• H34D

Benga v zálože jsou natolik odpočinkový film, že si ani nezaslouží, abyste mu věnovali plnou kapacitu mozku. Spousta vatových, nebo dokonce zbytečných scén, humor, který je stupidní, ale ne zase dostatečně stupidní, mno zkrátka není o co stát (tedy kromě pohledu na Evu Mendes). Humor lehce zachraňuje Will Ferrell. 5/10(18.2.2017)

Někdy film působí jak násilně přerušovaná soulož. Dobrá předehra, nějak to graduje, ale když by měl přijít vrchol(nej fór), najednou fik kámoši. Smál jsem se poměrně hodně, ale vždycky jsem si řek sakra, tady by to chtělo malinko přitlačit nebo líp promyslet pointu a výsledek by byl třikrát lepší. Celý to symbolizuje scéna, kdy má dojít ke žhavý souloži mezi Ferrelem a Evou Menz-ehm-Mendes. Závěrečný titulky byly zajímavý, jen jsem nějak nepochopil, proč byly zrovna v tomhle filmu.(24.11.2010)

Ano, někomu stačí málo. Chtěli byste třeba vědět, co očekávám od oddechové komedie? No, tak například minimum nudy, scénář plný fórů všeho druhu, herce, kteří si s nimi poradí, spád, švih a alespoň trochu zručnou režii, pokud má být komedie zároveň i trochu akční... To všechno "Benga v záloze" (český název je rozhodně nejtrapnější část celého filmu) mají. Musím uznat, že mě velmi mile překvapila především dobře vybraná a sehraná dvojka Wahlberg a Ferrell (dialog o lvech a tuňácích vede). Michael Keaton coby kapitán "Kapitán" byl rovněž bezproblémový, proti Evě Mendes bych si nedovolil nikdy říct ani "ň", Steva Coogana mám čím dál raději a co se týče pánů The Rocka a Samuela L. Johnsona - no... Jediné minus - mohlo to být tak o 15 minut kratší. Tři a půl hvězdy ovšem směle zaokrouhlím nahoru.(13.1.2011)

• Payushka

Ferrell si střihnul zase jednoho podivína, který se nemožně chová, mluví a vypadá jako kudrnatý tragéd. Wahlberg je sprostý, nepříjemný, a aspoň on je zábavný, ale na svou podobnou roli ve Skryté identitě tady prostě nemá. Když se tu navíc Eva Mendes projde v upnutých šatech, stačí vzpomenout na Noc patří nám, kde bylo vidět o dost, dost víc… A takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Vzít téměř jakýkoli záběr z Beng a vymyslet starší film, v němž jsme mohli vidět to samé (a lépe).(9.11.2011)

„Ako ste sa zoznámili?“ – „Bolo to, ako z toho romantického filmu s Meg Ryanovou, kde mal ten chlap žihľavu v zadku.“ – „Hmmm... Nespomínam si na žiadny film s Meg Ryanovou, kde by mal chlap žihľavu v zadku.“ – „Ale áno, v LÁSKE CEZ INTERNET.“ – „V LÁSKE CEZ INTERNET predsa nemal Tom Hanks v zadku žiadnu žihľavu...“ – „Ale mal. A riadne hlboko.“ Od Willa Ferrella mám najradšej HLÁSATEĽA SPRÁV: PRÍBEH RONA BURGUNDYHO. Toto nie je až také dobré. Ale nie je to ani také rozpačité, ako RÝCHLO A DESIVO: ŠIALENÉ PRETEKY (o MOJEJ KRÁSNEJ ČARODEJNICI nehovoriac). Je to skôr „klasický ferrellovský priemer“ (ĽADOVO OSTRÍ, VIANOČNÝ ŠKRIATOK), teda jemne nadštandardný kúsok s neuveriteľne trápnymi (u Ferrella je to schválne) kreáciami, šokujúco hysterickými hereckými výkonmi a neuveriteľnými kydami v každej minúte (skutočne sa dá niekedy v živote zabudnúť na trojminútový preslov o tom, ako dokáže tuniak vypátrať rodinu leva a vyvraždiť mu ju?). Will si s pávom Wahlbergom nečakane sadol a každá piata scéna je neskutočná (svokra, vybavujúca mimoriadne vulgárne sexuálne odkazy), „ostatní herci“ (SPOILER The Rock a Samuel L. Jackson majú skôr cameo SPOILER) sa tiež vydarili, hlášky sú brutálne („Chalani, dúfam, že máte radi väzenské žrádlo a pinďúrov.“) a akčné scény také dobré, až paradoxne rušia „čisté“ komediálne čaro snímky. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/komedia/417-fizli-zo-zalohy-6o-(11.11.2010)

• - Danson a Highsmith jsou ve filmu vidět pouze se slunečními brýlemi. Výjimkou jsou jen jejich portréty na pohřbu. (MeanWhile)

• - Nápad spárovat před kamerou Ferrella a Wahlberga vznikl několik let před natočením filmu během oscarového ceremoniálu, při kterém si Ferrell z pódia dobíral nominované herce, jen Wahlbergovi prokazoval komicky přehnaný respekt. (Coldrex)

• - Všetky vizuálne efekty boli robené spoločnosťou KernerF. (Peter-1307)