Celý kinosál (ČSFD premiéra) se otřásal v základech pod salvami smíchu. A pak vidím u většiny tři hvězdy a komentáře typu "docela jsem se bavil" či "bylo to celkem vtipné". A to jsem je, prosím, četl v komentářích uveřejněných za poslední tři hodiny, když jsem přišel domů, takže ne že bych zrovna natrefil na komentář někoho jiného. Svědčí to o jisté dávce pokrytectví celé řady hodnotitelů. V sále se smějí, až se plácají do kolen, a doma pak dají tři hvězdy, aby nevypadali blbě kvůli tomu, že průměrné hodnotí nadprůměrně. Smutné a zavrženíhodné, dle mého. Avšak k filmu samotnému. Jackson s Johnsonem vyklízí pole poněkud předčasně, na stranu druhou musí uvolnit prostor Bengům v záloze. Klidně bych je nechal žít o něco déle. Wahlberg s Ferrellem jsou však skvělí, obzvlášť Ferrell je k sežrání... Pro mne úžasná komedie, smál jsem se jako už dlouho ne... 100%(24.11.2010)

Tak Benga v záloze byli mojí druhou premiérou s ČSFD.Příjemná parodická komedie, při které jsem se docela nasmál. Oba z humorné dvojice mne bavili. Je možné, že to dáno tím, že smích je pro mne nakažlivý. Pak příjemnou společností Rosany, Phetera a Stevena W. za což jim zde děkuji. Na závěr bych některým politikům, např. Ing. Kalouskovi doporučil pustit si párkrát pustit závěrečné titulky.(23.11.2010)

• verbal

Celou dobu se mi honilo hlavou cosi o zevních genitálech a vyústěních trávících traktů. Jediné, co musím uznat a přičíst k dobru je fakt, že celých 107 minut nikdo ze silného hereckého obsazení (Zde samozřejmě nepočítám toho slizského debila Ferrella) ani jednou nezaprděl, nerozmazával si po obličeji čerstvý ejakulát a ani velkohubě nerozjímal o zdravém vylučování! Svým způsobem průkopnický film pro 21. století! Scénárista totiž velmi obratně dokázal, že může být trapný jen s použitím dementních dialogů a zoufalou snahou být vtipný. V této fázi bych si, přátelé, dovolil držet minutu ticha za všechny ty mrtvé hollywoodské scénáristy, kteří to ještě uměli. 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54 ................ 0. Ach jo, kde jsou ty časy Posledních skautů a Smrtonosných zbraní.(6.9.2010)

Někdo nemůže rozdýchat anabolové mozečky detektivů Dansona s Highsmithem, někomu vadí plochý hrudník Evy Mendes a někdo závidí Willu Ferrelovi jeho vzrušující krásu, ale já se u toho všeho bavil naprosto nadstandardně. Zkrátka chci být detektivem, ale jsem opatrný, takže se nebudu pouštět do těch největších případů, jakými jsou postavení lešení bez ohlášky, protože bych nerad skončil ve Vegas bez bot a bez služební dřevěné bouchačky. Tohle je prostě ta správná komedie pro všechny zoufalce, kteří se v mládí naučili baletit či hrát na harfu, aby se mohli vysmívat těm, kteří to berou vážně. A to jsem přesně já.(23.2.2014)

• PinokKio

Benga v záloze je dost praštěná komedie. Ty ve stylu Zoolandera mám extra rád, takže se bylo nač těšit. Ovšem tady to vůbec nefunguje. Všichni jsou vyšinutí a děj je více než chaotický. Pár výborných momentů se určitě našlo (většina akce, fotoscéna v hospodě, ..), dokonce se to obešlo i bez vyměšovacího humoru, přesto jsem celou dobu na film nechápavě koukal s otevřenou pusou, co že se to tam vlastně děje a nebyl si jistý tím, jestli se smát při každém příšerném výstupu Marka Wahlberga. Dvě hvězdičky, možná dva a půl.(27.11.2010)

• - Po výbuchu v účtárně si můžeme vedle ležícího Ferrella všimnout jeho dřevěné pistole. V dalším záběru ji má zase v pouzdře a v následujícím již pistole vůbec není. (Brousitch)

• - Všetky vizuálne efekty boli robené spoločnosťou KernerF. (Peter-1307)

• - Na plagáte majú Mark Wahlberg a Will Ferrell rovnaké číslo odznaku - 10712. (Peter-1307)