kubas369

10/10. Dvě hodiny jsem nedýchal a poté jsem to dvě hodiny vydýchával. Naprostý vysokooktanový, audiovizuální náhul. Takhle má vypadat akční film. A ty efekty, žádné promenádování se před zeleným plátnem, ale stará poctívá kaskadérská práce. ()

angel.CZ

No páni. Mnoho pocitů z tohoto filmu. Začal bych superlativy a to je 3D které se vyrovná i poslední avangerům a akcí ! Takhle NABITÝ film už je snad jen Crank ze 120minut i s titulky je čistá akce asi 105 minut a ani nevíte že je má film 2 hodiny. Zaboří do sedaček a jede, hardy je ,,zase ukecanej týpek´´ jak má ve zvyku a dodává tak příjemnou atmosféru. Teďka bych přešel ke kritice, sice né filmu, ale pocitům z Kurvinského kina, kam už napáchnu snad ani na normál film. Obraz se sice zlepšil (a to dost na pasivní 3D), ale je problém investovat 2000 do obič subwoferu třeba od geniusu ? Zvuku jako z telefonu a sedačky ani nemluvě.... jedině už cinestár ! Celkové hodnocení filmu je 90% a zatím nejvyšší z tohoto roku ;-) ()

zubrik66

Valhalla nás už čaká. Kto by nechcel sedieť po pravici ódina, ktorý však uznáva jedine V8 parfémom pre neho je benzín a kyticou sú náboje z mesta nábojov. V piesočnom svete je špina druhou kožou človeka, ktorý žije iba dneškom. ()

DassemUltor

Můj splněný sen. Filmové zjevení. Je tu tolik věcí, co bych chtěl napsat. Vůbec nevím kde začít. Na tento film jsem se těšil už velmi dlouhou dobu, sledoval jsem jeho vývoj, a když se objevil první trailer, byl jsem radostí bez sebe. Žánr post apo je můj vůbec nejoblíbenější. A pro jakéhokoli fanouška žánru, je tohle splněný sen. Plus taky pro fanoušky akce. Tak, tady bych klidně mohl skončit, ale pokusím se to rozvést.____Za prvé se jedná o nekompromisní akci, která si na nic nehraje. Je to čistokrevný nářez. Když teď zpětně uvažuji nad novými Avengers a Fast’n’Furious, přijdou mi ty filmy jako vtip. Nejraději bych si vzal peníze za lístky zpět a raději šel na Maxe znova, znova a znova.____ Kdy jste naposledy viděli, že by si lidé v post apo světě holili podpaží? Přesně tak, v Maxovi při pár záběrech lze vidět, že oholené není. Je to divný detail? Podle mě je to zásadní detail! Dokážu si totiž představit, že v některých filmech by bylo hladší než dětská prdýlka.. A to je jenom vrchol ledovce. Ve filmu skoro není CGI, až na písečnou bouři, ale tam to vůbec nevadí, naopak. Je to poctivá mechanická, stunt, kaskadérová akce. Neskutečný! Jackson s Hobbitem ať jde s odpuštěním víte kam. Za tímhle je hrozně vidět poctivá řemeslná práce. Nedokážu si představit jak se museli v tý poušti kluci vyblbnout.____ Kdo na tohle dal peníze? Takhle čistá, srdcová, autorská vize, která porušuje všechny zavedená “pravidla”, to je prostě zjevení. Nechápu, ale jsem rád, že se to stalo.____ Další věc, víte kolik let je režisérovi a hlavnímu kameromanovi? Dva sedmdesátiletý dětci natočili film, který má takovou sílu, jako kdybyste mladému býkovi píchli kokain přímo do varlat. Další neskutečný fakt.____ Audio vizuální stránka, to ani nemá cenu komentovat. Čistý umění, kdo nesouhlasí je buď slepý, hluchý, nebo hloupý.____ No jak vidíte, stříkám ještě teď. Ale film má i hloubku, i když se to tak nemusí zdát. Hezky to vystihl Kamil Fila ve své video recenzi. Vítězství ženského rozumu nad tupým chlapským testosteronem. Filmu se podařilo představit hlavní ženskou hrdinku, která nevadí, naopak je boží. To se prostě u akční pecky tak čisto nevidí, myšleno bez jakéhokoli šovinismu.____ Tom Hardy jako vždy řekne asi 5 slov a je to prostě Bůh, tam není moc řešit. Přestože nedostane tolik prostoru, ale překvapivě to nevadí.____
Takže jednoduše nakonec: ultimátní super akce, nádherný audio vizuál, perfektní kino zášitek - must go, must see. Instantní klasika a kultovka. 1. Projekce - ruce se mi třásly ještě ráno. 2. Projekce - pořád pecka, čas vychutnat si detaily, víc se soustředit. 100% ()

Kortexo

Nikdo nepochybuje, že se tenhle film povedl!!!Ale proč to tak je?Tenhle film je propracovaný do posledního detailů.Na tomhle filmů se nepracovalo rok, nebo dva, ale rozhodně dvacet roků!!!Geniální vozidla, kultovní hlášky a činy a kvalitní obsazení opírající se o předchozí díly.Dokonalost ve všech ohledech.George Miller měl tohle v hlavě roky a pořád to vylaďoval k dokonalosti a čekal, a až si byl jistý, tak to pustil mezi lidi.Viděl jsem v kině ve 3D( jinak to nešlo ) a myslím, že i v normálním rozměrů, to bude uplně jiný fantastický zážitek.Ten kdo na tohle nejde do kina, bude do smrti litovat.Za půl roků budeme stavět vozidla o bojovat na život a na smrt o poslední kusy Blu-ray... ()

Asdas

Film leta?! Idem zas ,dokonalý svet , kde je všetko úplne mimo a aj to dobré je vlastne zlé. Trocha mi ten film pripomína Leoneho westerny a to najmä postavou Toma Hardyho . ()

RyanRainheart

Dost dobrý akční film, který jede po celou dobu stopáže. Má sice jednoduchou zápletku, ale to vůbec nevadí. Hudba od Junkieho XL zajímavá, filmu moc pomáhá. Všichni herci dobří. Pro milovníky akčních filmů po dlouhé době lahůdka jak prase. ()

Vykuk

Našlapaná jízda, sen všech pyromanů, skvělý hudební doprovod, není moc co vytýkat, snad jen ten uspěchaný konec a trochu víc prostoru pro Maxe, víc vtípků, on Mel měl ty své ksichtíky, Tom má čupr hlas.. a to je tak celé, ale zahrál to obstojně. Jinak je to velmi povedené béčko a pokud nepatříte mezi ty ko**ty, co jdou na film, o kterém nic neví a pak se diví, budete spokojeni:) ()

Emjecko

TAKHLE! Takhle mají vypadat visuální orgie! Zběsilá jízda Šíleného Maxe je sice po příběhové stránce velmi plochý film (dal by se dal shrnout do dvou slov: "únos manželek"), ale způsob jeho podání je naprosto neskutečný. George Miller nechal fantazii pracovat na plné obrátky, nedíval se na peníze, vykašlal se na deadline (s trochou nadsázky ho odkládal skoro 30 let), ale ve výsledku jsme dostali něco, co tady dlouho nebylo a hned tak zase nebude. Ať už to budete podobně jako já vynášet do nebes, nebo to bez skrupulí sepsnete, věřte mi, že wtf pohled budeme mít společný. (jo a dokud můžete, zajděte si na to do kina, mimo velké plátno to může ztratit část ze svého geniálního kouzla, a pak je to prostě jízda, která si to zaslouží, vytknul bych snad jenom částečnou repetitivnost jistého děje s blížícím se společensky a morálně nutným koncem filmu) ()

germiny

Hmm tak to bylo zajímavé psycho :-) Asi bych to přirovnal k mému prvnímu shlédnutí Serbuan Maut, protože takový film se úplně vymyká normálním hodnocením. Tady v podstatě nebylo normální vůbec nic :-D Jakože, FF série se může stydět. Tady je totiž atmosféra tak parádní (ten pouštní svět vypadá prostě úplně super) a ta AKCE podpořená naprosto dokonale padnoucím SOUNDTRACKEM(!!!) + naprosto superpsycho kostýmy - opravdu vytříbený akčkňák. Jen je tam teda tolik akce, že nějak moc nevyšlo místo na pořádný děj, ale ono to ani nevadí. Fakt sranda. ()

tombarider

Extrémní jízda od začátku do konce. Max je tu spíš vedlejší postava, sympatickej "imbecil", který nám vypráví příběh jeho "dne blbec". Výrazná je tu Charlize Theron, a záporáci, všichni fakt ultra úchylný. Hlavně dojnice mateřského mléka, čtveřice víl - manželek, a super udělátory na jejich kárách, včetně toho mega úchyla co pořád hraje na elektrickou kytaru když celá smečka pronásleduje hrdiny... tohle se prostě povedlo, jako by znovu ožili osmdesátá léta v digitální kvalitě.-----------------------------Je děsivé, jak málo by stačilo, aby se svět změnil v tohle karikaturní pandorum.------------ ()

Benjik

Takže, právě jsem vstal z postýlky a než se dostanu k neodkladným povinnostem, musím to sem dát - BYL TO NÁŘEZ! BYLO TO ŠÍLENÝ! NESKUTEČNÝ! Původní sérii jsem neviděl, což je možná dobře, nemusel jsem na to koukat střízlivým okem fanouška. Teď střízlivý rozhodně nejsem. Jsem ještě teď opilý létajícími auty, neopálenými vikingy, motorkářskými gangy, sličným chovatelským masem a nejlepším kytaristou všech dob. Za celou dobu v kině od skončení trailerů (Jurský World bude hroznej fail) jsme se společnící prohodili asi tři nebo čtyři poznámky nabité naším skvělým humorem. Jinak jsme jen seděli, zírali a klepali se díky dunivým zvukům. Kam se hrabe Rychle a zběsile, ten název by se hodil sem. Film mě s řevem nabral, udělal okružní jízdu a zfetlého mě vyplivl. 100% a nic míň, zážitek, akční film roku, desetiletí a možná ještě dál. ()

VlastaFlaksa

Ačkoliv tento žánr není můj šálek čaje, byla jsem příjemně překvapená skvělým zpracováním. Celé dvě hodiny jsem byla napjatá jako struna a rozhodně jsem se nenudila. ()

Sutiman

Áčkoví herci a 5 modeliek dve hodiny uteká z miesta A do miesta...vlastne späť do miesta A v tej najlepšej, najpoctivejšiej, najnápaditejšej a najzábavnejšej akčnej smršti za posledných veľa, veľa, veľa rokov. Plus fungujúce emócie, motivácie a soundtrack roka. Vzácny film. ()

unrocker

Opravdovy chlapsky nářez... neveril bych nikdy v živote ze nekdo je schopny natocit dvou hodinovou akci honičku v autech a je to tady... dejove slabe ale to ostatni od kamery po strih a režii prostě bomba... :)) ()

Zolky

Od začiatku do konca akcia ako hrom. Okrem príbehu, ktorý tam prakticky nie je žiadny, je film po všetkých stránkach dokonalý. Z tej hudby som mal celý čas zimomriavky a tie dve hodiny som odsedel, ako by som bol pripútaný k sedadlu. Videné v kine v 3D. ()

Januss_26

Ano, přesně takové filmy mají v dnešní době smysl. Žádné přehnané poselství, žádné motivační proslovy, či patetické romance. Jen čistá akce na pozadí úžasných apokalyptických obrazů, která lahodí oku a zjitří emoce nejednoho škarohlída. Snímek si zaslouží plný počet. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)