Benga v záloze

The Other Guys

Fízli zo zálohy

Akční / Komedie / Krimi

USA, 2010, 103 min (SE: 111 min)

Víte, existují špičkové fóry. Vypointované až na samou hranici geniality, skvěle zahrané, výborně vymyšlené a brilantně vygradované. Jsou tu také slabší fórky, nedotažené, ale zábavné, úsměvné, přitroublé, leč funkční... No a pak jsou ty ostatní... Trapné, roztahané, zabité... Je tu všechno, a ano, bavil jsem se a ani na chvíli nenudil, ale... Poměr, v jakém jsou tyto rozdílné druhy vtipů namíchány bych si představoval dost jinak... Ferrellovo hudební číslo je ovšem výborné :D " ‎...and all the fathers were hanged and the children all got pinkeye..."(23.11.2010)

Prvních pět minut je naprosto brutálních, kdy tam Rock se Samuelem Jacksonem předvedou naprosto šílenou mega akci a já od tý chvíle očekával jízdu od začátku až do konce a vypnul mozek, jenomže tahle dvojka se bohužel po 10ti minutách vytratí z filmu a nahradí je dvojice Will Farrell a Mark Wahlberg, přičemž Farrell tu je za tradiční giga hovado a do jeho obvyklýho výkonu mu chybí se jen svlíknout do spodků a Mark Wahlberg tu zase nedělá , krom nasírání se, nic extra, ale nevadí tu a v dvojici s Farrellem dokáže zabavit, ale už je to spíš jen o jednotlivých scénách, jestli baví nebo ne, jako celek už to neni rozhodně žádná velká jízda, každopádně jejich vožíračka tradičně prvotřídní a pár hlášek stojí za to, každopádně herecky to bylo tak našlapaný, že neudělat z toho komediálně akční mega řežbu byl celkem kumšt, ale McKay to bohužel zvládnul.(30.8.2010)

Přesněji ohodnotím po druhém zhlédnutíí, jelikož stále nemám jasno. Film je v zábavnosti dost nekonzistentní, jež jednou je trapný a podruhé neskutečně vtipný... zatím hodnotím 3,5 hvězdičky i když je to lepší podívaná než Poldové od Kevina Smitha... „Aim for the bushes“(31.8.2010)

Ano, někomu stačí málo. Chtěli byste třeba vědět, co očekávám od oddechové komedie? No, tak například minimum nudy, scénář plný fórů všeho druhu, herce, kteří si s nimi poradí, spád, švih a alespoň trochu zručnou režii, pokud má být komedie zároveň i trochu akční... To všechno "Benga v záloze" (český název je rozhodně nejtrapnější část celého filmu) mají. Musím uznat, že mě velmi mile překvapila především dobře vybraná a sehraná dvojka Wahlberg a Ferrell (dialog o lvech a tuňácích vede). Michael Keaton coby kapitán "Kapitán" byl rovněž bezproblémový, proti Evě Mendes bych si nedovolil nikdy říct ani "ň", Steva Coogana mám čím dál raději a co se týče pánů The Rocka a Samuela L. Johnsona - no... Jediné minus - mohlo to být tak o 15 minut kratší. Tři a půl hvězdy ovšem směle zaokrouhlím nahoru.(13.1.2011)

• H34D

Benga v zálože jsou natolik odpočinkový film, že si ani nezaslouží, abyste mu věnovali plnou kapacitu mozku. Spousta vatových, nebo dokonce zbytečných scén, humor, který je stupidní, ale ne zase dostatečně stupidní, mno zkrátka není o co stát (tedy kromě pohledu na Evu Mendes). Humor lehce zachraňuje Will Ferrell. 5/10(18.2.2017)