V ulicích New Yorku se na hranici zákona snaží balancovat dva neohrožení, ale velmi drsní policisté Danson a Highsmith. Zná je už celé město, jedni jimi pohrdají, jiní je obdivují. Jejich pravým opakem jsou kolegové Terry Hoitz a Allen Gamble, kteří se ale kvůli papírování do ulic prakticky nedostanou. Oba se stávají terčem každodenních posměšků a všichni jimi otevřeně opovrhují. Když během policejní akce Danson a Highsmith tragicky umírají, rozhodne se Terry, že je s Allenem nahradí. Terry se zbraní v ruce přinutí Allena, aby vstal od psacího stolu a vyrazil s ním do akce. Krátce poté dojde k přestřelce mezi překupníky kokainu. Terry Allena vyprovokuje k riskantní jízdě, a tak se Allen vřítí na místo činu, rozmetá zabavený kokain a přejede tělo zastřeleného překupníka. A na problémy je hned zaděláno... (TV Nova)

sir-dave

Ferrellovky nijak zvlášť nemusím. Úvodní část napěchovaná přehnanou akcí, zbytek postrádal téměř jakoukoliv akci. Svému účelu to posloužilo, několikrát jsem se správně trefeným vtípkům zasmál, jenže celkově mě to neoslovilo, jak by mělo. Nyní pár dní po shlédnutí si už nepamatuji skoro nic... Eva Mendes je kočka. ()

otík

Vcelku tradiční akční komedie, která určitě potěší všechny příznivce jak všech zúčastněných hvězd, tak akce i humoru. Ferrell se drží trochu zpět, takže film je stravitelný jistě i pro ty, co ho tak moc nemusí. Temto filmu je po úvodní šílenosti dvojice The Rock & Samuel L. Jackson přeci jen o hodně volnější, ale i tak jde hodnotit film velmi kladně. Zábava to určitě byla. ()

panMartin

Super vtipný humorný film. Tohle není jen komedie roku, ale nejspíš by mohl být film roku, který je podle mě hodně podhodnocený. Režie je super. Herecké obsazení je bomba krátká role pro Samuela a The Rocka, Ferrell a pro mě čím dál tím víc a víc oblíbený Wahlberg a abych nezapomněl na sexy Mendesku, a na Keatona, ()

Deyw

Ježiši..co to tam dwayne vyváděl..tohle by se mu nikdy nestalo!! A i kdyby jo tak přežije na to vsadim svůj biceps! Pak nástup totálních lemplů na jejich místo neměl chybu...skvělá komedie.kdo se chce bavit ?! ()

Cedr

Nevtipná ubohost je občas (velmi, velmi zřídka) vystřídána solidním vtípkem, který je však zase okamžitě zabit. 10 minut kvalitního materiálu na dvouhodinovou stopáž opravdu nestačí. ()

vadic

Jestli tenhle film doopravdy bral někdo vážně, tak potěš koště, protože něco tak neuvěřitelně absurdního jsem možná nikdy neviděl. Jen teda doufám, že jediný, kdo tento film bere seriozně, není režisér, ale že celá ta ustřelenost je cílená. Doopravdy ani jednu jedinou scénu totiž neshledávám ani trochu vážnou, či s uměleckými ambicemi. Dokonce si myslím, že i slovo "kýč" v tomto případě nestačí. Ale je mi to jedno, protože jsem se v kině na csfd projekci málem pochcal smíchy a ještě nikdy snad jsem z kina neodcházel s takovou křečí v ksichtě.....JO a emocionální bouře Michaela Keatona mě málem poslaly pod sedačku, protože jsem před sebou viděl šedesátiletého v afektu řvoucího Bruce Wayne (stejná mimika jako v bytě Kim Basinger při setkání s Jokerem). ()

st.jim

Měla to být sranda, měla to být jízda, bohužel bylo asi špatně namazáno. Párkrát jsem se zasmál, to jo. Spíš než humor, ale vyšel na světlo trapný mišmaš, nad kterým jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou. Pro mne je to určitě zklamání jako blázen. Tady je aspoň krásně vidět, že McKay ani nevěděl, co chce vlastně točit. Hodit herce na plac a myslet si, že je bezva film hotovej?.......... Pouze z mouky taky neuválíš těsto na pizzu. ()

žvanimírek

Ve chvíli, kdy ze scény tak divně záhadným způsobem zmijí Saumel L. Jackson a Dwayne "The Rock" Johnson, jsem čuměl jak puk....Do tohoto okamžiku neskutečná akce a pak? Trochu jsem se nudil, neustále přemejšlel kolik mu dám hvězd atd. atd. Permanentně nasranej Wahlberg a lehce debilní Ferrell mě moc neuspokojili. ()

ivan_drago

Komedie, která je více konverzační než jakkoli akční. Wahlberg podle mě není herec a Ferrelovi vůbec nestačí... Některé scény mají náběh na to stát se kultovními, ale... je to takové nějaké vyčpělé. Scénář slouží jen k pospojování jednotlivých scén a hlášek.... Dalo se z toho vytěžit o moc víc. A to jsem hrál Grand Theft Auto :-) ()

Mrkvič

Pro jednou zase zábavný Ferrell bez vyloženě trapných scén. Párkrát se u toho dá zasmát, ale je dost lepších podobných filmů. Nejzajímavější na filmu je Mark Walhberg, jehož předchozí role v porovnání s touto z něj dělají snadný zdroj zábavy. ()

Jizni Tlapa

Hned po tom co se Rock a S.L.Jackson vrhnou střemhlav ze střechy, aby po 3 minutach skončilo jejich působení v tomhle herecky našlápnutém kousku se na scéně objevují záložní benga M.Wahlberg a W.Ferrell, kteří si to evidentně užívají. Film je od začátku v tempu, které je tak akorát. Režisérsky dokonalé (sekané záběry večírku). Akční segmenty neruší, naopak, dokažou překvapit. O dialogu nemluvě. Scénář je přímo povedený a vtipy jsou na hranici "prasknutí bránice" a trapnosti, což vyhovuje a neuráží. Naopak! Dokreslují punc zajímavosti a originality! Nebýt pomalejšího konce, na kterém se dalo vydělat mnohem víc, vystřílel bych (a ne dřevěnou devítkou) 5*!!!!! ()

Wall-E

Pár povedených vtipů a minimum povedených scén... Ve finále nejhorší komedie roku. Nebýt těch pár vteřin s Evou Mendes tak jdu ještě o hvězdu níž. ()

LiborGondek

No, nečekal jsem, že hlavní akční dvojice, tahák na diváky - Jackson & Johnson skončí dřív, než začnou. Je to tak spíše akční parodií, kde se sice párkrát zasmějete, ale to je tak vše. Když se za filmem poohlédnu, není tam nic, k čemu bych se chtěl znovu vracet. Tedy úplný průměr. 50% ()

Liznic

Rovnou přiznávám, že jsem to nedokoukal. Námět filmu musel být super, ukázky vypadaly jakš-takš slibně, ale vymáčknout z toho víc jak 20ti minutevej kraťas nemohlo dopadnou dobře. Nuda na entou, pitomé postavy, žádný humor. Úvodní honička byla fajn, ale dál je to hrůza a děs. ()

LadyPupu

"Úúú úúú, čajová pohotovost..." Co to hergot bylo? Páv a Žralok? To už je lepší Čuk a Gek. Zasmála jsem se asi 4x, to je vzhledem k celkové délce dost nepoměr. Wahlberg měl radši udělat další reklamu na trenky. To by mělo větší smysl. ()

Lachtaan

Kdysi mě monstrózně zklamalo, že se dvojice Johnson & Jackson jen ve filmu mihne a celý zbytek příběhu tahá Wahlberg s mým nepříliš oblíbeným Willem Ferrellem. Zkrátka jednoduchá komediální slátanina plná všemožných klišé, které přehlíží jen fajnšmekr libující si v ulítlých komediích tohoto typu. Benga v záloze mě vlastně naučili být opatrnější při výběru filmů z policejního prostředí. ()

ywo666

Fu. To bola teda dobrá ch(k)ob(k)otina. Už som dlho takú hovadinu nevidel. Najlepší film od momentu čo som bol v kine na Inception. Ferrella až tak nemusím. Radím ho k hercom tipu Carella a Sandlera, ktorý samy o sebe nie sú vôbec vtipný a potrebujú do filmu vtipný scénar, alebo vtipné vedlajšie postavy. Tu však boduje. S Wahlbergom im to ide. Hustý je aj už viackrát spomenutý odchod Jacksona a "Rocka" zo scény. Už dlho som tak nezasmial. Je to fakt totálna blbosť, ale na stupnici zábavnosti to mieri pekne vysoko. Ešte dodám, že film treba sledovať pozorne lebo sa dá zasmiať aj na detailoch ktoré môžu kdekomu uniknúť. 85%. Príjemne prekvapený. ()

rowdys

The Other Guys je v rámci tohtoročných komédií jednoznačne kráľom, ktorého humor by som prirovnal k Hot Shots a Naked Gun, pretože je buď mega-absurdný alebo parodizujúci. Film je to miestami, avšak veľmi zriedka, sínusoidný podobne ako dnešný finančný svet, z ktorého si premisou uťahuje, ale i napriek tomu som sa neprestával smiať od začiatku do konca. Svieže to bolo predovšetkým práve vďaka tomu, že si TOG uťahujú zo šablóny, no zároveň sa ňou i schválne riadia. Zaujímavé je sledovať ako si Ferrell a Wahlberg vymenili úlohy - Ferrell bol vždy ten funny guy a Wahlberg zasa ten kamenný ksicht, no v Other Guys sú obaja, eh, other guys - Ferrell bez úsmevu s flegmatickým výrazom úradníckeho syndrómu, pričom komédia spočíva v samonasieracom Wahlbergovi v nadväznosti na vo svojej pozícii absurdnú postavičku Ferrella. Práve Wahlbergovi nikto nikdy nechcel uveriť, že by mohol robiť aj komédiu (paradoxne až kým nevznikol Sambergov SNL skeč Mark Wahlberg talks to animals, resp. hercova reakcia naň). Ako komédiu, paródiu a badass cameo Rocka a Sama Jacksona to môžem len odporučiť. Ja som sa bavil výborne. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)