MisterSister

Film, jehož protagonista v efektyprošpikovaném úvodu pronese cosi o tom, že kdysi patřil k chlupatejm a následně je zabásnut partou maníků na klišéovité poušti, by za normálních podmínek měl bezpochybu obrovskou šanci stát se tím ''cool'' bijákem po kterém se letní publikum s propoceným vkusem utluče úžasem. Soudě na základě hodnocení na csfd.cz se to i stalo, avšak s tím rozdílem, že tentokráte si zmámení fanoušci vzali na paškál dílo trochu jiného kalibru. Jiného v tom, že pan režisér se očividně poučil z tvorby Michaela Baye a narozdíl od něj seká ještě více akčních scén, které mají ještě méně smyslu; to je přeceněné - nemají totiž žádný. Prvních 20 minut tak člověk přemýšlí nad tím co se to tam děje? a proč vlastně? no dobře tak aspoň, že to vypadá docela dobře, ale vážně, proč se tam furt objevuje ta malá holka?. Film naprosto nevyužívá obrovský herecký potenciál Toma Hardyho, hlavní roli vlastně mohl hrát úplně kdokoliv a nikdo by si toho neměl šanci všimnout, je tedy evidentní, že tento herec byl zvolen, aby na ''to'' aspoň někdo chodil. V tomhle filmu vlastně vůbec nic nemá smysl, což se u akčních ''vymýváren'' dá čekat, ale ''přidaná'' hodnota zde spočívá v jakési nechutné, obskurní snaze o to evokovat v divákovi emoce, a to, ať už prostřednictvím té údajné dcery Hardyho, či obtloustlými ženami produkujícími mateřské mléko pro veřejné potřeby, dále pak ženský motorkářský gang a stařeny na chůdách, kdo má tohle za potřebí ksakru? Tenhle film zkrátka neobsahuje nic než hromadu né-až tak dobrých efektů které už pár let nedokáží utáhnout dvouhodinovou stopáž. Poprvé v životě jsem po zkouknutí filmu litoval vynaložených nákladů, takovéhle filmy by měli zakázat a rovnou za ně lámat tvůrcům hnáty. ()

trulda

Vizuální orgie v nejlepším akčním nářezu z ranku post-apo movie za poslední roky! A důkaz, že i v 21. století můžou mít hollywoodský blockbustery koule... Jinak už vše napsáno kolegy, souhlas např. s komentáři: woody, DaViD´82, Karlos80 apod. ()

Sbisa22

No čekal jsem a hvězdu sem přidal za Hardyho. Trošku mě zklamal děj, bitky super, efekty taktéž, dokonce i kalhotky cudnosti mě oslovily natolik, že bych je pro svou mladou nechal ukovat. Jenže film mi přišel trochu bez děje, takový rodinný výlet s maminkama na konec světa za vidinou rostoucí kedlubny a nakonec cesta zpět. Vypjaté akce mi spíše připomínaly boj dělníků o lopatu na D1. Nicméně s Gibsonem to byla jiná káva. ()

Googooplexer

Natáčalo sa na chromovaný film posypaný pieskom. Akcia to je slušná, to áno, aj som si to patrične užíval, asi tak 30-40 minút, potom ma to prestalo baviť a čakal som už len na zvoneckonec. Max je vo filme Mini a treba ho prácne hľadať. Postavičky sú také nijaké, ako v hudobnom klipe - len na 10 zaujímavých sekúnd - bez histórie, bez napätia. Pokojne ma volajte fagot, ale ak to nemá aspoň priemerný príbeh, tak je to nanič. Keď okolo 65-70tej minúty motory zhasnú, nastane ešte väčšia nuda než som si dokázal predstaviť, opätovné naštartovanie už na mňa nefungovalo. Vôbec som sa netešil na držku Toma Hardyho, tak ma nesmierne potešilo, že tam dlho bezprízorne pobehoval ako taký postapo H. Lecter, no a potom som sa zasmial už len na priamom vstrekovaní (a ešte aj na dobytkovom "hovnocuc"). Road warrior alebo Dóm hromu sú oproti tomuto skvosty. Fury road môže byť max pre novú generáciu, to plne chápem, ale nechápem, že jej to môže stačiť. ()

mskarabeus

Sice jsem nečekal až tak přímočarý děj, ale i tak to byla adrenalinová jízda....Nejvíc mě pobavil ani ne tak šílený max , ale šílený kytarista :-) :-) :-)...Ještě teď, když si na něj vzpomenu, tak se válím smíchy, nic tak absurdního jsem snad ani neviděl...:-) :-) :-) :-) ()

Bajerys

90% Skvělá non-stop akční jízda. Jsem naprosto nadšený, že tento film vůbec vznikl. Skvělá hudba dodává filmu ještě větší šťávu a to je dobře, protože tento film si to rozhodně zaslouží. Co se týče hereckých výkonů, ty jsou naprosto dechberoucí a úžasné. Je hezké vidět ve filmu Rosie Huntington-Whiteley. I když film trochu v polovině zmírní tempo, tak nemůžu tomuto filmu vůbec nic vytknout. ()

mpet

Non-stop akční jízda posazená do postapokalyptické budoucnosti, kde jediný smysl života je ulovit kořist, nebo při pokusu o to zemřít. Celý film je prakticky bez příběhu a bez špetky děje a popisuje jen jedinou bláznivou honičku, která se však divákovy rozhodně neomrzí a naopak jí ocení ve všech směrech. Kostýmy jsou nádherně propracované, prostředí je velmi prázdné a nehostinné, což přesně zapadá do stylu filmu a přidává mu to na kvalitě. Bláznivě upravené auta a různé zabijácké vynálezy vnesli do filmu originální akční scény, které člověka rozhodně pobaví, ale i přes všechna pozitiva mi na tomto filmu něco vadilo a to byly dialogy, které bohužel byli místy velmi špatné. Hlavně Maxovy repliky byli příšerné, což vzhledem k tomu, že je to hlavní postava je opravdu ke vzteku. Proto z tohoto filmu nejsem tak nadšený a mám z toho trochu smíšené pocity. ()

Wlacho

Tri krát v kine, to som ešte nikdy nespravil a už možno ani nespravím. Ale Max je dokonalý akčný film (pre mňa porovnatelný už len s Terminátorom 2), od prvého zarevania motora pri logu WB až po poslednú sekundu. Nový kult bol založený. V8! V8! ()

qantip

první půl hodiny dokonalé potěšení z filmu který zvysoka kašle na všechna klišé, jenže pak mi došlo, že to vše je jenom takové divadlo a druhá půlka filmu byla už jen nuda, bez nápadu a napětí. škoda, možná mělo zůstat u té půlhodiny a bylo bych šťastný. ()

mcac88

Blockbustery mám většinou rád ale tohle...no přišlo mi to dost úchylný. Ale hezky úchylný. Některé nápady jsem sledoval s úžasem. Ale nejvíc mě uchvátil výkon Charlize Theron, prostě neuvěřitelný! Je to tak za 50% a za mě to teda do top 200 nepatří ale na druhou stranu dokoukal jsem to a nebyl jsem nijak zklamán, takže se určitě podívejte a udělejte si názor sami. ()

kokoro

Jednu hviezdičku dávam za kostýmy, ktoré boli naozaj svojské. Inak som sa takmer celý film nudil. Dej nula bodov, namiesto neho sú tam len naháňačky po púšti. A keď vás náhodou nudí, ako sa na plátne neustále strieľajú (kamera je roztrasená a hrozná) a naháňajú tie post-apo autá, máte obrovskú smolu. 87% na ČSFD? Ľudia asi boli na inom filme ako ja. Ja som nevidel takmer nič. Hlavný hrdina je len týpek, ktorý prechádza z jednej akčnej scény do druhej. Hĺbka nula bodov. Bod za jednu dobrú scénu v polovici filmu, keď si Charlize uvedomila niečo o raji. Ale aj dve hviezdičky sú veľa. Neskutočná nuda a tuctová komercia. Hudba bola dobrá, ale k prázdnemu, dekadentnému filmu plnému sebeckých postáv sa vôbec nehodila. ()

petisko

Říkal jsem si proč má u sebe pořád tu trubičku XDD Kytarista je nej! Jinak další zničená filmová legenda. ()

BrunoF.

Zrůdy jezdí po poušti sem a tam a střílí po sobě. Vývoj "příběhu" předvídatelný. Postava Maxe nefunguje. Nuda. Fetiš. ()

jiri.juricek

Příjemné překvapení, myslel jsem si, že tento film bude neskutečná slátanina, ale bavil jsem se od začátku do konce. Tom Hardy je skvělej herec a dává filmu to co mu patří. Kostýmy a efekty taky na jedničku. Fanda akčních filmů rozhodně sklamaný nebude :) ()

KN1Fe odpad!

pre mňa veľmi preceňovaný film. a ked si tu čítam niektoré komentáre, tak len krutim hlavou a pytam sa sám seba, či to bol prvý akčny film čo ste videli. Na Mad Max s Gibsonom sa to zdaleka nechyta. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

včera

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi