Reklama

Reklama

Umbrella Academy

(seriál)
  • USA The Umbrella Academy
Trailer 1
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hrají:

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(36)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (170)

Lischai 

všechny recenze uživatele

Dum, dum, dum... dramatická hudba, někdo kráčí zády ke kameře, a vy si říkáte: "Jestli vím něco o seriálech, tak mu sice nevidím do obličeje, ale bude to ten a ten týpek." ... záhádná postava si sundává kabát a vy: "Říkám, to bude ten týpek!" ... dumdumdum, muzika se stupňuje, kamera pomalu rotuje a vy: "Ježiši, dobrý, tak už ho ukažte! Bude. To. Ten. TÝPEK!"_____ Největší blaho diváka je, když je to nějaký úplně jiný týpek. A kdo myslíte, že to bude v Umbrella Academy? Hm, HM?... dávám 2*, velké meh. ()

LUKICKK 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od seriálu jsem nevěděl co čekat, rozhodl jsem se koukat kvůli hypu, který to má, pár dílů mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak už jsem se nedokázal odtrhnout. Komiks jsem nečetl, takže to s tím nemám jak porovnat a budu to hodnotit prostě jako seriál. Jde o "superhrdinský" seriál, který je velmi specifický a svůj, což je kurva svěží a něco co jsem potřeboval na odbočení od typických příběhů, které jsou na každém rohu. Soundtrack je zde velmi fajn a příjemně sedí do scén, i když je zde neobvyklá hudba v neobvyklém místě a kupodivu to právě funguje. Postavy jsou hodně různorodé a každý si najde svého oblíbence, za mě a za většinu lidí musím zmínit Klause a Pětku, kteří jsou totálně úžasní, tím ale nechci říct, že ostatní stojí za nic, většina je taky velmi fajn. Jde o super záležitost, třetí série skončila celkem uzavřeně a kdyby už chtěli pokračovat s dalšími sériemi, tak by bylo dobrý, aby se drželi něčeho přízemnějšího, protože další hrátky s časem už by byly jednak ohrané a hlavně by to tam začalo dělat pořádný blivajz. ()

Reklama

decouble 

všechny recenze uživatele

Parta, která zoufale postrádá nějakou vzájemnou chemii. Herci bez špetky charisma. Dlouhý ukecaný scény, který jsou ukázkovou definicí fráze "šustí to papírem". Otravná snaha roubovat do každý akční scény nějakej pop-rockovej song, aby to vypadalo jako ve Watchmenech. Anebo nechat celou partu tancovat v různých částech domu na jednu písničku tak, aby se vytvořilo zdání nějakýho vzájemnýho pouta, místo toho ale spíš přichází pocit trapnosti za všechny zúčastněné, že si hrají na Breakfast club. Přitom potenciál by tu v předloze byl. Výslednej produkt je ale spíš další narychlo spíchlej seriál od Netflixu. Potřebujeme víc obsahu, abyste se uscrollovali k smrti! ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Rád bych seriál ohodnotil jako super pecku a zábavný počin, ale je to jen utahaná průměrná a uměle natahovaná taškařice pro milovníky kreslených hovadin, kde spolu hlavní postavy hrají velmi známou hru "na dementy". A že jim to jde, panečku! Nelogickými a tupými scénami se to tu jen hemžilo. Chování postav je naprosto absurdní. Chápu, že bylo třeba z toho udělat napínavý mastrpiss, ze kterého by diváci s datumem narození dvatisíceplus sedli na prdel, srali magi v kostkách a vykloubili si čelisti, ale mně osobně to až tak zábavné nepřipadalo. Kladné aspekty to však vskutku mělo, to nepopírám. Minimálně Klaus je, paradoxně, vzhledem ke svému jménu a vztahu k omamným látkám, dle mého názoru, nejlepší postavou seriálu. Dále si nejspíš oblíbíte číslo pět. Pak je tam pár nevýrazných lidí, kteří vám budou víceméně ukradení, mírně nesympatičtí, nebo vás budou vyloženě srát. Kamenem úrazu a nazelenalým hlenovitým flusem do divákova xichtu je ale nehezký psychicky narušený hobit s čelem až do půl hlavy, kterého se nám snaží scénáristé vnutit v roli nesmělé houslistky. Nevím, kde tu obludu vyhrabali, ale měli hned několik příležitostí zalít to betonem a byl by klid. Neučinili tak, ke smůle všech zúčastněných. Jsem tedy rád, že ty dvě série jsou za mnou a doufám, že třetí se bude natáčet dost dlouho, abych to extempore dokázal rozdýchat. Po jedné hvězdě ještě přihodím za mé oblíbené téma cestování časem a soudtrack, který používají jako záchrannou berličku mnohé seriály, jak jsem si v poslední době všiml. Pomohlo to, i když to mnohdy vůbec nepasovalo. 50% ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Umbrella Academy se pohybuje na té tenké hraně, která je tak otravná, kdy má ten seriál dost hooků, aby ho člověk nepřestal sledoval, ale zároveň je tolika věcmi iritující, nedomyšlený a nevyužívající potenciál, že toho posléze lituje. Asi kdyby to přišlo, když mi bylo třeba 15, zamiloval bych si to - je jasné, že to cílí hlavně na young adults. ()

Galerie (642)

Zajímavosti (21)

  • Nápis na Benově (Justin H. Min) soše zní: „Ať temnota v tobě najde klid ve světle.“ (LUKICKK)
  • Originální komiksový příběh napsal Gerard Way, frontman kapely My Chemical Romance. (3T)
  • Natáčanie prebiehalo v kanadských mestách Toronto a Hamilton. (Astonko)

Související novinky

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Reklama

Reklama