• verbal

Celou dobu se mi honilo hlavou cosi o zevních genitálech a vyústěních trávících traktů. Jediné, co musím uznat a přičíst k dobru je fakt, že celých 107 minut nikdo ze silného hereckého obsazení (Zde samozřejmě nepočítám toho slizského debila Ferrella) ani jednou nezaprděl, nerozmazával si po obličeji čerstvý ejakulát a ani velkohubě nerozjímal o zdravém vylučování! Svým způsobem průkopnický film pro 21. století! Scénárista totiž velmi obratně dokázal, že může být trapný jen s použitím dementních dialogů a zoufalou snahou být vtipný. V této fázi bych si, přátelé, dovolil držet minutu ticha za všechny ty mrtvé hollywoodské scénáristy, kteří to ještě uměli. 60, 59, 58, 57, 56, 55, 54 ................ 0. Ach jo, kde jsou ty časy Posledních skautů a Smrtonosných zbraní.(6.9.2010)

"Kapitáne, jestli ho chcete odzbrojit, vyndejte mu baterky z kalkulačky." Detektivové Kancelářský Žralok a Tančící Páv poskakují ze skeče do skeče a snaží se divákovi namluvit, že řeší složitý případ. Majitelům strukturovaně jednoduchých mozků, ke kterým se hrdě řadím, by tato přímočará jednoduchost mohla vyhovovat, neboť se tentokrát vůbec nešetřilo dochucením nekompaktního snímku neodolatelně imbecilním ferrellovským humorem.(27.2.2011)

Will Ferrell to jednoducho vie. Je to majster sveta v absurdnom, drsnom humore, ktorý prezentoval aj napríklad v Ľadovo ostrí (2007). V tomto prípade to síce nebola až tak absurdne strelená paródia, no ani v tomto smere si tu divák nepríde skrátka. Toľko šplechov a uletených scén sa vidí iba málokde. Treba tomu dať len šancu a nebrať celý projekt moc vážne. Je to úlet a šialenosť, to treba mať na zreteli a užívať si túto bláznivinu podobne ako si ju užívali samotní herci. Zároveň si zaraďujem jednu scénu medzi svoje naj epic: keď boli The Rock s Jacksonom na tej streche a skočili... to sa len tak nevidí. Bavil som sa kráľovsky. Silný nadpriemer. 85/100(6.7.2018)

Blbý a blbější (což tentokrát překvapivě platí více o postavách než o vtipech) ve službách zákona. Film se naštěstí nenese v duchu úvodních minut, které mají, pravda, díky Jacksonovi a Johnsonovi potenciál vystřelit vás do akčního nebe, vinou střihu však představují nepřehledný explozivní bordel. McKay včas přeladí na své ozkoušené baletění mezi trapností a vtipností, kdy servíruje vtip za vtipem, padni komu padni (resp. padni kam padni). V sále plném diváků, kteří si přišli nechat pošimrat bránici, fungovala Benga výtečně, ale dovedu si představit, že při osamoceném sledování v domácím brlohu více vynikne jejich dýchavičnost, roztáhlost a prázdnost (přísavka v podobě polo-vážných odkazů k finanční krizi moc nedrží). Willu Ferrellovi skutečně náleží pozice "toho druhého" mezi komediálními a Marku Wahlbergovi mezi akčními hvězdami dneška, ale do výslužby bych ani jednoho ještě neposílal. Jak dokazují Benga, když se pořádně rozeběhnou, dokážou navzdory všem očekáváním (která byla v mém případě mimořádně nízká, což jistě také sehrálo svou roli) chvíli i letět. 70% Zajímavé komentáře: DaViD´82, tron, SarumanKo(23.11.2010)

Wooden Gun: From the Files of Police Scrap! Z dvojicí Jackson / Johnson začne McKay v nějakém módu, aby Dnem lumíků a otevřených diváckých úst přešel na jiný, tzv.: „My way, or the highway!“ Na dálnici se mi nechtělo a tak jsem se chytil - možná i díky Ferrellovi, který v duchu L.Nielsena prokázal, že nejúčinnější rozbuškou vtipnosti u dementního dění je zachování vážné tváře.. A mimochodem, když si vezmeme slavné detektivní dvojice jako Starsky a Hutch, Crockett a Tubbs, Columbo a doutník, či Zeman a Hradec - jen duo Peacock a Shark může o sobě říct, že se vyzná v baletu i kuplířství..(26.6.2013)