Je to paradoxní, že film, který je o dvou poldech, kteří čekají na svůj velký případ, je prakticky taky "bengem v záloze". A proč? Protože ve filmovém světě už máme sérii Smrtonosných zbraní, která prakticky definovala tento žánr a navíc se dodneška řadí ke špičce (nejen) ve svém žánru. A The Other Guys (či Benga v záloze, což je hodně dobrý a nápaditý překlad, snad poprvé chválím distributory, mimochodem) měli potenciál stát se jakýmsi nástupcem v tomto žánru. Jenže, to by na nás scénáristé nemohli chrlit 70 vtipů za minutu, z nichž menší polovina je opravdu vtipná. Neříkám, párkrát jsem se od srdce zasmál, ale zbytku jsem se jen usmíval. Chemie mezi Wahlbergem a Ferrellem funguje, stejně jako mezi Jacksonem a Johnsonem (dejte jim někdo spin-off, kde budou déle, než pět minut!) a jako třešinka na dortu je zde Eva Mendes a Ray Stevenson. Prakticky nemám s tímto filmem výraznější problémy, jenže něco mi říká, že tohle mohl být menší kulťák, kdyby se to dostalo do jiných rukou… 80 %. P. S. A oceňuju fakt, že zdaleka ne všechny skvělé fóry jsou v traileru. To se poslední dobou skoro nestává…(24.11.2010)

Neskutnečně trapné, neskutečně cool. Přiblblé hlášky, které polechtají bránici a přinejmenším podivné situace, kdy vám jejich nelogické řešení vyrazí dech. Zápletka je v podstatě zbytečná, ale člověk se nepřestane bavit. A ten začátek s Dansonem a Highsmithem je super. Finále je pak vykrádačkou mých eskapád v Grand Theft Auto. Panejo, vy máte ale hebké vlasy.(24.10.2010)

• POMO

Suchý humor Willa Ferrella mám rád, jeho Ron Burgundy i vedľajšie role vo Frat Pac komédiách (Stiller, Vaughn, Ferrell, Wilson, Carell...) si vďačne vychutnávám. Ale tento film je ukážkou (dúfam že dočasnej) scenáristického a režijného úpadku. Ešte aj akčné scény, ktoré nevyžadujú prácu s hercami a vypointovanie dialógových scén, sú tu katastrofálne neprehľadné. Druhá hviezdička iba za Evu.(2.1.2011)

"Kapitáne, jestli ho chcete odzbrojit, vyndejte mu baterky z kalkulačky." Detektivové Kancelářský Žralok a Tančící Páv poskakují ze skeče do skeče a snaží se divákovi namluvit, že řeší složitý případ. Majitelům strukturovaně jednoduchých mozků, ke kterým se hrdě řadím, by tato přímočará jednoduchost mohla vyhovovat, neboť se tentokrát vůbec nešetřilo dochucením nekompaktního snímku neodolatelně imbecilním ferrellovským humorem.(27.2.2011)

Čítal som viacero výčitiek na adresu Marka Wahlberga, že sa sem vôbec nehodí a veľmi zaostáva za Ferrellom. Nemôžem s tým súhlasiť. Mark je práve v tejto úlohe skvelý a rola večne podráždeného policajta mu sadne ako uliata. Lebo tu sa ten jeho prejav berie humorne. Nesedí mi práve v úlohách drsných chlapíkov vo filmoch, kde má za úlohu ťiahnuť celý film sám (ako Max Payne). Hlavné duo je si teda vyrovnané. Ferrell je ako vždy - veľmi fajn. Je tu aj dostatok humoru. Takže ako komédia to funguje dobre. Škoda však úplne debilného scenára. To už vážne sa nedalo vymyslieť nič lepšie? Záporák a vyvrcholenie filmu sú tiež na facku a rola Steva Coogana úplne zbytočná. Škoda, malo to na 4*. 7-/10(1.2.2011)