je praktická a chová se logicky. Další postavy ve filmu jsou sympatičtější než v druhém snímku, v několika pasážích můžeme nalézt i svěží humor, který do situace zapadá. Jediné, co bych filmu vytkla je počítačový vetřelec, to bylo špatné. ()

Max Q.

Už to tady zaznělo - každý díl Vetřelce je opravdu o něčem jiném, ale kdybych si měl vybrat, na který se podívám znovu, který je pro mě nejlepší, bude to právě trojka. Pro svou pochmurnou atmosféru, světů bez velkých hrdinů, bez happyendu. Pitva malé hrdinky z minulého dílu je bez chyby, Cameron musel skřípat zuby - takovou práci mu to dalo ji ve dvojce zachránit :-) ()

Grellenort

Konecne! Konecne jsem nakoukal celou Alienovskou tetralogii, a s jistym prekvapenim (vzhledem k obecnemu hodnoceni) jsem zjistil, ze ten treti dil rozhodne neni spatny. Zejmena co do atmosfery, tam bych zaradil i pred Cameronovu dvojku, vlastne jak tak nad tim premyslim, mozna bych ho celkove zaradil nad dvojku. Alien Psovity proste nema chybku, stejne jako zaverecna nahanecka po chodbach vezeni. ()

Marg

A zase jiný vetřelec. Jaký? Mnohé napoví už jméno režiséra. David Fincher to udělal po svém a dá se říci, že slušně. ()

Anworon

Napoprvé jsem byl dost zklamán. Oproti prvnímu dílu tetralogie Vetřelec nepůsobil dost děsivě, při srovnání s druhým dílem jsem postrádal akci. Ale bylo to mým špatným přístupem. Tvůrci zkrátka netočili jen trojku, ale nový, originální opus. Ten nabízí po psychologické stránce víc než předchozí díly a má dokonalý existenciální rozměr s dusivou, depresivní atmosférou. Postavy už neřeší jen otázku přežití, ale i pomíjivosti, smyslu, víry a moci. Vědí, že i když Vetřelce zničí, stejně na tom budou mizerně, v tom je zásadní rozdíl mezi trojkou a předchozími díly. Ripleyová tentokrát prokazuje úctyhodnou vnitřní sílu. Ví, že sama nemůže přežít, nebojuje za sebe ani za nikoho blízkého, ale za lidi obecně, přestože ji tolik zklamali. Velké téma. Sigourney Weaverová, byť ostříhaná dohola, byla na vrcholu půvabu. Toto už není jen film o Vetřelci (-ích), je vícevrstvý. Přesvědčuje, že peklo si lidé ze života dělají sami a že mít k pudům i rozum není dar, ale prokletí._____Rozšířená verze dost často nestojí za zhlédnutí. U Vetřelce 3 ji ale doporučuji. Film tedy nijak nevylepšuje, spíš naopak, ale pro alienfily rozhodně zajímavá je. Mimo jiné i proto, že děj nejen prodlužuje, ale i mění. Verze nemůže být označována jako "director's cut", protože se od ní David Fincher distancoval. ()

weasel.p

Je to zajímavé a jiné než ostatní filmy o vetřelcích. Myslím, že film není ani tak o tom vetřelci jako o jedné velké depce v podobě vězeňské kolonie, která je výspou vesmíru. Režisér dokázal navodit opravdu tíživou atmosféru- obrovské prázdné prostory, bratrstvo vězňů, absence zbraní, díky níž mohla být do děje vložena honička s vetřelcem chodbami. Mám ale pocit, že film byl tak nějak nedodělaný a něco tomu jakoby chybělo. ()

Weirdman

6/10... Čo sa mi veľmi páči na celej Alien sérií je svojskosť každého jedného dielu... Fincher si tiež zvolil vlastnú cestu a natočil vizuálne krásny snímok, ktorému však čosi chýba. Asi to bude najskôr vyrovnanosť medzi všetkými filmovými zložkami, pretože ak sa zamyslím jednotlivo nad réžiou, vizuálom, hercami, scenárom, (...) tak všetky sú primajmenšom priemerné, mnohé dokonca vysoko nadpriemerné, ale akosi to medzi nimi hlasno škrípe keď už majú tvoriť jeden celok... ()

krivkin

chápu, že po božských prvních 2 filmech se toto nutné někomu musí jevit jako zklamání, ale já zklamaný nejsem - jak to dopadne, jsem věděl dopředu a byl jsem pak příjemně překvapen ztvárněním Aliena a opět zase výbornou atmosférou nejistoty....jen škoda, že jsem se zatím nedostal k Director´s Cut, prý to je super ()

Emílio

Vynikajuce pokracovanie predchadzjajucich dvoch filmov, pri ktorom obzvlast zamrzi, ze uz sa nikdy nedozviem ako by vyzeral skutocny Fincherov film - povodna kinoverzia ani predlzena SE verzia nim totiz nie je. Je az neuveritelne, ze takyto skvely film bol natoceny zacinajucim reziserom, prakticky za absencie scenara (dopisoval sa "za jazdy") a Fincher sa casto az rano dozvedel co sa vlastne v ten den ma tocit (to uz nehovorim o povodnej a neskutocne hlupej verzii scenara, kde sa film mal odohravat na umelej dutej planete, vyrobenej z dreva). Vynikajuca depresivna atmosfera (zjavne mnohym nesadla), skvele herecke obsadenie a zakoncenie filmu. Toto mal byt posledny diel votrelcej sagy (Ripley vs. alien). Sucasnymi 73% je film na csfd velmi podhodnoteny. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?