Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

mrclTV

Remake TMNT poslal korytnačky a klan Foot do nového tisícročia a ide mu to celkom slušne. Akčná štvorica má nové povahy, nové schopnosti a vybavenie a sú ešte viac teenedžerské. Celé sa to posunulo z filmu pre deti skôr do filmu pre 14-ročných. Čakal som niečo ako Bayových Transformerov (keď už to produkoval), no našťastie sa film držal celkom pri zemi (oproti skôr uvedenému hnusu), až na to, že v každom zábere je vypučená Megan Fox, ktorej jediné prednosti sú cupitanie po chodníku, robenie "novinárčiny" na mobil a hádzať veľké oči do kamery. I keď som asi dvakrát starší ako cieľová skupina, normálne som chvíľu rozmýšľal nad 3-mi hviezdičkami, no ten úplne (aj na teen zábavku) jednoduchý dej a Megan to úspešne ťahajú nadol. PS: Celkom slušná akcia s pár dobrými nápadmi. To som od tohto filmu nečakal. ()

PlysovyMacko

Pripomínalo mi to Transformers. Ide o výplach mozgu, ale korytnačky sú tak sympatické.  Dokonca aj príbeh ich vzniku dával zmysel. Akcia v snehu výborná. Pozrem si aj dvojku. ()

jardoom

Nějak nechápu, co jsou zač ti vypatlaní, maniodepresivní koňomrdi, co tomu dají dvě a méně hvězd. .Chápu, že to nezaujme někoho, kdo nemá rád scifi, fantasy a spíš je fandou reálných filmů. Čtu tady ale komenty typu "moje dětství to minulo, nemám rád nereálné filmy a tudíž mě to nechytlo ani ted a proto tomu dam nulové hodnocení".. Vážení, pokud vaše dětství minul TMNT trhák a pokud máte rádi filmy podle skutečných událostí, tak není důvod dívat se na tohle a běžte si čumět na sračky jako Magnetické Tornádo, Atomové tornádo apod. Já jako objektivní fanoušek, seznámený s obsahem předchozích projektů musím říct, že tenhle film je poctou pro původní snímek, kterému každý další kousek ničil reputaci. Pokud jde o film samotný, nemám co vytknout. Snad jen větší zasazení senseje Třísky, který v tomto filmu skoro není. Každopádně je film, akční, plný vtipu a vizuálně úžasně zpracovaných efektů, které jsou v dnešní době sice běžné, ale ty od Baye jsou prostě nejlepší. Film má svou svižnost a cílevědomost. Akce střídá vtip a vše je vymyšleno nadmíru dobře. Megan není třeba komentovat, ta svou roli vždy zvládne. I když jen proto že její role je špulit rty na kameru a dělat ze sebe couru v každém záběru. 90% ()

wallax

Návrat do teenagerských čias? Tak trošku. Zábava to bola celkom dobrá a spolu s hláškami pripomenul film atmosféru 80 rokov minulého storočia. Efekty z dielne Michaela Baya boli kvalitné v každom prípade. Korytnáci boli spravení v duchu drsňákov ala Expendables, no Shreder bol riadne preplácaný nadmerným množstvom ocele (a ako som niekde čítal, že by inšpirácia Silver Samuraiom?), čo v jeho prípade bol asi najmenší problém, ako zaporák ktorého tvár sme celý film nevideli (ale aj v comicse trvalo kým ukázali jeho tvar) sa aj so svojím žiakom teda moc neukázali a ich klišé motív stál za prd. Mistr Tříska nijak nevyčnieval z celého prostredia len sa mi tak marí, že jeho origin nekorešpondoval s pôvodným comicsom. Ale to je vo svete filmového comicsu už bežná vec, že si ide svojou cestou. Najväčší problém filmu bol príbeh. Niekde písali, že aj dialógy ale tie nakoniec celkom ušli, teda tie žartovné. U Megan Fox stačilo aby nič nevravela a len vyzerala, no a Whoopi Goldberg tam bola úplne zbytočne. Takže príbeh...príbeh tak slabý, že si už ani nespomeniem na zápletku a jediné čo sa mi vybaví je Michelangelove "Cowabunga" a Meganin zadok spolu s botoxom napustenými perami. Film preletel ako blesk, udržal úsmev na tvári (alebo to bola len nostalgia?) a viac nič. Hudba je pocuvateľná ale chýbal mi tam nejaký silnejší motív. V každom prípade kopec odkazov na rôzne iné filmy či seriály 80 a 90 rokov (stena v kanáloch spravená z magičov 80 rokov bola cool). To bolo skutočne pozitívne a ako som písal na začiatku, celkom podarené gagy. Svoju cieľovku si to určite nájde, ale ľudia narodení po roku 80 to asi nebudú. A aby som nezabudol...videné v Cine-max Nitra a v 3D (pasívna technológia) a konečne stálo to 3D v cinemaxe za niečo. Pasivka je super. Ale poučenie z tejto projekcie: nikdy viac DABING! Nič horšie som v kine snáď ani nezažil (ešte aj to aktívne 3D je asi znesiteľnejšie), čistá katastrofa!! ()

p.i.t.b.u.l

Wau, to zase byla kravina. Tento týden už podruhé, co jsem viděl film, na který chci co nejdříve zapomenout. Přišlo mi to strašně hloupý a Trhač mě připomínal Transformers. Vlastně celé mě to připomínalo Transformery, jen místo robotů, zde byly želvy co občas jako roboti vypadaly.. Jednu hvězdu dávám pouze z nostalgie z dětství, kdy kreslené želvy ninja a časopisy byly ještě klasa. ()

LordArthas

Nové želvičky jsou super, je to bomba, ale...ale jediné co bych vytkl/pochválil je vzhled želv a Třísky. Člověk se prostě musí na nové modely nějak adaptovat, přivyknout tomu všemu, i když ze začátku nejsou pořádně vidět. Po prvním promítání si nejsem jistý, že jsem si zvykl na tolik abych řekl, že to je film roku a nebo pro mě jeden z první trojky. Je to vtipné, je to akční, jsou tam super odkazy...a možná se dočkáme příště i ušáka? :D Scéna ve výtahu je pro mě jedna z nejlepších a nejvtipnějších v celém filmu...super! Ale asi budu potřebovat trochu času a pár přehrání abych si na nové modely přivykl. Rozhodně doporučuji, je to super! ()

cguio

S timhle filmem jsem se vrátil do dětství, ať si každej řiká, kdo chce svý, tohle je nářez jak prase. Hlaškující želvy v CGI kabátku pod palcem Michaela Baya je snem každýho kluka. Jediná věc, která se mi moc nezdála byla Megan Fox jako zapálená novinářka. Dokonce bych uvítal, kdyby se vyměnila s Amy Adams z Man of steel, ale to je nakonec z bláta do louže, ale co se dá dělat, hlavně, že to je. ()

Durdas

Film byl pěkná osvěžující akční podívaná u které se člověk i zasmál. Bohužel pro znalce původního seriálu (a jiných starších děl) je škoda, že tvůrci zase pozměnili původní "mytologii" (původ) želv. Zřejmě, aby se jim to hodilo do příběhu. To je podle mě hlavní problém dnešních předělávek - měnění původních či zažitích principů. Kvůli tomu mi pak pár věci ve filmu nesedělo... Také se mi nelíbil, podle mého až moc, přetechnizovaný Trhač. Kvůli tomu srážím hodnocení ze 4 na 3 hvězdy. ()

Stanmi

TMNT, Želvy Ninja, Ninja korytnačky, ať už jejich jméno bylo jakékoliv, kvarteto želvních hrdinů Leonardo, Donatello, Raphael a Michelangelo mělo na přelomu 80. a 90. let spoustu fanoušků po celém světě. Nyní se známý oživovatel osmdesátkových značek Michael Bay rozhodl je vrátit do kinosálů. Usedl však pouze na producentskou židli a režii svěřil režiséru Jonathanu Liebesmanovi, jehož filmy sice nejsou geniální skvosty, ale umí vydělat. Ten s pomocí tria scénáristů vytvořil želví restart se vším všudy. Sledujeme tak mladou reportérku April O´Neillovou (Megan Fox), která čeká na svou prvni opravdovou reportáž, při pátrání po klanu Foot, který terorizuje město potká tajemné hrdiny, kteří se později ukážou, že jsou zmutované želvy, které žijí ve stokách a pod vedením mistra Třísky (Tony Shalboub) se věnují umění nindžů. Nicméně jich brzy bude potřeba na povrchu, protože vůdce klanu Foot Trhač (Tohoru Masamune) chystá plán na ovládnutí New Yorku a dalších měst... Kupodivu je příběh koncipován, tak že hlavní postavou nejsou ani tak samotné želvy, jako právě April, na druhou stranu na Megan Fox se dá bez problémů dívat, přece jenom v tomto filmu nejde zas tak o herectví. O něco lépe, co se hereckých výkonů týče, působí dvojice herců William Fichtner a Will Arnet, první ztvárnil vědce a boháče, druhý starého známého Vernona, který je tady celkem sympaťák. Samotný příběh má celkem spád, nicméně jede podle přesně zajetých pravidel. Želvy i mistr Tříska a v zásadě také Trhač jsou samozřejmě plně digitální což známěná, že dobře vypadají a taky se dobře pohybují. Samotní Želváci jsou poněkud inovování, což v případě "hip-hopového Mikeyho" mi nepřišly zrovna ku prospěchu věci, holt jsem vyrůstal na něčem jiném.Možná právě proto jsem zde nenalezl onen humor a nadsázku, které byly typické pro animovaný seriál z roku 1987. Při sledování tohoto filmu jsem tak měl pořád pocit, že sleduji takový skromný letní blockbuster, který sice má zajímavé scény (sjezd hory, závěrečný souboj) a nechýbí mu akčnost, spád nebo solidní triky, ale na úplný top to přece jenom nemá. ()

Stepa777

Někdo by možná řekl, že tento film se dá zařadit mezi ty, kde cílem bylo hlavně vydělat a to další že už je fuk... U tohoto filmu bych to tak ale neviděl. Zrovna Želvy ninja jsou tím typem filmu, kterej nebude mít nijak nadupanej příběh ale půjde spíš o zábavu, akci, jednoduchost a přímočarost.. prostě je to kvalitně udělanej remake podle příběhu, kterej všichni už dobře známe. Myslím, že vše od začátku filmu pěkně ubíhalo a navazovalo na sebe. Postavy želv byly po vizuální stránce zvládnuté. A Megan Fox v roli April musí každej jedině ocenit :D ....některý akce byly možná přemrštěný ale vzhledem k tomu že jde o dobrodružnej a akční scifi filmek, tak to asi taky nejde nijak moc vytýkat...75% ()

Jadro

Jediné, čo mi tento nepodarený film dal, bolo oživenie starých spomienok. Od samého začiatku sa film trápil nejasnosťou, chaosom a až násilným zameriavaním sa na chuderku Megan, v ktorej tvorcovia videli zrejme svetlo na konci tunelu. Len pozabudli na to, že tunel je neskutočne dlhý, projektovo zložitý a nijako efektívny. Pár fakt dobrých hlášok a strmhlavej akcie to určite nezachránilo... Škoda... ()

Saiffer

Korytnačky vyzerajú cool. Korytnačky sa správajú cool a majú zábavné dialógy a scény. Škoda, že všetko okrem nich je nuda a zbytočnosť. Navyše Shredder má byť hrozba sám o sebe a nie tým, že zo seba spraví Transformera. Príbeh nulový. Ostatné postavy ploché. V podstate tu platí úplne rovnaké pravidlo ako pri Dawn of the Planet of the Apes: Ľudia sú nezaujimaví, chceme viac mutantov! ()

waltosin

Želvy jsou graficky zvládnuté na jedničku, ale ten dabing teda nic moc. Jízda jak má být, s krásnou Megan Fox, ale předchozí želvy nindžové měli něco víc do příběhu, i tak novější zpracování stojí za to a dobře pobaví. 65% ()

klichem

Nebudte vsetci tak kriticki! Ved su to predsa ninja korytnacky! Nepametate s akou laskou ste pri nich sedeli ked ste boli mali? Ja si to teda pametam. A podla mna ten film mal vsetko co ninja korytnacky maju mat. Dobre nejaku tu hviezdu strhnem za gumeneho sensei-a, alebo za sceny, ktore zrejme dokrutili na telefon. Ale boli to oni! Miki, Donnie, Leo a obrovsky sympatak Rafa!!! K tomu Megan, ktora bola krasna aj bez plastickych uprav a nafuknutych pier, ale teraz je to uz dokonalost sama :-)... Pre mna teda fajn. Take ninja korytnacky co si viac priat. Mozno by som si ich uz druhy krat nepozrela. Ale nevidiet ich by bol tiez hriech! ()

Slam7

S nima jsem vyrostl...zatímco ostatní hrdinové byli vždycky takový vážný, tak želvy byli víc dětský nebo jak napovídá originální název teenagerovský, zkrátka s nima byla vždycky sranda a rád na tu dobu vzpomínam. Dlouho jsem si na ně ani nevzpomněl a najednou sedim v kině a všechno se mi to vrací a směju se jak malej! Dobře zpracovaný, želvy dobře udělaný, Megan Fox nejlepší...akorát trhač byl tak trochu přehnanej (myslim to jeho brnění), ale celkově paráda!!! ()

fingerme

Na želváky jsem se těšil dlouhou dobu už jenom kvůli tomu, že sem si je sjížděl jako malej, ale bohužel přišlo velké zklamání a to hlavně kvůli scénáři. *za film *za vypadací schopnost Megan ()

elanista1

Akciou nabitá fantastická rozprávka pre deti a nostalgikov, v ktorej nechýba ani jedno filmové klišé. Hlavná štvorica mi ani na okamih neprišla vtipná a vedel by som si to predstaviť čisto ako "vážny" film. No ale akcia a hlavná herečka sú naozaj na úrovni, a keď mám hodnotiť čisto vizuálny zážitok tak som spokojný. Ale ani príbeh nie je od veci, no. Nevadilo by mi pokračovanie. ()

a0001

Tak hlúpy nápad by to bol, ale keď máme tú rozprávkovú predlohu na ktorú mam spomienky z detstva.. Už mi zostáva iba pochváliť spracovanie a humor. Bavili ma. 75% ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,to byla akční podívaná jak víno. Fórkama se podle mě spíše šetřilo,ale grafici odvedli hezkou práci a pohyblivost na všechny strany v podobě choreografie byla lahůdka.Pasáž na sněhu s náklaďákem byla top,trochu jsem si říkal,to bylo stejný jak v James Bondovi,jenom tam nebyl ten tirák co si to mířil dolů ze svahu.To mě ani Megan Fox nikdy nebrala,takže tady taky ne,přesto hodnotím vysoko,že mám rád pizzu. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)