MarcusSabol

Akčná pecka s brilantnými kostýmami a post-apo lookom. Po príbehovej stránke primitívne, jednoducho cesta autami tam a zase spátky. Avšak je to cesta šialeným tempom, počas ktorej sa zaručene nebudete nudiť. ()

Olixen

Název naprosto vystihuje průběh filmu. Neskutečně bláznivá jízda, při které se pořád něco děje. Někdo film označuje za film roku. Mně film svým akčním obsahem velice bavil, ale k dokonalosti mi přeci jen něco chybělo. Rozhodně se u něj ale nudit nebudete. ()

Dussanek

3 hvězdičky z nostalgie. Za výborné efekty hvězda, za prostředí hvězda, za kytaristu hvězda. Jinak smutný důkaz, jak zneužít dobré jméno ve znamení byznysu. Škoda. ()

hanzikk

Přišel chaos, potkal fanatika, podal mu ruku a řekl: "Jdeme se projít". A tak kráčeli vstříc lepším zítřkům a modřejším nebesům a najednou potkali někoho kdo jim udělal čáru přes rozpočet, Maxe, který má svých starostí plnou hlavu a nezajímají ho nějací neopálení tajtrdlíci kteří nemají daleko ke schizofrenii. Vesmír si ale dělá co chce a tak se cesty těchto stran zkřížily a místo Maxe máme Mad Maxe, který si jde za svým, dokud tedy nepotká slabinu každého muže, ženu. Ne. že by to vypadalo na bezva rande, ale obchod je obchod. A tak nám tady vznikl krásný akční, chaotický snímek s vyladěnou kamerou a dobrým střihem, s Hardym který drží svůj dobrý standart a nijak neklopýtne a máme za sebou zase jeden z večerů kdy nelitujeme, že jsme snímek promítli. Jediné co mi trochu vadilo je nedořešení trochu více Maxova příběhu a taky trochu jednoduchý hlavní děj, ale na to tady přece dnes nehrajeme, ne? ()

Clockwork

Nejlepší blockbuster všech dob. Nikdy sem nevěřil jaké bude potěšení sledovat pár kreténu co jezdí pouští 2 hodiny. ()

Von Kempelen

Jízda bez oddychu, kde tak trochu trpí atmosféra na úkor akce, ale přesto zdařilej následovník legendy. Čekal jsem z úcty aspoň malej odkaz na původního Maxe, ale bohužel. Ale jinak nejlepší skutečně akční film posledních let. ()

Blackcream

Jestli máte rádi akční filmy, tak tenhle film je jasná volba. Příběh víceméně žádný, jen honička v bizarních vozítkách, ale je to akční honička od začátku do konce. Něco jako Černý jestřáb sestřelen, ten byl též velmi intenzivní. Pěknou podívanou a užijte si během filmu vypnutý mozek :) ()

L.O.T.R

ŠIALENSTVO!!! Tak toto som neočakával ani v tých najšialenejších snoch! Názov presne vystihnutý pretože to bola naozaj šialená cesta. Absolútne a bezpodmienečne najlepší akčný film v histórii kinematografie! 10/10 100%. Tom Hardy má po tomto filme moju maximálnu pozornosť. ()

Bleskic

Po shlédnutí staré verze Šíleného Maxe jsem čekala, jestli se dočkám něčeho jiného/lepšího. Už v kině jsem však byla značně zklamaná. První polovina byla dutá nuda, ta druhá už pouze akční nuda. Efekty a akcí natřískaná nuda. Děj je předvídatelný od prvních 10 minut, rozhovory v podstatě nejsou a pokud jsou, tak bez pointy a od druhé půlky jen vrrrrr, bum, bum, vrrrrr, bum, bum... Nechci film srážet, ale jde jen o další remake, kdy efekty značně převážily nad dějem i herci (jako např. nový Souboj titánů). Přidány byly i krásné děvy, které v době absolutního nedostatku vody stojí v poušti a omývají se proudem vody, ať žije logika! Dva plusové body získávají autoři za dva "nečekané" okamžiky, za smrt "těhule" a za závěrečný návrat "domů", který byl natočen vkusně a ne až zas tak "americky". ()

mykey77

Poriadne naslapana nahanacka mrtvym svetom, v luxusnom prevedeni. Herci, triky, hudba, akcia vsetko na jednicku. Proste akcnak ako sa pari. Tazko od toho odtrhnut oci. ()

vojacek

Nebudu se zbytečně rozepisovat, mám dojem že tady už vše důležité a zásadní bylo řečeno. Parádní akční jízda od začátku dokonce. Za mě jasných *****. ()

0oq

Vůbec mi to nedává smysl (a obdivuji toho komu ano) po čase jsem se na to nějak adaptoval a něco začínalo dávat smysl, ale to se bohužel odvíjelo od toho co smysl nedávalo což ve výsledku utvoří jedno veliké PROČ???!!!!!!!!!!!! ()

Kolda.o

Vizualne povedeny postapo svet. Pekna akce a v celku by se nasel i pribeh. Oba hlavni hrdinove dobra prace. Nemuzu jinak nez plny pocet. Plus jednu hvezdu navic za Tatru jako "hlavni auto". ()

insky

Neskutočná jazda...názov filmu nenecháva nič dlžný svojmu deju, skôr naopak, vrátane hudby resp.hudobnému podmazu, pecka!!! ()

Pennsylvania

Technicky perfektně zvládnutý film, líbil se mi i jednoduchý, ale logický scénář, herecké výkony, jedinečná výprava (WOW!). Jediný problém, za který strhávám hvězdičku je 2. část filmu. Nedává filmu nový rozměr, ba naopak. Po hodině a půl skvělých akčních scénách v poušti a úspěšného dosažení cíle nás čeká dalších 30 minut akčních scén v poušti a úspěšné dosažení cíle. Film bych ukončil se záběrem na Furiosu a spol, jak odjíždí po solných pláních. Jinak je to ovšem film, který si zaslouží vaše peníze a obdiv. 8/10 ()

lineker

Ultimativní, zvrácená, akční šílenost skrz na skrz prolezlá vůní benzínu, ohně, škvařících se těl a potu (zajímala by mne implementace ve 4D kině ). Dvě hodiny nemilosrdné zábavy s minimem slov, ale maximem akce. ()

rewoluce

Amerika zjavne nemá problém s faktom, že svet sa rúti do surovinovej katastrofy a tak bezstarostne míňajú palivá kdesi uprostred Namíbijskej púšte pod dohľadom Arabského šejka.. No ale budem sa venovať filmu: Šialený Max je dobre vybratý herec http://www.csfd.cz/tvurce/23781-tom-hardy/ , ktorý vie že mlčanie je zlato a venuje sa tomu čomu rozumie akcii.. No ešte lepší bol Speed automotive quick guitarist nalepený pred miliónom wattov a ešte aby to nebolo málo za sebou ťahal bohunickú atómku aby to všetko vôbec hralo.. Defaultné efekty či už zvukové alebo obrazové nebudem hodnotiť, ale jeden fakt zmienim. Ak bol ║Rozpočet $150miliónov║potom nerozumiem tým lacným trikom pri zrýchlenej kamere [používala sa začiatkom 90rokov], ale dobre.. Divák sa s tým akiste zmieri veď napokon jedná sa o zväčša Americkú produkciu. No a druhá postava http://www.csfd.cz/tvurce/340-charlize-theron/ , keby som si neprečítal kto tam hrá, tak dodnes netuším kto to bol. Neviem či jej výkon udusil scenár, alebo réžia samotná, ale veľké sklamanie od tejto herečky. Bol som naučený na jej excelentné výkony napríklad: http://www.csfd.cz/film/91621-zruda/ , alebo http://www.csfd.cz/film/228109-v-udoli-elah/ , tu však nepresvedčivo zahrala pocikanú jednorukú polovodičku benzínovo-hotelovej cisterny prerobenej z Moskviča kríženého Wartburgom [obaja pochádzali z východného bloku].. Záver: neviem ako Vy, ale ja som sa dosť nudil a stále častejšie som prepínal zostávajúci čas, ktovie prečo [?] ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)