Někdo nemůže rozdýchat anabolové mozečky detektivů Dansona s Highsmithem, někomu vadí plochý hrudník Evy Mendes a někdo závidí Willu Ferrelovi jeho vzrušující krásu, ale já se u toho všeho bavil naprosto nadstandardně. Zkrátka chci být detektivem, ale jsem opatrný, takže se nebudu pouštět do těch největších případů, jakými jsou postavení lešení bez ohlášky, protože bych nerad skončil ve Vegas bez bot a bez služební dřevěné bouchačky. Tohle je prostě ta správná komedie pro všechny zoufalce, kteří se v mládí naučili baletit či hrát na harfu, aby se mohli vysmívat těm, kteří to berou vážně. A to jsem přesně já.(23.2.2014)

Neskutnečně trapné, neskutečně cool. Přiblblé hlášky, které polechtají bránici a přinejmenším podivné situace, kdy vám jejich nelogické řešení vyrazí dech. Zápletka je v podstatě zbytečná, ale člověk se nepřestane bavit. A ten začátek s Dansonem a Highsmithem je super. Finále je pak vykrádačkou mých eskapád v Grand Theft Auto. Panejo, vy máte ale hebké vlasy.(24.10.2010)

Tak nevim, jestli jsem koukal na stejnou verzi jako ostatni zde komentujici - ale ja se smal od zacatku do konce. Nektere sceny jsou prehnane, ale running gags ohledne Wahlbergovyho posedlosti drogovym podsvetim nebo parta v Priusu kopulujicich bezdaku me neustale sundavaly ze zidle. Pro me velmi prijemne prekvapeni.(9.1.2012)

Parádní oddechovka s řadou velmi komických scén, u nichž jsem se od srdce zasmál. Policejní dvojky, ať už Wahlberg s Ferrellem, jejich machři sokové či Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson, jsou opravdu výborné, dobře vyvážené a dodávají na komičnosti a poutavosti. Líbí se mi, že hlavní hrdinové nejsou žádní supermanové, kterým se povede vše, na co sáhnou. Velmi kladně hodnotím také soundtrack. Příjemné překvapení, dávám slušné 4*, nejspíš jsem byl zrovna na stejné vlně jako tvůrci snímku a užil jsem si jejich práci od začátku až do konce :)(30.5.2011)

Will Ferrell to jednoducho vie. Je to majster sveta v absurdnom, drsnom humore, ktorý prezentoval aj napríklad v Ľadovo ostrí (2007). V tomto prípade to síce nebola až tak absurdne strelená paródia, no ani v tomto smere si tu divák nepríde skrátka. Toľko šplechov a uletených scén sa vidí iba málokde. Treba tomu dať len šancu a nebrať celý projekt moc vážne. Je to úlet a šialenosť, to treba mať na zreteli a užívať si túto bláznivinu podobne ako si ju užívali samotní herci. Zároveň si zaraďujem jednu scénu medzi svoje naj epic: keď boli The Rock s Jacksonom na tej streche a skočili... to sa len tak nevidí. Bavil som sa kráľovsky. Silný nadpriemer. 85/100(6.7.2018)

• - Na plagáte majú Mark Wahlberg a Will Ferrell rovnaké číslo odznaku - 10712. (Peter-1307)

• - Ve scéně, kdy se Terry (Mark Wahlberg) a Allen (Will Ferrell) probudí v autě, které je naložené na vlak a míří do Las Vegas, je možné vidět, že zadní dveře vozu jsou již nalakované na červeno. Když ale Allen volá kapitánovi, je na pozadí vidět, že dveře jsou ještě šedé. (Pepy)

• - Danson a Highsmith jsou ve filmu vidět pouze se slunečními brýlemi. Výjimkou jsou jen jejich portréty na pohřbu. (MeanWhile)