Na Kavkazu zuří válka mezi Ruskem a Gruzií. Do této válečné oblasti přijíždí americký novinář a jeho kameraman, aby zdokumentovali situaci pro svoji televizi. K ruce mají místního člověka, který jim má dělat průvodce a tlumočníka. Když se všichni tři dostanou do křížové palby, přestane jim jít o reportáž a začnou bojovat o holé životy. (toy79)

Lucas87

Pětidenní válka, o tomhle filmu jsem si ze začátku myslel jen to negativní, během sledování jsem však změnil názor. Akční zpracování tohoto nedávného konfliktu není vůbec tak zlé. Trochu jak Harrisonovy květy, souboj novinářů v nové moderní válce, kterou začalo Rusko stejně jako v Afghánistánu. Pro celý svět se tahle událost stala šokem, protože na vpády Ameriky byl zvyklý kde kdo, ale invazi od rusů čekal jen málokdo i když byla pod záminkou ochrany separatistů v Abcházii a jižní Osetii. Ten kdo má rád útoky MI-24 (Hindů) přijde si na své. Hlavně ty výpovědi na konci útočí na vaše city a probouzí emoce. ()

Biopler

Priemerní herci, priemerný príbeh s politicky amatérskymi vsuvkami, veľmi slušná akcia, ktorá je jediná ozdobou snímku, a jeden čudný zvrat na konci, ktorý ho u mňa zaradil len do priemeru. ()

Jimy

Zručně natočený válečný film, který má divákovi zprostředkovat válečný konflikt mezi Ruskou federací a Gruzií ohledně Jižní Osetie a Abcházie. Filmu dle mého názoru nelze příliš výrazného vytknout. Válka je zde zobrazena bez jakýchkoliv příkras, stejně jako těžký osud válečných reportérů, kterým nutno složit poklonu za jejich velkou odvahu. Názor na tento konflikt si samozřejmě z filmu udělat lze, i když si myslím, že se nejedná o jeho hlavní myšlenku a poselství. Pro mě jde o další z výpovědí o brutální ruské agresi...tentokrát vůči Gruzii. ()

onlavu

Film měl na víc, jeho zpracování a nepřesvědčivé podání mi však nesedlo. Někdy se film tvářil hodně vážně, jindy jej zas shazovaly slabé a chabě naaranžované scény, celkově tedy nevyrovnaný. Určitě by mu prospělo, kdyby byly vyříznuty zbytečné prezidentské politické vsuvky a zůstalo by se jen u akce. Celkem slabší ***. ()

Pistolnik

Som strašne rád za tieto filmy ako je 5 Days of War. Úplne z ničoho sa tu objaví neznámy film a po jeho pozretí človek nevie čo povedať. Určite omnoho lepšie než väčšina hovadin ktoré sú naopak ospevované rok dopredu a nakoniec je to len samé sklamanie. Skvelé zobrazená surova vojna pri ktorej mi behal mráz po chrbte čoho je všetkého človek schopný a aké zverstva napáchali Rusi v Gruzinsku. Akcia zvládnutá perfektne počas celého filmu a pri prvej scénke hneď v úvode som len nemo pozeral čo sa deje :). Vskutku veľmi emocionálny zážitok. Všetka česť vojnovým novinárom. ()

Enterprise

Gruzínské ministerstvo propagandy mělo zase jednou plodné období a já až s nechápavým překvapením zjišťuji, že mezi diváky, kteří se úplně neorientují v problematice Války o Jižní Osetii a následné invaze ruských vojsk do Gruzie, tahle těžká propaganda celkem zabrala. Opravdu doporučuji všem, kteří si našli necelé dvě hodinky na shlednutí tohoto filmu, aby si našli taky pět nebo deset minut a trochu se podívali na historii tohoto konfliktu a případně porovnali civilní a vojenské ztráty všech stran konfliktu (například na české wikipedii, kde je ale skutečné ztráty gruzínských civilistů podhodnocené). Chápal bych natočení tohoto filmu (v této formě) krátce po skončení války, kdy ještě vládly v hlavách většiny lidí emoce. Píše se ale rok 2011 a tak jediným vysvětlením vzniku tohoto filmu byla zřejmě klesající popularita prezidenta Saakashviliho a snaha ukázat ho jako státotvorného vůdce a ochránce gruzínského národa. Ale zpátky k filmu. Po celou dobu jeho sledování bije do očí na jedné straně profesionalismus gruzínských jednotek v konfrontaci s ruskou pěchotou, kde většina ruských vojáku dovede jen střílet do vzduchu nebo do gruzínských civilistů (ve filmu je cca 50 mrtvých civilistů a min. 2 gruzínští vojáci, což je trochu nepoměr ke skutečným gruzínským ztrátám 250 vojáků a 240 civilistů). Opravdu si někdo myslí, že krytí tankové brigády, které vyžaduje dokonale zvládnutou koordinaci všech složek, by byli pověření nějací žoldáci či kozáci? Jen jsem čekal, kdy se tam objeví ataman Platov na koni. Malé skupince gruzínských vojáků se podaří zlikvidovat cca 40 ruských vojáků (během války ztratili jednotky 58. armáda 54 vojáků), jako bonus sestřelili protitankovým raketometem RPG-22 ruský bitevní vrtulník Mi-24 (rusové ve válce žádný neztratili). Samozřejmě blbost je i onen ruský nálet bitevních letounů Su-25 na svatební hostinu v předvečer války. První ruský nálet na dálnici z Tbilisi do Poti, blízké kasárny a radar přišel až následující ráno v době, kdy gruzínské jednotky už prakticky obsadily celé hlavní město Jížní Osetie Cchinvali, kde při bojích přišlo o život cca 40 jihoosetských vojáků a 164 civilistů. Tento nepoměr byl způsoben bombardováním města a přilehlých vesnic 27 raketomety BM-21 Grad, které jsou určeny k plošnému bombardování a jsou všechno jenom ne chirurgicky přesné, což si trochu odporuje s větou „Učinili jsme všechno, abychom minimalizovali civilní oběti.“ z úst Andy Garcii. ()

kvardis odpad!

Je smutny ze takovy herci hraji v tak jednostranny zavsiveny propagande, ikdyz odbouram ze to byl smysleny pribeh na zaklade smyslene valky ktera nema nic spolecneho s realitou, tak mi vychazi ze to nema cenu ani sledovat. ()

Mira90

Víte, že...konflikt mezi Ruskem a Gruzií začal se startem olympiády v Pekingu? Vzhledem k eskapádám během Her v Soči se fakt těším na Rio... Film by mohl fungovat jako skvělé promo na krásy Gruzie. To by ovšem nesměly ve výhledu zavazet ruské tanky, Mil Mi-24 a kalašnikovy. Vše pohledem válečného novináře, který asi stokrát unikne jisté smrti - ale mně by se taky nechtělo umřít, kdybych věděl, že na mě čeká Emmanuelle Chriqui. P.S.: Andy Garcia jako Saakašvili má ve své roli mnohem horší přízvuk než jeho reálný předobraz... ()

DeathRock

Gruzinsky velkofilm s hrdinou bez bazne a hany. Sic dej se rozviji pomerne dynamicky, hlavni charaktery znacne pokulhavaji. Prvni myslenka, ktera vas napadne je "Kde jsou emoce?". Scena plna umirajicich lidi a vsichni se chovaji jako roboti. "Jak to sakra zrovna tenhle vi?" Ocividne nektere veci byly sesity rychlou jehlou, a tak se v prubehu filmu dostavame do zajimavych zkratek, kdy divak krouti hlavou jak jsou vsichni dobre obeznameni co se zrovna resi. "Hezky cestopis." Pokud bychom vystrihali valecne sceny, tak se pomalu dostavame do reklamnich sotu pro Gruzinskou podporu turismu. Mhourim oci, ale zkouknout se to da. ()

dydl1

Když vynecháme americké klišé a neuvěřitelně odvážné a nesmrtelné reportéry,tak téma Grúzie vs Rusko by se mělo do podvědomí lidí prostřednictvím filmu dávat častěji.Je to decala obstojný film co se týká akce a hraní na city,ale to ostatní je out. ()

Rimland

Jsem rád, že se rusko-gruzínská válka dostala do filmu. Mám totiž už sedm let takový nepříjemný pocit, že se na ni až moc rychle zapomnělo, v čemž mě utvrdil i loňský začátek stále trvajícího matlajzu na Ukrajině. Jen mi nesedí pojetí. Což o to, film je to svižný, dobře natočený a nenudí. Ani fakt, že je z toho na míle cítit finanční podpora kdejakého gruzínského ministerstva, mi nevadí (bez té by to ostatně nevypadalo tak pěkně a navíc asi málokdo v téhle záležitosti fandil Rusku). Jenže aby to pro mě mělo význam, nesměl by to Harlin postavit na tuctových, stokrát ohraných klišé, nesmělo by se to na tolika místech ksichtit jako akční béčko (byť áčkově natočené) a muselo by to stavět na jiné lince. Popravdě, díky celé té zápletce "máme záznam válečných zločinů, které musíme dostat z dosahu nějakých zlořádů k odpovědným osobám, zatímco jiné odpovědné osoby na to z toho či onoho důvodu dlabou" jsem měl pocit, že koukám na remake Za nepřátelskou linií, jen místo Balkánu je Kavkaz a místo pilotů váleční reportéři (no považte, v obou filmech jsou otřelí oficíři, kteří mají k dispozici vizuálně i schopnostně odlišného chlapíka na špinavou práci). Tohle chtělo buť syrovější/vážnější pojetí a la Salvador nebo Vražedná pole, nebo ještě lépe pojmout to jako politické drama/thriller, protože pro mě tu zdaleka největší potencionální výpovědní hodnotu mělo těch pár scén s Garciou coby Saakašvilim. Tak snad příště. ()

DoubleJo

Vyborne natoceny vojnovy film, aky by ste zo zaciatku mozno ani necakali. Akcne sceny su zvladnute na jednotku, ma to spad a ziadne hluche miesta. Spracovanim pokojne moze konkurovat holywoodskym "hitom". Jedinym problemom filmu je, ze podava trocha jednostranny pohlad na tento konflikt, ale to neznamena ze to tak nebolo. Kazdopadne mnoho verzii sa rozni, no vojnove zverstva a brutalita podla mna realne boli. Zaverecne titulky len zosilnia vas pocit. Urcite odporucam,film zaujme viac ako vsetky americke komedialne "hity z riti" a podobne originalne zalezitosti,ktore sa dnes s oblubou tocia. ()

PetrC.

Až bych řekl, že to je překvapivě velice solidně natočený válečný film. Jenom je škoda, že co do historické věrohodnosti se na něj nelze úplně spoléhat a musíme ho v tomto smyslu vnímat hodně opatrně. Ale ono asi bylo potřeba, aby měl divák jasně rozlišené dobro a zlo. Koneckonců si teď nejsem jist, jak to autoři s tím úvodním citátem o pravdě a válce vlastně mysleli... 64 % —— /a to s tím Balkánem ve zdejším obsahu, to je fakt dobré :-)/ ()

RINGOCZ

Solidní poloválečný-poloakční snímek o konfliktu v Gruzii. Nebýt hloupých rádobyepických momentů, kdy hlavní postavy uniknou smrti o pár vteřin anebo se jim nepovede provést nějakou klíčovou činnost jen o fous, měl bych z filmu mnohem lepší pocit. Tři hvězdy dávám zejména za technické zpracování (není moc snímků s tak krásně natočenými přelety Hindů :)) a efekty. Jistá dávka tendenčního zabarvení ani tak nevadí, u konkurenčního snímku Olimpius inferno se nachází v mnohem větší míře. ()

DJ Kritik

Toto je skutočne strašné dielo. Nie je v tom ani výpovedná hodnota, ani objektívny pohľad na udalosti tohto konfliktu a ani len náznak nejakého zmysluplného thrileru. Skutočne lacné TV dielo, ktoré sa dá prirovnať doobedným filmom na TV JOJ a tým sa treba vyhnúť. Len také perličky možno až spoilerové: Udatní vojaci podľa svojho uváženia, bez akýchkoľvek rozkazov napadnú mnohonásobnú presilu ruských vojakov a presne prerazia okná, kde sú zajatci. To ale nestačí, dcéra sa nadobro rozlúči s otcom nechajú ho v pevnosti a odídu na nákladnom vozidle. Ale čuduj sa svete po niekoľko minútovej jazde čaká otec v bočnej uličke, aby jej čo to vysvetlil. Zrejme nohy od kengury majú svoje výhody. Zrejme ešte nenastal čas pozrieť sa i na takýto konflikt nezaujatým pohľadom. Tento film je skutočne fraška, a úvod podľa skutočných udalostí, je zrejme o tom, že Gruzínci na svadbách skutočne pekne tancujú. Inak tanec na svadbe a hudba je naopak vrchol tohto diela a keby to bolo len o tom a podobných vystúpeniach som nadmieru spokojný. Vtiahnutie do deja: * Realita: žiadna Hudba: *** Dramatičnosť:* ()

jafuska

Válečný film, velmi surový, ale pravdivý pohled na válku, napadá mě, proč musíme za každou cenu si vynucovat silou, to co nám nepatří? Proč musí nevinní lidé neustále ve válce umírat? copak to nikdy neskončí? drama od začátku do konce očima amerických reportérů na válku v Gruzii ()

XXXXXXXX

Válka sem, záběry poválečných zvěrstev tam a lidský soucit v hodině nejvyšší. Nebýt toho, že tam hraje Qinn z Homelandu,asi bych to nezapl. ()

johnsnow

Naozaj smutný film z prostredia gruzínsko-ruského konfliktu. Harlin ho podal skvelo, či už po dramatickej, akčnej alebo príbehovej stránke. Dokonca aj efekty sú fakt super a herecky to tiež dokáže strhnúť. iste pár vecí mohlo byť dotiahnutých ale 4 silné * to dostane. ()

Xpojntman

O boji udatného gruzínského lidu proti zákeřné ruské invazi. Andy Garcia je v této roli výborný. Svět měl Gruzii více pomoci. Souhlasím s názorem Václava Havla. ()