Umbrella Academy

(seriál)
  • USA The Umbrella Academy
Trailer
Akční / Dobrodružný / Komedie
USA, (2019–2021), 27 h 2 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, (více)

Série(3) / Epizody(30)

Příběh vypráví o nesourodém týmu Umbrella Academy v alternativním světě, kde John F. Kennedy nikdy nezemřel. Toť však není jediná anomálie. Nevysvětlitelně se narodí 43 dětí náhodným ženám, které ani nevykazují známky těhotenství. O 7 z nich (Spaceboy, The Kraken, The Rumor, The Séance, The Boy, The Horror, The White Violin) se stará Sir Reginald Hargreeves, který děti učí ovládnout své superschopnosti. (3T)

Trailer

EvilPhoEniX

Superhero seriál, kde hlavní hrdinové využívají své schopnosti minimálně. Má to slušný koncept i nezvykle divné postavy s ještě divnějšími záporáky, kteří mi vůbec nesedli. Příběhově seriál sice zaujme a potěší i pár nečekaných zvratů, co však zamrzí je výrazná absence akce a pomalejší tempo. Poslední díly dokoukáno spíše z povinnosti než s nadšením. Zklamání. Nejoblíbenější postava číslo 5.60% ()

D.Moore

Za to, co udělali v šesté epizodě, jsem chtěl tvůrce vzteky překousnout, ale na druhou stranu jsem se tomu cynickému fóru docela dlouho smál a od téhle epizody až do konce neměla Umbrella Academy jedinou chybu. Ne snad, že by jí od začátku něco chybělo, ale ve druhé polovině to opravdu děsně šláplo na plyn. Tenhle seriál mi udělal velkou radost hlavně tím, jak je jiný, jak je podivný... A jak mu ta jinakost a podivnost vydržela až do úplného konce. Stejně jako v předloze se i tady děje spousta věcí, ale neznamená to, že se hned dočkáte jejich vysvětlení. A stejně jako v předloze jsou i tady postavy skvěle nesourodé, plné vlastních traumat, s komplikovanými vzájemnými vztahy... Když chtějí, tak vás pobaví, když chtějí, tak vás dojmou, a o překvapení není nouze. A kdo znáte knihy a těšíte se na Poga... Těšte se! ()

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Na svět se řítí apokalypsa a jediní, kdo jí můžou zabránit, je parta sedmi emočně nevyrovnaných dospělých, kteří budou dělat vše proto, abyste je do jednoho postupně začali nenávidět. I přes velkou snahu vám ale tahle bizarní rodinka přiroste k srdci, čemuž pomáhá nejen fakt, že jejich týmová akce a hudební vložky patří k tomu nejlepšímu, co se v žánru za poslední dobu urodilo, ale i očividně silná předloha a bohatý svět, o který se může seriál opřít. Celou dobu to tak zkrátka šlape jako hodinky, a to včetně cheatující šesté epizody, až do samotného finále - finále - po kterém budete mít šílenou chuť něco rozbít, ale jakmile to přejde, nejspíš se tomu nakonec zasmějete. Koneckonců, byli jsme varováni, no ne? 8/10 ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„SVĚT SKONČÍ ZA 8 DNÍ...“ /// Superhrdinský schopnosti, cestování časem, Ellen Page, „zmetek“ Nathan… příběh dysfunkční rodiny složený z výjimečných bratrů a sester, jenž mají zabránit apokalypse. Naštěstí se problematicky nevyrovnávaj se superschopnostma, ale s tím, že fotr byl čurák a psychologicky řešej spíš vztahy mezi sebou. (No… i když…) Někdy to nevodsejpá, jak by mělo. Na druhou stranu je tady celkem solidní snaha o humor. A až bude druhá řada…, já příjdu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej komiks, kterej napsal Gerald Way a ilustroval Gabriel Bá, neznám. 2.) Snažím se, aby parchanti dosáhli svého potenciálu. 3.) Thx za titule „Zira.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Název „Ut malum pluvia“, jenž můžeme vidět v erbu Umbrella Academy, znamená „When evil rains,“ („Když prší zlo“). (mikki089)
  • Nože, jenž má u sebe David Castaneda (Diego Hargreeves) po dobu natáčení, byly z 95 % opravdové nože. (mikki089)
  • Natáčanie prebiehalo v kanadských mestách Toronto a Hamilton. (Astonko)