Umbrella Academy (TV seriál)

The Umbrella Academy

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019–2020, 19 h 9 min (Minutáž: 45–60 min)

Najs. Tak toto sa podarilo. Skvely vyber hudby do serialu. Dobre napisane postavy, ktore sa navzajom kontruju a zaroven doplnaju, prechadzaju zmenami a snazia sa vyvinut, doplnene o obycajne neobycajne schopnosti. Pekme rozvity scenar plny tajomstiev, ktore su dobre nacasovane pri odhalovani. Joj, a uzasne cliffhangry to ma. Jedina skoda, ze miestami to stracalo na sile a parkrat som stratil pozornost. Epizody su vzdy najsilnejsie na konci, neprisli mi uplne vyrovnane a neudrzali vzdy napatie. Inak doporucujem.(14.4.2019)

8/10 Silně stylizované, výborně ozvučené a scénáristicky parádně zosnované. Tuhle partičku pošahanců si nelze neoblíbit. Každý podobně odlišný přístup k superhrdinské látce jen a jen vítám! A dokonce je to stravitelnější, než komiks. Fakt supr. Více: https://www.youtube.com/watch?v=PCCGVr6k8Lk(31.3.2019)

Okrem Number 4, 5 a 7 sú ostatní súrodenci úplne zbytoční. Ešte aj mŕtvy člen akadémie má oveľa väšiu úlohu. Seriál ani nie je tak o záchrane sveta než o pity party členov akadémie, bitching na otca, na to nepotrebujem seriál. Rozoberajú sa úplne irelevantné postavy. Toľko stopáže venovanej romantickému vzťahu súrodencov - nobody cares. Nikoho nezaujímajú ani manželské problémy a dcéra Number 3. To aj Hazelov románik bol zaujímavejší a oveľa podstatnejší pre príbeh než Number 1, 2 a 3 dokopy. Radšej mali hlbšie rozvinúť postavu Number 7, nedávať jej monotónny hlas, poker face a obsadiť nejakú sympatickejšiu herečku.(19.2.2019)

Na to, že ten seriál měl téměř 10 hodin na to vybudovat několik postav, tak pořádným vývojem prošel akorát Hazel a ten je ještě k tomu vedlejší postava! Hudba pěkná, ale někdy se na ní tvůrci spoléhají až moc - to, že někde zahrajete Radiohead, z toho ještě neudělá ultra deep pecku:( No, taky je to takovej zvláštní mix Watchmenů, Misfits (Sheehan už 10 let hraje stejnou postavu, chudák) a X-menů a bůhvíčeho ještě. P.S.: taky se vám po tomhle začalo šíleně stýskat po Sense8?(24.2.2019)

„SVĚT SKONČÍ ZA 8 DNÍ...“ /// Superhrdinský schopnosti, cestování časem, Ellen Page, „zmetek“ Nathan… příběh dysfunkční rodiny složený z výjimečných bratrů a sester, jenž mají zabránit apokalypse. Naštěstí se problematicky nevyrovnávaj se superschopnostma, ale s tím, že fotr byl čurák a psychologicky řešej spíš vztahy mezi sebou. (No… i když…) Někdy to nevodsejpá, jak by mělo. Na druhou stranu je tady celkem solidní snaha o humor. A až bude druhá řada…, já příjdu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej komiks, kterej napsal Gerald Way a ilustroval Gabriel Bá, neznám. 2.) Snažím se, aby parchanti dosáhli svého potenciálu. 3.) Thx za titule „Zira.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(13.9.2019)

• - Spoiler: Chata, na kterou odveze Leonard Vanyi, byla použita již v jiných filemch od Netflixu, a to Polar (2019) a ve 3. sérii seriálu Hannibal (od r. 2013). (mikki089)

• - Jedná se o první komiksový seriál od Dark Horse Comics (z dílny Netflixu). Předchozí adaptace byly filmy. (3T)

• - Tým Umbrella Academy se prvně objevil v komiksové sérii „The Umbrella Academy: Apocalypse Suite“ (2007–2008) od vydavatelství Dark Horse Comics a autorů Gerard Way a Gabriel Bá. (3T)