Umbrella Academy (TV seriál)

The Umbrella Academy

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019–2020, 17 h 2 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Jeff Russo

Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore, Sheila McCarthy, Justin H. Min, Jordan Claire Robbins, John Magaro, Cameron Brodeur, Eden Cupid, T.J. McGibbon, Blake Talabis, Dante Albidone, Ethan Hwang, Kate Walsh, Ashley Madekwe, Peter Outerbridge, Sean Sullivan, Paskal Vaklev, Rainbow Sun Francks, Zachary Bennett, Emily Piggford, Stephen R. Hart, Jim Watson, Dan Willmott, Soo Garay, Quancetia Hamilton, Mark Taylor, Thomas Craig, Patrick Stevenson, Jordana Blake, Ashley Madekwe (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Josif Vissarionovič Stalin (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Birva Pandya, Thomas Mitchell, Patrice Goodman, Laura Cilevitz, Alyssa Gervasi, Liisa Repo-Martell, Ritu Arya, Yusuf Gatewood, Marin Ireland, Kevin Rankin, Kris Holden-Ried, John Kapelos, Stephen Bogaert, Raven Dauda, Dewshane Williams, Tom Sinclair, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Steve Coombes, Richard Waugh, Bo Martyn, Matthew Edison, Sheila McCarthy (a.z.), Mary J. Blige (a.z.), Dov Tiefenbach, George Wyner, Mindy Sterling, Jason Blicker, Ken Hall, Cameron Britton (a.z.), Mouna Traoré, Katherine Trowell, Robert Maillet, Rod Wilson, Morgan Kelly, Jacqueline Kennedy (a.z.), Eden Cupid (a.z.), John Magaro (a.z.), T.J. McGibbon (a.z.), Lyndon B. Johnson (a.z.), Philip Craig, Eli Martyr, Kerr Hewitt

Strašně nevyvážená záležitost. Jeden díl se vůbec nic nestane a ten následující je úplně narvaný všemi možnými cukrovinkami. Jako obrovské plus bych vyzdvihnul bitku v druhé sérii se Švédy na chodbě během banquetu. To je z hlediska choreografie a kamery něco, z čeho mi čelist upadla až někam do kanalizace. Nemohu říct ani slovo proti castu. Každá postava je dobře vykreslena a herci skvěle zvolení. Obrovský palec nahoru za Aidana Gallaghera. Ellen je trochu otravná, ale její postava má být otravná, takže vlastně super.(15.8.2020)

1. série - Hodnotím převážně kladně v podobě 8,1 dysfunkčních delikventů z 10 za šarmantního prcáka Robíka (jeho role jako takřka identicky ušitá z mé milované kultovky Misfits mu náramně sekne), výbordelný soundtrack, feel-good stylistiku, hravou machinaci s časohrátkami, a mou celoživotní lásku ke komiksům - těšing na druhou řadu značný! ____ 2. série - "You guys should've save her. You're great at all that hero shit. Cos' she has very realistic expectations of what I am. And what I am is a sexy trash." "You're big pussy, that's what you are!" .... Hodně libozvučný muziky prakticky za lajvont, výborný soundtrack plný peckovních šlágrů, feel-good interpretace, retro stylistika, oproti předešlé sérii kompaktnější a hravější premisa, a v neposlední řadě zábavný komiksový spektákl - to vše mi bohatě stačí k tomu, abych se vznášel ve čtyřkvaltovým nebi. A přestože je finále (nečekaně) překombinované a kadence žánrových klišé, patetickýho kýče a deus ex machiny je větší jak objem tricepsu vopičáka Luthera, já si tuhle bandu dysfunkčních delikventů a cynických sympaťáků zamiloval natolik, že negativa protentokrát výjimečně odpustím. No a irský štramák Robert Sheehan, který do svého rozmanitého charakteru esoterického hippie Mesiáše částečně reflektuje atributy své ikonické role z Misfits, si celou show krade pro sebe. Plus ty excentrický videoklipový rošády jsou prostě k nezaplacení! Fekální humor, cynický hlášky z filozofie mámvpičismu, nonšalantní časohrátky, a opulentní megalomanství nikdy nebylo v supráckém seroši tak atraktivní! Třetí řada má nakročeno vskutku bravůrně.... "If you don't make it back and you'll die, there's one thing that I need to tell you." "What?" "You look like Antonio Banderas."(6.3.2019)

8/10 Silně stylizované, výborně ozvučené a scénáristicky parádně zosnované. Tuhle partičku pošahanců si nelze neoblíbit. Každý podobně odlišný přístup k superhrdinské látce jen a jen vítám! A dokonce je to stravitelnější, než komiks. Fakt supr. Více: https://www.youtube.com/watch?v=PCCGVr6k8Lk(31.3.2019)

Superhero seriál, kde hlavní hrdinové využívají své schopnosti minimálně. Má to slušný koncept i nezvykle divné postavy s ještě divnějšími záporáky, kteří mi vůbec nesedli. Příběhově seriál sice zaujme a potěší i pár nečekaných zvratů, co však zamrzí je výrazná absence akce a pomalejší tempo. Poslední díly dokoukáno spíše z povinnosti než s nadšením. Zklamání. Nejoblíbenější postava číslo 5.60%(18.3.2019)

Veľmi svieže a zábavné. Seriál stojí na postavách, ktorých disfunkčnosť je sympatická. Snaha o hľadanie si toho svojho miesta v živote a zároveň sa vysporiadať zo všetkými detskými traumami je vždy vítaný spôsob ako z niekoho spraviť hrdinu. Umbrella Academy má robotov, hovoriacich šimpanzov, cestovanie časom, konšpiračné organizácie, niečo z detektívky, úchylku na plastové figuríny, skvelý soundtrack, romancu, vtip a niekoľko wtf momentov. Skvelo namiešaný guláš prvkou, ktoré ale fungujú a vzájomne koexistujú, bez toho, aby pôsobili prepálene alebo absurdne. V rámci sveta ktorý obývajú, dávajú kupodivu dokonalý zmysel. Striedma prítomnosť akčných scén je dokonca vítaná. Teším sa na druhú sériu. Prvá séria - 100%. Prvá séria bola svieža a príjemná. Druhá je obrovská scenáristická katastrofa. Milujem tie momenty, keď sa zachraňuje svet alebo sa hrá o čas, ale postavy kecajú, prechádzajú sa, uhýbajú sa miliónom guliek a sú zachránený v poslednej minúte. Celá séria je tak zbytočne naťahovaná, až to bolí. Všetky postavy sa stretnú, ale namiesto toho aby boli spolu si ide každý svojou líniou - pričom väčšina z tých línií nemá vôbec zmysel pre samotný príbeh - Lutherov zamestnávateľ, manžel Allison, alebo Klausova sekta. Išlo mi to veľmi pomaly. Niekoľko skvelých nápadov, vytratených do prázdna. Komiks je trošku o niečom inom. Dúfam, že to tretia séria zachráni, inak sa bude jednať o strašne premárnenú príležitosť. Druhá séria ňou už v zásade bola. 2.séria - 55%(6.9.2019)

• - Ellen Page (Vanya) se kvůli roli učila hrát na housle. Její učitelkou byla Imogen Sloss, která ji v některých scénách dublovala.

• - Jedná se o první komiksový seriál od Dark Horse Comics (z dílny Netflixu). Předchozí adaptace byly filmy. (3T)

• - Originální komiksový příběh napsal Gerard Way, frontman kapely My Chemical Romance. (3T)