Umbrella Academy (TV seriál)

The Umbrella Academy

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019–2021, 27 h 2 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore, Sheila McCarthy, Justin H. Min, Jordan Claire Robbins, John Magaro, Cameron Brodeur, Eden Cupid, T.J. McGibbon, Blake Talabis, Dante Albidone, Ethan Hwang, Kate Walsh, Ashley Madekwe, Peter Outerbridge, Sean Sullivan, Paskal Vaklev, Rainbow Sun Francks, Zachary Bennett, Emily Piggford, Stephen R. Hart, Jim Watson, Dan Willmott, Soo Garay, Quancetia Hamilton, Mark Taylor, Thomas Craig, Patrick Stevenson, Jordana Blake, Ashley Madekwe (a.z.), John F. Kennedy (a.z.), Josif Vissarionovič Stalin (a.z.), Adolf Hitler (a.z.), Birva Pandya, Thomas Mitchell, Patrice Goodman, Laura Cilevitz, Alyssa Gervasi, Liisa Repo-Martell, Ritu Arya, Yusuf Gatewood, Marin Ireland, Kevin Rankin, Kris Holden-Ried, John Kapelos, Stephen Bogaert, Raven Dauda, Dewshane Williams, Tom Sinclair, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Steve Coombes, Richard Waugh, Bo Martyn, Matthew Edison, Sheila McCarthy (a.z.), Mary J. Blige (a.z.), Dov Tiefenbach, George Wyner, Mindy Sterling, Jason Blicker, Ken Hall, Cameron Britton (a.z.), Mouna Traoré, Katherine Trowell, Robert Maillet, Rod Wilson, Morgan Kelly, Jacqueline Kennedy (a.z.), Eden Cupid (a.z.), John Magaro (a.z.), T.J. McGibbon (a.z.), Lyndon B. Johnson (a.z.), Philip Craig, Eli Martyr, Kerr Hewitt, Jesse Noah Gruman

Neskutečně utahaný seriál o skupince "sourozenců", kteří náhodou mají nějaké nadpřirozené schopnosti, které během seriálu sem tam použijí. Deset dílů rodinného dramatu se spoustou zbytečných odboček by šlo hezky zkrátit na dvouhodinový celovečerák, který by měl aspoň nějaký spád. Netuším, zda se plánuje nějaké pokračování, ale klidně si to nechám ujít. Věřím, že komiksová předloha bude zajímavější.(26.3.2019)

Strašně nevyvážená záležitost. Jeden díl se vůbec nic nestane a ten následující je úplně narvaný všemi možnými cukrovinkami. Jako obrovské plus bych vyzdvihnul bitku v druhé sérii se Švédy na chodbě během banquetu. To je z hlediska choreografie a kamery něco, z čeho mi čelist upadla až někam do kanalizace. Nemohu říct ani slovo proti castu. Každá postava je dobře vykreslena a herci skvěle zvolení. Obrovský palec nahoru za Aidana Gallaghera. Ellen je trochu otravná, ale její postava má být otravná, takže vlastně super.(15.8.2020)

Rád bych seriál ohodnotil jako super pecku a zábavný počin, ale je to jen utahaná průměrná a uměle natahovaná taškařice pro milovníky kreslených hovadin, kde spolu hlavní postavy hrají velmi známou hru "na dementy". A že jim to jde, panečku! Nelogickými a tupými scénami se to tu jen hemžilo. Chování postav je naprosto absurdní. Chápu, že bylo třeba z toho udělat napínavý mastrpiss, ze kterého by diváci s datumem narození dvatisíceplus sedli na prdel, srali magi v kostkách a vykloubili si čelisti, ale mně osobně to až tak zábavné nepřipadalo. Kladné aspekty to však vskutku mělo, to nepopírám. Minimálně Klaus je, paradoxně, vzhledem ke svému jménu a vztahu k omamným látkám, dle mého názoru, nejlepší postavou seriálu. Dále si nejspíš oblíbíte číslo pět. Pak je tam pár nevýrazných lidí, kteří vám budou víceméně ukradení, mírně nesympatičtí, nebo vás budou vyloženě srát. Kamenem úrazu a nazelenalým hlenovitým flusem do divákova xichtu je ale nehezký psychicky narušený hobit s čelem až do půl hlavy, kterého se nám snaží scénáristé vnutit v roli nesmělé houslistky. Nevím, kde tu obludu vyhrabali, ale měli hned několik příležitostí zalít to betonem a byl by klid. Neučinili tak, ke smůle všech zúčastněných. Jsem tedy rád, že ty dvě série jsou za mnou a doufám, že třetí se bude natáčet dost dlouho, abych to extempore dokázal rozdýchat. Po jedné hvězdě ještě přihodím za mé oblíbené téma cestování časem a soudtrack, který používají jako záchrannou berličku mnohé seriály, jak jsem si v poslední době všiml. Pomohlo to, i když to mnohdy vůbec nepasovalo. 50%(12.1.2021)

• ChArLeNe

Okrem Number 4, 5 a 7 sú ostatní súrodenci úplne zbytoční. Ešte aj mŕtvy člen akadémie má oveľa väšiu úlohu. Seriál ani nie je tak o záchrane sveta než o pity party členov akadémie, bitching na otca, na to nepotrebujem seriál. Rozoberajú sa úplne irelevantné postavy. Toľko stopáže venovanej romantickému vzťahu súrodencov - nobody cares. Nikoho nezaujímajú ani manželské problémy a dcéra Number 3. To aj Hazelov románik bol zaujímavejší a oveľa podstatnejší pre príbeh než Number 1, 2 a 3 dokopy. Radšej mali hlbšie rozvinúť postavu Number 7, nedávať jej monotónny hlas, poker face a obsadiť nejakú sympatickejšiu herečku.(19.2.2019)

• Lischai

Dum, dum, dum... dramatická hudba, někdo kráčí zády ke kameře, a vy si říkáte: "Jestli vím něco o seriálech, tak mu sice nevidím do obličeje, ale bude to ten a ten týpek." ... záhádná postava si sundává kabát a vy: "Říkám, to bude ten týpek!" ... dumdumdum, muzika se stupňuje, kamera pomalu rotuje a vy: "Ježiši, dobrý, tak už ho ukažte! Bude. To. Ten. TÝPEK!"_____ Největší blaho diváka je, když je to nějaký úplně jiný týpek. A kdo myslíte, že to bude v Umbrella Academy? Hm, HM?... dávám 2*, velké meh.(14.3.2019)

• - Tým Umbrella Academy se prvně objevil v komiksové sérii „The Umbrella Academy: Apocalypse Suite“ (2007–2008) od vydavatelství Dark Horse Comics a autorů Gerard Way a Gabriel Bá. (3T)

• - Na začátku vypravěč zmíní, že jediní přeživší apokalypsy je šestice sourozenců. Ovšem na konci epizody Bílé housle (2019) je záběr na Hazela (Cameron Britton) a Agnes (Sheila McCarthy), kteří se zachrání s pomocí kufříku Komise. (VinceCZ)

• - Spoiler: Chata, na kterou odveze Leonard Vanyi, byla použita již v jiných filemch od Netflixu, a to Polar (2019) a ve 3. sérii seriálu Hannibal (od r. 2013). (mikki089)