Umbrella Academy

(seriál)
  • USA The Umbrella Academy
Trailer
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(36)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Trailer

ArsenalEagle

První série mě bavila, ale nemůžu říct, že by mě přesvědčila o své jedinečnosti - měla sice své skvělé momenty, ale postavy moc nepřirostly k srdci. Následující desetidílovka začala podobně, ale něco se změnilo a hodně rychle se ona změna projevila na zlepšení. Charaktery fungovaly lépe, už to nebyly jen záblesky geniality od Sheehana (jednou Zmetek, navždy Zmetek) nebo Pětky (kdy mě úplně nebrala ani moje oblíbená Ellen, v době koukání na seriál už Elliot), ale už mě bavila každá postava svou vlastní chemií, i když co si budeme, Klaus s Pětkou stále válí na čele. Šedesátky druhé sérii neuvěřitelně slušely, a přestože Hazel s Čau-Čau mě bavili víc, než Švédi, tak tentokrát se jednalo o vedlejší úlohu vykonavatelů. Hudební doprovod je neuvěřitelně svěží a strašně baví, jak kdyby v tom měl prsty Gunn, vizuál je zábavný a je cítit komiksárna, vztahy fungují čím dál líp a postavy se vyvíjejí správným směrem. Přestože se seriál celou dobu pohupuje mezi 4 a 5 hvězdami, finální triplet mě donutil napálit plnou. Jsem zvědavý, co přinese 3. série a jak do toho zakombinujou změnu u Váni. ()

StanislachKo

Ok, pre mňa ako čerstvého fanúšika seriálov ako takých, toto nie je "iba" výborný kus, ale rovno kult hodný uctievania. Tak skvelo napísané postavy, cestovanie časom a herci (celú tú partu do jedinej postavy si zamiluješ a budeš jej fandiť celý čas aj keď sa bude správať úplne debilne...), či dávkovanie toho mysteriózneho pozadia. Pár krát som sa pristihol, že bručím ako želva. ()

Colby Sawyer

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Umbrella Academy je super, v první sérii poněkud předvídatelná, ve druhé si zase vypomáhá velkým množstvím náhod, přesto vždycky baví. Hlavní charaktery jsou správně bizarní a zábavné, takže nezačnou nikdy nudit. Jasně, děj občas řeší věci, které jsou dost navíc, ale i tak se ideální tempo nikdy úplně neztratí. V základu to není sice žádný zázrak, originality tu není málo, ale ani hodně a logické kiksy jsou na denním pořádku. Umbrellu si však do rukou vzali šikovní lidé, takže jí lze odpustit i to, že v první sérii by šla většina věcí vyřešit mobilem, protože je to celé fakt zábavné a to jde přece především. ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„SVĚT SKONČÍ ZA 8 DNÍ...“ /// Superhrdinský schopnosti, cestování časem, Ellen Page, „zmetek“ Nathan… příběh dysfunkční rodiny složený z výjimečných bratrů a sester, jenž mají zabránit apokalypse. Naštěstí se problematicky nevyrovnávaj se superschopnostma, ale s tím, že fotr byl čurák a psychologicky řešej spíš vztahy mezi sebou. (No… i když…) Někdy to nevodsejpá, jak by mělo. Na druhou stranu je tady celkem solidní snaha o humor. A až bude druhá řada…, já příjdu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej komiks, kterej napsal Gerald Way a ilustroval Gabriel Bá, neznám. 2.) Snažím se, aby parchanti dosáhli svého potenciálu. 3.) Thx za titule „Zira.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

Zombi

Viděna první série, bavily mě svérázné postavy a jejich problémy, super záporáci Hazel a Cha Cha a celková nepředvídatelnost. Výprava, triky a především hudba jsou fajn. Moc mě nebavila Vanya a konec série mě celkem zklamal: "viděli jsme co dokáže, ale zkusíme na ni prostě naběhnout, hups, nevyšlo to, tak to zopakujeme, třeba to tentokrát vyjde..". Za mě slabší 4 hvězdy. Edit: Viděna i druhá série a ta je ještě lepší, silnější 4 hvězdy. ()

• Nože, jenž má u sebe David Castaneda (Diego Hargreeves) po dobu natáčení, byly z 95 % opravdové nože. (mikki089)
  • Nápis na Benově (Justin H. Min) soše zní: „Ať temnota v tobě najde klid ve světle.“ (LUKICKK)

Související novinky

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)