V.Silver

Mediocre! Film propracovaný do detailu, skvěle natočený, s vynikajícím soundtrackem, a ačkoli se dějová linka může zdát minimální, herecké výkony jsou přímo dechberoucí - i když Tom Hardy za celej film řekne asi tak 10 vět. A když tam člověk párkrát zahlídne Tatrovku, je to už jenom super třešnička na epickém dortu jménem Mad Max: Fury Road. Chci to vidět znova! S klidem ohodnotím... Mediocre! :) ()

mkubalikova

Souhlasím s Hladem, tohle je fyzicky nepříjemný film. Vizuálně vymazlený brutální akční nářez, u kterého je chyba nechat mozek před kinem. Myslím, že tuhle vizi budoucnosti z hlavy jen tak nedostanu. 90% ()

Pedross800

Úlalááááááá tak tohle je fakt šílená pouštní jízda!!!! Oslavné pětihvězdičkové komentáře na mě zapůsobily tak ďábelsky, až jsem si šíleného Maxíka vybral jako kino nálož místo Avengers a dobře jsem udělal!! Hned od začátku mě ta šílená adrenalinová honička dokonalých postapo vozítek a hustejch týpků zařezala hluboko do křesla a já to sledoval s otevřenou pusou. Tak nekompromisní a ostrý nástup plný akce nepamatuju a že trval sakra dlouho, hustý! Písek sem cítil všude kolem i uvnitř sebe a přes trošku klidnější střední část se to převalilo v závěrečné akční cisternové tsunami! Akce, akce a ještě jednou akce, adrenalin všude kolem, děj a nějaký herectví netřeba! Kdo po tomhle touží ať se obloukem vyhne, tohle je čirá adrenalinová akční zábava! ()

Kosmik 1

Akční, vizuální, kaskadérská a triková část filmu byla naprosto úžasná. Ač je to tak trochu fantasmagorie, ovšem naprosto luxusní fantasmagorie. Při akčních scénách tuhne krev v žilách (a že těch akčních scén bylo) a fanouškům stoupá tlak i tep na maximum. Dobývání cisterny i různé souboje byly tak originální, jak jen být mohly. Přesto tomu všemu do dokonalosti trošku chybělo. Jednak mi to už všechno po čase přišlo trochu lineární a taky by se dalo vyvarovat některých zbytečných dialogů. Ale i tak jsem byl v kině spokojen s tím, co jsem viděl. Viděno v Cinestaru Futurum Ostrava 10.6.2015. 80% ()

JohnSmith

Dvouhodinový akční nářez. To jsem od sedmdesátiletého Millera opravdu nečekal.Herci sice nemají co by hráli, ale o tom to není a jde hlavně o tu akci. Příběh sice ohraný a apokalyptičtí panáčkové jsou hodně velká úchylárna, ale akce to vynahradila. ()

m.a.t.o.

Konečne už aj ja mám za sebou dvojhodinovú prehliadku najškaredších ksichtov pod Slnkom. Nový Mad Max stavil na pôsobivý vizuál a veľkolepé akčné scény (ktoré sú mimochodom tak stereotypné, že ku koncu ma už ani nebavili). Chýbajú mu však akékoľvek emócie. K postavám som nemal žiaden vzťah, hlavnému hrdinovi som nefandil a u záporáka mi bolo jedno či skape alebo prežije. George Miller mi týmto filmom trochu pripomenul Zdenka Trošku. Ten tiež "vymyslel" Kameňák tým štýlom, že pospájal dokopy stovky vtipov. U Millera mi to pripadalo tak, že najprv natočil akčné scény, a potom si uvedomil, že by ich trebalo aj pospájať nejak tak, aby to dávalo zmysel. A to sa mu žiaľ nepodarilo, pretože mimo akčných scén Fury Road vôbec, ale vôbec nefunguje. 40 % ()

ghatos

Nafetovaná sebevražedná poloanarchistická jízda. Mě osobně byla velmi sympatická neurvalá - agresivní - šílená jízda od samého počátku. V dnešních drahých filmech chybí tomu taková ta láska, chuť a zápal, což naštěstí není případ restartovaného Maxe. Má to takovou svou patinu a řekněme estetickou mechanickou krásu. V kině to muselo být skvělé...80%. ()

dragon94

Předně třeba říct, že předchozí Mad Maxe jsem neviděl, takže jsem vůbec nevěděl co od toho očekávat. Reakcí jsem slyšel spoustu. Všechny byli vesměs pozitivní. Film se mi nakonec líbil. Dokonce se mi líbil hodně, ale na 5* tomu prostě něco chybí. Tím je rozhodně lepší příběh a dotaženější konec. Celkově tu bylo spoustu klišé a nelogického chování postav. Což, ale skvěle vynahrazuje akce, která je prostě šílená a je jí plný celý film. Kdyby takhle vypadala akce v každém akčním filmu tak bysme si neměli na co stěžovat :-). Nejslabším článkem celého filmu je však paradoxně samotný Max, který za celý film řekl asi 4 věty a nic moc zajímavého neudělal. Kdyby ve filmu vůbec nebyl nic by se nestalo. Naopak jeho herecká kolegyně Charlize Theron táhla celý film. Celkově film hodnotím 4* 82%. ()

Kurikmoon

Ostré ako klinec od hlavičky, ale leskne sa to na slniečku. Príbeh? To čo je? Najlepší prvok bol jednoznačne ten, zvierajúci gitaru. ()

KarKulA

Zběsilá cesta měla bezesporu zběsilé tempo, jedna nápaditá akce stíhala druhou, a divák neměl šanci ani chvilku vydechnout. Bohužel tempo bylo až tak zběsilé, že se mi v něm nějak ztratily i samotné postavy. Ač velmi pěkně a efektně natočené (po vizuální stránce bez debat nadstandardní), bylo pro mě úplně odosobněné - kdyby na konci celá ústřední partička přišla o život, bylo by mi to buřt. Ač MM trilogie s Melem má také své chybky, nikdy jsem u nich neměla pocit, že mi je jeho Max fuk, a jednoduše jsem mu fandila od začátku do konce. O Maxovi a dalších postavách v tomto zpracování se to bohužel říci nedá - v podstatě přes ty akce, efekty a gesta ani neměli moc prostoru, aby jsem si k nim našla cestu. Z Maxovi postavy jsem navíc měla pocit, že tam byla jenom proto, aby se vypustilo pod názvem "Mad Max" (problém určitě nebyl v Hardym, ale ve scénáři, který z něj v podstatě udělat vedlejší pasivní postavu). ()

drackula

George MIller na začiatku filmu stlačil plynový pedál a počas nasledujúcich 2 hodín nepoľavil a priam ho pretlačil cez podlahu. Neskutočná akčná pecka, sympatické duo Hardy-Theron a svet dostatočne bizarný a šialený. Zhltnuté na jeden dúšok. Jeden z top filmov roka 2015 100% ()

Autogram

Ľudstvo je po apokalypse a pár zvyšných ľudí nemá nič iné na práci, ako sa preháňať na vytunovaných vrakoch po púšti za zvukov metalovej hudby vychutnávajúc si vôňu benzínu a ohňa. Divná úvodná situácia ma trochu zaskočila a trochu aj skupina mladých sporo odetých rodičiek. Potom som si povedal, že ok, treba ich zachrániť aj v takomto svete a dostal som sa do toho. Vizuálne bezchybné a aj tie nemotorne animované počítačové výbuchy mali byť súčasťou vizuálu hry na plátne. –––– Budeš navždy jezdit. Lesknoucí a chromovaný. ()

mirec88

Tak tento film ma úplne dostal. Niečo takéto sa vidí len málokedy, akcia úžasná, Tom Hardy a Charlize Theron taktiež a ten Nadsmrťas, to bola sila fakt. Vynikajúce postapokalyptické akčné sci-fi, ktoré ma úplne pohltilo a 3D efekt tomu ešte pridal na hodnote. Nemám tomu čo vytknúť. Určite si zoženiem aj pôvodných Mad Maxov. Na porovnanie. ()

Skeksis

Ale dobre... Stačí vodičák, alebo aj nie, silné auto, alebo aj nie, výlet do fantázie, alebo aj nie... A máte minimálne scenár pre dobrý film. Prvý film, kde mi nevadila Charlize Theron. A prvý film, ktorý sa mi po Čarodejniciach z Eastwicku od režiséra páčil. Možno bude aj posledný. ()

Jaro.Krafcik

Jeden z najlepších akčných sci-fi remakov. Pôvodného som videl dávno ale aj tento. Určite oprávnene patrí do mojej top 10ky. Aj videohra bola dobrá. Už sa teším na Furiosu ale tej sa dočkáme o dobrých pár rokov. Ale snáď to prekoná očakávania ale zbesilu cestu pochybujem. Hbo max pridáva fakt kvalifné kúsky a hlavne s dabingom. Ja ostávam spokojný a vnímam to ako dobrú konkurenciu pre disney+. 5* ()

Jello Biafra

Akčná šleha, akú som vôbec nečakal. Je len príznačné, že si ju vzal na starosť otec celej pôvodnej série George Miller a vytvoril jeden z najlepších akčných filmov, aké som mal kedy možnosť vidieť. Adrenalínové akčné scény, hlášky, efektné prestrelky, post-apokalyptické kulisy, nadupaný soundtrack a hlavne epická honička na záver. Vo filme je aj plno scén a situácií, ktoré odkazujú na pôvodnú sériu. A to že Tom Hardy je Max Rockatansky jak vyšitý, je viac než isté. Mad Max - Fury Road nezostal predchádzajúcim dielom vôbec nič dlžen. Videl som to v kine už dva razy a to druhý raz dokonca v 3D. Ako verný fanúšik pôvodnej série som si túto nekonečnú jazdu maximálne užil. ()

iantomasik

konečně ten stuchlý mainstreamový pokoj někdo trochu provětrá.. Čekal by někdo feminismus zrovna tady? Možná trochu moc čítankové, ale o to prospěšnější.. Výprava naprosto vzrušující, akce hravá a zábavná. Na můj vkus zbytěcně dravý střih a nadměrná postprodukce, ale dá se to zkousnout. Člověk se slzou vzpomene, jak málo autorských filmů se dnes dostane do multiplexů. ()

Pecival

Akční nářez od začátku do konce. Jedinou výtku snad mám k upozadění samotného Maxe, protože Hardyho je na toto škoda. Na druhou stranu velmi charismatická Theron je skvělá. Scénář na tři strany, nekončící příval režijních nápadu, ujetých momentů, to Fury road. ()

greath

Film s lepším vizuálom budete len ťažko hľadať. Je to jedná veľká, akciami z každej strany nabitá, naháňačka. Millerovo celoživotné ''crazy'' dielo. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)

O čem bude madmaxovská Furiosa?

O čem bude madmaxovská Furiosa?

26.06.2022

Natáčení snímku Furiosa je v Austrálii momentálně v plném proudu, a tak už na veřejnost vypluly také první oficiální informace o ději celého filmu. Jak už název napovídá, hraný prequel k Šílenému… (více)